Προς το περιεχόμενο

DVD players & Media players που παίζουν (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid


Asxetius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να παρω το 2.1 Blu-ray Home Cinema Pioneer BCS-FS500...

 

παίζει (*.srt) ελληνικούς υπότιτλους στα Divx/Xvid και στις ματροσκες???

 

το εχει αγορασει κανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ σκέφτομαι το LG HT304SU (http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=114461) ... Λέτε να έχω πρόβλημα με υπότιτλους? Για το τι υποστηρίζει στο USB πως θα μάθουμε? Θα χει πρόβλημα με μεγάλους drives...???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι το LG HT304SU (http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=114461) ... Λέτε να έχω πρόβλημα με υπότιτλους? Για το τι υποστηρίζει στο USB πως θα μάθουμε? Θα χει πρόβλημα με μεγάλους drives...???

 

Προσπαθησε να βρεις το manual ή πηγαινε σε ενα καταστημα που εχει το συστημα,κρατα ενα usb με ολες τις μορφες video και srt που σε ενδιαφερει και καταληγεις.

Εγω σε αγορα dvd player εκανα το δευτερο:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθησε να βρεις το manual ή πηγαινε σε ενα καταστημα που εχει το συστημα,κρατα ενα usb με ολες τις μορφες video και srt που σε ενδιαφερει και καταληγεις.

Εγω σε αγορα dvd player εκανα το δευτερο:-)

 

Βρήκα εδώ το manual (http://www.lge.com/uk/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=HT304SU&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile#) , αλλά δε μπορώ να ξεκαθαρίσω αν υποστηρίζει Ελληνικά subs... Έχει λέει "Language codes" Greek αλλά είναι αυτό???

 

EDIT: Μόλις βρήκα αυτά "Using NTFS file system is not supported. (Only FAT(16/32) file system is

supported & "External HDD, Card readers, Locked devices, or hard type usb devices are

not supported"... Καλά τόσο δύσκολο είναι να υποστηρίζει NTFS & Εξωτερικούς δίσκους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι το LG HT304SU (http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=114461) ... Λέτε να έχω πρόβλημα με υπότιτλους? Για το τι υποστηρίζει στο USB πως θα μάθουμε? Θα χει πρόβλημα με μεγάλους drives...???

 

Με τα LG, δεν υπάρχει πρόβλημα τα τελευταία 3 χρόνια με την υποστήριξη Ελλ.υποτίτλων.

Με το USB, υπάρχουν άτομα που σύνδεσαν δίσκο μέχρι 500GB. Αλλά δεν δούλεψε σ'ολους.

Σ'οσους δούλεψε ο δίσκος ήταν φορμαρισμένος σε FAT32.

 

Το καλύτερο είναι να το δοκιμάσεις πριν το πάρεις.

 

Ο Μέρφυ πάντα παραμονεύει(ο νόμος του μέρφυ) :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σκεφτομαι να παρω ακριβως το ιδιο LG HT304SU Home Theater (5.1) !!!! απλα σκεφτομαι αν θα παιζει τις ταινιες με τους υποτιτλους κατευθειαν με το USB!!! ena avi me ena srt px να το βαζω και πλαυ με τη μια!!!

Αν ξερει κανείς ή το βρει ή το αγορασε ή το δοκιμαζει ας μας πει plz!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας, θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει firmware για να παιζουν ελληνικοι υποτιτλοι στο Schaub Lorenz DVD-20398?

Στη λιστα που υπαρχει στο topic λεει πως παιζει μια χαρα τους ελληνικους υποτιτλους και δεν χρειαζεται αναβαθμιση...αυτο δεν ισχυει (τουλάχιστον στο δικο μου).

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θα ήθελα μια βοήθεια σχετικά με το

LG DNX 190H

Υπάρχει κάποιο multiregion hack?

είμαι σχεδόν σίγουρος οτι εδώ το ειχα δει

εχω κοιτάξει 70 σελίδες άλλα τίποτα.

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια,,το philips 3111 βλεπει srt?

γιατι μολις το εβαλα και δεν τους βλεπει καθολου..

σαν να μην υπαρχουν,ενω εχουν ιδιο ονομα με τα βιντεο

Επεξ/σία από Agg3los
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια,,το philips 3111 βλεπει srt?

γιατι μολις το εβαλα και δεν τους βλεπει καθολου..

σαν να μην υπαρχουν,ενω εχουν ιδιο ονομα με τα βιντεο

 

Σου εχουν απαντησει

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=3208545&postcount=4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεποντας κ εγω εχει update για το pioneer DV 400

εγω εχω το DV410 αλλα δεν μπορω να βρω κατι για τις γλωσσες...

μπορει να με βοηθησει κανενας;

δεν διαβαζει τα ελληνικα :-)

 

---------- Προσθήκη στις 16:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 16:34 ----------

 

με το λινκ της αρχικης σελιδας του θεματος στο αρχειο dvd players εχει το dv 400

αν του περασω αυτο το update θα κανει(μονο τις γλωσσες θα παρει η οχι; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα στο philips 3111 dvd player απλα πατησα ενω επαιζε το κουμπι υποτιτλων και τους φορτωσε αψογα.. το παταγα πριν ενω ηταν στο μενου των αρχειων του dvd και αναρωτιωμουν γιατι δεν το φορτωνε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Παιδιά αγόρασα το Philips HTS3373/12 και τους ελληνικούς υπότιτλους μου τους βγάζει αλάμπορνέζικα.Ξέρει κανείς καμμιά λύση???

δεν ξέρω το συγκεκριμένο μοντέλο, αλλά σε προηγούμενο της philips "θα πρέπει να βρείς στην σελίδα Preference Page την επιλογή Divx subtitles και να επιλέξεις ελληνικά, αλλιώς δεν αναγνωρίζει τους ελληνικούς υπότιτλους."

εύχομαι να σε βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...