Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μου λετε..Διπλα στις αγγελιες δεν μου βγαζει enlarge στις φωτο οπως μου εβγαζε
Το enlarge εχει να κανει με τον πωλητη και το αντικειμενο.Δεν το εχουνε ολες οι αγγελιες.Οσες το εχουνε θα πρεπει να στο δειχνει απο μονο του αλλιως ψαξε στα settings του MyEbay.

 

---------- Προσθήκη στις 22:20 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:53 ----------

 

Φίλε αν γνωρίζεις δώσε βοήθεια .

Αγόρασα ένα laptop από ΗΠΑ .Είναι Ελλάδα από 29/1/2010 .Ημερομηνία φαίνεται από

Παρε τηλεφωνο στα Ελτα και ρωτα τους τι γινεται με το δεμα σου.Δωσε τους και to TrackingNο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Κάτι τελευταίο απο εμένα και ευχαριστώ όλους σας ήταν χρήσιμα όσα διάβασα και μου είπατε.Μόλις πριν 15 λεπτά έκανα την πρώτη μου αγορά απο uk ebay με buy now.Τα λεφτά τα έδωσα άμμεσα.Μπήκα και στη κάρτα μου και είδα ότι έχει ήδη δεσμευθεί το ποσό.Τώρα τι πρέπει να κάνω;Να του στείλω το mail με την απόδειξη απο το paypal;Το χρειάζεται ή μόνο να του πω ότι πλήρωσα και ότι αύριο περιμένω να μου το στείλει;

Πρέπει να μου δώσει αυτός άλλα στοιχεία όπως πχ πότε θα στείλει - tracking No;

Σας παρακαλώ βοήθεια είναι η πρώτη μου αγορά.

Περιμένω συμβουλές τι να κάνω , σας ευχαριστώ

 

ΥΓ feedback κάνω όταν παραλάβω,αυτός πότε κάνει σε εμένα που ήταν άμμεση η αγορά μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τελευταίο απο εμένα και ευχαριστώ όλους σας ήταν χρήσιμα όσα διάβασα και μου είπατε.
Δεν χρειαζεται να κανεις απολυτως τιποτα.Εχει λαβει αποδειξη στο email του απο το paypal.Feedback αφηνεις οταν παραλαβεις το προιον και ειναι ολα οκ.Οι πωλητες συνηθως αφηνουνε θετικο feedback με το που παραλαβουνε τα χρηματα(ουτως η αλλως, πλεον, αρνητικο ή ουδετερο feedback δεν εχουνε το δικαιωμα να αφησουνε στους αγοραστες).Καλες αγορες...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις εμπειρια για αποστολες απο Αγγλία; Θελω να μου στειλουν ενα δεμα που ζυγιζει γυρω στα 5 κιλα. Ποια μεταφορικη ειναι οικονομικοτερη για Ελλαδα; Δε με ενδιαφερει ο χρονος παραδοσης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια μεταφορικη ειναι οικονομικοτερη για Ελλαδα; Δε με ενδιαφερει ο χρονος παραδοσης..
Λογικα η πιο φθηνη θα ειναι το royal mail (Ταχυδρομειο)

http://www.royalmail.com/portal/rm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα η πιο φθηνη θα ειναι το royal mail (Ταχυδρομειο)

[

 

Χμμ, ναι, γι αυτο ρωτησα και εγω, το ταχυδρομειο τους στελνει δεματα στο εξωτερικο μονο μεχρι 2 κιλα.. Parcelforce μου φαινεται η καλυτερη εναλλακτικη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι αγόρασα κάτι από ebay.co.uk στις 27/1 , δεν εφτασε ποτέ και πλέον ο χρήστης δεν ειναι μέλος του ebay!!!

Καλό ε???? έχω ανοίξει θέμα στο paypal μπας και πάρω κανα ευρώ πίσω, που δεν το βλέπω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμενω ενα πακετο απο Hong Kong το οποιο ερχεται κλασσικα με το απλο ταχυδρομειο.Ζητησα και tracking number και μου εδωσε και λεει το site οτι εφυγε για τον προοιρισμο του θα λειτουργησει το tracking οταν ερθει Ελλαδα μεσω ΕΛΤΑ ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα λειτουργησει το tracking οταν ερθει Ελλαδα μεσω ΕΛΤΑ ή όχι?
Oχι.Το tracking number λειτουργει μονο στο site του ταχυδρομειου που σου το εστειλε.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως (απο την εμπειρια μου) αμα ειναι μικρο πακετο,μικρης αξιας το αφηνουν στην εισοδο

Παρ'ολα αυτα προχθες ο ταχυδρομος ανεβηκε στην πορτα μου και υπογραψα για ενα αναλογο μικρο πακετο.Δεν ξερω αν αλλαξε κατι στην πολιτικη τους

Αν δεν το αφησει απ'ευθειας θα αφησει ειδοποιηση για να πας να το παρεις

αυτο εχει να κανει αποκλειστικα με τον ταχυδρομο.στο προηγουμενο σπιτι που ημουν ειχαμε εναν ταχυδρομο ο οποιος αφηνε ειδοποιηση ακομα και για ενα cd!τωρα εδω που ειμαι ο ταχυδρομος ειναι πολυ καλος.μου φερνει τα παντα εκτος αν ειναι πολυ μεγαλα και μαλιστα ανεβαινει στην πορτα να μου τα παραδωσει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνωμη για την ενοληση, αλλα προσπαθουσα να ψωνισω απο το global.ebay.com και συνεχεια μου εμφανιζεται το παρακατω μυνημα τι να κανω?

 

Αντιμετωπίσαμε ένα μη αναμενόμενο σφάλμα με την αξιολόγηση της προσφοράς σας. Προσπαθήστε ξανά σε μερικά λεπτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...