Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέρασε η ομάδα που το άξιζε και έπαιξε καλύτερα και στα δύο ματς. Απλά πράγματα.

 

Δε ξερω γιατι επαιξε ετσι ο Μουρινιο ?

Ηταν επιλογη του να κατσει πισω ή απλα σας εβαλε στο τερμα η Μπαγιερν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι δεν έκατσε πίσω, απλά δεν μπορούσε να κρατήσει μπάλα, έκλειναν τους χώρους οι Γερμανοί, πιο φρέσκοι μέχρι το 60 περίπου όταν κουράστηκαν και αυτοί και πιο καθαρό μυαλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως δύσκολα θα μείνει ο Μουρίνιο του χρόνου μετά το αποψινό.

 

Δε νομίζω να φύγει. Οκ, αποκλείστηκε από τον τελικό του Champions League ύστερα από ένα απίστευτα δύσκολο και κουραστικό ματς με τη Μπαρτσελόνα. Και τι έγινε; Μη σου πω ήταν και αναμενόμενο, με τι αποθέματα βγήκαν οι παίκτες στο χορτάρι απόψε;

 

Από την άλλη πήρε το πρωτάθλημα, έχοντας άριστη πορεία (πιο λίγες γκέλες από Μπαρτσελόνα). Δε τη λες κακή χρονιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν τοσο πολυ πιστικη η εμφανιση της Μπαγιερν και στα δυο ματς που θα φαινοταν αδικο αν περναγε η Ρεαλ στα πεναλτι ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ, έκατσε εμφανέστατα πίσω.

Εννοείς οτι μετά το 2-0 ταμπουρώθηκαν πίσω;

 

Θα ήταν άδικο για την Μπάγερν να χάσει στα πέναλτυ όντως. Πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, όταν πήρε τα ηνία η Μπάγερν και άρχισε να πατάει καλύτερα, γύρισε πίσω η Ρεάλ λες και πάτησες L1+αριστερό σταυρό. Στο 2ο ημίχρον και οι δυο ήταν επιφυλακτικοί και μαζεμένοι με την Μπάγερν πάλι να έχει κατοχή μπάλας, χωρίς να έχω κοιτάξει στατιστικά, αυτή την αίσθηση έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ με τον kirileman συμφωνώ,ήταν φανερό ότι πήγε να παίξει με αντεπιθέσεις και φουλ άμυνα,του βγήκε και πήγε 2-0 ενώ ουσιαστικά ευκαιρίες και παιχνίδι έκανε η Μπάγερν,μιλάμε για το 6ο λεπτό έτσι, μπήκε η ομάδα να παίξει έτσι,δεν αναγκάστηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νομίζω πως ενώ με τη Μπαρτσελόνα μπήκαν και ήθελαν να το κάνουν έτσι, σήμερα δεν μπορούσαν να κάνουν αλλιώς. Μπορούσε να κλείσει περισσότερο πίσω μετά το 2-0 και έχει την άμυνα να το κάνει. Έπαιζε με αντεπιθέσεις, αλλά όχι με πολλούς παίχτες στην άμυνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αλλη μια φορα η Κριστιανα απεδειξε πως δεν ειναι μεγαλος παιχτης!1 πεναλτυ(να πουμε και μπραβο?)και ενα γκολ οφσαιντ αλλα και παλι μηδεν συμμετοχη στο γκολ εκτος απο την εκτελεση που μην λεμε χαζα οποιοσδηποτε το εβαζε απο εκει..επειτα απο αυτα εκανε το μαλλι!4 φαουλ περιστερια και Νοιερ,τρεξιμο,χασιμο μπαλας,διαμαρτυριες και το αποκορυφωμα.........χαμμενο πεναλτυ!!!για 2η φορα στο κρισιμο πεναλτυ τα εκανε πανω του δειχνοντας ποσο μικρος παιχτης ειναι!κια βεβαια ολοι τωρα θα πειτε για 40+ γκολ,για ρεκορ που εσπασε,για γκολαρες-φαουλ κλπ...τοσες μπαλιες που τον δινουν λογικο να βαλει τοσα(80+ εκατομμυρια παιχτης ομως ετσι?)..και παλι με χεταφε και δεν ξερω γω ποιες τα βαζει!500 φαουλ τη σεζον 10 μεσα..εκπληκτικο ποσοστο!(α ρε Ζουνινιο που εισαι.....)..γενικα ο Μουρινιο ενω εχει υλικο φοβαται αδικαιολογητα!και στα 2 ματς ανωτερη η Μπαγερν παναξια φιναλιστ!αντε τωρα να δουμε εναν τελικο χωρις γυφτιες,θεατρα και πανω απο ολα χωρις τους ευνοημενους του Μισελ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχει βάλει με όλες τις ομάδες της Ισπανίας. Με όλες. Και 10 στο CL.

Κουράστηκε όπως και ο Μέσι, αφού δεν ήθελαν να βγουν, τα λούστηκαν τώρα.

 

Edit: Δε χρειάζεται να ξαναπούμε για δεξί μπακ ε, επειγόντως. 2 επίπεδα κάτω απο τους υπόλοιπους ο Αρμπελόα, όχι 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα έχει βάλει με όλες τις ομάδες της Ισπανίας. Με όλες. Και 10 στο CL.

Κουράστηκε όπως και ο Μέσι, αφού δεν ήθελαν να βγουν, τα λούστηκαν τώρα.

Και?η Τσελσι σε 20 μερες επαιξε 9 ματς,σε μια εβδομαδα 2 με Μπαρτσα και ενα με Αρσεναλ και παλι με 10 περασε..ο Ροναλντο γιατι κουραστηκε?επειδη επαιζε πρωταθλημα και Τσ.Λ.?......παιδια μην κοροιδευομαστε!ειναι φουσκα αυτος!!τον ειδατε και σημερα..ΤΙΠΟΤΑ δεν εκανε παλι!μην πειτε εβαλε 2 γκολ,τα ειδατε!αα και αν ηταν μαγκας ας εβαζε το πεναλτυ οταν η μπαλα ηταν 100 κιλα,οχι στην αρχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και?η Τσελσι σε 20 μερες επαιξε 9 ματς,σε μια εβδομαδα 2 με Μπαρτσα και ενα με Αρσεναλ και παλι με 10 περασε..ο Ροναλντο γιατι κουραστηκε?επειδη επαιζε πρωταθλημα και Τσ.Λ.?......παιδια μην κοροιδευομαστε!ειναι φουσκα αυτος!!τον ειδατε και σημερα..ΤΙΠΟΤΑ δεν εκανε παλι!μην πειτε εβαλε 2 γκολ,τα ειδατε!αα και αν ηταν μαγκας ας εβαζε το πεναλτυ οταν η μπαλα ηταν 100 κιλα,οχι στην αρχη!

Είπα, Ρονάλντο και Μέσι έχουν περισσότερα λεπτά όλη τη χρονιά απο όλους. Δεν νομίζω να είναι κάποιος με περισσότερους αγώνες στα πόδια τους, και όταν λέω αγώνες, εννοώ τρέξιμο γκολ κτλ.

Βγήκε αυτή η κούραση τις τελευταίες εβδομάδες. Λογικό.

Η αλήθεια είναι πως μούφα πέναλτυ βάρεσαν όλοι τους, τώρα ρονάλντο και Κακά να βαράνε έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...