Προς το περιεχόμενο

Οδηγός αγορών για eBay! #2


giankyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφορουμίτες, επειδή το συγκεκριμένο τοπικ είναι χαώδες, μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει ψωνίσει ρούχα κ εσώρουχα από ebay; Δε ψάχνω ακριβές και επώνυμες μάρκες, μια κ τέτοιες έχω κι εδώ στην επαρχία που τα πουλάνε όλα χρυσάφι. Ψάχνω για ικανοποιητικά προϊόντα με λογική τιμή, αλλά υπάρχει ένα θέμα μεγάλο. Μπορεί να μην μου κάνει. Κ καλά στα εσώρουχα παίρνεις ένα, αν δε σου κάνει ξαναπαίρνεις το αμέσως μεγαλύτερο ή μικρότερο ή δε ξαναγοράζεις, αν πάρεις κανα παντελόνι με 20-40 ευρώ δέχονται αλλαγές; Συγκεκριμένα ψάχνω cargo pants και μπόξερ βαμβακερά σε στυλ του CK.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μάλλον δεν έχεις καταλάβει πως λειτουργεί το παιπαλ. Βάλε την κάρτα σου, ότι σου ζητάει και θα είσαι οκ. Στην κάρτα σου χρεώνει τα λευτά.

 

Και κάτι άλλο ΕΣΥ τι νωμιζεις ότι είναι το παιπαλ;

 

εγω νομιζω οτι με το paypal βαζεις το ποσο που κανει το προιον που θελεις να αγορασεις σε ενα αριθμο λογαριασμου.μαλλον κανω λαθος..αρα θα πρεπει να βαλω τα στοιχεια της καρτας μου απο οτι καταλαβα..

και να βαλω τα λεφτα που κανει το προιον στην καρτα μου??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω νομιζω οτι με το paypal βαζεις το ποσο που κανει το προιον που θελεις να αγορασεις σε ενα αριθμο λογαριασμου.μαλλον κανω λαθος..αρα θα πρεπει να βαλω τα στοιχεια της καρτας μου απο οτι καταλαβα..

και να βαλω τα λεφτα που κανει το προιον στην καρτα μου??

 

Ακριβώς. Μην φοβάσαι το παιπαλ, για αυτό φτιάχτηκε για να σου προστατέβει την κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hi. Αγόρασα κάτι απο το eBay και θέλω να το στείλω πίσω (είναι χαλασμένο.

Ξέρει κανείς την διαδικασία απο τα ΕΛΤΑ;

 

Τί εννοείς την διαδικασία?Το πας στο ταχυδρομείο με την διεύθυνση που πρέπει να πάει!

Έχεις συννενοηθεί με τον πωλητή ότι θα του το στείλεις πακέτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί εννοείς την διαδικασία?Το πας στο ταχυδρομείο με την διεύθυνση που πρέπει να πάει!

Έχεις συννενοηθεί με τον πωλητή ότι θα του το στείλεις πακέτο?

 

Ναι. Αλλα τι θα μου ζητήσει; Ποσά €€€; (για Κορέα παει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφορουμίτες, επειδή το συγκεκριμένο τοπικ είναι χαώδες, μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει ψωνίσει ρούχα κ εσώρουχα από ebay; Δε ψάχνω ακριβές και επώνυμες μάρκες, μια κ τέτοιες έχω κι εδώ στην επαρχία που τα πουλάνε όλα χρυσάφι. Ψάχνω για ικανοποιητικά προϊόντα με λογική τιμή, αλλά υπάρχει ένα θέμα μεγάλο. Μπορεί να μην μου κάνει. Κ καλά στα εσώρουχα παίρνεις ένα, αν δε σου κάνει ξαναπαίρνεις το αμέσως μεγαλύτερο ή μικρότερο ή δε ξαναγοράζεις, αν πάρεις κανα παντελόνι με 20-40 ευρώ δέχονται αλλαγές; Συγκεκριμένα ψάχνω cargo pants και μπόξερ βαμβακερά σε στυλ του CK.

 

πηγαινε σε ενα μαγαζι, δοκιμασε αυτο που θες, δες νουμερο, βρες το στο ebay και παρτο στο ιδιο size...

για αλλαγες συνεννοεισαι με τον πωλητη. παντως ακρη θα βγαλεις πιο ευκολα με τα εσωρουχα. κατα προτιμηση κοιτα σε uk που ερχονται και μπαμ μπαμ, ειναι χωρις τελωνειο και παιζει να ειναι «πιο» original σε σχεση με china κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε σε ενα μαγαζι, δοκιμασε αυτο που θες...

οφφτόπικ,επειδή δεν ξέρω και μιλάω σοβαρά,υπάρχει μαγαζί που σε αφήνει να δοκιμάσεις εσώρουχα;:shock:

 

 

και καλά,έστω υπάρχει.Θα πας να δοκιμάσεις φορεμένο εσώρουχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια μια ερωτηση....μπαινω στο ebay.de και δεν καταλαβαινω χριστο....μηπως ξερει κανεις πως να το μεταφρασω εκτος του google translate που κανει την μεταφραση σ@#%α..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε σε ενα μαγαζι, δοκιμασε αυτο που θες, δες νουμερο, βρες το στο ebay και παρτο στο ιδιο size...

για αλλαγες συνεννοεισαι με τον πωλητη. παντως ακρη θα βγαλεις πιο ευκολα με τα εσωρουχα. κατα προτιμηση κοιτα σε uk που ερχονται και μπαμ μπαμ, ειναι χωρις τελωνειο και παιζει να ειναι «πιο» original σε σχεση με china κλπ.

 

Ναι εντάξει με τα εσώρουχα. Το πρόβλημα είναι ότι cargo pants δεν υπάρχουν κ θα πρέπει να πάω να τα δοκιμάσω στη Λαμία ή στην Αθήνα, πράγμα ασύμφορο από έξοδα μετακίνησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι cargo pants δεν υπάρχουν κ θα πρέπει να πάω να τα δοκιμάσω στη Λαμία ή στην Αθήνα, πράγμα ασύμφορο από έξοδα μετακίνησης.

δε μπορω να βοηθησω σε αυτο :-(

 

μπορει να μου πεις κανεις αν αυτο το ποδοσφαιρικο ειναι original? το παιδι που το δινει μου ειπε οτι δεν ξερει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Exω ενα προβληματακι..

Ειναι ενας seller που πουλαει ΟΛΑ οσα ψαχνω να αγορασω!

Και εχει καταστημα..

ονομα: gameaccessory

και του στελνω μνμ και τον ρωταω αν μπορει να κανει πακετο αυτα που θελω και ποσο θα μου βγει το shipping για ολα αυτα που θελω και με γραφει στα @@ του μετα απο 3 μερες που τον εχω στειλει 3 μνμ στο ebay..

Τι λετε να παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...