Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

+100. Μονη παρατηρηση οτι για υποτιτλους θα πρεπει να ενσωματωσεις τους υποτιτλους στο avi γιατι τους δειχνει μικρους.Δεν ειναι τιποτα,σε δυο λεπτα με το AVIAddXSubs κολλας υποτιτλο στο μεγεθος,χρωμα,φοντο και υψος που θελεις.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

+100. Μονη παρατηρηση οτι για υποτιτλους θα πρεπει να ενσωματωσεις τους υποτιτλους στο avi γιατι τους δειχνει μικρους.Δεν ειναι τιποτα,σε δυο λεπτα με το AVIAddXSubs κολλας υποτιτλο στο μεγεθος,χρωμα,φοντο και υψος που θελεις.:-)

ευχαριστω θα παω για αυτο σιγουρα φαινεται καλο ,:-D σας ευχαριστω για την βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

Ξερει κανείς αν το παρακατω DVD υποστιριζει ελληνικους υπότιτλους (srt.,μέγεθος,γραμματοσειρα...) Telefunken TLF 3000

Επείσης είμαι ανάμεσα στο F&U dvd3727 και στο HYUNDAI hhd-3931KUC

Μπορεί να μου πει κανείς για το μέγεθος το υπότιτλων για τα συγκεκριμένα μοντέλα;

 

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από lelos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα !!!

 

Ενδιαφέρομαι για κάποιο DVD Player με ολα τα γνωστα καλουδια Usb 2.0, Hdmi και να διαβαζει ελλινκους υποτιτλους . Το Dvd θα παιζει σε projector Εpson tw700. Ξεχωρισα αυτα:

1) LG DVS400H

2) Pioneer DV-410V-K

3) PHILIPS DVP5990

 

Τι γνωμη εχετε? Και για ποιο? Καμια αλλη προταση?

 

Ευχαριστω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα !!!

 

Ενδιαφέρομαι για κάποιο DVD Player με ολα τα γνωστα καλουδια Usb 2.0, Hdmi και να διαβαζει ελλινκους υποτιτλους . Το Dvd θα παιζει σε projector Εpson tw700. Ξεχωρισα αυτα:

1) LG DVS400H

2) Pioneer DV-410V-K

3) PHILIPS DVP5990

 

Τι γνωμη εχετε? Και για ποιο? Καμια αλλη προταση?

 

Ευχαριστω!!!

Παρε PHILIPS DVP 3360 Ειναι καινουργιο παρομοιο με το 5990.Εχει συζητηθει εδω σε αντιστοιχο topic.Η τιμη του ειναι στα 59 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά,

τι γνώμη έχετε για το united που έχει στα 29 ευρώ στα carrefour;

 

καλή προσφορά δεν είναι;

 

φίλος που το πήρε μου πε πως δεν έχει πρόβλημα με τους υπότιτλους, ισχύει;

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 16:44 ----------

 

αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει σύντομα,

γιατί ξέμεινα από dvd κ ετοιμάζομαι να πάω να το πάρω σε 1,5 ώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά,

 

Αγόρασα προχθές ένα "Pioneer DV-120-K" (Πλαίσιο) αλλά διαπίστωσα ότι δεν παίζει τους .srt ελληνικούς υποτίτλους. Ψάχνοντας το λίγο αφενός δεν βρήκα firmware update για το Pioneer και αφετέρου έχω την εντύπωση ότι ένα άλλο μοντέλο που έχουν εκεί στα ίδια χρήματα "Toshiba SD-590E" δουλεύει με τα ελληνικά. Μήπως γνωρίζετε από προσωπική εμπειρία κάτι παραπάνω γιατί σκέφτομαι να πάω να το αλλάξω και να δοκιμάσω το Toshiba.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά !!!

Επεξ/σία από Panos1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια...στο schaub lorenz 20381: http://www.skroutz.gr/s/60696/Schaub-Lorenz-20381.html

 

υπαρχει δυνατοτητα να μεγαλωσουν καθολου οι υποτιτλοι οταν παιζει απευθειας srt? απο μονο του τους βγαζει μικρους και μου σπαει τα νευρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Γνωρίζει κανείς για το LG DVX-492H εάν δλδ έχει κάποιο πρόβλημα στήν ανάγνωση ταινιών από φλασάκι που να έχει ενσωματωμένους υπότιτλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια...στο schaub lorenz 20381: http://www.skroutz.gr/s/60696/Schaub-Lorenz-20381.html

 

υπαρχει δυνατοτητα να μεγαλωσουν καθολου οι υποτιτλοι οταν παιζει απευθειας srt? απο μονο του τους βγαζει μικρους και μου σπαει τα νευρα!

 

κοίτα, ψάξε να βρεις κανά firmware update, που να το κάνει, αλλά δύσκολο...

Με αλλον τροπο, δε μεγαλώνουν οι υπότιτλοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια...στο schaub lorenz 20381: http://www.skroutz.gr/s/60696/Schaub-Lorenz-20381.html

 

υπαρχει δυνατοτητα να μεγαλωσουν καθολου οι υποτιτλοι οταν παιζει απευθειας srt? απο μονο του τους βγαζει μικρους και μου σπαει τα νευρα!

 

Επειδή οι περισσότεροι έχουμε το ίδιο πρόβλημα, δυστυχώς ή ευτυχώς:

http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά αν θέλετε να παίζουν χωρίς να τους ενσωματώσετε,

παίρνετε το philipsaki και καθαρίσατε,

τι το ψάχνετε κ παίρνετε ότι ναναι;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν παίζει ελληνικούς μη ενσωματωμένους υπότιτλους κάποιο από τα players που έρχεται μαζί με home cinema ηχεία; Κατηγορία τιμής μέχρι 300 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...