Προς το περιεχόμενο

ΑΕΛ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και είναι και συνδυασμός πραγμάτων.

 

Έχεις και τους παίχτες που έχουν πρόβλημα να κρατήσουν ένα αποτέλεσμα, αλλά εκτός από προβλήματα της ομάδας σου, έχεις να αντιμετωπίσεις και ένα διαιτητή που ενώ σφυράει πολύ καλά σε όλο το παιχνίδι, ξαφνικά γίνεται ένα πέναλτι τόσο μα τόσο ξεκάθαρο σε απόσταση 3 μέτρων, μπροστά στα μάτια του και δεν το δίνει. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν το είδε.

 

Αργότερα ο Αμπάρης κυνηγάει τον Μπακαγιόκο απειλητικά και του κάνει μανούρες. Ο Μπακαγιόκο δεν απαντάει καθόλου, φεύγει από τη φάση, δεν ασχολείται καν. Κίτρινη και για τους δύο. Ο Μπακαγιόκο χάνει 2 παιχνίδια με 7 κίτρινες κάρτες. Και είναι η τρίτη (!) φορά που συμβαίνει αυτό το πράγμα φέτος με τον Μπακαγιόκο. Πού δηλαδή να ήταν και οξύθυμος και να απαντούσε στις προκλήσεις. Όποιος είδε τη φάση ξέρει πολύ καλά ότι δεν έκανε ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα (δηλαδή πιο τίποτα δε γίνεται).

 

Άλλη ακατανόητη συμπεριφορά του διαιτητή. Ο Καρντόζο χτυπάει έναν παίχτη της Λάρισας (ο οποίος κάνει και θέατρο είναι η αλήθεια, που δε χρειαζόταν, αλλά στην Ελλάδα άμα δεν γίνει φασαρία δεν ασχολείται κανείς). Ο διαιτητής παρόλα αυτά δεν βλέπει τη φάση. Πηγαίνει λοιπόν στον επόπτη και λέει "τον χτύπησε;" και του απαντάει "ναι" (δίπλα ήταν ένας φίλος μου, τον άκουσε πεντακάθαρα το διάλογο).

 

Ε, ας μου εξηγήσει κάποιος γιατί του έβγαλε κίτρινη μετά απ' αυτό και όχι κόκκινη.

 

Δε λέω, ίσως θα έπρεπε να βγει και μια κίτρινη στο δικό μας γιατί έκανε σαν να τον πυροβόλησε σφαίρα, αλλά η κόκκινη είναι αδιαπραγμάτευτη. Και από τη στιγμή μάλιστα που ο διαιτητής δεν έχει ιδέα τι έγινε και το μόνο του δεδομένο είναι ο διάλογος που έθεσα παραπάνω, θεωρώ ότι η μόνη πιθανή εξήγηση είναι ότι ο διαιτητής είχε παρεξηγηθεί με τους φιλάθλους που τον βρίζαμε για τη φάση του πέναλτι και τη φάση του Αμπάρη. Λες και μας προκαλούσε.

 

Επικίνδυνοι άνθρωποι για το χώρο, αλλά δυστυχώς απ' ότι φαίνεται, όλα λειτουργούν με κλίκες (λες και δεν το ξέραμε, στην Ελλάδα ζούμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η ουσια λεει οτι ο ενας επαιξε στην Premiership και στο Championat και ο αλλος το μονο που ειδε ειναι η Τουρκια..Και εγω οπως και οσοι παρακολουθουμε ποδοσφαιρο χρονια τον Μπακαγιοκο τον ξεραμε με την μια, τον Τουμερ τον ξεραν ελαχιστοι αν οχι μονο οι Τουρκοι.

 

Μια που μου απέρριψες το επιχείρημα του FM, αν και όχι με ωραίο τρόπο, γιατί σου εξήγησα πως ο λόγος που το παρέθεσα είναι επειδή υπήρχε πολύ μεγάλη διαφορά στα στατιστικά τους, δεν ήταν απλά μια διαφορούλα, δυστυχώς το αντιμετώπισες σαν να σου είπα "τον ένα τον έχει 130 και τον άλλο 125", σου έχω ένα καλύτερο και πιο απόλυτο επιχείρημα.

 

Google search.

 

Tumer Metin

144.000 αποτελέσματα

Ibrahima Bakayoko

23.000 αποτελέσματα

 

Και πάλι η διαφορά είναι τεράστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια που μου απέρριψες το επιχείρημα του FM, αν και όχι με ωραίο τρόπο, γιατί σου εξήγησα πως ο λόγος που το παρέθεσα είναι επειδή υπήρχε πολύ μεγάλη διαφορά στα στατιστικά τους, δεν ήταν απλά μια διαφορούλα, δυστυχώς το αντιμετώπισες σαν να σου είπα "τον ένα τον έχει 130 και τον άλλο 125", σου έχω ένα καλύτερο και πιο απόλυτο επιχείρημα.

 

Google search.

 

Tumer Metin

144.000 αποτελέσματα

Ibrahima Bakayoko

23.000 αποτελέσματα

 

Και πάλι η διαφορά είναι τεράστια.

 

Δεν νομιζω οτι ειπα κατι που σε προσεβαλλε μιλωντας για το FM, ειπα απλα οτι δεν μπορω να το θεωρησω σοβαρο επιχειρημα. Εαν παντως συνεβη αυτο, τοτε να σου πω οτι δεν ηταν στις προθεσεις μου, παντα μου αρεσει να κανω διαλογο και οχι να καταφευγω σε ευκολα και ευτελη σχολια.

Μαν και το google δεν λεει τπτ και θα σου πω γιατι. Ο ενας ειναι Τουρκος ποδοσφαιριστης απο μια χωρα δεκαδων εκατομμυριων που ασχολειται ενεργα με την μπαλα. Ο αλλος ειναι ενας ποδοσφαιριστης απο την Ακτη Ελεφαντοστου αν δεν απατωμαι απο μια χωρα που μονο το ποδοσφαιρο δεν εχει σαν πρωτη προτεραιοτητα.. Οτι σχολια και αν εχουν γινει για αυτον πολυ απλα θα ειναι απο τις θητειες του στην Αγγλια και Γαλλια και γενικα στην Ευρωπη. Δεν ειπαμε οτι ο Μπακαγιοκο ηταν το #1 ονομα αλλα σιγουρα πιο γνωστος απο τον Τουμερ στο ποδοσφαιρικο στερεωμα..

Περαν αυτου θεωρω οτι η συζητηση αυτη εχει ξεφυγει λιγο απο το ολο νοημα. Εγω σου ειπα οτι θεωρω τον Μπακαγιοκο μεγαλυτερο ονομα και ειναι αυτος που ηξερα. Και αν πιασεις 100 ατομα που ασχολουνται με την μπαλα, το πιθανοτερο ειναι να σου πουν οι πιο πολλοι οταν ξερουν τον Μπακαγιοκο και οχι τον Τουμερ.

Σου ξαναλεω δεν υποτιμω τον Τουμερ,και θεωρω οτι για τα δεδομενα της Λαρισας ειναι ενας πολυ καλος ποδοσφαιριστης. Εδω καποιοι θελουν τον Μπασινα στα 30φευγα του σαν τρελλοι γιατι να μην θεωρειτε και εσεις τον Τουμερ μεγαλη μεταγραφη..Απλα σιγουρα οχι μεταγραφη του χειμωνα ετσι; Εκει νομιζω οτι ξεφευγουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ειπα κατι που σε προσεβαλλε μιλωντας για το FM, ειπα απλα οτι δεν μπορω να το θεωρησω σοβαρο επιχειρημα. Εαν παντως συνεβη αυτο, τοτε να σου πω οτι δεν ηταν στις προθεσεις μου, παντα μου αρεσει να κανω διαλογο και οχι να καταφευγω σε ευκολα και ευτελη σχολια.

 

No prob φυσικά. Απλά θεώρησα την "απόκρουση" σου στο επιχείρημα, άστοχη. Όπως φοβάμαι ότι θεωρώ και την νέα σου απόκρουση.

 

Δηλαδή για τον Μπακαγιόκο θα έπρεπε να γράψουν στο ίντερνετ οι συμπατριώτες του και όχι οι εφημερίδες, τα φόρουμ των χωρών και των ομάδων που αγωνίζεται; Ο Σαμαράς ας πούμε, θα πάρει περισσότερους ή λιγότερους ψήφους στο google, επειδή τον σχολιάζουμε στην Ελλάδα ή επειδή δεν έχουμε καλές συνδέσεις ADSL; Τι σχέση έχει η χώρα καταγωγής με το αν συζητιέται ένας παίχτης;

 

100 ανθρώπους που να ξέρουν τον Μπακαγιόκο, επειδή ένα φεγγάρι έπαιξε στην Έβερτον, δεν ξέρω αν θα βρω. Τους παίχτες της Εθνικής Τουρκίας τους ξέρει πολύύύς κόσμος, μια και σχεδόν όλοι παρακολουθούν τα παιχνίδια των Εθνικών ομάδων. Πολύ λίγοι όμως παρακολουθούσαν Αγγλικό πρωτάθλημα (ειδικά τότε που δεν υπήρχε και η NOVA).

 

Και ξαναθέτω το βασικό επιχείρημα, ότι δεν υπάρχει απλά μια κάποια διαφορά.

 

Η διαφορά είναι σ-υ-ν-τ-ρ-ι-π-τ-ι-κ-η. Δεν είναι 100.000 με 60.000, ακριβώς όπως και στο fm. Ε, δεν μπορεί με τέτοιες διαφορές, να αναποδογυρίζουμε και τα δεδομένα. Άντε να μου πεις ότι είναι περίπου το ίδιο δημοφιλείς (που ούτε και αυτό θα το δεχόμουν), προβάλλοντας τις δικαιολογίες που είπες (και θα χρειαζόντουσαν κι άλλες). Αλλά να μου λες ότι είναι και δημοφιλέστερος; Ε, δε στέκει, πώς να το κάνουμε;

 

Απλα σιγουρα οχι μεταγραφη του χειμωνα ετσι; Εκει νομιζω οτι ξεφευγουμε..

 

Ποια είναι η μεταγραφή του χειμώνα; Γιατί απ' όσα έχω ακούσει εγώ, μόνο ο Σπυρόπουλος φαίνεται καλύτερη μεταγραφή, και αυτό γιατί είναι πιτσιρικάς, όχι επειδή θα βοηθήσει περισσότερο άμεσα.

 

Βέβαια, δεν επιμένω και πολύ, γιατί δεν παρακολουθώ πολύ προσεκτικά τι κάνουν οι "μεγάλες" ομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No prob φυσικά. Απλά θεώρησα την "απόκρουση" σου στο επιχείρημα, άστοχη. Όπως φοβάμαι ότι θεωρώ και την νέα σου απόκρουση.

 

Δηλαδή για τον Μπακαγιόκο θα έπρεπε να γράψουν στο ίντερνετ οι συμπατριώτες του και όχι οι εφημερίδες, τα φόρουμ των χωρών και των ομάδων που αγωνίζεται; Ο Σαμαράς ας πούμε, θα πάρει περισσότερους ή λιγότερους ψήφους στο google, επειδή τον σχολιάζουμε στην Ελλάδα ή επειδή δεν έχουμε καλές συνδέσεις ADSL; Τι σχέση έχει η χώρα καταγωγής με το αν συζητιέται ένας παίχτης;

 

100 ανθρώπους που να ξέρουν τον Μπακαγιόκο, επειδή ένα φεγγάρι έπαιξε στην Έβερτον, δεν ξέρω αν θα βρω. Τους παίχτες της Εθνικής Τουρκίας τους ξέρει πολύύύς κόσμος, μια και σχεδόν όλοι παρακολουθούν τα παιχνίδια των Εθνικών ομάδων. Πολύ λίγοι όμως παρακολουθούσαν Αγγλικό πρωτάθλημα (ειδικά τότε που δεν υπήρχε και η NOVA).

 

Και ξαναθέτω το βασικό επιχείρημα, ότι δεν υπάρχει απλά μια κάποια διαφορά.

 

Η διαφορά είναι σ-υ-ν-τ-ρ-ι-π-τ-ι-κ-η. Δεν είναι 100.000 με 60.000, ακριβώς όπως και στο fm. Ε, δεν μπορεί με τέτοιες διαφορές, να αναποδογυρίζουμε και τα δεδομένα. Άντε να μου πεις ότι είναι περίπου το ίδιο δημοφιλείς (που ούτε και αυτό θα το δεχόμουν), προβάλλοντας τις δικαιολογίες που είπες (και θα χρειαζόντουσαν κι άλλες). Αλλά να μου λες ότι είναι και δημοφιλέστερος; Ε, δε στέκει, πώς να το κάνουμε;

 

Ρε συ Μανουελ ειλικρινα επειδη το κουρασαμε σου ξαναλεω τι πιστευω εγω με το φτωχο μυαλο μου. Αν εσυ θεωρεις οτι ο Τουμερ Μετιν ειναι πιο γνωστος απο τον Μπακαγιοκο, δικαιωμα σου.

Καταρχην δεν εχει σχεση αμα βλεπαμε Πρεμιερσιπ πριν την Νοβα φιλε μου τι μου λες τωρα; Τι σχεση εχει η πουτ.. με την βουρτσα; (πρεμιερσιπ vs τουρκικου πρωταθληματος)

Χρειαζεται να βλεπεις ολους τους αγωνες του ξακουστου πρωταθληματος για να ξερεις ενα παικτη; Ε οπως και να το κανεις θα ακουστει ρε αδελφε πιο πολυ απο το Αλβανικο το Ελληνικο και το Τουρκικο πρωταθλημα..

Οι εφημεριδες της Αγγλιας λοιπον εχουν να γραψουν για εκατονταδες παιχταραδες που παιζουν στην Πρεμιερσιπ και οχι για τον Μπακαγιοκο που επαιξε ενα φεγγαρι στην Εβερτον. Και παρα ταυτα ηταν αρκετα τα σχολια λογω της τεραστιας φημης του πρωταθληματος να τον κανουν ευρυτερα γνωστο και σιγουρα περισσοτερο απο τον Τουμερ. Τι ηθελες δλδ να γραφουν επαινους και να ασχολειται το BBC και το SKY καθημερινα μαζι του στην Αγγλια; Μηπως σου ξεφευγει λιγο το ζητημα; Τον Ρουστου δλδ π.χ πως τον ξερουν ολοι που επαιξε πριμερα;

Απο την αλλη εχεις να κανεις με ενα εν ενεργεια διεθνη Τουρκο, και στο ξαναλεω σε μια χωρα ΔΕΚΑΔΩΝ εκατομμυριων πορωμενων με την μπαλα, που ΣΙΓΟΥΡΑ εχουν πολυ μεγαλυτερη καβλα να στο πω ετσι να ασχοληθουν με ενα παικτη του πρωταθληματος τους και της εθνικης τους και σε αριθμους να το δεις μοναχα εννοειται οτι θα γραφτουν περισσοτερα για αυτον.

Τι παει να πει αυτο; Οτι ο Τουμερ στον μεσο Ευρωπαιο ειναι πιο γνωστος απο τον Μπακαγιοκο; Hμαρτον ρε φιλαρακι σκεψου λογικα.

Τι σοι επιχειρημα ειναι αυτο τωρα παλι; Περισσοτερα χιτς στο νετ.. Βγες εξω και κανε ενα γκαλοπ αν σε τρωει τοσο να δεις πιον ξερουν οι πιο πολλοι. Αλλα μην ακουω τωρα τετοια εχει περισσοτερα χιτς στο νετ και χεστηκε η φοραδα στο αλωνι..Δεν ειναι γνωστος σαν παικτης ο Τουμερ ειτε σου αρεσει ειτε οχι. Αυτο δεν τον υποτιμαει σαν αξια ποδοσφαιρικη αλλα δεν αλλαζει και την αληθεια.

Πως αλλιως να στο πω;

 

 

Ποια είναι η μεταγραφή του χειμώνα; Γιατί απ' όσα έχω ακούσει εγώ, μόνο ο Σπυρόπουλος φαίνεται καλύτερη μεταγραφή, και αυτό γιατί είναι πιτσιρικάς, όχι επειδή θα βοηθήσει περισσότερο άμεσα.

 

Βέβαια, δεν επιμένω και πολύ, γιατί δεν παρακολουθώ πολύ προσεκτικά τι κάνουν οι "μεγάλες" ομάδες.

Μα βλεπεις τωρα τι μου λες; Δεν παρακολουθω πολυ τι κανουν οι μεγαλες ομαδες.. Δεν βλεπω δλδ μπαλα συστηματικα παρα μονο επιλεκτικα..

Αρα λοιπον βλεπεις το ποδοσφαιρο στην σφαιρα της λογικης σου και οχι της ποδοσφαιρικης λογικης.Eδω σου διαφευγουν βασικοτατα στοιχεια και πραγματα.

Επετρεψε μου λοιπον να σου πω οτι κανεις λαθος για μια ακομη φορα. Αν δεν με πιστευεις κανε ενα γκαλοπ ή παρε και ρωτα σε κανα σπορ ραδιοφωνο καντο και θεμα σε ποδοσφαιρικο φορουμ τι αλλο να σου πω για να με πιστεψεις ρε φιλε; :-D

 

Επειδη ομως το κουρασαμε και επειδη ειλικρινα αμα καθομαι για ενα τετοιο θεμα της πλακας να γραφω οχτασελιδα την κατσαμε την βαρκα το αφηνω εδω. Διαβασε καλα τι σου γραφω και αμα θες καταλαβε ουσιαστικα τι σου λεω.

 

Τελος για να σου πω και εγω την αποψη μου θεωρω ετσι λεω εγω οτι η μεγαλυτερη μεταγραφη ΙΣΩΣ να ειναι ο Μπελουτσι; Αρχηγος της Ριβερ Πλειτ, ενας απο τους μεγαλυτερους Αργεντινους παικτες που δεν ειχαν παρει ακομα μεταγραφη; Αν δεν τον εχεις ακουστα ειλικρινα πρεπει τουλαχιστον να μην προβαινεις σε τετοια σχολια τυπου "τουμερ η μεγαλυτερη μεταγραφη του χειμωνα" χωρις να εχεις πληρη εικονα των δεδομενων γιατι οπως καταλαβαινεις ο ιδιος αδικεις τα λεγομενα σου και γινεσαι λιγοτερο "valid" στις αποψεις σου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεπερνώντας τα δικηγορικά σχόλια, οκ, υπάρχει ο Μπελούτσι. Άλλος;

 

Καλά για τα άλλα, βαρέθηκα να προσπαθώ να σου αποδείξω τα αυτονόητα. Εξακολουθείς να κάνεις λες και σου είπα ότι τα χιτς είναι 100 με 80. Εδώ μιλάμε για χαώδη διαφορά και εσύ το δικό σου. "Ε, επειδή έχει περισσότερα". Δεν έχει περισσότερα. Έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεπερνώντας τα δικηγορικά σχόλια, οκ, υπάρχει ο Μπελούτσι. Άλλος;

 

Ο Καλλον της ΑΕΚ, ο Ποστιγκα του ΠΑΟ. Θες και αλλους; Σερχιο Κονσεισαο στον ΠΑΟΚ εχθες, Αμοροζο στον Αρη,Zαιρι στον Αστερα και καποιοι ακομα..

Τουλαχιστον o Ποστιγκα ο Καλλον ,ο Αμοροζο και ο Σερχιο Κονσεισαο ειναι κλασεις ανωτεροι απο τον Τουμερ σαν μεταγραφες και ονοματα..

 

Για αυτο σου λεω..Θελει και λιγο εκτενεστερο ψαξιμο το πραγμα..

 

Καλά για τα άλλα, βαρέθηκα να προσπαθώ να σου αποδείξω τα αυτονόητα. Εξακολουθείς να κάνεις λες και σου είπα ότι τα χιτς είναι 100 με 80. Εδώ μιλάμε για χαώδη διαφορά και εσύ το δικό σου. "Ε, επειδή έχει περισσότερα". Δεν έχει περισσότερα. Έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ περισσότερα.
Και εγω βαρεθηκα να προσπαθω να σε βαλω στην ποδοσφαιρικη λογικη και αρνεισαι να το κανεις ρε φιλε. Μου φερνεις παραδειγματα απο το FM και τον ιστο..

Ποιον; τον ιστο!!

Που χωρις να το εχω ψαξει ειναι πολυ πιθανο να βγαζει περισσοτερα χιτς στην Παμελα αντερσον απο τον Νελσον Μαντελα για να επιχειρηματολογησεις. Και παροτι σου δινω λογικη εξηγηση και για αυτο αρνεισαι να την δεις.

Ε συγνωμη φιλε μου δεν μπορω να κανω κατι παραπερα για αυτο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά παίρνει τον Ζουράφσκι η Λάρισα, λέει, οπότε μπορεί να σταματήσει η συζήτηση, γιατί αυτός είναι μεγαλύτερο όνομα κι απ'τους δύο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά μιλάγαμε για δημοτικότητα, οπότε δε βλέπω που βρίσκεται το ατυχές. Μιλάμε για το ποιος συζητιέται περισσότερο, έχουμε ένα εργαλείο που κάνει την απόλυτα αντικειμενική μέτρηση, βγάζει αποτελέσματα από χιλιάδες ανθρώπους και ο άλλος θεωρεί ότι αντικειμενικότερη είναι η μέτρηση που έχει από τους 100 ανθρώπους που γνώρισε στους δρόμους. Επαναλαμβάνω ότι η διαφορά είναι ΚΑΙ τεράστια, δεν είναι στο τσακ.

 

Εξήγησε μου που είναι το πρόβλημα.

 

Τα επιχειρήματα για Πάμελα Άντερσον και Μαντέλα δεν τα κατάλαβα. Δηλαδή δεν είναι πιο δημοφιλής η Πάμελα από τον Μαντέλα; Σαφώς και είναι, θέλουμε δε θέλουμε.

 

Οι μεταγραφές που αναφέρεις little έγιναν αφότου είχα γράψει για τον Μετίν. Δεν είμαι μέντιουμ.

 

Άσε που πλέον έχουμε...

 

ΖΟΥΡΑΦΣΚΙ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά μιλάγαμε για δημοτικότητα, οπότε δε βλέπω που βρίσκεται το ατυχές. Μιλάμε για το ποιος συζητιέται περισσότερο, έχουμε ένα εργαλείο που κάνει την απόλυτα αντικειμενική μέτρηση, βγάζει αποτελέσματα από χιλιάδες ανθρώπους και ο άλλος θεωρεί ότι αντικειμενικότερη είναι η μέτρηση που έχει από τους 100 ανθρώπους που γνώρισε στους δρόμους. Επαναλαμβάνω ότι η διαφορά είναι τεράστια.

 

Αστο ρε αδελφε χειροτερο το κανεις.. Μην επιμενεις. Δεν εκανα καμια μετρηση γιατι πολυ απλα δεν την χρειαζομαι, ειναι εμφανες οτι δεν σκαμπαζεις απο μπαλα δυστυχως και δεν ξερεις τα ποδοσφαιρικα δρωμενα. Και το χειροτερο ειναι οτι επιμενεις με σχολια τετοιου τυπου και συγκρισεις για δημοτικοτητα, τα blog του καθε καβλωμενου Τουρκου και τις ιστοσελιδες του WWW.. Που ο καθενας γραφει οτι γουσταρει κανει οτι γουσταρει και φτιαχνει απο 100 ιστοσελιδες για τον καθε απιστευτο.

Και δεν ακους 2-3 ανθρωπους που ασχολουνται με την μπαλα σε ρεαλιστικο επιπεδο και οχι σε επιπεδο νετ. Αστο να παει ...

 

Εξήγησε μου που είναι το πρόβλημα.

 

Τα επιχειρήματα για Πάμελα Άντερσον και Μαντέλα δεν τα κατάλαβα. Δηλαδή δεν είναι πιο δημοφιλής η Πάμελα από τον Μαντέλα; Σαφώς και είναι, θέλουμε δε θέλουμε.

 

Οι μεταγραφές που αναφέρεις little έγιναν αφότου είχα γράψει για τον Μετίν. Δεν είμαι μέντιουμ.

Οντως για την νεα γενια θα γινει με τις μαλακιες που floodaroyn το νετ και τα ΜΜΕ..Αλλη κουβεντα ομως αυτη.

Επιμενω ομως μην στεκεσαι σε τετοιου ειδους συγκρισεις για το ποιος ειναι πιο δημοφιλης. Εκτιθεσαι χωρις να το καταλαβαινεις μου φαινεται..

Και ΟΧΙ οι μεταγραφες πλην του Σερχιο Κονσεισαο δεν εγιναν μετα τον Μετιν. Αλλα και μετα να ειχαν γινει αφου επιμενεις σε τετοια λεγομενα προφανως δεν ενημερωνεσαι για ποδοσφαιρικα. Αμα δεν ασχολεισαι με τις μεγαλες ομαδες της Ελλαδος δεν τολμω να σκεφτω για τα ξενα πρωταθληματα..

News flash λοιπον. Οσο και να κατσεις να διαβασεις στο νετ, μπαλα δεν θα μαθεις ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Manuel εμαθες οτι πηρατε τον Ζουραφσκι; Επιτέλους ενας γκολτζής :)

 

Ναι, το πανηγύρισα με κεφαλαία γράμματα νωρίτερα.

 

Το περίεργο δεν είναι αυτό πάντως. Το περίεργο είναι ότι στα τελευταία δύο παιχνίδια έχει αλλάξει με στροφή 180 μοιρών η τύχη μας.

 

1) Παίζουμε με Ατρόμητο, ως συνήθως κάνουμε πολλές ευκαιρίες, δε σκοράρουμε ιδιαιτέρως, μένει στο 1-0, και την πρώτη φορά που φτάνει ο αντίπαλος στην περιοχή μας σ' όλο τον αγώνα, επιτέλους δεν σκοράρει και χάνει αυτή τη μια και μοναδική ευκαιρία που του παρουσιάστηκε. ΑΜΗΝ!

 

2) Παίζουμε με Λεβαδειακό, το χειρότερο πρώτο ημίχρονο που έχουμε κάνει φέτος, ο αντίπαλος κερδίζει πέναλτι, κάνει ευκαιρίες, παίζει σαν να είναι η... Λάρισα, και ω τι θαύμα, σκοράρουμε εμείς!

 

Αυτό που μας συνέβαινε όλη τη χρονιά, αντιστράφηκε εντελώς σ' αυτά τα δύο παιχνίδια!

 

Προβλέπω να μην ξαναπαίξουμε καλά σε κανένα παιχνίδι. Παίζοντας χάλια, κερδίζεις! Όλα αυτά με όλες τις απουσίες του κόσμου, έτσι; Κοτσόλης, Νταμπίζας, Φωτάκης, Μπακαγιόκο δεν παίξανε σ' αυτά τα δύο παιχνίδια. Ένας βασικός παίχτης από κάθε γραμμή.

 

Άρα μόλις έρθουν οι καινούργιοι παίχτες και επιστρέψουν και οι άλλοι και ξαναγίνουμε καλή ομάδα, κλάφτε μας! Ελπίζω μόνο να μείνουμε στην κατηγορία.

 

Τέλος, δε θεωρώ τυχαίο ότι από τις 4 νίκες που έχουμε κάνει φέτος, στις 3 είχαμε τον ίδιο διαιτητή. Κοινώς, μόνο ένας διαιτητής δεν έχει εμπάθεια απέναντί μας. Δε μιλάω για τους επόπτες, που τα έκαναν σκ... στα δύο από τα τρία αυτά παιχνίδια. Με τον Ατρόμητο μας έκοψαν ένα τετ-α-τετ και μας άφησαν να βάλουμε ένα γκολ από offside, ενώ με τον Λεβαδειακό μας κόψανε δύο τετ-α-τετ, ειδικά το ένα πεντακάθαρο (και το άλλο καθαρό, απλά συγχωρείται πιο εύκολα).

 

Ναι, αν δεν είχαμε κερδίσει το παιχνίδι με τον Λεβαδειακό θα είχα καρακαταγκρινιάξει.

 

Προστατεύονται όμως ρε να πάρει. Πήραν βαθμολογία οι δύο επόπτες 8,3 και 8. Ελπίζω το 8 να είναι τουλάχιστον σ' αυτόν που μας έκοψε τα offside. Είναι όμως δυνατόν να βαθμολογείς καλά έναν επόπτη, απλά και μόνο επειδή τα λάθη του δεν επηρέασαν τον νικητή του παιχνιδιού; Έλεος! Απλά ξέρουν ότι δε θ' ασχοληθεί κανένας και κάνουν ότι τους κατεβαίνει στο κεφάλι.

 

Ντέμη, το πρόβλημα πρέπει ν' αντιμετωπίζεται στη ρίζα του. Όχι μόνο τα δικά μας να κοιτάμε. Να φωνάζουμε όταν καίγεται το σπίτι του διπλανού (λέει η παροιμία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...