Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θυμαμαι πριν χρονια που διαβαζα για πανελληνιες ειχαμε πολλες κατσαριδες στην πολυκατοικια...ενα βραδι που λετε ακουω κατι να περπαταει..ανοιγω τα ματια και πανω απο το κεφαλι μου στο κρεβατι κατσαριδα ιπταμενη...μπλα μπμα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα....κουβα....παλευει ο τζερι που λετε και ο ξαδερφος μου εφερε 3 "γουρουνες" ...βρηκαμε και ενα τσουβαλι τσιμεντο να κραταει τον κουβα ...αναβουμε τις γουρουνες ,τσιμεντο απο πανω να κραταει κουβα και το πουλο τρεχαλα...γεμισαμε την αυλη αιματα

 

μια φορα χτυπησα κατι με το αμαξι σαν γατα μου φανηκε αλλα ηταν αρουραιος...στερεα ελλαδα οι αρουραιοι τρωνε τις γατες...τι να πεις ρε γμτ...

 

Να το κοιταξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αν και ξεθάβω λίιιιιγο το θέμα:whistle:, μπορεί να μου εξηγήσει κανείς από πού έρχονται οι κατσαρίδες; Αν π.χ. αφήσω στο μπαλκόνι μια μεγάλη αλλά κλειστή σακούλα με διάφορα σκουπίδια αλλά και αποφάγια μέσα σε αυτή, πώς γίνεται μετά από μερικές μέρες να γεμίσει η σακούλα με κάθε λογής μικρό έντομο; Οι παλιοί λένε ότι δημιουργούνται από μόνα τους :rolleyes::eek::eek::X!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς από πού; Από παντού. Πετώντας ή περπατώντας. Τα τραβάει η μυρωδιά φαντάζομαι.

Η θεωρία που αναφέρεις υπήρχε αλλά προφανώς δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 100% σίγουρος ότι έχει σπάσει σωλήνας αποχέτευσης και βγαίνουν από εκεί μέσα,ότι και να κάνεις θα συνεχίσουν να έρχονται,η μόνη λύση είναι να φωνάξεις κάποιον ειδικό και να βρει την εστία.50Ε κοστίζει αλλά θα είσαι ΟΚ για 6μηνο,τις πρώτες μέρες καλό θα ήταν να απομακρυνθείς από το σπίτι καθώς θα φρικάρεις,σπίτι μας είχε σπάσει σωλήνας,φωνάξαμε τους ειδικούς,φύγαμε από το σπίτι για 1 εβδομάδα και όταν γυρίσαμε μαζέυαμε τις νεκρές κατσαρίδες με το τσουβάλι.Φυσικά βρήκαμε τον σωλήνα και τον αλλάξαμε και όλα είναι ΟΚ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως ξερεις οτι δεν σου εβαλε ο τεχνικος τις σκοτωμενες κατσαριδες για να προωθησει τη δουλεια του? ;)

 

Θεωρία συνομωσίας, τραβηγμένη από τα μαλλιά και όχι μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρία συνομωσίας, τραβηγμένη από τα μαλλιά και όχι μόνο...

 

δηλαδη απολο το θρεντ αυτο σου τραβηξε την προσοχη?και φυσικα ο παραπανω ποστερ με τις συνηθειες του Jason απτο Friday the 13th ,που δεν φτανει που εκανε αυτα,δεν φτανει που το φχαριστηθηκε,δεν φτανει που ειναι περηφανος για αυτο,αλλα τωρα που ενηλικιωθηκε αποφασισε να το διαδωσει και στο ιντερνετ ειναι κατι που το βλεπεις καθημερινα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη απολο το θρεντ αυτο σου τραβηξε την προσοχη?και φυσικα ο παραπανω ποστερ με τις συνηθειες του Jason απτο Friday the 13th ,που δεν φτανει που εκανε αυτα,δεν φτανει που το φχαριστηθηκε,δεν φτανει που ειναι περηφανος για αυτο,αλλα τωρα που ενηλικιωθηκε αποφασισε να το διαδωσει και στο ιντερνετ ειναι κατι που το βλεπεις καθημερινα?

 

:lol::lol::lol:

 

Και ποιός σου είπε ότι διάβασα όλο το thread? Τα 3 τελευταία posts διάβασα, οπότε που να φανταστώ ότι ό άλλος καραδοκούσε για να ξαναγράψει τη μπαρούφα του από τον Φεβρουάριο? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πως ξερεις οτι δεν σου εβαλε ο τεχνικος τις σκοτωμενες κατσαριδες για να προωθησει τη δουλεια του? ;)

 

Τι πίνεις και δεν μας δίνεις;Νομίζω ήμουν ξεκάθαρος.Ήρθε το συνεργείο,ψέκασε,έφυγαν οι άνθρωποι,φύγαμε κι εμείς διακοπές μόλις τελείωσαν τα ψεκάσματα και μόλις γυρίσαμε είδαμε το χάος.

Πραγματικά μια αηδία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ μια λυση ?

Σιγουρα θα μένεις σε ισογειο για να έχεις κατσαρίδες.

Αν είναι ξενοικιασε το σπιτι σου και ψάξε για σπίτι σε δευτερο όροφο και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλη φαση με αρουραιο ηταν που επιασα ενα με ενα μεταλικο κουβα....παλευει ο τζερι που λετε και ο ξαδερφος μου εφερε 3 "γουρουνες" ...βρηκαμε και ενα τσουβαλι τσιμεντο να κραταει τον κουβα ...αναβουμε τις γουρουνες ,τσιμεντο απο πανω να κραταει κουβα και το πουλο τρεχαλα...γεμισαμε την αυλη αιματα

 

καλα ρε συ,που τις βρηκε τις γουρουνες ο ξαδερφος σου?:X

αλλη φαση.πηρα μια φορα κατι πυροτεχνηματα σαν μικρες μπαλες ποδοσφαιρου,τετοιο σχεδιο,και τις αναψα στο κοτετσι...παει μια κοτα,τρωει το πυροτεχνημα...

και καταλαβαινετε.

επισης,ειχα εγκλωβισει μια νυχτεριδα (νεκρη) και βαζω ενα μπαλακι μεσα...τιναζεται το

τενεκεδακι που ηταν μεσα τριαντα μετρα ψηλα.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόνο συνεργείο καθαρισμού κάνει λύση. Όλα τα άλλα....Έρχεται, σε 5 λεπτά είσαι έτοιμος και κατοικείς και μέσα, απλά δε σφουγγαρίζεις για 3 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Ξερει καποιος σε ποιο μαγαζι μπορω να βρω το imperator (ΑΘΗΝΑ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ!) ?

ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ ηα να μην θεωρηθει διαφημιση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσαριδουλα...

Για να μη κοροιδευόμαστε η λύση είναι μια... Τα χημικά κτλ μπουρδες...

1)Αδιάζουμε ολα τα πράγματα και κλείνουμε οποιαδήποτε τρύπα με λάσπη (τσιμεντο) η οτιαλλο χρειάζεται.

2)Ελεγχουμε καθε γωνία τα πάντα, ντουλάπια κτλ..

3) Βαζουμε σίτες σε παραθυρα απο φωταγωγούς και γενικά απο οπου υπάρχει βρώμα.

4)Απο την αποχέτευση βάζουμε σίτες - φιλτρα για να μην μπορει να βγει τιποτα.

 

Οι πιο καλες κατσαρίδες ειναι οι ιπτάμενες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...