Προς το περιεχόμενο

Guild Wars 2


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, johnmayson είπε

δε θυμαμαι αλλα εχω τη εντυπωση οτι απο level 60 μπορεις να βαλεις αλλο skin κατι τετοιο.Τελικα βρηκες ποιο dungeon θa χρειαστεις για να ντυθεις;;

Όχι δεν έχω ασχοληθεί ακόμη , μόλις πάω lvl 80 θα το δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, είμαι παλιός παίχτης Official Lineage 2 - Chronicle 3.

Θα με ενδιέφερε το GW2 εάν υπάρχει ενεργή clan για να παίζουμε casual για την παρέα μέσω Discord. 

 

Υπάρχει παρέα? Το Solo δεν έχει νόημα για εμένα δίχως κάποιον άνθρωπο να λέμε μια κουβέντα. 

Αξίζει να το ξεκινήσω τόσο αργά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikosild είπε

Καλημέρα, είμαι παλιός παίχτης Official Lineage 2 - Chronicle 3.

Θα με ενδιέφερε το GW2 εάν υπάρχει ενεργή clan για να παίζουμε casual για την παρέα μέσω Discord. 

Υπάρχει παρέα? Το Solo δεν έχει νόημα για εμένα δίχως κάποιον άνθρωπο να λέμε μια κουβέντα. 

Αξίζει να το ξεκινήσω τόσο αργά? 

Εγώ τώρα το ξεκίνησα πάντως αλλα solo μέχρι στιγμής οποτε θα με ενδιέφερε και εμένα κάποια ελληνική clan στον server Whiteside ridge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/4/2020 στις 12:58 ΜΜ, SPANK είπε

Όχι δεν έχει αλλάξει καθόλου το gear ίσως απειροελάχιστα , πάντω οποτε κάνω login 90 % το ίδιο gear βλέπω εμφανισιακά , με φίλο που παίζει αρκετό καιρό και μίλησα μου ειπε οτι ετσι ειναι περίπου η φάση , μολις πάς lvl 80 φαρμάρεις καποιο gear που εκτος απο stats κτλπ έχει και αλλο look , και μετα οτι αγοράζεις αν θές απο το shop , οχι server δεν άλλαξα γιατι ειμαι μαζι με εναν φίλο στον υπάρχων

Τι εννοείς?? Το gear σε end game απο άποψη στατς ναι ειναι το ίδιο. Αscended λέγεται το top tier (ή legendary αν θέλεις να λιώσεις στο farming το οποίο τα ίδια στατς έχει απλά μπορείς να τα αλλάζεις).

Eμφανισιακά υπάρχουν εκατοντάδες κυριολεκτικά skins για κάθε σλοτ με τα οποία μπορείς να κάνεις transmute και να φτιάξεις το χαρακτήρα σου όπως θέλεις. Δες στο wardrobe σου. Δεν λέγεται τυχαία fashion wars...

Απο αυτά ενα μικρό ποσοστό ειναι απο το shop και απο αυτά τα armor skins είναι πολύ παλιά (pre-HoT) αφου απο ενα σημείο κ μετά βγάζουν συνήθως outfits.

4 ώρες πριν, nikosild είπε

Καλημέρα, είμαι παλιός παίχτης Official Lineage 2 - Chronicle 3.

Θα με ενδιέφερε το GW2 εάν υπάρχει ενεργή clan για να παίζουμε casual για την παρέα μέσω Discord. 

Υπάρχει παρέα? Το Solo δεν έχει νόημα για εμένα δίχως κάποιον άνθρωπο να λέμε μια κουβέντα. 

Αξίζει να το ξεκινήσω τόσο αργά? 

 

3 ώρες πριν, SPANK είπε

Εγώ τώρα το ξεκίνησα πάντως αλλα solo μέχρι στιγμής οποτε θα με ενδιέφερε και εμένα κάποια ελληνική clan στον server Whiteside ridge

Nαι υπάρχουν ελληνικά guilds οπως οι Greek Titans και Hellas Team με πολλούς ενεργούς παίκτες. Ή το googlαρετε ή μπορώ να σας κάνω pm τα info των leaders.

Ο server δεν έχει σημασία παρα μόνο στο WvW. Oτιδήποτε άλλο μπορείς να το κάνεις κ με άτομα απο άλλους servers.

 

To παιχνίδι καλά κρατάει ακόμα και ενας νέος παίκτης θα έχει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ content να κάνει. Ανακοίνωσαν πρόσφατα και νέο expansion. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2020 στις 8:26 ΜΜ, splanis είπε

έβαλαν σε έκπτωση το game από την επίσημη σελίδα στα 14,99 path of fire και deluxe 27,49€
https://buy.guildwars2.com/store/gw2/en_IE/html/pbPage.pathoffire/themeID.4785548100?utm_campaign=pof-sale-april-28-2020_us_04282020&utm_medium=email&utm_source=newsletter_gw2

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Χοντρό πρόβλημα με rollback στους ευρωπαικούς servers, χάθηκε progress 2-3 ημερών (achievements, gold, items, xp, accounts που δημιουργήθηκαν μες στο ΣΚ κλπ). Οι servers κατέβηκαν πριν κανά 3ωρο, μάλλον λόγω διαφορά ώρας EU-US και αναμένουμε να δούμε τι μπορεί να κάνει η Anet.

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Update:

Οι τσακαλάρες επανέφεραν τα πάντα, από χθες είναι online οι servers. Υπάρχουν κάποια ζητήματα με duped items και gold προερχόμενα από συναλλαγές που έγιναν την ώρα του προβλήματος, τα οποία θα λυθούν μέσω tickets όπως είπαν.

Επεξ/σία από spirit)earth)aflame
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ξαναρχισει το παιχνιδι εδώ και κατι μήνες απο τα περασμένα Χριστουγεννα, παιρνοντας και τα δυο expansion. Εχουν προσθέσει παρα πολλά πράματα και εχουνε χτίσει ένα πανέμορφο κοσμο, απο τους καλύτερους που υπάρχουν σε videogame  και συναντώ κόσμο σε ολα τα σημεία του χάρτη. Το παιχνιδι ζει και βασιλευει.

 Περιμένουμε και την ανακοινωση  του τριτου expansion που οπως δειχνουν τα πραματα θα προσθέσει την Κάνθα.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χθες συμπληρώθηκαν 8 έτη απο την κυκλοφορία του Guild Wars 2, τον Νοέμβριο θα ειναι διαθέσιμο και μέσω steam.

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω να ασχοληθώ σοβαρά από την αρχή των Ascended. Για εμένα το καλύτερο παιχνίδι ήταν το vanilla, λίγο φαρμαρισμα και βουρ για sieges. Είχα ξενερώσει αψηφά με το nerf του Guardian, όταν δεν είχε όριο buffs/healing και πραγματικά ένοιωθες OP μέσα στο πλήθος και ηγέτης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Guild Wars 2 Live: Fall and Winter 2021

στο παιχνίδι μπήκε(θα μπει) dx11 support και ετοιμάζεται σιγά σιγά για το 3ο του expansion (29.99€) για τον Φεβρουάριο του 2022.

End of Dragons

bae65210824-GW2-Fall-Winter-Roadmap-SOCI

image.png.9e24bae0ff57042e3839e2afa3c3e0a5.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...