Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το εγκατέστησα για να το δοκιμάσω από περιέργεια. Δεν περιμένω βέβαια να είναι σαν το wow αλλά που και που χρειάζεται να κάνεις διαλείμματα.  Όποιος παίζει ακόμα και είναι σε ελληνικό guild ας μου πει πως γίνεται να τον κάνω add για να πούμε καμιά βλακεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Μετά από μεγάλη αποχή από τα mmorpg ξεκίνησα εχθές στο game φτιάχνοντας έναν necromancer.ειμαι 15lvl αν κάποιος κάνει lvl up και θέλει παρέα μιλάμε.

Υ.Γ 

Πρώτη φορά παίζω το  game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα εχω δοκιμασει αυτες τις μερες να παρω το exp αλλα δε μπορω.Μεσα απο το παιχνιδι με χρεωστικη καρτα.Εχω καποιες αποριες τη διευθυνση με κεφαλαια τη βαζω η μονο το πρωτο γραμμα;; Το ιδιο και με τη πολη;;Στο apt δε βαζουμε τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, johnmayson είπε

Καλημερα εχω δοκιμασει αυτες τις μερες να παρω το exp αλλα δε μπορω.Μεσα απο το παιχνιδι με χρεωστικη καρτα.Εχω καποιες αποριες τη διευθυνση με κεφαλαια τη βαζω η μονο το πρωτο γραμμα;; Το ιδιο και με τη πολη;;Στο apt δε βαζουμε τιποτα.

Δοκίμασε σε κάποιον official retailer όπως https://www.dlgamer.com/eu/search?keywords=guild+wars+2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα, αν ψάχνετε για guild/παρέα για το game μπορείτε να δείτε εδώ: https://discordapp.com/invite/cEcy53C. Είμαστε οι Greek Titans κ μεταξύ άλλων έχουμε κ guild στο GW2 ;) Όλοι είναι ευπρόσδεκτοι ανεξαρτήτως επιπέδου/εμπειρίας. Κάντε join κ τα λέμε online ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ti λέει το game αυτή τη στιγμή?
Kατεβάζω το "free to play" ,υποθέτω base game μέχρι κάποιο level,για να του ρίξω μια ματιά.
Χάνω κάτι αν δεν έχω το expansion?
Ή μου ειναι αχρηστο ούτως η αλλως πριν το end game?
Eπίσης,πόσο απαραίτητο ειναι το grind,πόσο ευκολο το lvl up και πόσο γρήγορα θα μπορεσω να κάνω αξιολογο pvp,απο αποψη gear?
Δηλαδη θα πρεπει να φαρμαρω κανα 6μηνο για να στεκομαι απο items αξιοπρεπώς,or...?

υγ. το πλήρες game ειναι το base+path of fire +heart of thorns,ετσι?
 

Επεξ/σία από suffocater
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/9/2018 στις 1:58 ΜΜ, suffocater είπε

Ti λέει το game αυτή τη στιγμή?
Kατεβάζω το "free to play" ,υποθέτω base game μέχρι κάποιο level,για να του ρίξω μια ματιά.
Χάνω κάτι αν δεν έχω το expansion?
Ή μου ειναι αχρηστο ούτως η αλλως πριν το end game?
Eπίσης,πόσο απαραίτητο ειναι το grind,πόσο ευκολο το lvl up και πόσο γρήγορα θα μπορεσω να κάνω αξιολογο pvp,απο αποψη gear?
Δηλαδη θα πρεπει να φαρμαρω κανα 6μηνο για να στεκομαι απο items αξιοπρεπώς,or...?

υγ. το πλήρες game ειναι το base+path of fire +heart of thorns,ετσι?
 

To game έχει πάντα κόσμο στα world events/bosses. Kαι απο οτι ξέρω όλα τα maps του vanilla έχουν ακόμα κόσμο και οι WvW servers είναι γεμάτοι.

Αν δεν έχεις τα expansion χάνεις το 50+% του content. Μεταξύ των οποίων πρόσβαση σε καινουργια maps (σε κάποια απο τα οποία ειναι εύκολο να φαρμάρεις ascended gear κλπ) και χρήσιμα skills όπως gliding και ακόμα περρισότερα τα mounts που ειναι διαθέσιμα με το PoF.

Αν θέλεις να δοκιμάσεις απλά το game όμως δεν σου χρειάζονται τα expansions. Έτσι κ αλλιώς για τα xp maps χρειάζεται να είσαι level 80 με exotics (το 2o καλύτερο tier απο gear μετά τα ascended) που τα αποκτάς απο το core game άνετα. Tο end game ουσιαστικά είναι τα raids και τα cm fractals για τα οποία χρειάζεσαι το ΗoT τουλάχιστον.

Ιδιαίτερο grind δεν έχει. Το level up ειναι σχετικά εύκολο κ ευχάριστο αφου εκτός απο το main story μπορείς να κάνεις και διάφορα events στα maps που κάνεις το leveling όπως κ hearts. Αν παιζεις WvW & PvP θα αποκτήσεις κ tomes of knowledge που σε κάνουν level up (μεχρι το 80) και είναι πολύ εύκολο έτσι να ανεβάσεις τους alts σου (εγώ έχω 22 χαρακτήρες και μου περισσεύουν κ 1000 tomes...). Eπιπλέον αγοράζοντας τα expansion σου δίνει το καθένα απο ενα insta lvl80 boost.

To pvp δεν χρειάζεται gear. Όλοι έχουν το ίδιο (απλά διαλέγεις το build που θέλεις (υπάρχουν sites με meta builds)) οπότε μπορείς να κάνεις pvp και απο την 1η μέρα. Στο WvW  (που είναι κατα κάποιο τρόπο open world pvp ανάμεσα σε 3 σερβερ) μετράει κάπως το gear αλλά η διαφορά ανάμεσα σε exotic κ ascended είναι της τάξης του 5-10%. Οπότε και με exotics μια χαρά είσαι μέχρι να αποκτήσεις asc.

Για να αποκτήσεις το πρώτο σου asc armor σετ & weapons θα σου πάρει κανα μήνα και αυτό όχι λόγω grind απλά κάποια αντικείμενα που χρειάζονται στο crafting μπορεις να τα φτιάξεις μόνο 1 την ημέρα. Επιπλέον asc αποκτάς κ μέσω HoT maps (trinkets), random drops, fractals, raids, wvw & pvp.

Τέλος, υπάρχουν μερικά ελληνικά guilds όπως οι Greek Titans (δες το ποστ απο πάνω), Hellas Team & Hellenic Phalanx (μπορεις να είσαι σε 5 guilds ταυτόχρονα) που έχουν μέλη που μπορούν να σε βοηθήσουν μέσα στο game.

 

Eλπίζω να σε κάλυψα

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, suffocater είπε

Πάρα πολύ,σε ευχαριστώ.
Οταν λες pvp,εννοεις κάτι 5v5 σε "αρενα" που είδα?
Ενω το WvW,ειναι open world pvp,σερβερ v σερβερ?

Ναι ακριβώς έτσι 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδιά, με αφορμή το Χριστουγεννιάτικο event που ξεκίνησε σήμερα (αλλά και το balance patch), είπα να κάνω ένα call σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται.

Είμαστε οι Greek Titans, μια casual guild και ψάχνουμε κόσμο που να παίζει το παιχνίδι και γενικά να έχει όρεξη για αυτό. Δεν έχουμε υποχρεωτικό represent και #1 στόχος μας είναι να περνάμε καλά, κ πάνω απ΄ όλα ακομπλεξάριστα. Προς το παρόν έχουμε δύο guild events την εβδομάδα (guild missions, fractals, raids), απογευματινές/βραδινές ώρες, αλλά σκοπεύουμε να προσθέσουμε και άλλα. Ανεξάρτητα πάντως από τα οργανωμένα events υπάρχει κόσμος που είναι ενεργός και in game/Discord και γίνονται συνεχώς "πραγματάκια".

Για όσους δεν γνωρίζουν και θέλουν να δοκιμάσουν, το παιχνίδι είναι δωρεάν όπως είπε κ ο Stathis85.

Περάστε να πείτε ένα "γεια" από το Discord μας: https://discordapp.com/invite/cEcy53C ;) 

υγ: επειδή γνωρίζουμε πως κάποιοι δυσκολεύονται με τα αγγλικά, έχουμε ξεκινήσει μια προσπάθεια να φτιάξουμε κάποιους οδηγούς/tutorials στο website μας: http://www.greektitans.gr στα ελληνικά. Σίγουρα δεν είναι τέλειοι και σίγουρα θέλει αρκετή δουλειά ακόμα η όλη προσπάθεια, αλλά είναι μια αρχή και ελπίζουμε να βοηθήσει μερικούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δωρεάν σκουφάκι του Αι Βασιλη στο guild wars 2 μεσώ του Alienware arena
https://na.alienwarearena.com/ucf/show/1948376?fbclid=IwAR13sYr-x63WuBQoAHBobpO5Bbie3Edi8GvGAG8gF70aVgZD-Duu8S6xbCc
για περιορισμένα κλειδιά ( τώρα έχει 6669 keys ακόμα)

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε


για περιορισμένα κλειδιά ( τώρα έχει 6669 keys ακόμα)

Άρα θα πάρει όλος ο πληθυσμός του guild wars και θα μείνουν και 3-4 χιλιάδες ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...