Προς το περιεχόμενο

Playstation 3 Topic v1


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οχι,αν το παρεις στα χερια σου νιωθεις την διαφορα.

εχω ειχα την κονσολα 2 μερες και μετα πηγα να παρω κ ενα φτηνο δευτερο και αμεσως καταλαβα τι διαφορα!

Ακομα και στη δονηση ειχε θεμα

αυτο που λες μου κακοφανηκε πολυ οταν απο το DS3 πηγα στο speedlink!τεραστια η διαφορα!μπορει να λες α μωρε ενα joystick θελω να κανω την δουλεια μου (και εγω ετσι ελεγα) αλλα μολις το ποιασεις στα χερια σου η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη ουτε τα αναλογικα δεν μπορουσα να ποιασω στο speedlink και ακομη δεν τα εχω συνηθησει!το DS3 ειναι φοβερο αλλα δεν το ειχα προτιμησει για τον λογο οτι η τιμη του ητανε 60Ε τωρα αν το προλαβω στα 40Ε το τσιμπησα χωρις δευτερη σκεψη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΠΕΥΘΥΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ

δεν ειναι καιροι για να πεταμε τσαμπα 40αρια και 60αρια, ποσο μαλλον για ενα προιον εντος εγγυησης. το ριξες κατω; το εσπασες; δε νομιζω

αλλα και να το ριξες δεν το ξερουν

Εσυ πας και λες οτι ηταν ελαττωματικο και ξεχαρβαλωσε μονο του. Εγω τα εχω στραγγιξει τα DS3 δεν εχουν βγαλει κατι μεχρι τωρα.

Οπως και να εχει δεν χανεις τιποτα να τους το πεταξεις στη μουρη και να πεις θελω αλλο !!!!!!!!!! εαν ειναι βεβαια μεσα στην εγγυηση

διαβασε την απαντηση που εδωσα στον mado!

 

εγω απορω,η γομα που εχουν οι μοχλοι αλλαζει η πρεπει να παρεις νεο χειριστηριο;

αλλαζει!!αν πατησεις sony dualshock 3 στο ebay θα δεις καπου θα εχει και γαμακια για τα αναλογικα!5Ε καπου εκει κανουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το DS3 πλεον ειναι μακαριτης κανα μηνα περιπου πριν τα χριστουγεννα!!!!μου ειχε χαλασει η πισω αριστερη σκανδαλη...επειδη ειχε σπασει στην μεση το πισω πλαστικο το αποσπασα για να φτιαξω την σκανδαλη,επειδη καπου μπερδευτηκα ξεβιδοσα και το υπολοιπο πισω μερος για να δω πως ειναι η αλλη η σκανδαλη ετσι ωστε να μπορεσω να φτιαξω την χαλασμενη...μια χαρα την εφτιαξα τελικα το κλεινω απο την μια πλευρα (απο εκει που ειχε χαλασει) το δοκιμαζω και επαιζε παω να κλεισω και την αλλη πλευρα (η οποια ητανε μια χαρα) και δεν μπορουσα να την κλεισω χαλασε και αυτη η σκανδαλη...ε το εκανα 1,2,3 φορες τεταρτη δεν υπηρξε το εκανα χιλια κομματια!μου ειχε σπασει τα νευρα!!!

 

τωρα το Joystick που μου χαλασε (το ειπα και στο πρωτο ποστ μου για το Joystick) ειναι ενα της speedlink!

Αν ειναι ετσι τοτε προχωρα στην αγορα νεου DS3. Ψαξε και σε ξενα site, σιγουρα θα βρεις πολυ φθηνοτερα απο τα ελληνικα, εκει οπου οι τιμες ειναι "τσιμπιμενες"...

Υ.Γ. mados λεγομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι ετσι τοτε προχωρα στην αγορα νεου DS3. Ψαξε και σε ξενα site, σιγουρα θα βρεις πολυ φθηνοτερα απο τα ελληνικα, εκει οπου οι τιμες ειναι "τσιμπιμενες"...

Υ.Γ. mados λεγομαι

μου ειπες πριν για το amazon!!αυτο δεν ειναι αμερικανικο?τι παιζει με το τελωνιο?

 

σορρυ για το ονομα :mrgreen:

 

δεν το ειχα δει, ειχα αρχισει το γραψιμο πιο πριν :mrgreen: :rolleyes:

αστα mtzs και σημερα που μου ηρθανε τα παιχνιδια του naruto δεν μπορεσα να τα παιξω :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ειπες πριν για το amazon!!αυτο δεν ειναι αμερικανικο?τι παιζει με το τελωνιο?

 

σορρυ για το ονομα :mrgreen:

 

Απο οσο ξερω τα προιοντα που στοιχιζουν πανω απο 25£ εχουν δωρεαν εξοδα αποστολης...

Το amazon στο εφερα ως παραδειγμα για να ξεκινησεις να ψαχνεις. Απο κει και περα εσυ θα πρεπει να ψαξεις για οσο το δυνατον καλυτερες τιμες σε ελληνικα αλλα και σε ξενα site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτησω κατι!παιζει ναναι και ακυρο αλλα δεν το εχω καταλαβει!!!

τα DS3 SIXAXIS τι διαφορα εχουνε με το DS3 που εχει μεσα του κουτι του ps3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια ειναι, απλα το sixaxis ειναι το λεγομενο γυροσκοπιο του DS3 που ειναι χαρακτηριστικο των χειριστηριων 3ης γενιας της Sony

Με αυτο μπορεις και κανεις κινησεις στον χωρο φαντασου σα να παιζεις wii karts (που στριβεις το wiimote) και να στριβεις κινωντας (γερνοντας) ολο το DS3 και οχι τους μοχλους. Στο heavy rain ας πουμε χρησιμοποιειται κατα κορον. Επισης στο GTAIV εχει option αν θες να στριβεις αμαξια και μηχανες χρησιμοποιοντας το sixaxis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται πως ο kjtzemis ρωτάει για την διαφορά χειριστηρίων Sixaxis και Dualshock 3.

 

Το Sixaxis ήταν το πρώτο χειριστήριο που έβγαλε η Sony για το ps3. Έχει ίδια εμφάνιση με το DS3. Αυτό ήταν το πρώτο χειριστήριο που έβγαλε η Sony με γυροσκόπιο. Όμως δεν μπόρεσε να προσθέσει δόνηση γιατί έλεγε είναι αδύνατον να το συνδυάσει με το γυροσκόπιο. Μετά από 2 χρόνια (νομίζω τόσα) έβγαλε το DS3 που ήταν η πετυχημένη συνταγή του Sixaxis, δηλαδή γυροσκόπιο+δόνηση. Ελπίζω να σε κάλυψα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ειχα ακουσει οτι η sony ειχε μαλωσει με την εταιρεια που φτιαχνει την δονηση με αποτελεσμα τα πρωτα ps3 να μην εχουν την δυνατοτητα δονησης, τα λεγομενα sixaxis. Αργοτερα βγηκε το sixaxis που περιεχει οπως ειπανε και οι προηγουμενοι γυροσκοπιο και δονηση μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως ειχα ακουσει οτι η sony ειχε μαλωσει με την εταιρεια που φτιαχνει την δονηση με αποτελεσμα τα πρωτα ps3 να μην εχουν την δυνατοτητα δονησης, τα λεγομενα sixaxis. Αργοτερα βγηκε το sixaxis που περιεχει οπως ειπανε και οι προηγουμενοι γυροσκοπιο και δονηση μαζι.

 

Αυτο ακριβως ειχα ακουσει και εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ιδια ειναι, απλα το sixaxis ειναι το λεγομενο γυροσκοπιο του DS3 που ειναι χαρακτηριστικο των χειριστηριων 3ης γενιας της Sony

Με αυτο μπορεις και κανεις κινησεις στον χωρο φαντασου σα να παιζεις wii karts (που στριβεις το wiimote) και να στριβεις κινωντας (γερνοντας) ολο το DS3 και οχι τους μοχλους. Στο heavy rain ας πουμε χρησιμοποιειται κατα κορον. Επισης στο GTAIV εχει option αν θες να στριβεις αμαξια και μηχανες χρησιμοποιοντας το sixaxis

δλδ ολα τα DS3 εχουνε sixaxis??

οταν ειχα νοικιασει το heavy rain στην αρχη μου ζηταγε καπου να κανω πανω κατω ολον τον μοχλο χωρις να παταω καποιο κουμπι αλλα δεν εκανε τπτ!λετε αν ειχα DS3 να το εκανε?ειχα το αλλο της speedlink που μου χαλασε προχθες!

επειδη εκει μου εδιχνε καπου δεξια στην εικονα τον μοχλο πως να τον κανω πανω κατω το δοκιμασα αλλα δεν εκανε τπτ και λεω θα θελει το move!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ ολα τα DS3 εχουνε sixaxis??

οταν ειχα νοικιασει το heavy rain στην αρχη μου ζηταγε καπου να κανω πανω κατω ολον τον μοχλο χωρις να παταω καποιο κουμπι αλλα δεν εκανε τπτ!λετε αν ειχα DS3 να το εκανε?ειχα το αλλο της speedlink που μου χαλασε προχθες!

επειδη εκει μου εδιχνε καπου δεξια στην εικονα τον μοχλο πως να τον κανω πανω κατω το δοκιμασα αλλα δεν εκανε τπτ και λεω θα θελει το move!

 

Ναι όλα τα DS3 έχουν πια sixaxis. Δύσκολα θα βρεις τα παλιά χειριστήρια Sixaxis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όλα τα DS3 έχουν πια sixaxis. Δύσκολα θα βρεις τα παλιά χειριστήρια Sixaxis.

ωραια για να μην παω και παρω καμια πατατα και δεν παιζει στο heavy rain!

naruto να σε ρωτησω ρε!!!στο gow ο δεξης αναλογικος χρειαζετε τπτ?πχ για να γυρισεις την καμερα ή οτιδηποτε αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...