Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το LG HT503TH παιζει κανονικοτατα τους ελληνικους υποτιτλους.

Γνωριζει κανεις εαν το Samsung HT-TZ222R τους αναγνωριζει;

Αναμεσα στα 2 αν εξαιρεσεις την διαφορα των watt ποιο θα προτιμουσατε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα αγόρασα από το Media Markt το dvd-player AKI DV-468BU με 26,90 ευρώ

 

Εχει USB και με ένα φλασακι 1 γιγα που το δοκίμασα παίζει κανονικά τα avi & srt.

Οι υπότιτλοι του είναι λίγο μικροί ( έχω και μυωπία) αλλα με το AVIAddXSubs τους έφερα εκεί που θέλω και τους διαβάζει κανονικότατα.:mrgreen:

 

Παιδιά εγώ το έψαξα πάρα πολύ και τελικά το μόνο που βρήκα να παίζει εξωτερικούς υπότιτλους ειναι το το AKI-DV468BU απο το Media Markt. Το πρόβλημα όμως ειναι οτι οι εξωτερικοί υπότιτλοι φαίνονται πολύ μικροι ενω οταν τους ενσωματώνω δείχνουν μια χαρά. Υπάρχει κάποιο firmware για να διορθώσει το πρόβλημα;;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:29 ----------

 

Bρηκα αυτό http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=107251 λέει στα χαρακτηριστικα ότι υποστηρίζει ελληνικούς υπότιτλους...

Αληθεύει αυτό ή όχι; Το εχει κανεις;;

 

Ενσωματωμένους υπότιτλους τους παίζει οπως και όλα τα dvd players...τους εξωτερικους ομως υπότιτλους (srt) τους βλέπει σε "κινέζικη" διάλεκτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχηγέ η λίστα με τις συσκευές έχει να ανανεωθεί από το 2008... και μιά και το πιάσαμε το θέμα , μήπως να αρχίσουμε και για BlueRay που παίζουν και mkv κ.λ.π. , όπως το LG390 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά παιδιά!

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζετε....

Το νέο DVD Player Samsung 1080P9 (HDMI, USB, Upscalling 1080p κτλ. κτλ.) διαβάζει ελληνικούς υπότιτλους από ξεχωριστό αρχείο *.srt ή μονάχα με ενσωμάτωση μέσω AVIAddXSubs??

Επίσης εάν διαβάζει μεγάλα σε χωρητικότητα φλασάκια (16 ή 32GB) και αρχεία avi μεγαλύτερα του 1GB?? ;);)

 

Ευχαριστώ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει dvd μεχρι 30-35 ευ.που να υποστηριζει divix και ελληνικους υποτιτλους?

Ξερει καποιος αν το dvp 1033 της philips υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει dvd μεχρι 30-35 ευ.που να υποστηριζει divix και ελληνικους υποτιτλους?

Ξερει καποιος αν το dvp 1033 της philips υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους

united 9052 35euro usb + ελλ. υπότιτλους + divx/xvid

hyundai HHD-3931KUC 39euro usb + ελλ. υπότιτλους + divx/xvid + hdmi + mm/sd/mmc card reader

Toshiba SD-291E 39euro usb + ελλ. υπότιτλους + divx/xvid

Ολα με 2 χρόνια εγγύηση.

Λεπτομέριες εδώ: http://www.plaisio.gr/ProductCompare.aspx?Catalog=19&Products=1271210,1347004,1272195

Εγώ πάντως πήγαινα για το toshiba αλλά επειδή δεν το είχε ετοιμοπαράδοτο, μόλις "τσίμπισα" το hyundai (αφού έχει εξτρα hdmi είσοδο και επιπλέον το United δε με εμπνέει και τόσο εμπιστοσύνη) . Σε λίγες μέρες που θα το έχω τεστάρει διεξοδικά θα σας πω εντυπώσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ έκανα το βήμα και πήρα το PHILIPS 3360.

Συμπαθητικό μηχάνημα, αλλά

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΜΗΝ ΠΑΡΑΣΥΡΘΕΙΤΕ από το HDMI 1080p Upscaling που κάνει

ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙ HD ΑΡΧΕΙΑ !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

united 9052 35euro usb + ελλ. υπότιτλους + divx/xvid

hyundai HHD-3931KUC 39euro usb + ελλ. υπότιτλους + divx/xvid + hdmi + mm/sd/mmc card reader

Toshiba SD-291E 39euro usb + ελλ. υπότιτλους + divx/xvid

Ολα με 2 χρόνια εγγύηση.

Λεπτομέριες εδώ: http://www.plaisio.gr/ProductCompare.aspx?Catalog=19&Products=1271210,1347004,1272195

Εγώ πάντως πήγαινα για το toshiba αλλά επειδή δεν το είχε ετοιμοπαράδοτο, μόλις "τσίμπισα" το hyundai (αφού έχει εξτρα hdmi είσοδο και επιπλέον το United δε με εμπνέει και τόσο εμπιστοσύνη) . Σε λίγες μέρες που θα το έχω τεστάρει διεξοδικά θα σας πω εντυπώσεις ;)

 

Τελικά έμεινες ευχαριστημένος,παίζει ελληνικούς υπότιτλους και σε καλό μέγεθος, γιατί ενδιαφέρομαι να το αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το toshiba θα εχει ιδια ποιοτητα εικονας με το philips 3360πχ?γιατι η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη..τι κερδιζεις κοινως αν παρεις philips? το toshiba ποσο μεγεθος αρχεια μπορει να παιξει?αξιζει να παρεις κατι ακριβοτερο για το hdmi?μολις πηρα την lg32lh3000 ....

και κατι ασχετο..η αποκωδικοποιητες για ψηφιακη τηλεοραση με usb θυρα λετε να μπορουν να γραψουν κιολας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά,

 

Θα ήθελα να αγοράσω ένα dvd player που να παίζει ταινίες divx/xvid με srt ελληνικούς υπότιτλους και να έχει και usb υποδοχή. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μέχρι 50-60 ευρώ? Επίσης, να έχει και firmware update για πιθανό μεγάλωμα των υποτίτλων.

 

Υ.Γ. Έχω ακούσει καλά λόγια για το Philips dvp3360...

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γεια σας,

Ψάχνω να βρω ένα DVD Player που να παίζει Ελληνικούς υπότιτλους με avi (θα μου πείτε τι άλλο θα μπορούσες να ψάχνεις στο συγκεκριμένο θέμα… anyway) Η τιμή θα μπορούσε να είναι μέχρι 100 €. Έψαξα γενικά στις τελευταίες σελίδες αλλά βρήκα σχετικά περιορισμένες επιλογές, οπότε έκανα μια λίστα με το τι βρήκα στην αγορά και θα ήθελα τις προτάσεις σας.

 

Philips DVP3380

Philips DVP3350

Philips DVP3111

Toshiba SD590E

Toshiba SD390EKE

Toshiba SD291

Toshiba SD191

Samsung DVD P191

LG DVS 450H

LG DVX 440

LG DVS400H

Sony DVP NS718H

Sony SR 100B

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μπορει να μας πει καποιος σιγουρα, αν τα dvd phillips 3111 που εχουν σε προσφορα τα σατουρν παιζουν τα divx. τα εχο σχεδον ολα με ενσωματομενους υποτιτλους. με νοιαζει απλα να τα γραφω σε ενα dvd και να ειναι ετοιμα. thnxxx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

γεια σας

θελω να κανω δωρο σε γονεις ενα dvd player γυρω στα 25 με30 ευρω το οποιο να μην θελει ρυθμισεις,να γραψεις ενα dvd και να παιζει χωρις κινεζικα

σα να λεμε plag n play

συμαντικος παραγοντας οι μεγαλοι υποτιτλοι χωρις πολλες ρυθμισεις

θα προτιμουσα να μην χρειαζεται αναβαθμισεις firmware κλπ

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:41 ----------

 

για δειτε αυτο

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=30821

 

λεει τιποτα?

Επεξ/σία από aljam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν καποιο απο τα 3 παρακατω set home cinema υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους και αν φαινονται ικανοποιητικα;

 

http://www.plaisio.gr/ProductCompare.aspx?Catalog=19&Products=1214748,1325507,1301551

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...