Προς το περιεχόμενο

AVIAddXSubs: Πρόγραμμα ενσωμάτωσης υποτίτλων σε DivX αρχεία


dimitk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ αυτο εννοουσα ευχαριστω,και κατι αλλο,ανοιγω ενα αρχειο με το AVIAddxSubs και μολις παταω create divx file μου λεει cannot parse subtitle 369,τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 299
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οκ αυτο εννοουσα ευχαριστω,και κατι αλλο,ανοιγω ενα αρχειο με το AVIAddxSubs και μολις παταω create divx file μου λεει cannot parse subtitle 369,τι να κανω?

 

Κατά πάσα πιθανότητα ο υπότιτλος 369 δεν περιέχει κείμενο. Ελενξε κενά και γενικά ότι στη μορφή του τον διαφοροποιεί από τους προηγούμενους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε dimitk υπεροχο το AVIAddxSubs εχω lg 9900 και και δουλευουν αψογα οι υποτιτλοι.Το προβλημα μου ειναι οτι δεν παιζουν στο φορητο media player που εχω(av 700 archos)..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού το δοκίμασα, αφου είχα ένα μεγάλο πρόβλημα με την μη υποστήριξη ελληνικών υποτίτλων σε DVD(τα έβγαζε κινέζικα ξέρετε) και αφού έψαχνα ένα πρόγραμμα να ενσωματώσω τους υπότιτλους που είχα.... ένα μόνο θα πω...

 

Α Π Ι Σ Τ Ε Υ Τ Ο Π Ρ Ο Γ Ρ Α Μ Μ Α !!!!!!!!

 

Τι να πρωτοπω για τον δημιουργό του. Αδερφέ ΕΙΣΑΙ ΦΟΒΕΡΟΣ!Σε ευχαριστώ πολύ που έκανες κάτι τόσο πολύπλοκο όσο το encoding τόσο ΑΠΛΟ!! Να σαι καλά... !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καινούρια έκδοση 3.7 δεν έχει ρυθμίσεις 16/9 και 4/3. Υποθέτω πως τα ρυθμίζει μόνη της ωστε να παίζουν σε όλα; :D

 

Η οριζόντια ανάλυση (που όριζε αυτή η επιλογή) είναι ίδια και στη στενή και στη μακρόστενη TV. Απλά η μακρόστενη έχει πιο... μακρόστενα pixel. Αλλά και από αναφορές χρηστών αποδείχθηκε ότι δεν χρειαζόταν αυτή η επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά αν ενσωματώσω τους υπότιτλους σε ένα divx μετά θα μπορούν να εμφανιστούν και σε players που δεν υποστηρίζουν καθόλου υπότιτλους (π.χ. ipod);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφόρησε καινούρια έκδοση!!! Μπορείτε να βάζετε πολλά αρχεία μαζί στη λίστα και να το αφήσετε να κάνει encode μόνο του :)

 

What is new:

Now is posible to select more than one files to embed subtitles.

File selector now remembers the last directory.

A fix for Arabic subtitles.

Option for opaque subtitle background.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πολύ καλό το AviAddXSubs, με έχει βοηθήσει τρομερά.

 

Έχω όμως ένα πρόβλημα. Όταν ο ήχος στο avi είναι σε μορφή Dolby AC3 (και όχι σε MPEG όπως συνήθως), το divx που παράγεται έχει μεν κάποιο ήχο, αλλά προβληματικό. Ακούγεται ένα περίεργο πράγμα που δεν έχει καμία σχέση με τον original ήχο.

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο? Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...