Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, σκέφτομαι να κατεβάσω το παιχνίδι σε MacBook, έχω ενα mid 2012 i5 2,5 και 4 gb ram, γνωρίζει μήπως κανείς αν το παιχνίδι τρέχει ικανοποιητικά;

υπάρχουν μήπως θέματα με θερμοκρασίες;

Και γενικά αξίζει να το κατεβάσω;

Ευχαριστώ πολύ!!!

Επεξ/σία από Iord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το έχω παίξει, είμαι level 75, απλος επειδή αυτό το διάστημα δεν έχω πρόσβαση στον σταθερό μου υπολογιστή, θέλω μάθω αν ξερή κανείς πως τρέχει στα macbook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους, επειδή είμαι καινούργιος στο παιχνίδι ήθελα να ρωτήσω το εξής, σε μερικές μέρες θα κυκλοφορήσει το καινούργιο update path of fire, επειδή μέχρι τώρα είμαι εντελώς f2p παίχτης, για να έχω το 100% τού παιχνιδιού Πρέπει να αγοράσω και το προηγούμενό Updates που βγήκε αν δεν κάνω λάθος βγήκε πρίν 2 χρονιά, η αρκεί μόνο το καινούργιο.

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω παίξει, είμαι level 75, απλος επειδή αυτό το διάστημα δεν έχω πρόσβαση στον σταθερό μου υπολογιστή, θέλω μάθω αν ξερή κανείς πως τρέχει στα macbook.

 

@lord: αν θες ρίξε μια ματιά σε αυτό το βίντεο μιας και φαίνεται να εχει το ίδιο μηχανημα με εσένα. Τωρα, το footage που δείχνει είναι του 2012, μπορεί το game να εχει βαρυνει από τότες και να μην αποδίδει το ίδιο:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Rfa_VNIr8F0

 

Σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται, θα ήθελα να πω ότι έχουμε δημιουργήσει μια νέα Ελληνική guild, τους Greek Titans και αυτή τη περίοδο κάνουμε recruiting. Είμαστε κυρίως PvX/casual στον Gandara και έχουμε τόσο νέους όσο και παλιούς παίχτες. Όποιος ενδιαφέρεται για καλή παρέα και fun gameplay ας περάσει μια βόλτα από το Link.png Site: Facebook group μας ή το Link.png Site: Discord σερβερ μας να πει ένα "γεια". Δεν δαγκώνουμε, αντιθέτως θα είναι χαρά μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πάρα πολυ δυνατό το expansion. Παρά το γεγονός ότι το παιχνίδι έχεi πολύ κόσμο, δε βλέπω μεγάλη κίνηση από Eλλάδα μεριά.

 

Όπως και να έχει, επειδή με ενδιαφέρει να εξερευνήσω χάρτη και μόνος είναι βαρετά, όσοι ενδιαφερόμενοι πείτε μου να ξεκινήσουμε tour μαζί. Στις ώρες μπορούμε να τα βρούμε

 

Για την ακρίβεια έχω lvl 80 warrior (Human), rev ~δεντροφυλή :P~ (από boosts) & lvl 30 [νομίζω ] mesmer (asura).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σε ολους

Εχουμε ξεκινησει το game με τον αδερφο μου πριν λιγο καιρο . Δεν το εχουμε αγορασει ακομα. Μου ακομα μερικα chapter απο το quest των 80 και τελος. Γενικα τωρα εχουμε πολλεσ αποριες ... πρεπει οπωςδηποτε να αγοραστει το παιχνιδι? τωρα ειναι πολλεσ επιλογεσ κλεοδωμενες (ουτε shout δε μπορεις να κανεις για να βρεις clan). Και αν οντως πρεπει αγοραστει τοτε χρειαζεται μονο το path of fire ή πρεπει και το heart of thrones που παμε στο 50€ μετα. Αν μπορει καποιος να γραψει κανα 2 πραγματα θα ηταν χρησιμα. Επισης εμεις παιζουμε απο Θεσσαλονικη αν ξερει κανεις κανα Net cafe που να λιωνουν στο gw2 να παω καμια βολτα να ρωτησω 5 πραγματα. Ολη η νεολεα παιζει lol το κερατο μου χαχαχ.

Ευχαριστω παιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα υπαρχουν 2 exp το heart of thorns και το τελευταιο το path of fire.Γνωμη μου ειναι να τα αγορασεις και τα 2 αλλα μπορεις να ξεκινησεις με το heart of thorns και οποτε θελεις παιρνεις και το τελευταιο.Σε ποιο σερβερ εισαστε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα υπαρχουν 2 exp το heart of thorns και το τελευταιο το path of fire.Γνωμη μου ειναι να τα αγορασεις και τα 2 αλλα μπορεις να ξεκινησεις με το heart of thorns και οποτε θελεις παιρνεις και το τελευταιο.Σε ποιο σερβερ εισαστε;;

Ειμαστε στον ruins of surmia.

Δηλαδη εννοεις οτι το απαραιτητο ειναι το heart of thrones και αργοτερα αν θες παιρνεισ και το path of fire?

Γενικα αν ειναι ευκολο πες πανω κατω τι πρεπει να γινει τωρα μετα τα 80. Ξερω δεν ειναι υκολο σε λιγεσ γραμμες αλλα σαν μια εικονα τι πρεπει να κανουμε μετα τα 80?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειμαστε στον ruins of surmia.

Δηλαδη εννοεις οτι το απαραιτητο ειναι το heart of thrones και αργοτερα αν θες παιρνεισ και το path of fire?

Γενικα αν ειναι ευκολο πες πανω κατω τι πρεπει να γινει τωρα μετα τα 80. Ξερω δεν ειναι υκολο σε λιγεσ γραμμες αλλα σαν μια εικονα τι πρεπει να κανουμε μετα τα 80?

 

Το τι γινεται μετα το 80 εξαρτάται απο εσένα και το τι θέλεις απο το παιχνίδι.

Μπορεις να κάνεις map completion/farming για να φτιάξεις legendaries.

Mπορεις να κάνεις fractrals/raids και γενικότερα pve

Να αγοράσεις και να κάνεις τα story chapters.

Nα κάνεις pvp/wvw κλπ

 

Για τα περισσότερα απο αυτά καλό είναι να πάρεις το ΗοΤ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε όλα τα expansions το παιχνίδι είναι κορυφαίο. Ειδικά το path of fire είναι επος. Τρομερή ιστορία και καταρχήν παίρνεις και mount, από κει και πέρα έχει άπειρα πράγματα να κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα το HoT  στα 11€ τιμη χωμα σε σχεση με το 30ευρω που νομιζα οτι ειχε το game. Βρηκαμε και Guild Ελληνικο οποτε ειναι πιο ξεκαθαρα τα πραγματα τωρα. Και η αληθεια ειναι οτι ειχα ψιλοξενερωσει και δεν ηξηρα τι να κανω...

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...