Προς το περιεχόμενο

ΑΕΛ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 551
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πφ... πιο πιθανό αποτέλεσμα ήταν το 2-2 από το 3-1 (ίσως υπήρχε και λίγο φαουλάκι στο 3ο γκολ). Κωλόφαρδο ήταν το τρίτο. Δε σας φταίει κανείς που δεν ξέρετε να προβλέψετε και παίζετε 3-0 απέναντι σ' αυτή τη Λάρισα. Όποτε η διαιτησία είναι εντάξει και δε σπάνε τα νεύρα των παιχτών, η ομάδα σπέρνει.

 

Είναι σαν να λέω εγώ ότι είχα προβλέψει 4-0 το Ρεάλ-Ολυμπιακός και να λέω ότι μου χαλάσανε το στοίχημα τα 2 του Ολυμπιακού. Ε, δεν πάει έτσι.

 

edit: Τον Μπακαγιόκο, θα τον μάθετε θέλετε δε θέλετε, γιατί ο άνθρωπος είναι απλά παιχταράς, και ας του ρίχνουν μπουνιές και ας του στήνουν καυγάδες σε κάθε παιχνίδι (ευτυχώς ο άνθρωπος είναι επαγγελματίας και δεν απαντάει στις προκλήσεις).

 

με την εβερτον επαιζες μπαι δε γει. εγω την λαρισα εξω απο ελλαδα ομαδα για τρια την εχω. ασχετο αν μαλακιζονται οι αντιπαλο. Δεν ξερουμε να προβλεψουμε οκ. θα ανεφερα κατι αλλα θα γινω κακος παλι.

 

edit: ρε μηπως εισαι βαζελος ? γιατι εμεις μιλαμε για διαιτησια συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την εβερτον επαιζες μπαι δε γει. εγω την λαρισα εξω απο ελλαδα ομαδα για τρια την εχω. ασχετο αν μαλακιζονται οι αντιπαλο. Δεν ξερουμε να προβλεψουμε οκ. θα ανεφερα κατι αλλα θα γινω κακος παλι.

 

Ε, είδες που είσαι άσχετος; Για 3 η Λάρισα έξω από την Ελλάδα, όταν έχει διεκδικήσει όλα τα παιχνίδια στα ίσια και παλικαρίσια και όταν έχει τέτοια ποιότητα; Προφανώς και δεν ξέρεις να κρίνεις. Χρησιμοποιείς σαν κριτήριο τα ελληνικά παιχνίδια που γίνονται οι διαιτητικές σφαγές.

 

Εγώ προέβλεψα χ πριν τον αγώνα και ήμουν πολύ πιο κοντά από σένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δε νομίζω πώς δε τους έλαβαν σοβαρά οι της Έβερτον.Νομίζω πώς θα γνώριζαν τι έγινε με τη Μπλάκμπέρν,ψυλλιασμένοι θα ήταν σίγουρα.

Δεν είδα όλο το παιχνίδι για να έχω συνολική άποψη,το τελευταίο 20λεπτο η Λάρισα έδειξε άντερα πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, είδες που είσαι άσχετος; Για 3 η Λάρισα έξω από την Ελλάδα, όταν έχει διεκδικήσει όλα τα παιχνίδια στα ίσια και παλικαρίσια και όταν έχει τέτοια ποιότητα; Προφανώς και δεν ξέρεις να κρίνεις. Χρησιμοποιείς σαν κριτήριο τα ελληνικά παιχνίδια που γίνονται οι διαιτητικές σφαγές.

 

Εγώ προέβλεψα χ πριν τον αγώνα και ήμουν πολύ πιο κοντά από σένα.

 

μανουελ πιασε τα βιβλιαρακια και ασε την μπαλα . δεν ειναι για σενα αυτα. αστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια βιβλιαράκια;! (καθαρή περιέργεια)

 

Κάνε πρώτα λογική πρόβλεψη και μετά μίλα (καθαρή κακία) :)

 

ΥΓ. Πλάκα κάνω έτσι; Μην αρχίσουμε πάλι τις παρεξηγήσεις όπως παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ο τροπος που μιλας για μπαλα με εκνευριζει. εισαι εντελως εκτος τοπου και χρονου. . Δεν ξερω αν εχει καλη ομαδα η λαρισα και ουτε που με ενδιαφερει. Περα απο τους τρεις μεγαλους γενικα δεν με νοιαζει.Ηδη ο παναθηναικος και η αεκ εχουν μικρυνει πολυ δεν θα κοιταξω παρακατω.. Δεν το ειχα παιξει εγω ενας φιλος το επαιξε. εγω του ειπα 3-1. και ηρθε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή η Λάρισα αλλά μόνο μετά το 2-0.Τότε δηλαδή που και οι άλλοι καθυσήχασαν νομίζοντας οτι το ματσάκι τελείωσε.Εκεί τους αιφνιδιάσατε και παραλίγο να τους κάνετε το έμφραγμα.

Ήθελα να δώ ίδια απόδοση και πριν γίνει το 2-0.

 

ΥΓ.Αυτό το "φαουλάκι" στο τρίτο γκόλ αν είχε γίνει στην Ελλάδα μάλλον θα ήταν φαουλάρα που την έπνιξε το κοράκι! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ο τροπος που μιλας για μπαλα με εκνευριζει. εισαι εντελως εκτος τοπου και χρονου.

 

Εγώ είμαι εκτός τόπου και χρόνου και όχι αυτός που γράφει:

 

Περα απο τους τρεις μεγαλους γενικα δεν με νοιαζει.

 

Είναι δυνατόν να θεωρείς ότι έχεις κρίση, όταν δεν ασχολείσαι με μικρότερες ομάδες;

 

Εκτός τόπου και χρόνου είστε οι περισσότεροι (ΟΧΙ όλοι) στην Αθήνα, που θεωρείτε ότι μπορεί να υπάρξει πρωτάθλημα με μόνο τρεις ομάδες και δεν ενδιαφέρεστε για το ότι καλές προσπάθειες που γίνονται σε άλλες πόλεις τις πνίγουν οι παράγκες.

 

Βέβαια αφού η άποψη σου είναι ότι κάποια πράγματα έτσι είναι και δεν αλλάζουν, τι να περιμένει κανείς. Ο κόσμος πάντως, κινείται από ανθρώπους με όραμα που αναζητούν το καλύτερο και ν' αλλάξουν τα πράγματα δείχνοντας όσα τους ενοχλούν και όχι από ανθρώπους σαν εσένα. Αν έχεις την καλοσύνη, εξήγησε και στους υπόλοιπους τα λάθη που βρίσκεις σ' αυτά που γράφω, τη στιγμή που μπορείς να τα εντοπίζεις χωρίς καν να ασχολείσαι με την ομάδα που σχολιάζω (ελπίζω να αντιλαμβάνεσαι τα κενά στις σκέψεις σου).

 

Τελικά, ποια βιβλία;

 

Καλή η Λάρισα αλλά μόνο μετά το 2-0.Τότε δηλαδή που και οι άλλοι καθυσήχασαν νομίζοντας οτι το ματσάκι τελείωσε.Εκεί τους αιφνιδιάσατε και παραλίγο να τους κάνετε το έμφραγμα.

Ήθελα να δώ ίδια απόδοση και πριν γίνει το 2-0.

 

ΥΓ.Αυτό το "φαουλάκι" στο τρίτο γκόλ αν είχε γίνει στην Ελλάδα μάλλον θα ήταν φαουλάρα που την έπνιξε το κοράκι! :lol:

 

Προφανώς πριν το 2-0 παίζεις συντηρητικά, αλλιώς κινδυνεύεις. Σωστή ήταν η τακτική.

 

Όσον αφορά το φάουλ, ελπίζω να κάνεις πλάκα, γιατί αν συγκρίνεις αυτή τη φάση με α) το γκολ του Ατρόμητου, β) το γκολ που μας ακύρωσαν με το Λεβαδειακό και γ) το πέναλτι-κόκκινη με ΑΕΚ ή τις αντίστοιχες περυσινές φάσεις, τότε τι να πω.

 

Πες μου μια αντίστοιχη φάση που έγινε στην Ελλάδα και μίλησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδι μου να κατσω να δω τι? τον μπαγιοκο πως τον λενε και τον νταμπιζα? εχω δει πεντε μουντιαλ που να τα θυμαμαι καθαρα ετσι δεν πιανω το μεξικο που ημουν 6 , τοσους τελικους πρωταθλητριων τοσα τοσα.... εδω δεν βλεπω τον παναθηναικο γιατι δεν βλεπετε θα κατσω να δω την λαρισα και τον ατρομητο? δεν ειμαι 15 ουτε 10 θελω να δω μπαλα. Τελοςσπαντων αναγνωριζω οτι επειδη γουσταρω να στην λεω ποδοσφαιρικα επειδη κλαιγεσε με την διαιτησια συνεχεια μερικες φορες γινομαι ισοπεδωτικος αλλα για πια λαρισα και για πια προσπαθεια μου μιλας. εδω δεν εχει ομαδα ο παοκ που εχει τον απιστευτο κοσμο την λαρισα θα κοιταξουμε. Γιαυτο σου λεω οτι ζεις σε αλλο κοσμο ποδοσφαιρικα. Ασε τα βιβλια , πλακα κανω ξερω εγω τι λεω. Και αντε να σου κανω την χαρη να σου πω οτι βλεπω μικροτερες ομαδες οταν θελω να με παρει ο υπνος. Δεν ειμαι πια σε ηλικια να βλεπω πειραματικα ποδοσφαιρο επιλεγω. Οι παραστασεις μου δεν μου επιτρεπουν να δω κατω απο ενα επιπεδο βαριεμαι πως το λενε. Εσυ βλεπεις γιατι ειναι η πολη σου και ειναι κατανοητο. Αλλα αυτο δεν μου λεει τιποτα εμενα.

 

Α ναι και το οραμα ποιος το εχει ο πηλαδακης πως τον λενε αυτον που θελει να βγαλει φραγκα επειδη βρηκε μαγαζι γωνια που μαζευει κοσμο? Γιαυτο σου λεω εχεις χασει επεισοδια στον μαγικο κοσμο του ελληνικου ποδοσφαιρου μην κουραζεσε αδικα.

 

και ξαναλεω ρε μηπως εισαι δικος μας? η παραγκα ειναι δικη μας λεξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις όρεξη ν' ασχοληθείς με ποδόσφαιρο, θα κοιτάξεις τη Λάρισα και θα κοιτάξεις και τον ΠΑΟΚ για να καταλάβεις πως αναβαθμίζεται μια ομάδα και πως υποβαθμίζεται, ώστε να μπορείς να έχεις γνώμη και να κατανοήσεις τις λειτουργίες του παιχνιδιού. Να μάθεις τον τρόπο να γίνεσαι καλύτερος (μάθημα που μπορεί να σε βοηθήσει και στη ζωή σου).

 

Η βασική μας διαφωνία είναι στο που βρίσκεται η ομορφιά του ποδοσφαίρου. Εγώ πιστεύω ότι είναι ένα όμορφο παιχνίδι, όπου μας ενδιαφέρει το αποτέλεσμα. Μισώ το βραζιλιάνικο ποδόσφαιρο τσίρκου και λατρεύω το ιταλικό ποδόσφαιρο τακτικής. Με τον ίδιο τρόπο λατρεύω να βλέπω μια μικρή ομάδα να ξέρει να παίζει με σωστή τακτική απέναντι σε μια μεγάλη και ας χάσει και ας γίνει οτιδήποτε. Για μένα το ποδόσφαιρο είναι στρατηγική με καλή δόση τύχης. Τίποτα άλλο. Μπορώ να περάσω καλά ακόμα και βλέποντας ομάδες γ' εθνικής. Δε χαλιέμαι να βλέπω παιχνίδι κέντρου ή παιχνίδι που λήγει 0-0 (μάλιστα ένα από τα ωραιότερα παιχνίδια που είχα δει ήταν το περυσινό 0-0 της Μπαρτσελόνα με την Μπενφίκα αν δεν κάνω λάθος). Μου τη σπάνε οι εκφωνητές που θεωρούν "παιχνιδάρα" ένα ματς, όπου το σκορ έχει φτάσει στο 5-0 και η μια ομάδα είναι άσχετη από άμυνα προφανώς ή θεωρούν κακό ένα παιχνίδι κέντρου.

 

Δε σχολιάζω καν τη σύγκριση του κόσμου της Λάρισας με οποιαδήποτε κερκίδα στην Ελλάδα. Καμία άλλη ομάδα δε θα είχε τόσο κόσμο στη Γ' εθνική, γιατί δεν υπάρχουν φίλαθλοι που να αγαπάνε τόσο πολύ την ομάδα τους. ΠΑΟΚ; Ποιος ΠΑΟΚ, σε παρακαλώ τώρα. Αυτοί πάνε στο γήπεδο για φασαρία, ούτε καν κοιτάνε τον αγώνα.

 

Όσον αφορά τον Πηλαδάκη, δε μ' ενδιαφέρει καθόλου αν θέλει να βγάλει φράγκα. Το θέμα είναι να μου προσφέρει συγκινήσεις και ξέρει πολύ καλά ότι για να το κάνει, πρέπει να διορθώσει ένα πρωτάθλημα ακάθαρτο. Οι λόγοι που το κάνει, δεν αφαιρούν καθόλου από το αποτέλεσμα.

 

Κάποιος μπορεί να είναι ανθρωπιστής για ηθικούς λόγους, κάποιος γιατί έτσι πιστεύει ότι ο κόσμος λειτουργεί καλύτερα (και αν θέλεις να βάλουμε και τον παράγοντα χρήμα τον οποίο προφανώς θεωρείς ανήθικο, ως εκ τούτου κερδίζει χρήματα). Θα υποστηρίξω την προσπάθεια αυτή, έτσι κι αλλιώς.

 

Κάποιος μπορεί να θέλει να διορθώσει το ελληνικό πρωτάθλημα για ηθικούς λόγους, κάποιος γιατί θεωρεί ότι από ένα διορθωμένο ελληνικό πρωτάθλημα θα βγάλει χρήμα. I don't care.

 

Και ο Μότσαρτ για να βγάλει χρήματα έγραφε μουσική. Αυτό δε μ' εμποδίζει να κλαίω όταν ακούω το κατά παραγγελία Ρέκβιεμ.

 

Συνήθως πάντως, οι ανθρωπιστές είναι ΚΑΙ για ηθικούς λόγους ΚΑΙ για πολιτικούς έτσι, οι Μότσαρτ γράφουν ΚΑΙ για οικονομικούς λόγους ΚΑΙ για ψυχολογικούς και τέλος, οι Πηλαδάκηδες προσπαθούν να ξεσαπίσουν το ελληνικό πρωτάθλημα ΚΑΙ για οικονομικούς λόγους ΚΑΙ για ηθικούς.

 

Κανείς δε θέλει να ζει τη ζωή του βγάζοντας μόνο χρήματα. Θέλεις να νιώθεις και ότι κάτι προσφέρεις. Η ζωή είναι αλλού. Το έχω ξαναγράψει. Ίσως υπάρχουν ακόμη άνθρωποι που τα πιστεύουν αυτά (ξέρω, εσύ όχι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον μακιαβελι μου θυμιζεις βασικα με αυτα που γραφεις. Μονο που γραφεις ποιος παοκ καπου εκει σταματαει η κουβεντα. Αυτα περι μαθηματος και τι αξιες εχω εγω στην ζωη μου αστο. Μια λεξη . Ενθουσιασμος. Θα σου φυγει γρηγορα. Διαβασε λιγο για τον παοκ και ελα να ξαναμιλησουμε. Ρε φιλε ελεος βλεπεις τρια χρονια μπαλα και απεκτησες και αποψη. Και αρχισες να βλεπεις μπαλα με την πιο αμπαλη πρωταθλητρια ευρωπης στα χρονικα. Ξεκαβαλα λιγο.

 

Πριν μου γραψεις οτιδηποτε σε παρακαλω κατσε και μαθε διαβασε δεν ξερω τι θα κανεις ποιος ειναι ο παοκ που τον συγκρινεις με το χωριο σου. Ασχημο αυτο που γραφω το ξερω αλλα δεν μπορω αλλο με τον τοπικισμο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πατέρας μου είναι ΠΑΟΚ. Μια χαρά την ξέρω την ομάδα. Το ποιος ΠΑΟΚ αναφέρεται στους φιλάθλους του. Περίεργο να πιάνουμε τέτοια συζήτηση σήμερα, γιατί είναι η επέτειος από τον θάνατο του Μπλιώνα, οπαδού της Λάρισας που σκοτώθηκε από φωτοβολίδα οπαδού του ΠΑΟΚ.

 

Βασικά και μόνο που συγκρίνεις τη φετινή ομάδα του ΠΑΟΚ με της Λάρισας, δείχνει κάτι. Ότι δεν έχει κρίση, αλλά παπαγαλίζεις ότι ακούς εδώ και χρόνια.

 

Ένα δεν καταλαβαίνω. Αφού παραδέχεσαι ότι δεν ασχολείσαι, γιατί προσπαθείς να πείσεις ότι έχει άποψη που έχει μεγαλύτερη ισχύ από τη δική μου;

 

Με το ποδόσφαιρο άρχισα ν' ασχολούμαι το 2004 σοβαρά, δηλαδή να καταλαβαίνω τα συστήματα, τις αναλύσεις, τις θέσεις των παικτών, να συζητάω μαζί τους και γενικά να κάνω αναλύσεις σε βάθος. Δεν εννοώ ότι πιο πριν δεν έβλεπα καθόλου. Τα Μουντιάλ εννοείται ότι τα έχω δει όλα. Θυμάμαι πεντακάθαρα το Αργεντινή - Ρουμανία του '94 όπου πρωτοέγινε γνωστός ο Ντουμιτρέσκου, καθώς και τον τελικό Βραζιλία - Ιταλία για παράδειγμα, ή το ΑΕΛ-ΠΑΟ 4-4 που πρέπει να έγινε την ίδια περίπου χρονιά.

 

Εσύ ακόμα δεν έχεις ξεκινήσει ν' ασχολείσαι σοβαρά, αφού βαριέσαι. Οπότε 3 χρόνια εγώ, 0 χρόνια εσύ, έχω παραπάνω δικαίωμα να έχω γνώμη από σένα.

 

Τουλάχιστον εγώ έχω την αξιοπρέπεια να λέω ότι η γνώμη μου μετά από μια έρευνα και να υπολογίζω μόνο τις εμπειρίες που πραγματικά έχω κατανοήσει. Δε μετράω στις γνώσεις μου τους αγώνες που είδα 10 χρονών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει μετα και απο αυτο σε θεωρω εντελως κομπλεξικο. Τον εχεις παρει πολυ ψηλα τον αμανε που λεει και ο λαος. Ιντερνετ ειναι ομως μπορεις να το παιζεις ιστοριας ανετα.Γιαυτο υπαρχουν και τα φορουμ. Ειχα την διαθεση να ασχοληθω σοβαρα με αυτα που γραφεις γιατι μεχρι τωρα απλα επαιζα μαζι σου γιατι μου αρεσει τραγικα να σου πηγαινω κοντρα λογω ασπρου μαυρου αλλα απο εδω και περα σε θεωρω γραφικο. Οταν ξεκαθαρισεις μεσα σου την πραγματικη διασταση απο την χωρα του χανς κριστιαν αντερσεν και τις ομορφες ιστοριες που καθεσε και γραφεις λες και εδω ειμαστε η χωρα του ποτε ποτε ελα να ξαναμιλησουμε. Και τα φιλικα με τον οφη δεν ειναι φιλικα με την ρεαλ μαδριτης. Οταν αποκτησεις ποδοσφαιρικες παραστασεις σοβαρες, οταν κατανοησεις την πραγματικοτητα και οταν παρακολουθησεις απο κοντα εστω και μια σοβαρη ποδοσφαιρικη διοργανωση , ενα ευρωπαικο ενα μουντιαλ ενα κατι ελα να μιλησεις για ποδοσφαιρο.Διαβασε κια λιγο για το total footbal ετσι σαν εισαγωγη στην μπαλα και οτι το πραγματικο ποδοσφαιρο δεν αναλωνετε σε κοντρες στο κεντρο οπως εσυ γουσταρεις γιατι αυτο δεν ειναι ποδοσφαιρο ειναι αγωνας εξαντλησης που κερδιζει ο πιο καλα προπονημενος. Μεχρι τοτε κατσε και βλεπε τα τυρια που παιζουν στην μαγευτικη σουπερκλικα.Μου ειπες οτι βλεπεις μπαλα 3 χρονια γιαυτο σε κραζω. Δεν με ενδιαφερει να ακυρωσω την γνωμη σου οπως κανεις εσυ. Γιαυτο και σε θεωρω κομπλε. αυτα. Α ναι και δεν συγκρινω την ομαδα σου αγωνιστικα και οι δυο κουτσοι ειστε αλλα το μεγεθος του παοκ δεν το εχεις καταλαβει μου φαινετε σαν ομαδα. Ο παοκ αν ειχε τον προυπολογισμο δεν σου λεω του ολυμπιακου σου λεω το δικο μας θα καθαριζε πρωταθλημα για πλακα. Εντελως για πλακα. Και τους λογους ειμαι σιγουρος οτι αδυνατεις να τους καταλαβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη, αλλά καταλαβαίνεις τι γράφουμε;

 

Ξέρω πολύ καλά τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ σαν ομάδα. Μιλάω για τους φιλάθλους του. Κατανοητό μήπως αυτή τη φορά;

 

Ξέρω πολύ καλά τι είναι το total football. Κανένα άλλο επιχείρημα;

 

Μάθε να μιλάς σαν άνθρωπος πρώτα και μετά θα δούμε αν έχει αξία η γνώμη σου για το ποδόσφαιρο. Αντιμετώπιση είναι αυτή; Σαν να κάθομαι εγώ να σου γράφω "άντε μάθε πρώτα ότι η μπάλα είναι στρόγγυλη γιατί εσύ είμαι σίγουρος ότι νομίζεις πως είναι τετράγωνη και μετά έλα να μου μιλήσεις".

 

Δηλαδή τι να σου απαντήσω;

 

Κομπλεξικός ξέρεις τι σημαίνει; Ή πετάμε λέξεις αβέρτα;

 

Με κατηγορείς για τοπικισμό όταν δηλώνεις ότι δεν ασχολείσαι με καμία ομάδα εκτός Αθήνας;

 

Επίσης παραδέχεσαι ότι τόση ώρα έγραφες βλακείες απλά για να μου πας κόντρα, και λες εμένα γραφικό;

 

Απλά, έλεος.

 

ΥΓ. Κάποιοι άνθρωποι καθορίζουν τη δική τους πραγματικότητα. Κάποιοι ζούνε ότι τους σερβίρουν. Ευχαριστώ δε θα πάρω. Δεν είμαι στατιστικό. Fight club.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...