Προς το περιεχόμενο

Official Beer Topic


soturin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Thresh είπε

Yeah. :(

Γούστα θα πεις, αλλά πάντως προτιμούσα Paulaner και Weihenstephaner.

Ωπα, αυτές οι 2 πρέπει να είναι πολύ καλές, θα πάω στον ΑΒ να δω αν τις έχει.

Μόνο η σκουρόχρωμη είναι Weiss;

https://www.skroutz.gr/c/1642/Mpyres.html?keyphrase=Weihenstephaner

Καλή η Paulaner, σταθερή αξία.

48 λεπτά πριν, phanispal είπε

Να έχεις αποθηκευτικό χώρο να πάρεις stock κούτες.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, phanispal είπε

Τις έχει ο ΑΒ, ειδικά η Vitus είναι πολύ καλή.

Είχα δοκιμάσει και Βεργίνα σε weiss, αλλά δεν θυμάμαι να είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Εχω βαρεθεί λίγο τις απλές μπύρες.

Αύριο το πρωί θα πάω ΑΒ. 🍻

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, phanispal είπε

Τις έχει ο ΑΒ, ειδικά η Vitus είναι πολύ καλή.

Αυτη η vitus  με εντυπωσιασε, δεν την ηξερα και τυχαια την διαλεξα στον ΑΒ που ειχε μια προσφορα πριν καιρο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία και η Franziskaner, λίγο πιο πικρή απο την Erdinger με όχι τόσο γεμάτο σώμα και το ίδιο πηχτή.Είναι λίγο δύσκολο να τις συγκρίνω αν δεν έχω και τις 2 μαζί ανοιχτές η τουλάχιστον να ανοίξω την 1 μετά την άλλη.Εχει κάτι το ιδιαίτερο η Erdinger που μου άρεσε λίγο περισσότερο.

DSC_0004.png

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Εχει κάτι το ιδιαίτερο η Erdinger που μου άρεσε λίγο περισσότερο.

Οι γευστικοί κάλυκες κάθε ανθρώπου είναι διαφορετικοί. Μπορείς να βρεις άλλους 10 που να τους αρέσει η Franziskaner και καθόλου η Erdinger. Κι εγώ έχω κολλήσει με την erdinger. Όταν βγαίνω προσπαθώ να δοκιμάζω διαφορετικές μπίρες μπας και βρω κάτι που να μου αρέσει περισσότερο αλλά μέχρι στιγμής η erdinger είναι η νο1 για μένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, Nabuko είπε

Οι γευστικοί κάλυκες κάθε ανθρώπου είναι διαφορετικοί. Μπορείς να βρεις άλλους 10 που να τους αρέσει η Franziskaner και καθόλου η Erdinger. Κι εγώ έχω κολλήσει με την erdinger. Όταν βγαίνω προσπαθώ να δοκιμάζω διαφορετικές μπίρες μπας και βρω κάτι που να μου αρέσει περισσότερο αλλά μέχρι στιγμής η erdinger είναι η νο1 για μένα. 

Και κάτι άλλο που για εμένα είναι σημαντικό.

Η Erdinger μου έκανε ωραίο "κεφάλι", ενώ η Franziskaner με ενόχλησε όταν την ήπια και ξύπνησα σήμερα με περίεργο κεφάλι, σαν να ήπια 2 φθηνές μπύρες.

Δεν πίνω πολύ, αλλά μπορώ να ξεχωρίσω το σωστό "άκουσμα" του ποτού, είτε είναι κρασί η ουίσκι η μπύρα.

Παίζει ρόλο και πως είναι ο οργανισμός μας πρίν πιούμε αλκοόλ, ακόμα και η ώρα.Πχ μπορεί αν την έπινα πιο νωρίς το βράδυ να μην με πείραζε, ήταν και 02:00-03:00.

Πάντως ούτε με την Paulaner δεν θυμάμαι να το είχα πάθει αυτό ούτε και με Βεργίνα weiss.

Επεξ/σία από AntiCambeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 hours ago, AntiCambeR said:

Η Erdinger μου έκανε ωραίο "κεφάλι", ενώ η Franziskaner με ενόχλησε όταν την ήπια και ξύπνησα σήμερα με περίεργο κεφάλι

Με μια μπύρα αυτό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Η Erdinger μου έκανε ωραίο "κεφάλι", ενώ η Franziskaner με ενόχλησε όταν την ήπια και ξύπνησα σήμερα με περίεργο κεφάλι

21 λεπτά πριν, NickTG είπε

Με μια μπύρα αυτό? 

Franziskaner😁 😝

Επεξ/σία από Leon90
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NickTG είπε

Με μια μπύρα αυτό? 

Δεν πίνω συχνά, 1-2 φορές την εβδομάδα 1-2 μπύρες και αν, κυρίως το καλοκαίρι.Συνήθως Kaizer, Fischer, Mythos, Heineken, Βεργίνα, Pills και τελευταία δοκίμασα την Μάμος.Παλιά είχα δοκιμάσει την κόκκινη Mc Farland και την Bud, ωραία η 2η.

Θέλω να δοκιμάσω την Νήσος, μου είπαν πως είναι σαν την Kaizer αλλά πιο γευστική.

Παλιά έπινα κυρίως ποτά, σπίτι και έξω αλλά τα τελευταία 16 χρόνια που οδηγώ μόνο στο σπίτι.

1 ώρα πριν, Leon90 είπε

Franziskaner😁 😝

I see what you did there...

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Δεν πίνω συχνά, 1-2 φορές την εβδομάδα 1-2 μπύρες και αν, κυρίως το καλοκαίρι.Συνήθως Kaizer, Fischer, Mythos, Heineken, Βεργίνα, Pills και τελευταία δοκίμασα την Μάμος.Παλιά είχα δοκιμάσει την κόκκινη Mc Farland και την Bud, ωραία η 2η.

Θέλω να δοκιμάσω την Νήσος, μου είπαν πως είναι σαν την Kaizer αλλά πιο γευστική.

Παλιά έπινα κυρίως ποτά, σπίτι και έξω αλλά τα τελευταία 16 χρόνια που οδηγώ μόνο στο σπίτι.

I see what you did there...

Brighton Wasnt Me GIF by Stick Up Music

Εγώ πίνω κυρίως κρασί αλλά φέτος το καλοκαίρι δοκίμασα την ΝΗΣΟΣ ALL-DAY ΒΙΟΛΟΓΙΚΗ και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Ήταν νόστιμη και πολύ πολύ ελαφριά μιάς και έχει ελάχιστη περιεκτικότητα σε γλουτένη , εάν την βρείς, δοκίμασε την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σαν τις τσέχικες μπύρες δεν έχει...Βάζει απο κάτω όλες τις γερμανικές...Και από Ελλάδα, πίνω Fix lager και Βεργίνα κόκκινη, μαύρη, weiss

Επεξ/σία από giorgos_76
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα  μου αρεσει πολυ η ζεος η ξανθια στο πρασινο μπουκαλι, την δοκιμασα τυχαια σε μια ταβερνα και μου την προτεινε ο υπαλληλος και εγινε απο τις αγαπημενες μου.Ευτυχως υπαρχει κοντα μου ενα απο τα λιγα μαγαζια που την πουλανε και εχω γινει τακτικος πελατης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...