Προς το περιεχόμενο

Κατσαριδοκτόνο... αμέσως!!!


gponiris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

η καλυτερη λυση ειναι να φέρεις εταιρια απολυμανσης. ετσι ξεφορτωθηκα εγω τα ποντικια πραγμα που δεν ειχα καταφέρει με ατομικη προσπαθεια. επισης απεφυγε τα τις πατάς γιατι ετσι πολλαπλασιαζονται πιο γρηγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 443
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

η καλυτερη λυση ειναι να φέρεις εταιρια απολυμανσης. ετσι ξεφορτωθηκα εγω τα ποντικια πραγμα που δεν ειχα καταφέρει με ατομικη προσπαθεια. επισης απεφυγε τα τις πατάς γιατι ετσι πολλαπλασιαζονται πιο γρηγορα

ναι το εχω και εγω απορια πως συμβαινει αυτο???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drunkard οπως τα λες ειναι ακριβος. k-othrine, imperator, fendona, icon και fastlane τα δουλευω και εγω στο μαγαζι, ολα κανουν καλη δουλεια. k-othrine το δινουμε ποιο πολυ για μυγες, κουνουπια και τα αλλα για κατσαριδες, πολυποδες, σκορπιους...κτλπ. Αν και τα ποιανουν λιγο πολυ ολα τα εντομα.

 

Απλα να τονισω οτι πιθανον να μην βρειτε fastlane διοτι δεν ξαναβγενει νομιζω. Υπαρχει το max force που ειναι της bayern και κανει την ιδια δουλεια, σωληναριο τζελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα ένα τέρας στο σπίτι και λέω να πάρω fastlane γιατί δεν θέλω να ξαναδώ. Είναι αποτελεσματικό? Αφού είναι τζελ σε μέγεθος κόκκου ρυζιού που θα το βρει το τέρας?

Στην θεσσαλονίκη που θα το βρω και πόσο κάνει?

 

Στην Φράγκων, στα μαγαζιά που πουλάν γεωργικά, φυτοφάρμακα κλπ.

Πέρυσι πήγα και έψαχνα fastlane, μου είπαν πως δεν υπάρχει πλέον και έχει αντικατασταθεί από ένα άλλο, το maxforce. Κάνει 15 ευρώ, είναι ίδια φάση με το fastlane (gel σε σύριγγα, αφήνεις μικρές σταγόνες εδώ κι εκεί). Πάρα πολύ καλό, δεν έχω ξαναδεί κατσαρίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

drunkard οπως τα λες ειναι ακριβος. k-othrine, imperator, fendona, icon και fastlane τα δουλευω και εγω στο μαγαζι, ολα κανουν καλη δουλεια. k-othrine το δινουμε ποιο πολυ για μυγες, κουνουπια και τα αλλα για κατσαριδες, πολυποδες, σκορπιους...κτλπ. Αν και τα ποιανουν λιγο πολυ ολα τα εντομα.

 

Απλα να τονισω οτι πιθανον να μην βρειτε fastlane διοτι δεν ξαναβγενει νομιζω. Υπαρχει το max force που ειναι της bayern και κανει την ιδια δουλεια, σωληναριο τζελ.

 

Τζινο καλησπερα,

Σε ποια περιοχη εχεις το καταστημα? ενδιαφερωμαι για αγορα προιοντων . Αν εισαι αθηνα στειλε π.μ .

 

Ακουσα οτι το ιμπερατορ το απαγορευσανε λογο τοξικοτητας....... ισχυει :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα,

να πω κι εγώ τον πόνο μου.

 

Τον τελευταίο καιρό, κοντά στους 2 μήνες έχω κάποια έρποντα στην ντουλάπα που είναι τόσο μικρά σαν την άκρη της καρφίτσας.

Δοκίμασα "βιολογικούς" τρόπους, όπως διάλυμα σιτρονέλας με καθαρό οινοπνευμα (μυρίζει πολύ εντονα, μην το δοκιμάσετε), έφυγαν ή ψόφησαν τα περισσότερα αλλά έχω ακόμη θέμα.

Παρήγγειλα τώρα ένα άλλο βιολογικό εντομοκτόνο από εξωτερικό ονόματι Bio Kill και θα δοκιμάσω την τύχη μου και με αυτό.

 

Αυτά τα έρποντα, που είναι τόσο μικρά (σαν την μύτη της καρφίτσας) που αν δεν κουνηθούν, δεν τα βλέπεις....μήπως ξέρετε πώς ονομάζονται? Συχνάζουν στο εσωτερικό της ντουλάπας (πλάτες ντουλάπας από ξύλο MDF) και είχα συναντήσει και μερικά στους τοίχους του μπάνιου τα οποία με λίγο baygon εξαλήφθηκαν.

 

Έχω και ένα άλλο θέμα με μυρμήγκια στην κουζίνα που εμφανίζονται

από το πουθενά, κάνουν επιδρομή και εξαφανίζονται πάλι.

 

Ευχαριστώ

 

Δημήτρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω τι μπορει να ειναι...... εγω παντως θα τους εκανα χημικη επιθεση !

Ε... είναι η ντουλάπα μου, που βάζω τα ρούχα μου, που φοράω...

δεν μπορώ να το πλακώσω στα τοξικά χημικά.

 

Είναι λίγο εώς πολύ επικίνδυνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απορίες:

 

1. Παιδιά, τελικά το faslane(2% gel) το απαγορέυσανε; Γιατί;;; Τώρα πως θα σωθώ απο τις κατσαρίδες; Δεν υπάρχει κανένα μαγαζί πλέον να το πουλάει;

 

2. Απο τα υπόλοιπα K-othrine, fendona, imperator μπορούμε να τα προμηθευτούμε απο φαρμακεία;

 

3. Αν κάποιος δεν μπορεί να βρεί κάποιο σπίτι για να μείνει για μερικές μέρες όσο κρατά η απολύμανση, υπάρχει κάποιο αποτελεσματικό φάρμακο μη επιβλαβές για την υγεία;

 

4. Για το Maxforce της Bayer έχουμε καμία κριτική;

Επεξ/σία από iphi1986
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όλες τις πληροφορίες που μαζέψαμε εδώ μπορούμε να φτιάξουμε ένα γενικό profile για τον εχθρό. Λοιπόν:

 

ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ

 

To χειρότερο από πλευράς αηδίας, το εφιαλτικότερο πλάσμα που έχει φτιάξει η φύση, που το "γαργαλιστικό" σφαιράτο του τρέξιμο προκαλεί ρίγη ακόμα και σε Τιτάνες. Είχε αρχίσει ο πόλεμος αυτού του εντόμου με τον άνθρωπο πριν καλά-καλά αρχίσουν οι πόλεμοι μεταξύ των ανθρώπων. Είναι μία -προϊστορική- μάχη που δίνει η ανθρωπότητα με αυτό το έντομο με την ηλίθια μαθηματική όσο και αστεία βεβαιότητα ότι θα χάσει τον πόλεμο έτσι κι αλλιώς, ότι κι αν κάνει. Δεν θα αρχίσω τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες για να περιγράψω μερικά από τα 3.500 χιλιάδες είδη, γιατί είναι σίγουρο πως θα κλείσετε την σελίδα πριν τελειώσετε την παράγραφο. Αν ήταν φιλικός εξωγήινος πολιτισμός θα φτιάχναμε ήδη πυρηνικές κεφαλές γιγαντιαίων διαστάσεων, αν και φημολογείται ότι είναι το μοναδικό πράγμα που θα επιβιώσει έπειτα από πυρηνικό ολοκαύτωμα (δηλαδή είναι να χάνεις κάθε ελπίδα). Ίσως είναι ο μόνος λόγος να προσπαθούσαμε να κάνουμε τον ήλιο να μην ξαναδύσει ποτέ, ή να μετατρέψουμε την Γη σε Άρη γιατί μόνο από δίψα πεθαίνει κι εκεί στις τρύπες που χώνεται έχει νερό πάντα. Είναι μάταιος ο αγώνας καθώς αποκλείεται να φράξουμε κάθε ρωγμή από τις οικίες μας, κι έτσι πολύ εύκολα μπορούν να μας μεταφέρουν εξωτικές ασθένειες όλων των ειδών αφού το ίδιο της κάνει να φάει το φαί μας, τα σκατά μας, ή το σαπούνι μας. Έχω φτάσει σε σημείο να πιστεύω ότι κάνουν πως πεθαίνουν ή πεθαίνουν εθελοντικά με τα εντομοκτόνα για να μας κάνουν να πιστέψουμε σε κάτι τέτοιο, κι έτσι να αυτο-εξοντωθούμε από τα χημικά μια ώρα αρχύτερα και να μας φάνε με την ησυχία τους. Είναι τόσο πετυχημένο σπαζ@ρχίδικο έντομο που δεν έχει αλλάξει το DNA του εδώ και 300.000.000 χρόνια!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όλες τις πληροφορίες που μαζέψαμε εδώ μπορούμε να φτιάξουμε ένα γενικό profile για τον εχθρό. Λοιπόν:

 

ΚΑΤΣΑΡΙΔΕΣ

 

To χειρότερο από πλευράς αηδίας, το εφιαλτικότερο πλάσμα που έχει φτιάξει η φύση, που το "γαργαλιστικό" σφαιράτο του τρέξιμο προκαλεί ρίγη ακόμα και σε Τιτάνες. Είχε αρχίσει ο πόλεμος αυτού του εντόμου με τον άνθρωπο πριν καλά-καλά αρχίσουν οι πόλεμοι μεταξύ των ανθρώπων. Είναι μία -προϊστορική- μάχη που δίνει η ανθρωπότητα με αυτό το έντομο με την ηλίθια μαθηματική όσο και αστεία βεβαιότητα ότι θα χάσει τον πόλεμο έτσι κι αλλιώς, ότι κι αν κάνει. Δεν θα αρχίσω τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες για να περιγράψω μερικά από τα 3.500 χιλιάδες είδη, γιατί είναι σίγουρο πως θα κλείσετε την σελίδα πριν τελειώσετε την παράγραφο. Αν ήταν φιλικός εξωγήινος πολιτισμός θα φτιάχναμε ήδη πυρηνικές κεφαλές γιγαντιαίων διαστάσεων, αν και φημολογείται ότι είναι το μοναδικό πράγμα που θα επιβιώσει έπειτα από πυρηνικό ολοκαύτωμα (δηλαδή είναι να χάνεις κάθε ελπίδα). Ίσως είναι ο μόνος λόγος να προσπαθούσαμε να κάνουμε τον ήλιο να μην ξαναδύσει ποτέ, ή να μετατρέψουμε την Γη σε Άρη γιατί μόνο από δίψα πεθαίνει κι εκεί στις τρύπες που χώνεται έχει νερό πάντα. Είναι μάταιος ο αγώνας καθώς αποκλείεται να φράξουμε κάθε ρωγμή από τις οικίες μας, κι έτσι πολύ εύκολα μπορούν να μας μεταφέρουν εξωτικές ασθένειες όλων των ειδών αφού το ίδιο της κάνει να φάει το φαί μας, τα σκατά μας, ή το σαπούνι μας. Έχω φτάσει σε σημείο να πιστεύω ότι κάνουν πως πεθαίνουν ή πεθαίνουν εθελοντικά με τα εντομοκτόνα για να μας κάνουν να πιστέψουμε σε κάτι τέτοιο, κι έτσι να αυτο-εξοντωθούμε από τα χημικά μια ώρα αρχύτερα και να μας φάνε με την ησυχία τους. Είναι τόσο πετυχημένο σπαζ@ρχίδικο έντομο που δεν έχει αλλάξει το DNA του εδώ και 300.000.000 χρόνια!

Χαχα πολυ καλο δεν το ειχα σκεφτει ετσι:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...