Προς το περιεχόμενο

Real Madrid C.F. η βασίλισσα....


Freestyler83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραια βγαλαμε αχρηστο και τον Μουρινιο τωρα. Γιατι? Γιατι αποκλειστηκε απο την Μπαγερν στα πεναλτυ. Ωραια λογικη.

Η Ρεαλ φετος παιζει διαστημικο ποδοσφαιρο, πηρε το πρωταθλημα περιπατο και εφτασε στους 4 οπου αποκλειστηκε απο την Μπαγερν (την Μπαγερν το ξαναλεω. Λες και αποκλειστηκε απο την κατω ραχουλα κανετε) στα πεναλτυ.

Να μην αναφερω τι εχει πετυχει ο συγκεκριμενος κοουτς στο παρελθον. Με τι ομαδες πηρες chl π.χ. Αυτα για να τα κανεις δεν πρεπει να εισαι απλως προπονητης, πρεπει να εχεις χαρισμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραια βγαλαμε αχρηστο και τον Μουρινιο τωρα. Γιατι? Γιατι αποκλειστηκε απο την Μπαγερν στα πεναλτυ.

Οχι.

Επειδη επαιξαν σαν γατακια με τη Μπαγερν.

Επειδη εκανε λαθη τακτικης.

Επειδη κανει συνεχομενα κλαρινα απο την ωρα που επιασε παγκο στη Ρεαλ, ενω διαχειριζεται ενα ροστερ ασυληπτης ποιοτητας και αξιας.

Αυτα στα πολυ προχειρα.

 

Η Ρεαλ φετος παιζει διαστημικο ποδοσφαιρο, πηρε το πρωταθλημα περιπατο και εφτασε στους 4 οπου αποκλειστηκε απο την Μπαγερν (την Μπαγερν το ξαναλεω. Λες και αποκλειστηκε απο την κατω ραχουλα κανετε) στα πεναλτυ.

Ναι εφτασε στους 4, κατορθωμα. Ειχε αποκλεισει το ΑΠΟΕΛ προηγουμενως. Και καταφερε να αποκλειστει απτην Μπαγερν του Μπαντσουμπερ, του Αλαμπα και του Γκουσταβο ενω ειχε την διαιτησια 80-20 μαζι του. Μπραβο ρε Μουρινιο παιχτουρα μου!

 

Το "διαστημικο ποδοσφαιρο" το ειδαμε με την Μπαγερν και στα 2 παιχνιδια. Γατακια με περικεφαλαια.

 

Κατα τ'αλλα οχι και περιπατο το πρωταθλημα. Η Μπαρτσελονα εκανε καμια 10ρια γκελες, και παλι κοντεψε να το χασει ο μεταφραστης. Λιγο ηθελε και θα το καταφερνε κι αυτο. Μονο που εκανε διεκδικησημο τον τιτλο ενω ηταν στο +10 με δωρα της Μπαρτσελονα ειναι ΚΑΤΑ του, κι εσυ μου το παρουσιαζεις σαν πλεονκετημα κι απο πανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μη μιλήσουμε για την τεράστια φετινή παράγκα στην πριμέρα, που η παράγκα του Κόκκαλη μοιάζει μπροστά της κουκλόσπιτο, με 3 χέρια σε έναν αγώνα, με οφσάιντ πίσω από το κέντρο σε τετ-α-τετ και σκορ 0-1, με τα ακριβώς ανάποδα κατά του άλλου διεκδικητή να μη δίνονται ή να δίνονται έτσι ώστε εκείνος να χάνει βαθμούς, με τον Πέπε (και όχι μόνο) να μετατρέπει τους αγωνιστικούς χώρους σε ρινγκ ξεφτιλίζοντας το ποδόσφαιρο και τον ίδιο το σύλλογο ενώ η ομοσπονδία έκλεινε προκλητικά τα μάτια και φυσικά Μουρίνιο και Ρεάλ τον στήριζαν σε ένα ρεσιτάλ ανηθικότητας και προσβολής του αθλήματος... και και και και... Τι να πρωτοθυμηθώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πετύχει ή όχι ο Μου στη Ρεάλ θα το δείξει ο χρόνος όταν θα έχει φύγει πλέον από την ομάδα. Αν μείνει και άλλο χρόνο βλέπουμε τι θα κάνει του χρόνου, μην προδικάζουμε τίποτα.

Τώρα για διαιτησίες, παράγκες κλπ θα το δεχόμουν από οπαδό της Atletico, της Valencia, της Bilbao κλπ. Αλλά από οπαδό ομάδας που ενώ κλωτσάει ο Gudjonsen τον αμυντικό το γκολ μετράει κανονικά, ενώ ο Messi σκοράρει με το χέρι το γκολ μετράει κανονικά, ο Xavi αποφασίζει να πέσει στην περιοχή και έτσι απλά γίνεται το Barcelona - Espanyol 1-0 και τόσα άλλα ωραία έχουμε δει τα τελευταία χρόνια, απλά δεν το δέχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα χρονια θα του πιστωνετε τα εκατομυρια (ισως και δις) ευρω του ροστερ που διαχειριζεται για να μην τον πειτε αποτυχημενο?

Να αραξει σαν Βουδας, παιρνοντας 1 τιτλο την τριετια ας πουμε, τη στιγμη που εχει την ελιτ του παγκοσμιου ποδοσφαιρου στα χερια του?

 

Φετος, το λιγοτερο που οφειλε να κανει μετα το 2-1 στο Μοναχο ηταν να βρεθει τελικο. Και μιας και περασε η Τσελσι, η κατακτηση ηταν must οχι για να τον πουμε επιτυχημενο, αλλα για να πουμε οτι εκανε το αυτονοητο.

 

Για την πριμερα τα ειπα παραπανω. Την κατακτα μεν για πρωτη φορα στη ζωη του, με νυχια και με δοντια ομως, αδικαιολογητα κοντεψε να την χασει, αλλα ευτυχησε να εχει μια Μπαρτσα που παραπατουσε σε πολλα παιχνιδια πρωταθληματος φετος. Αν δεν ηταν κακη η Μπαρτσα παλι πρωταθλημα με κυαλια θα εβλεπε. Το ποιντ ειναι οτι δε το πηρε ως Μουρινιο, αλλα οτι κοντεψε να το χασει ως Μουρινιο τις τελευταιες αγωνιστικες που αφησε τους παιχτες να τα φορτωσουν στον κοκορα λογω +10.

 

Η Ρεαλ θελει αλλαγη φιλοσοφιας. Οχι παιχτων, αλλα φιλοσοφιας. Και για να γινει αυτο ξερετε τι χρειαζεται ακομα και οσοι τρωνε το παραμυθι της τηλεπερσονας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη μπορεί να πει κανείς ότι ο Μου παίρνει πρωτάθλημα και κύπελο που δεν είχαν πάρει οι προκάτοιχοί του ενώ έχει την ομάδα δύο σερί χρονιές στα ημιτελικά του CL όταν οι προκάτοχοι αποκλείονταν παραδοσιακά στους 16.

Επίσης ο Pellegrini είχε το ίδιο ροστερ στην ουσία αλλά δεν κατάφερε τίποτα από τα παραπάνω.

Δε θεωρώ τον Μου μονόδρομο αλλά δεν είναι και του πεταματού όπως το παρουσιάζετε. Και εντέλει μπαίνετε στην ίδια λογική με το "ο Guardiola δεν είναι σοβαρός προπονητής γιατί με αυτή την Barca και εγώ θα τα καταφέρνα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το μόνο αρνητικό που είδα φέτος, είναι οτι αποκλείστηκε λόγω κούρασης, απο ένα μικρ΄τοερο ρόστερ. Ο Ρονάλντο έπρεπε να παίζει ακόμα και με ΑΠΟΕΛ δηλαδή; Επίσης ο Κακά πρέπει να φύγει, δεν γίνεται.

Με 2 προσθήκες είμαστε οκ του χρόνου, αν αλλάξει προπονητής χάνουμε το ρυθμό μας.

 

Άρα, αποκλείστηκε απο την 3η καλύτερη ομάδα της Ευρώπης, που έχει πάρα πολλούς καλούς παίχτες, ξαναλέω μόνο οι 2 κεντρικοί αμυντικοί δεν είναι καλοί, και επίσης ήδη είχαν ρίξει όλο το βάρος τους στην ευρώπη. Ρίσκαραν και πέτυχαν. Η Ρεάλ ήθελε να νικήσει την Μπαρτσελόνα, δεν ξεκούρασε παρα μόνο τον Μαρσέλο που είδαμε πόσο έπαιξε. Αν ήταν όλοι έτσι θα προκρινόμασταν.

 

Αποτυχημένη μια σεζόν που είσαι στο +7 απο τη Μπαρτσελόνα; Με μια κουρασμένη Μπαρτσελόνα έστω. Και με ρεκόρ επίθεσης; Και αποκλείστηκε και στα πέναλτυ ρε παιδιά, δεν διασύρθηκε όπως με τη Λυόν, τι να λέμε.

Θέλουμε σίγουρα βελτιώσεις σε πολλούς τομείς, εννοώ τακτικά και στο ρόστερ, αλλά αν φύγει ο Μουρίνιο ξανά απο την αρχή. Όλος ο κόσμος παραδέχεται οτι αυτή τη χρονιά η Ρεάλ έπαιξε πολύ καλύτερα απο τις προηγούμενες χρονιές, που είχε επίσης πολύ καλό ρόστερ, ακόμα και πριν τους "νέους γκαλάκτικος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα χρονια θα του πιστωνετε τα εκατομυρια (ισως και δις) ευρω του ροστερ που διαχειριζεται για να μην τον πειτε αποτυχημενο?

Να αραξει σαν Βουδας, παιρνοντας 1 τιτλο την τριετια ας πουμε, τη στιγμη που εχει την ελιτ του παγκοσμιου ποδοσφαιρου στα χερια του?

 

Φετος, το λιγοτερο που οφειλε να κανει μετα το 2-1 στο Μοναχο ηταν να βρεθει τελικο. Και μιας και περασε η Τσελσι, η κατακτηση ηταν must οχι για να τον πουμε επιτυχημενο, αλλα για να πουμε οτι εκανε το αυτονοητο.

 

Για την πριμερα τα ειπα παραπανω. Την κατακτα μεν για πρωτη φορα στη ζωη του, με νυχια και με δοντια ομως, αδικαιολογητα κοντεψε να την χασει, αλλα ευτυχησε να εχει μια Μπαρτσα που παραπατουσε σε πολλα παιχνιδια πρωταθληματος φετος. Αν δεν ηταν κακη η Μπαρτσα παλι πρωταθλημα με κυαλια θα εβλεπε. Το ποιντ ειναι οτι δε το πηρε ως Μουρινιο, αλλα οτι κοντεψε να το χασει ως Μουρινιο τις τελευταιες αγωνιστικες που αφησε τους παιχτες να τα φορτωσουν στον κοκορα λογω +10.

 

Η Ρεαλ θελει αλλαγη φιλοσοφιας. Οχι παιχτων, αλλα φιλοσοφιας. Και για να γινει αυτο ξερετε τι χρειαζεται ακομα και οσοι τρωνε το παραμυθι της τηλεπερσονας.

 

 

Μηπως εισαι υπερβολικα αυστηρος ως προς το CL?Απο ποτε η κατακτηση του ειναι το αυτονοητο,οταν εδω και πολλες δεκαετιες καμμια ομαδα ουτε καν η Μπαρτσελονα που πανθομολογουμενως εχει παιξει την καλυτερη μπαλα που εχουμε δει,δεν εχει κανει το repeat?

 

Ως προς το ροστερ παπακια ελιτ ειναι κατα τη γνωμη μου.Σκεψου την Ρεαλ χωρις Ροναλντο (αντε και Αλονσο).Σκεψου οτι ο Κεντιρα ειναι βασικος!Συγκρινε το ροστερ της με της Μπαρτσελονα και πες μου που βρισκεται η ελιτ.Επισης,αν δεν μπορει ο Μουρινιο να παιρνει το 100% απο τους παικτες του ποιος προπονητης μπορει?Θυμησου πορεια με Ιντερ και που βρισκεται τωρα η Ιντερ.

 

Αυτο που ειπες οτι η Μπαρτσα το χασε μου θυμισε λιγο νοοτροπια Ολυμπιακου παντως :devil:

 

Εχω την εντυπωση οτι με το παρον ροστερ η Ρεαλ εχει φτασει το ταβανι της,προφανως το ταβανι της Μπαρτσελονα ειναι αρκετα πιο πανω ακομα.

 

Τι αλλαγη φιλοσοφιας δηλαδη?Παντα θυμαμαι τους παικτες του Μουρινιο να μασανε σιδερα κατι που δεν ειδα με Μπαγερν.Μηπως εννοεις ψυχολογιας?Γιατι και εκει δουλευει πολυ καλα ο Μουρινιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εισαι υπερβολικα αυστηρος ως προς το CL?Απο ποτε η κατακτηση του ειναι το αυτονοητο,οταν εδω και πολλες δεκαετιες καμμια ομαδα ουτε καν η Μπαρτσελονα που πανθομολογουμενως εχει παιξει την καλυτερη μπαλα που εχουμε δει,δεν εχει κανει το repeat?

 

Ως προς το ροστερ παπακια ελιτ ειναι κατα τη γνωμη μου.Σκεψου την Ρεαλ χωρις Ροναλντο (αντε και Αλονσο).Σκεψου οτι ο Κεντιρα ειναι βασικος!Συγκρινε το ροστερ της με της Μπαρτσελονα και πες μου που βρισκεται η ελιτ.Επισης,αν δεν μπορει ο Μουρινιο να παιρνει το 100% απο τους παικτες του ποιος προπονητης μπορει?Θυμησου πορεια με Ιντερ και που βρισκεται τωρα η Ιντερ.

 

Αυτο που ειπες οτι η Μπαρτσα το χασε μου θυμισε λιγο νοοτροπια Ολυμπιακου παντως :devil:

 

Εχω την εντυπωση οτι με το παρον ροστερ η Ρεαλ εχει φτασει το ταβανι της,προφανως το ταβανι της Μπαρτσελονα ειναι αρκετα πιο πανω ακομα.

 

Τι αλλαγη φιλοσοφιας δηλαδη?Παντα θυμαμαι τους παικτες του Μουρινιο να μασανε σιδερα κατι που δεν ειδα με Μπαγερν.Μηπως εννοεις ψυχολογιας?Γιατι και εκει δουλευει πολυ καλα ο Μουρινιο.

Nταξει ρε αν εσυ μου λες για Κεντρια εγω μπορω να σου πω οτι εχει παγκο τον Κακα!

Αν εσυ μου λες για Αρμπελοα εγω μπορω να σου πω οτι εχει παγκο τον Χιγκουαιν.

 

Ειναι λαθος να υποπιπτουμε στην συγκριση του ροστερ της Ρεαλ με αυτο της Μπαρτσελονα. Δεστο σαν ροστερ σε συγκριση με αλλες Ευρωπαικες ομαδες και πες μου ειναι (θα δεχθω να πω) το 2ο καλυτερο της Ευρωπης και με διαφορα απτο 3ο? Ειναι. Ε, δεν εχει φανει μεσα στο γηπεδο. Αυτην την ομαδα δε θα την κρινω αν παιζει μπαλαρα με το ΑΠΟΕΛ η με την Γρανδα, η στους ομιλους του Τσου Λου. Στα προημιτελικα, στα ημιτελικα, στα τελικα (οποιασδηποτε διοργανωσης) στα ελ κλασικο, εκει θα την κρινω γιατι για αυτα τα παιχνιδια υποτιθεται οτι ειναι φτιαγμενη και οχι για να νικαει τη Γραναδα.

 

Ε σε αυτου του τυπου τα παιχνιδια, χρονια τωρα αποτυγχανει.

 

Οταν λεω αλλαγη φιλοσοφιας, εννοω:

1 και κυριον. Κυριε Ουλτρεξ παρατα τις ατομιστιες και παιξε για την ομαδα.

2. Κυριε καραφλα, παρατα τα καραγκιοζιλικια, τα νευρα και τις ιδιοτροπιες και στρωσε κωλο/φτυσε αιμα μεχρι το 95 καθε αγωνα. Δεν συμφωνεις? Φαε λιγο παγκο να παιξει κανα πιτσρικι στο μισο πρωταθλημα μεχρι να συνελθεις. Αντ'αυτου ο Μουρινιο, δε θα πω επιβραβευει, θα πω οτι εκολαπτει τετοιες συμπεριφορες.

3. Κυριε αφανα, οταν εισαι πισω στο σκορ και πιστευεις οτι δε το εχεις σπας ποδια αντιπαλων? Στρωσε κωλο και δουλεψε να γυρισεις το παιχνιδι, οπως στο γυρισε ο Γερμανος μεσα στην εδρα σου και σε εστειλε σπιτι, ενω ολοι πιστευανε οτι παει για 5ρα το παιχνιδι. Τα νευρα αστα για αλλες ομαδες που "δεν το εχουν". Εκτος αν θεωρεις οτι παιζεις σε μια απο αυτες, οποτε τα μπογαλακια σου και δρομο. Ο Μουρινιο λοιπον, νομιζω οτι τους βοηθα να συμπεριφερονται ετσι, για να μην πω τους συμβουλευει.

4. Και φυσικα πρεπει να παψει να βρισκει δικαιολογιες για τα στραπατσα του, ιδιαιτερα σε παιχνιδια που δεν εμφανιστηκε ποτε στο γηπεδο η ομαδα του. Διοτι σου ρχεται ο Εζιλ μετα η ο πιτσιρικος ο Καχεγον (οπως λεγεται τελος παντων) και σου λεει: Εχασα στο ελ κλασικο? Κραταει πισινη ο προπονητης μου: Τη διαιτησια. Κανονικα σε αυτα τα παιχνιδια ο Μουρινιο επρεπε να τους εχει περασει αλλη φιλοσοφια και οχι "τα ριχνουμε στους διαιτητες οποτε δεν μας καθεται αποτελεσμα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχας,περαν απο τον κυριο Ultrex να ξεκαθαρισεις ποιοι ειναι ο αφανας και ο καραφλας αν και υποθετω αναφερεσαι στον Μαρσελο και στον Μπενζεμα?

 

1)Καποιες φορες οντως ο Ροναλντο το παρακανει αν και οπως βλεπεις το να δουλευει ολη η ομαδα για αυτον εχει αποδωσει αρκετα.Τωρα να τον βλεπω σα χεσμενο να χτυπαει φαουλ λες και ειναι ο Ζουνινιο μου την εσπασε με τη Μπαγερν.

 

2)Θεωρω οτι οι επιθετικοι που εχει η Ρεαλ δεν διαθετουν το απαραιτητο ειδικο βαρος της συγκεκριμενης θεσης.Εκτος αν θεωρεις τον Μπενζεμα τον καλυτερο επιθετικο της Ευρωπης!Ο Ιγκουαιν μου κανει επιθετικος που μπορει να κανει 4 γκολ σε ματς με μικρες ομαδες αλλα στα μεγαλα ματς να ειναι εξαφανισμενος.Πιστευω βεβαια οτι ειναι πιο σκορερ απο τον Μπενζεμα.

 

Συμφωνω στα σχολια σου στο 100% και προφανως δεν εχει αποκτησει η ομαδα την ψυχολογια ομαδας που ειχε η Τσελσι ή η Ιντερ επι Μουρινιο.Πιστευω οτι ο Μουρινιο ζει για να προκαλει ή παιζει mind games,αποκλειεται να πιστευει αυτα που λεει περι διαιτησιας κτλ.Εξαλλου εχει ακουστει να τα χωνει και στους παικτες του οπως Ραμος.Επισης,απο Ρεαλ και μονο επρεπε να επιβληθει βαρια καμπανα στον Πεπε για τις μλκιες που χει κανει οι οποιες δεν αρμοζουν στο μεγεθος της (δυστυχως ειναι ο καλυτερος κοφτης με διαφορα αλλα και παλι δεν εχει σημασια)

 

Ο Κακα αν τον προσεξες δεν μπορουσε να σπρινταρει,μην τον μπερδευουμε με τον Κακα που απολαυσαμε στη Μιλαν.Εναν παικτη που δεν εκανε ουτε μια ενεργεια παραπανω και επαιζε απλα και μεστα για την ομαδα οδηγωντας την στο τροπαιο.

 

Τελος,να πω οτι το μπατζετ μιας ομαδας δε λεει κατι απο μονο του,αν δεν εχουν αξιοποιηθει τα χρηματα σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καραφλα εννοω τον παγκοσμιο περιγελο Πεπε, σαφως.

Ο Μπενζεμα μπορει να μην ειναι ο καλυτερος φορ, πραγματι, αν και στη Ρεαλ ως τετοιος ηρθε περιπου, αλλα πηρε την κατω βολτα (εδω ο Μουρινιο παιρνει αφεση αμαρτιων?). Για αυτον νομιζω οτι τελειωσε και τον Ραουλ (παλι ο Μουρινιο). Και αυτο το θεμα του Ραουλ δε του "το συγχωρω" με τιποτα του Μουρινιο. Οχι μονο σε αγωνιστικο επιπεδο (που πηγε στη Σαλκε και σαρωνει μεχρι σημερα στα 35 του παρακαλω) αλλα κυριως σε ηθικο. Ποιος εισαι ρε γκιοζη που στελνεις τον Ραουλ τριτοτεταρτη επιλογη στην επιθεση και εν τελει τον διωχνεις εμεσα? Διοτε ποτε του δεν ειχε τα cojones να πει οτι θελει να τον τελειωσει απτην Ρεαλ (δεν τον επαιρνε εξαλλου), απλα δεν τον εβαζε μεχρι να φυγει ο Ραουλ απο μονος του και μετα εβγαινε και δηλωνε οτι τον ηθελε στη Ρεαλ αλλα αυτος εφυγε... Στο χωριο μου θα λεγανε κατι για αντρες με παντελονια και αντρες χωρις παντελονια, σε αντιστοιχη περιπτωση.

 

Ομως, περα απο τον Μπενζεμα συνολικα ως ροστερ δεν βλεπω ποια αλλη ομαδα, περαν της Μπαρτσελονα, την ξεπερναει.

 

Κατι ασχετο. Αν υπαρχει κανας φιλος in real life του λαλιστατου συνηθως Wael90, να μας δωσει ενα confirm οτι εχει ξεμεινει απο ιντερνετ απτις 12 το βραδυ της Τεταρτης, για να μη σκεφτομαστε το προφανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, τη χρονιά που έφυγε ο Raúl είχε τραυματιστεί και είχε χάσει σχεδόν όλη τη σεζόν. Ας μη τα ρίχνουμε όλα στον Mourinho.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...