Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω τους φίλους zavlakas & asxetius τι γνωρίζουμε για το SIGMATEK DVD player XS-700 Pro DivX;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Εχουμε μιλήσει γι'αυτό στο greektvsubs.gr

 

Δεν υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid.

Ενας φίλος που το πήρε το δουλεύει με το "AVIAddXSub: Πρόγραμμα για ενσωμάτωση υποτίτλων (.srt) σε AVI αρχεία"

 

 

--------------------------------------------------------------------

 

Ενημέρωση λίστας 3-8-07 18:44

 

+ Samsung DVD HR-738 (recorder 250GB)

 

Ευχαριστώ lpat2001

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν την Πέμπτη 9 Αυγούστου το LIDL θα φέρει το DVD player Silvercrest ΚΗ-6510 ή 11. Η διαφορά είναι στο χρώμα (ασημί,μαύρο). Είναι αυτό που πήρα εγώ 2-3 βδομάδες πριν τα Χριστούγεννα του 2006 και ήταν η αιτία να δημιουργήσω το θέμα στο http://www.greektvsubs.gr και μετά 4 μήνες εδώ.

Δεν βλέπω καμιά διαφορά απο τότε που το πήρα εκτός την τιμή(49.99), που είναι 10 euro παρακάτω.

 

Manual στα Ελληνικά εδώ

 

Οι υπότιτλοι του SilverCrest 6510/11 σε TV 32" wide

 

63izp54.jpg

 

φωτο (Asxetius)

 

Μικρό μέγεθος υποτίτλτων αλλά όχι δυσδιάκριτο (προσωπική άποψη) αναλόγως της απόστασης. Εγω βλέπω απο τα 2.5 μέτρα.

 

 

Και για σύγκριση μια φωτό απο τους υπότιτλους του LG DVX-298H που είναι άψογοι(προσωπική άποψη)

 

 

5zmj30x.jpg

 

Νομίζω ότι το Silvercrest KH-6510/11 είναι πολύ καλό αν σκεφτούμε την τιμή του(49.99) τις δυνατότητες που έχει(USB και Card reader 7 σε 2), και το απίστευτο 3 χρόνια εγγύηση.

Εξάλλου όποιος το πάρει έχει 29 μέρες και νύχτες για το κάνει δοκιμή, αν δεν του αρέσει την 30η μέρα το πάει πίσω. :)

 

Manual στα Ελληνικά εδώ

 

μπορει στη usb θυρα να βαλω εξωτερικο σκληρο δισκο (wd 200gb usb2) που εχω γεματα divx ταινιες ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει στη usb θυρα να βαλω εξωτερικο σκληρο δισκο (wd 200gb usb2) που εχω γεματα divx ταινιες ??

 

Στο δικό μου μηχάνημα έχω βάλει 120αρι δίσκο φορμαρισμένο σε FAT32. ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου μηχάνημα έχω βάλει 120αρι δίσκο φορμαρισμένο σε FAT32. ΟΚ

 

Θα ηθελα να σε ρωτησω asxetius αν μπορεις να κανεις post μια εικονα απο το μενου του οταν φορτωνει απο εξωτερικο σκληρο. συγκεκριμενα θελω να ρωτησω αν:

1. Ποσα γραμματα χρησιμοποιει για τα ονοματα των αρχειων (πχ. δειχνει 10-12 γραμματα ή τα κανει 01-ονομ~1,02-ονομ~2 κλπ)

2. ομοιως για τους καταλογους.

3. μονο fat32 διαβαζει?

 

εχω αλλαξει 4-5 dvd που εχουν θυρες usb γιατι δεν εχω δει κανενα μεχρι τωρα που να δειχνει φυσιολογικα γραμματα. μονο το gvg δειχνει φυσιολογικα τα ονοματα μετα το firmware update αλλα δεν εχει usb... Υπάρχει τετοιο firmware και για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εχω αλλαξει 4-5 dvd που εχουν θυρες usb γιατι δεν εχω δει κανενα μεχρι τωρα που να δειχνει φυσιολογικα γραμματα. μονο το gvg δειχνει φυσιολογικα τα ονοματα μετα το firmware update αλλα δεν εχει usb... Υπάρχει τετοιο firmware και για αυτο?

 

Το united DBR 5311 απο praktiker με ενσωματομενο μαλιστα ψηφιακο αποδικοποιητη και card reader και usb μια χαρα δειχνει υποτιτλους.Εχει βεβαια καπου 90 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια η ποιο συμφερον αγορα για dvd player γυρο στα 90 ευρω ποια ειναι ? Με θυρα HDMI, USB και να παιζει DivX,Xvid (με υπότιτλους)

 

Απο αυτα που κοιταξα βλεπω μονο δυο, τα:

PHILIPS DVP5980 96.00 ?

LG DVX-298H HDMI 92.50 ?

 

Και τα 2 μοντελα κανουν upscale το σημα με συνδεση HDMI,σωστα ? Παντως αναμεσα στα 2 βλεπω οτι το philips υποστιριζει και 1080p

 

Υπαρχει κατι αλλο ποιο συμφέρων στα ιδια χρήματα η και λιγότερα ?

 

 

Επισης επηδει σκοπευω και σε αγορα καινουργιας τηλεωρασης διαφορα στην ποιοτητα εικονας θα εχει μονο με σηνδεση HDMI σε TV με HDMI αναληση ή θα φανει και απο HDMI σε scart (σε παλια τηλεόραση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το united DBR 5311 απο praktiker με ενσωματομενο μαλιστα ψηφιακο αποδικοποιητη και card reader και usb μια χαρα δειχνει υποτιτλους.Εχει βεβαια καπου 90 ευρω.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλα δεν ρώτησα για τους υπότιτλους. Ηθελα να δω αν δειχνει τα ονοματα των αρχειων με περισσότερους από 8 χαρακτήρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το united DBR 5311 απο praktiker με ενσωματομενο μαλιστα ψηφιακο αποδικοποιητη και card reader και usb μια χαρα δειχνει υποτιτλους.Εχει βεβαια καπου 90 ευρω.

 

To Funai DBR-5311 υπάρχει στο Carrefour με 59 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Funai DBR-5311 υπάρχει στο Carrefour με 59 ευρώ.

 

 

 

Αυτο εννοουσα ,λαθος μου...Τοσο επεσε η τιμη του ??? Το ειχα παρει 89 ευρω .

 

 

1613.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο εννοουσα ,λαθος μου...Τοσο επεσε η τιμη του ??? Το ειχα παρει 89 ευρω .

 

 

1613.jpg

 

Ναι, απο 89 πήγε στα 69 και μετά στα 59 :D (Carrefour)

 

 

----------------------------------------------------------

 

Ενημέρωση λίστας στο 1ο post

 

+ PHILIPS LX3900/3950

 

Thanx zavlakas

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...