Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επεζα και γω το functions..αν και στο τέλος του,ο κοσμος του functions δεν μου αρεσε και απογοητευτηκα απο το guild wars κ το παρατησα..αμα ειναι καλο το 2,i'll go for it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το guild wars 2 εχει τα γραφικα που μου αρεσουν ,αλλα απ'οτι εχω καταλαβει δεν ειναι για pvp ,αλλα περισσοτερο για pve. Δεν ειναι το στυλ aion,WoW,warhammmer. Ετσι ειναι ή κανω λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το WoW είναι έτσι όπως τα λές. To Guild Wars 1 είναι το καλύτερο PvP παιχνίδι και το Guild Wars 2 αναμένεται να έχει όσο καλό pvp όσο το 1 και ακόμη παραπάνω + αρκετά πιο πλούσιο PvE.

 

Το GW2 είναι και θα είναι ένα κατα βάση PvP παιχνίδι.

 

Μπές στο φόρουμ έχει αναλυτικά πως θα είναι το GW2

 

http://powerofgreece.guildlaunch.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συνδεεται καθολου με τα προηγουμενα τοσο σε υποθεση οσο κ σε σοφτςαρε??

 

εννοω:

1.θα ειναι συνεχεια υποθεσης του gw1??

 

2.θα πρεπει να εγαταστησουμε και το παλαιο gw1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το WoW είναι έτσι όπως τα λές. To Guild Wars 1 είναι το καλύτερο PvP παιχνίδι και το Guild Wars 2 αναμένεται να έχει όσο καλό pvp όσο το 1 και ακόμη παραπάνω + αρκετά πιο πλούσιο PvE.

 

Το GW2 είναι και θα είναι ένα κατα βάση PvP παιχνίδι.

 

Μπές στο φόρουμ έχει αναλυτικά πως θα είναι το GW2

 

http://powerofgreece.guildlaunch.com/

 

Εγώ πάντως θα έβαζα το warhammer για καλήτερο pvp παιχνίδι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως θα έβαζα το warhammer για καλήτερο pvp παιχνίδι ....

 

Με την καμια ομως. Καλυτερο απο το WoW ναι (οποιοδηποτε ΜΜΟ ειναι καλυτερο σε PvP εδω που τα λεμε απο αυτο) αλλα σε καμια περιπτωση δεν φτανει ουτε κατα διανοια το Guild Wars.

 

Το παραπανω δεν ειναι δικη μου γνωμη μονο αλλα κατα γενικη ομολογια των απανταχου PvPαδων (σαν εμενα) σε τετοια παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης ειναι κοινο μυστικο οτι το guildwars εχει το πιο σωστο (γιατι το "καλυτερο" ως λεξη μερικες φορες παρεξηγειται) pvp..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

όχι δεν θα συνδέετε με το gw1 σαν software δεν θα χρειάζεσε τπτ απο εκεί δηλαδή. Σαν ιστορία θα έχει κάποια σύνδεση αφού πρόκειτε για τον ίδιο κόσμο 250 χρόνια μετα και ενώ έχουν συμβεί κοσμογονικές αλλαγες οπότε η ιστορία ξεκινάει από την αρχή ουσιαστικα.

ότι ερώτηση έχεις μπορείς να μπείς και στο φορούμ να την κάνεις να σου απαντούν και πιο πολλά άτομα!

 

davelis, οχι δεν είναι καλύτερο το WAR. έχει ένα μόνο στοιχείο που υπερισχύει και είναι η μαζικότητα της μάχης μέσα στις πόλεις. αλλά δεν είναι καθόλου balanced ούτε τα skill ούτε οι class, εξαρτάσε πολύ από τα όπλα, και το αρμορ και γενικα τί κουβαλάς και όχι τόσο από το skill του κάθε παίχτη. επίσης παίζει μεγάλο ρόλο το renown δηλαδή το lvl. άλλο αρνητικο

κάθε μάχη γίνετε σε επιπεδο σέρβερ που αυτός ανήκει σε ένα region (europe πχ) και αυτός στον κόσμο όλο. δηλαδή ο ανταγωνισμός σου στο PvP μένει στα πλαίσια του server σου.

Στο gw o ανταγωνισμός σε GvG και ΗΑ είναι παγκόσμιος...τα πάντα όλα...και παγκόσμια είναι και η κατάταξη των Guilds...στο οποίο έρχονται να προστεθούν και οι κατα πολύ περισσότεροι χρήστες του GW ακόμη και τώρα.

 

Επίσης, στο War θέλεις τακτική αρκετές φορές, αλλά δεν συγκρίνεται με το GW όπου κάθε GvG ήθελε μελέτη, προσπάθεια, κριτική ικανότητα και μέσα σε ένα παιχνίδι μπορούσες να χρησιμοποιήσεις πολλε΄ς τακτικές και όχι τακτικές του style στη μέση ο BW με pocket healer και spam το AOE...αλλα για τακτικές που σου θυμίζουν κανονική μάχη μοντέρνα και όχι μπάτε σκύλοι αλέστε...

 

Σε γενικές γραμμές θα έλεγα ότι το GW είναι ένας καλογυμνασμένος αθλητής που διαγωνίζετε σε ψηλό επίπεδο, με συγκεκριμένους κανόνες και θέλει πολύ προετοιμασία και το Warhammer ο μεθυσμένος αγγλος χούλιγκαν της Milwall για να πλακωθεί με τους αντίστοιχους της Chlesea. και τα δύο φάση έχουν αλλα εγώ προτιμώ το 1ο ...βεβαια γούστα είναι αυτά οπότε:-D

 

http://powerofgreece.guildlaunch.com/

Επεξ/σία από A7X.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε γενικές γραμμές θα έλεγα ότι το GW είναι ένας καλογυμνασμένος αθλητής που διαγωνίζετε σε ψηλό επίπεδο, με συγκεκριμένους κανόνες και θέλει πολύ προετοιμασία και το Warhammer ο μεθυσμένος αγγλος χούλιγκαν της Milwall για να πλαθεί με τους αντίστοιχους της Chlesea. και τα δύο φάση έχουν αλλα εγώ προτιμώ το 1ο ...βεβαια γούστα είναι αυτά οπότε:-D

 

 

μ'αρεσε ο τροπος που το εθεσες χεχε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει world pvp στο guild wars ή οχι? Δηλαδη εκει που προχωρας μπορει να σου κανει καποιος επιθεση? Η οταν εισαι 80 level για παραδειγμα και κανεις level ,μπορει να σου επιτεθει καποιος? Δεν εχω ασχοληθει καθολου με το guild wars και δεν ξερω τι παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι το guild wars 1 δεν έχει world pvp το 2 θα έχει. στο 1 οι περιοχές έξω από τις πόλεις είναι instanced δηλαδή εκτός από το πάρτυ σου δεν θα δείς κανέναν άλλον. από τη μία φαίνεται ξενέρωτο, από την άλλη όμως δεν έχεις κανένα να σου τη σπάει και να μην σ αφήνει να κάνεις το Quest, όπως δεν υπάρχει πε΄ριπτωση να σου έχουν φάει το BOSS και τέλος όλες οι πόλεις είναι γεμάτες κόσμο ή ήταν όταν ήταν στα πάνω του το game τώρα μόνο οι πρωτεύουσες και μπορούσες να βρείς πάρτυ έυκολα αφού σε αντίθεση με τα άλλα mmo στο gw ήθελες full party 8 ατόμων ή εσύ με 7 npc και πάντα balanced δηάδη όχι μόνο dps ¨η μονο degen ή μόνο τανκς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εχει world pvp οπως στο WoW,warhammer και ΑΙΟΝ το guild wars 2 ,τοτε θα παιξω σιγουρα. Τα γραφικα ειναι τελεια και ακουω οτι το gameplay του guild wars 1 ηταν αψογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανακεφαλαίωση περιεχομένων Guild Wars 2 greek community site!

1) Link και Video που χρειάζεστε για την εισαγωγή στο GW2

2) The Complete Guild Wars 2 Preview

3) Συνεντεύξεις με τον Head designer /writer Mike O'Brien και τον Jeff Grubb – World Designer and Writer for Guild Wars 2

4) Q&A

 

Ακόμη είναι νωρίς αλλά έχουμε συνεχώς διαρροές πληροφοριών για το game. φαίνεται ότι οι hype mechanics της Anet δουλέυουν μια χαρά :devil: για να μην χάνεστε κάντε ένα apply και θα τα βρίσκουμε εμείς για εσάς!!! :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...