Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλήσπερα,

Αγορασα χτές το guild wars 2(και τα 2 expansions) μιας και ειχα ακουσει καλα λογια και ηθελα να αρχισω ξανα ενα mmo.

Αν καποιος εχει ορεξουλα να μου μαθει 2-3 βασικα και ισος να με βαλει σε καποια ελληνικη clan θα το εκτιμουσα!(ειμαι fast learner,εχω πολυ ελευθερο χρονο και εχω ξαναπαιξει mmos :P)

 

 

P.S Το ενα απο τα 2 lvl 80 boost το χρησιμοποιησα :/ , έκανα χαζομαρουλα νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημερα τι παικτη θα φτοιαξεις;;Στο pve πρεπει να τον ντυσεις εκει χρησιμοποιεις το boost για ν ανεβεις level 80.Διαλεξες server??Σε ποιο εισαι;;


Αν θυμαμαι σωστα ειμαι στο aurora glade


Στο metabattle εχει builds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα τι παικτη θα φτοιαξεις;;Στο pve πρεπει να τον ντυσεις εκει χρησιμοποιεις το boost για ν ανεβεις level 80.Διαλεξες server??Σε ποιο εισαι;;

Αν θυμαμαι σωστα ειμαι στο aurora glade

Στο metabattle εχει builds

Eftiaja Necromancer.

To eida auto to site xtes apla molis phra to game kai den jerw ti raid/dungeons(an exei kiollas)prepei na trejw gia na ntuthw.

Eimai se allon server alla mporw na metaferthw kai ston diko sou.

Seafarer's Rest eimai.

 

P.S Blepw to paixnidi exei polu wraia outfits gia agora(kai wings),twra jerw den ajizei na ta agorasw afou molis agorasa to game alla ajizoun genika?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι level σε πηγε το boost;;λογικα σε πηγε 80;;για κοιτα.Στο server που ειμαι αν θες ελα.Εχει dungeon που το καθενα δινει διαφορετικα στατιστικα αλλα το boost λογικα σε αφηνει να ντυθεις.Δηλαδη σε παει level 80 και λογικα μπορεις να παρεις και τα ρουχα.Στο server που ειμαι εχει ελληνικη guild dragon season εχει και site δες και μου λες.


Υπαρχουν και αλλες guild ελληνικες αλλα δε ξερω σε ποιους server.Αν γνωριζει καποιος αλλος ας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν έχει σημασία ο server εδω και μερικά χρόνια παρά μόνο σε WvW. Σε όποιον server και να είσαι μπορείς να παίξεις μαζί με φίλους που είναι σε άλλο εκτός απο το WvW. Δλδ στο pve/pvp υπάρχουν πλέον οι megaservers και στην ίδια περιοχή μπορεί να είναι άτομα απο πολλούς διαφορετικούς servers.

Για άλλο ενα ελληνικό guild στείλε σε Mormont.2579 Μπορείς να είσαι σε 5 ταυτόχρονα και να μιλας με όλους.

Tα gemstore items αξίζουν γιατί μπορεις να τα αγοράσεις και με gold αλλά είναι αισθητικά κατα κύριο λόγο. Mονο τα utilities/upgrades στο gemstore σου προσφέρουν έξτρα "υπηρεσίες".

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γενικά το ποιο τίμιο MMORPG που έχω παίξει απλά αγοράζεις τα game και όλα ξεκλείδωτα ούτε συνδρομές ούτε τίποτα ....
Μέτα επιλογή του κάθε παιχτη αν θα τα σκάσει για skins και άλλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να κάνω μία ερώτηση... Παρότι παλιός στο παιχνίδι, ήμουν πάντα περιορισμένος στο PvE κομμάτι.

Έφτασε όμως η στιγμή που χρειάζομαι κάποια skins και εξ-αναγκαστικά πρέπει να πάω σε WvW. Παρένθεση, την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο κομμάτι θα τη χαρακτήριζα.. random. Eχω παίξει κάποιες φορές στο άσχετο (και διασκέδασα) αλλά δεν καταλάβαινα τη στρατηγική ανάμεσα σε επίθεση και άμυνα.

Όπως και να έχει, αυτό που με ενδιαφέρει είναι να πάρω μέρος σε συγκεκριμένο WvW reward track κι ενώ είναι active, πραγματικά δε ξέρω τι συμβαίνει, τι πρέπει να κάνω. Αναφέρομαι στο Crystal Desert Rewarding Track.

Σημείωση, δεν ανήκω σε κάποιο guild.

Κάποια κατεύθυνση;  :/

 

EDIT :

 To βρήκα

Επεξ/σία από Scatman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/28/2018 στις 3:33 ΠΜ, Scatman είπε

Να κάνω μία ερώτηση... Παρότι παλιός στο παιχνίδι, ήμουν πάντα περιορισμένος στο PvE κομμάτι.

Έφτασε όμως η στιγμή που χρειάζομαι κάποια skins και εξ-αναγκαστικά πρέπει να πάω σε WvW. Παρένθεση, την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο κομμάτι θα τη χαρακτήριζα.. random. Eχω παίξει κάποιες φορές στο άσχετο (και διασκέδασα) αλλά δεν καταλάβαινα τη στρατηγική ανάμεσα σε επίθεση και άμυνα.

Όπως και να έχει, αυτό που με ενδιαφέρει είναι να πάρω μέρος σε συγκεκριμένο WvW reward track κι ενώ είναι active, πραγματικά δε ξέρω τι συμβαίνει, τι πρέπει να κάνω. Αναφέρομαι στο Crystal Desert Rewarding Track.

Σημείωση, δεν ανήκω σε κάποιο guild.

Κάποια κατεύθυνση;  :/

EDIT :

 To βρήκα

Tα WvW reward tracks τα συμπληρώνεις απλά παίζοντας WvW κάθε 5 λεπτά αν θυμάμαι καλά θα προχωράει η μπαρα του track. Αν έχεις καλό είναι να χρησιμοποιείς boosters όπως experience booster & black lion boost που σου διπλασιάζουν σχεδόν το experience που παίρνεις σε κάθε tick

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/1/2018 στις 3:33 ΠΜ, Scatman είπε

Να κάνω μία ερώτηση... Παρότι παλιός στο παιχνίδι, ήμουν πάντα περιορισμένος στο PvE κομμάτι.

Έφτασε όμως η στιγμή που χρειάζομαι κάποια skins και εξ-αναγκαστικά πρέπει να πάω σε WvW. Παρένθεση, την εμπειρία μου με το συγκεκριμένο κομμάτι θα τη χαρακτήριζα.. random. Eχω παίξει κάποιες φορές στο άσχετο (και διασκέδασα) αλλά δεν καταλάβαινα τη στρατηγική ανάμεσα σε επίθεση και άμυνα.

Όπως και να έχει, αυτό που με ενδιαφέρει είναι να πάρω μέρος σε συγκεκριμένο WvW reward track κι ενώ είναι active, πραγματικά δε ξέρω τι συμβαίνει, τι πρέπει να κάνω. Αναφέρομαι στο Crystal Desert Rewarding Track.

Σημείωση, δεν ανήκω σε κάποιο guild.

Κάποια κατεύθυνση;  :/

EDIT :

 To βρήκα

Καλό θα είναι να κάνεις Join κάποιο guild για να πάρεις το +10% WvW reward buff 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ για τις απαντησεις. 

Τελικά το WvW είναι πολυ ωραίο. Τόσο καιρό με το PvE έχανα πολλά απτη γοητεία του παιχνιδιού. 

Κάτι άσχετο, στάθηκα ΤΕΡΜΑ κωλόφαρδος με το ectogambling κι απο 900g , πήγα στα 2100 περίπου. Οπότε είμαι έτοιμος για Legendary weapon :D .  Αλήθεια, η χρήση τους είναι περιοριστική για τον έναν χαρακτήρα ; Δλδ, αν θέλω να το έχω και σε άλλο character slot είναι εφικτό; (δε μιλάω για skin με άλλο sword).

EDIT :

Ενώ είμαι π[ολύ ικανοποιημένος με τον Guardian, αν τύχει και πετύχω κάποιον στο WvW με έχει ευκολα ή δύσκολα...ειδικά οι thieves με γλεντάνε χωρίς έλεος. Ξέρω ότι είναι περισσότερο χρήσιμος σαν supportive, ξέρω επίσης ότι η χρήση του στο 1v1 θέλει μία δεξιοτεχνία..που δε διαθέτω αφού συν τοις άλλοις δεν έχω άνεση με το πληκτρολόγιο.

Μήπως ένα πιο άμεσο στυλ θα ήταν αποτελεσματικότερο; Να πάω δλδ σε Warrior, Rev ή Necro-sword; Νομίζω και οι 3 κάνουν πιο καλό damage σε face to face καταστάσεις.

Θέλω προφανώς να είναι διαθέσιμο το legendary και σε αυτούς αλλά φοβάμαι το account bound

Επεξ/σία από Scatman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/31/2018 στις 2:04 ΠΜ, Scatman είπε

Ευχαριστώ για τις απαντησεις. 

Τελικά το WvW είναι πολυ ωραίο. Τόσο καιρό με το PvE έχανα πολλά απτη γοητεία του παιχνιδιού. 

Κάτι άσχετο, στάθηκα ΤΕΡΜΑ κωλόφαρδος με το ectogambling κι απο 900g , πήγα στα 2100 περίπου. Οπότε είμαι έτοιμος για Legendary weapon :D .  Αλήθεια, η χρήση τους είναι περιοριστική για τον έναν χαρακτήρα ; Δλδ, αν θέλω να το έχω και σε άλλο character slot είναι εφικτό; (δε μιλάω για skin με άλλο sword).

EDIT :

Ενώ είμαι π[ολύ ικανοποιημένος με τον Guardian, αν τύχει και πετύχω κάποιον στο WvW με έχει ευκολα ή δύσκολα...ειδικά οι thieves με γλεντάνε χωρίς έλεος. Ξέρω ότι είναι περισσότερο χρήσιμος σαν supportive, ξέρω επίσης ότι η χρήση του στο 1v1 θέλει μία δεξιοτεχνία..που δε διαθέτω αφού συν τοις άλλοις δεν έχω άνεση με το πληκτρολόγιο.

Μήπως ένα πιο άμεσο στυλ θα ήταν αποτελεσματικότερο; Να πάω δλδ σε Warrior, Rev ή Necro-sword; Νομίζω και οι 3 κάνουν πιο καλό damage σε face to face καταστάσεις.

Θέλω προφανώς να είναι διαθέσιμο το legendary και σε αυτούς αλλά φοβάμαι το account bound

Tα legendaries και τα ascended είναι account bound δλδ μπορείς να τα μεταφέρεις σε όποιον χαρακτήρα θέλεις. Απλά το βάζεις στο bank και το παίρνεις με άλλον χαρακτήρα. Επιπλέον μπορείς όποτε θέλεις να αλλάξεις τα stats του.

Σχετικά με wvw συμβουλέψου το http://metabattle.com/wiki/MetaBattle_Wiki

Έχει σχεδόν όλα τα δημοφιλή/meta builds 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υο..μετά από καιρό είπα να ξεκινήσω πάλι το παιχνίδι..αν κάποιος θέλει να μ θυμίσει κάποια πραγματακια ιingame θα ήταν τέλεια..tag name δν θυμάμαι καθόλου..πείτε μ να σας στείλω ή στείλτε με pm.ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2018 στις 4:54 ΜΜ, savoukos είπε

Υο..μετά από καιρό είπα να ξεκινήσω πάλι το παιχνίδι..αν κάποιος θέλει να μ θυμίσει κάποια πραγματακια ιingame θα ήταν τέλεια..tag name δν θυμάμαι καθόλου..πείτε μ να σας στείλω ή στείλτε με pm.ευχαριστω

Καλησπερα φιλε, στείλε μου ότι απορία έχεις να σε βοηθήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Aν κάποιος/οι ενδιαφέρονται να κάνουμε team up στο WvW ας στειλει εδώ ή οπουδήποτε. Δεν ειναι απαραίτητο να είναι παιχταράς, έμπειρος (εγώ δεν είμαι πάντως), το πολύ πολύ να πεθαίνουμε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...