Προς το περιεχόμενο

Όνομα παλαίου cartoon


PepeLePew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok..ειμαι 35 ποια...και διαβαζοντας το thread,εννοειται οτι οι αναμνησεις πλυμηρισαν το μυαλο μου...αλλα επειδη βλεπω οτι δεν αναφερθηκε ποτε......θυμαμαι ενα anime που λεγοταν 'O βασιλιας Αρθουρος'.....μου ειχε κανει εντυπωση γιατι εδειχνε μαχες,αιματα και γενικοτερα ηταν αρκετα σκοτεινο....μαλλον πρεπει να μιλαμε για αρχες το 80.

Σας ικετευω,πεστε μου οτι υπαρχει και καποιος αλλος που μπορει να το χει δει......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 333
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ok..ειμαι 35 ποια...και διαβαζοντας το thread,εννοειται οτι οι αναμνησεις πλυμηρισαν το μυαλο μου...αλλα επειδη βλεπω οτι δεν αναφερθηκε ποτε......θυμαμαι ενα anime που λεγοταν 'O βασιλιας Αρθουρος'.....μου ειχε κανει εντυπωση γιατι εδειχνε μαχες,αιματα και γενικοτερα ηταν αρκετα σκοτεινο....μαλλον πρεπει να μιλαμε για αρχες το 80.

Σας ικετευω,πεστε μου οτι υπαρχει και καποιος αλλος που μπορει να το χει δει......

 

 

αυτο δε λες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενα που εδειχνε παλια το New Channel με κατι παληκαρια που ταξιδευουν με ενα πλοιο και κανουν ταξιδι στο χρονο και γυρνανε στην εποχη των δεινοσαυρων πώς λεγεται?? Με ενα χοντρο, μια γκομενιτσα και ενα τυπο που τους εσωζε ολους για πρωταγωνιστες.

Εβαζε πρωτα Super Mario και μετα αυτο.

 

To επαναφερω μηπως και το θυμαται κανενας... Απο τοτε, δεν εχω βρει κατι...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι καμια σχεση... Και η μαλακια ειναι οτι δε θυμαμαι ουτε ποτε βγηκε ουτε καν τον ελληνικο τιτλο που ειχε δωσει το New Channel... Τωρα, στο χρονο ταξιδεψανε, αλλαξανε διασταση, δε θυμαμαι. Αλλα σιγουρα βρηκαν δεινοσαυρους εκει που πηγαν. Και θυμαμαι την γκομενιτσα την φωναζανε πριγκηπισσα. Τιποτα αλλο δε μου ερχεται και εχω φαει τον τοπο να ψαχνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι καμια σχεση... Και η μαλακια ειναι οτι δε θυμαμαι ουτε ποτε βγηκε ουτε καν τον ελληνικο τιτλο που ειχε δωσει το New Channel... Τωρα, στο χρονο ταξιδεψανε, αλλαξανε διασταση, δε θυμαμαι. Αλλα σιγουρα βρηκαν δεινοσαυρους εκει που πηγαν. Και θυμαμαι την γκομενιτσα την φωναζανε πριγκηπισσα. Τιποτα αλλο δε μου ερχεται και εχω φαει τον τοπο να ψαχνω...

 

εδω εισαι http://www.animenewsnetwork.com/encyclopedia/anime.php?id=1767

 

Τι να πω εγω που την ιδια εποχη εδειχνε το ποδοσφαιρικο το Αshita e free kick ή αλλιως free kick towards tomorrow και δεν εχω μπορεσει να βρω ουτε περιληψεις;;52 επεισοδια κρατησε αλλα ποτε δε τα εδειξε ολα και κανεις ποτε δε το εκανε fansub......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι απιστευτος ρε φιλε. Αυτο ειναι... Και ξυπναει αναμνησεις... Ποτε δεν ειδα τι εγινε τελικα, ουτε καν θυμαμαι την υποθεση, αλλα θα το ψαξω τωρα που ξερω και πώς λεγεται.

Ευχαριστω και παλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι απιστευτος ρε φιλε. Αυτο ειναι... Και ξυπναει αναμνησεις... Ποτε δεν ειδα τι εγινε τελικα, ουτε καν θυμαμαι την υποθεση, αλλα θα το ψαξω τωρα που ξερω και πώς λεγεται.

Ευχαριστω και παλι!

 

αυτο το εδειξαν μεχρι τελους, αν δε βρεις ακρη πες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Είδα στο anidb πως λέει ότι αυτό το anime (με τους δεινοσαύρους) είναι 39 επεισόδια.

Δεν το θυμάμαι πολύ καλά περιέργως και συνήθως θυμόμουν τα παλιά anime. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι καμια σχεση... Και η μαλακια ειναι οτι δε θυμαμαι ουτε ποτε βγηκε ουτε καν τον ελληνικο τιτλο που ειχε δωσει το New Channel... Τωρα, στο χρονο ταξιδεψανε, αλλαξανε διασταση, δε θυμαμαι. Αλλα σιγουρα βρηκαν δεινοσαυρους εκει που πηγαν. Και θυμαμαι την γκομενιτσα την φωναζανε πριγκηπισσα. Τιποτα αλλο δε μου ερχεται και εχω φαει τον τοπο να ψαχνω...

 

μηπως τουτο? :

http://video.google.com/videosearch?hl=el&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hs=dEK&ei=jEmlSYaqKoPK-AaV7YmJBQ&resnum=0&q=cadillacs+and+dinosaurs&um=1&ie=UTF-8&ei=jkmlScL4O5qD-AaEmK2MBQ&sa=X&oi=video_result_group&resnum=4&ct=title#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Jura Tripper λοιπον, σε καλη ποιοτητα κυκλοφορει μονο μια εκδοση με γερμανικο dub. Αν καποιος γνωριζει κατι για ελληνικη εκδοση, ας μου στειλει και μενα ενα Pm. Επισης, να πω οτι στα ελληνικα, αλλα σε πολυ χαμηλη ποιοτητα υπαρχουν αρκετα επεισοδια στο youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα σας !

πολύ καλό το threat!!!!

ερώτηση... ψάχνω 1 παιδικό, μάλλον 80s με έναν τύπο με μια ουλή (χαρακιά με ράμματα) στο ένα μάγουλο κ το ένα του μάτι κλεισμένο με μαύρο κάλλυμα σαν αυτό που φοράνε οι πειρατές.

Στο παιδικό είχε και ένα διαστημόπλοιο (εχω εντύπωση πως το λέγανε aurora το διαστημόπλοιο αλλά δεν πέρνω και όρκο :) )...

Γενικά ήταν πολύ "σκοτεινό" σαν παιδικό...

Οποιος εχει καμια ιδέα πως το λένε ας το πει γιατι εχω σπασει το κεφαλι μου κ το google !

 

ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]ψάχνω 1 παιδικό, μάλλον 80s με έναν τύπο με μια ουλή (χαρακιά με ράμματα) στο ένα μάγουλο κ το ένα του μάτι κλεισμένο με μαύρο κάλλυμα σαν αυτό που φοράνε οι πειρατές[...]

 

Captain Harlock

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...