Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά το SAMSUNG DVD-P380 τι λέει;;παίζει ελληνικούς υπότιτλους;;;

 

εγώ το αγόρασα πρόσφατα και στους ελληνικούς υπότιτλους δεν αναγνωρίζει το "ν"

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;

thanx

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ το αγόρασα πρόσφατα και στους ελληνικούς υπότιτλους δεν αναγνωρίζει το "ν"

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;;

thanx

;)

 

Μπορείς ν' ανοίξεις το αρχείο υποτίτλων και να αντικαταστήσεις το Ελληνικό "ν" με το Αγγλικό "v"

 

v for vendetta :-):-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς ν' ανοίξεις το αρχείο υποτίτλων και να αντικαταστήσεις το Ελληνικό "ν" με το Αγγλικό "v"

 

v for vendetta :-):-D

 

και θα πρέπει να γίνεται αυτό συνέχεια;

κάτι πιο μόνιμο, υπάρχει;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα αγόρασα από το Media Markt το dvd-player AKI DV-468BU με 26,90 ευρώ

 

Εχει USB και με ένα φλασακι 1 γιγα που το δοκίμασα παίζει κανονικά τα avi & srt.

Οι υπότιτλοι του είναι λίγο μικροί ( έχω και μυωπία) αλλα με το AVIAddXSubs τους έφερα εκεί που θέλω και τους διαβάζει κανονικότατα.:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας. Αγόρασα ένα SAMSUNG DVD P380. Βάζω το memory stick στην υποδοχή USB αλλά δεν εμφανίζονται τα αρχεία DivX που έχω σε αυτό. Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μου πει αν πρέπει να κάνω πρώτα κάτι για να εμφανισθούν τα σχετικά αρχεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω ψάξει σε πολλά φόρουμ και δεν βρήκα άκρη:

Έχω κάνει backup σε dvd πάρα πολλά .avi και το HT-THX22 που έχω δεν βλέπει ελληνικούς υπότιτλους.

Μπορεί κάποιος να μου συστήσει ένα απλό player που να δείχνει καλούς ελληνικούς υπότιτλους; Μου αρέσουν τα παρακάτω 3 (με βολεύει το μέγεθος και σχετικά φθηνά) αλλά δεν βρήκα κάποιον που να τα έχει δοκιμάσει.

 

Samsung DVD-F1080

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.156569&sid=1

 

Sony Persona DVP–PR30

http://www.multirama.gr/products/product?pid=0364162&catid=060300

 

Samsung FP580

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.702841

 

Και ό,τι άλλο μου προτείνετε, ευπρόσδεκτο.

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν καποιοσ τους εχεις ασ εποικηνωνησει μαζι μ με πμ η στο μαιλ μου πσαχνω αρκετες μερεσ ακομα δεν μπορω να τουσ βρω, κ δεν θελς να ασχοληθω με προγραμματα για να ρυθμησω αλλους π κατεβαζω,

ευχαριστω pls help !! :)))B):shifty::shifty::shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά μόλις δοκίμασα στο multirama το LG DVS400H.

Έβαλα το στικάκι μου και τους αναγνώρισε μια χαρά τους

ελληνικούς υπότιτλους.Και μάλιστα ήταν μεγάλοι, πιάνανε

το μεγαλύτερο μέρος της οθόνης.Ίσως το μόνο που δεν μου

καλοάρεσε στους υπότιτλους ήταν που μοιάζανε σαν να έχουν

"χαμηλή" ανάλυση αλλά όχι κάτι τρελό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εβαλα αλλου αλλα δεν πηρα απαντηση=(καλώς σας βρηκα παιδες,περνοντας σημερα μια βολτα απο τα carrefour ειδα μια στηλη απο 3264 σε προσφορα με 35 ευρω ,και βουτηξα ενα και εγω.

Η ερωτηση μου ειναι εαν το 3264 παιρνει την ιδια αναβαθμιση με το 3260..και εαν οχι που θα βρω αναβαθμιση για το δικο μου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26-4-07

26-4-09

 

Το θεματάκι μας έχει γενέθλια. Εγινε 2 χρονών.

 

Χρόνια μας πολλά :)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Τσέκαρε την λίστα στο πρώτο post.

 

Tα αρχεία είναι αρκετά παλιά.

Υπάρχει κάποια ενημέρωση?

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,,,

Μολις πριν 1 ωρα περιπου αγορασα απο το Media Market το Phlips Dvp3350 49euros. Με μια πρωτη δοκιμη που το εκανα απο ενα φλασακι 2g που εχω παιζει μια χαρα τα βιντεο στην περιπτωση ομως με τους υποτιτλους ξεχωριστους ειναι λιγο μικροι με γκρι φοντο και λιγο ποιο ψηλα στην εικονα απο οτι ειναι συνηθως, ευαναγνωστοι ομως.Θα δοκιμασω τωρα με εναν εξωτερικο δισκο 750gb που εχω να δω τι παιζει και θα σας πω.

 

Υπαρχει μηπως κανεις που το εχει και εχει βρει καμια ακρη με κανενα firmware που να διορθωνει καπως τους υποτιτλους;

 

Ευχαριστω...

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 15:29 ----------

 

Ακυρο με τον εξωτερικο σκληρο δεν παιζει ειναι ομως σε NTFS οταν βρω λιγο χρονο θα το δοκιμασω με FAT32 και θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου, το καλύτερο DVD PLAYER είναι το PHILIPS 3260 με το τελευταίο firmware. Πολύ γρήγορο διάβασμα του USB stick, πολύ καλοί σε μέγεθος υπότιτλοι, φτηνό (ειδικά αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για HDMI και upscaling), compact και όμορφο design.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα.Αγορασα απο το Media Market το Phillips DVP3350 και τους ελληνικους υποτιτλους δεν τους αναγνωριζει καλα.Τα βγαζει κινεζικα ενω τους αγγλικους τους βλεπει.Η συσκευασια ελεγε οτι μπορει να παιξει ελληνικους.Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, αγόρασε ο πατέρας μου το lg dvx-492H όλα καλά αλλά κάποια στιγμή το πείραξε και δεν βλέπει τους υπότιτλους (έψαξα να το συνεφέρω αλλά τίποτα)!!!

 

Υπάρχει κάποιο firmware γι΄αυτό, έστω και το ίδιο το γνήσιο να το περάσω πριν το στείλω στο service????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...