Προς το περιεχόμενο

Τι παίζεται με το Internet;


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

atomo mesa sthn otenet mou eipe oti apla etyxe kai egine h vlavh...isws na htan kai h fwtia sthn Peloponhsso who knows...

 

Σύμφωνα με post στο adslgr έφταιγε η κοπή οτικών ινών στο Μαλιακό από εσκαφέα. Άσχετο με τις φωτιές.

 

link στο adslgr σχετικό post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 115
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
Σύμφωνα με post στο adslgr έφταιγε η κοπή οτικών ινών στο Μαλιακό από εσκαφέα. Άσχετο με τις φωτιές.

 

link στο adslgr σχετικό post

 

e gia auto eipa isws...who knows :)

 

ara kala mou eipe oti filos mou oti apla etyxe :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ρε παιδιά, αυτός ο τίτλος στο topic...

Κανείς δεν ιδρώνει;

Τέτοια χαρά που είναι ζωντανά τα router σας;

 

Τέτοια Α Δ Ι Α Φ Ο Ρ Ι Α για την καταστροφή;

 

(Πραγματικά, εύχομαι να "ψοφήσουν" γρήγορα τα router μερικών ανεγκέφαλων! Ειλικρινά...)

 

oxi den adiaforw...euxaristh8hkes? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι παντως η πολλοστη φορα που η Otenet/Oteglobe χανει απο μεμονωμενα γεγονοτα ολοκληρη την Ελλαδα. Ποτε κανας σεισμος, ποτε καμια πλημμυρα, ποτε καμια φωτια. Δηλαδη ΕΛΕΟΣ! Δεν μπορει να χανεται ολοκληρη η Ελλαδα απο μια φωτια.

 

Τιποτα δηλαδη? Ουτε ενα backup συστημα? Ουτε ενα rerouting του traffic μεσω αλλου φορεα? Μου χτυπαει πολυ ασχημα...

 

 

:confused:

 

Είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Μια φωτια?

Αυτή την στιγμή είναι σαν να έχουν πέσει ατομικές βόμβες σε όλη την Πελοπόννησο. Ολοκληρωτική καταστροφή.

Και εσύ περιμένεις να αντέξουν τα καλώδια και το ιντερνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:confused:

 

Είσαι εκτός τόπου και χρόνου. Μια φωτια?

Αυτή την στιγμή είναι σαν να έχουν πέσει ατομικές βόμβες σε όλη την Πελοπόννησο. Ολοκληρωτική καταστροφή.

Και εσύ περιμένεις να αντέξουν τα καλώδια και το ιντερνετ?

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα παιδια.εδω συζηταμε για τα προβληματα του ιντερνετ στην Ελλαδα αυτες τις μερες.αλλου θα συζητησουμε για την μεγαλη καταστροφη.δεν γινεται να τα μπλεκουμε ολα.επειδη δεν μιλαμε σε καθε ποστ για την τεραστια καταστροφη δε σημαινει οτι ειμαστε και αδιαφοροι,ασχετοι και καρακ@υλωμενοι με το ρουτερ μας.απλα αυτο το τοπικ ειναι για τα πεσμενα μας ρουτερ αυτες τις μερες.σε αλλο κομματι του φορουμ θα παμε για να συζητησουμε για τις ανυπολογιστες καταστροφες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα παιδια.εδω συζηταμε για τα προβληματα του ιντερνετ στην Ελλαδα αυτες τις μερες.αλλου θα συζητησουμε για την μεγαλη καταστροφη.δεν γινεται να τα μπλεκουμε ολα.επειδη δεν μιλαμε σε καθε ποστ για την τεραστια καταστροφη δε σημαινει οτι ειμαστε και αδιαφοροι,ασχετοι και καρακ@υλωμενοι με το ρουτερ μας.απλα αυτο το τοπικ ειναι για τα πεσμενα μας ρουτερ αυτες τις μερες.σε αλλο κομματι του φορουμ θα παμε για να συζητησουμε για τις ανυπολογιστες καταστροφες.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT: Με πρόλαβε ο poscaman αλλα συμφωνώ κι επαυξάνω.

 

Ρε παιδιά, αυτός ο τίτλος στο topic...

Κανείς δεν ιδρώνει;

Τέτοια χαρά που είναι ζωντανά τα router σας;

 

Τέτοια Α Δ Ι Α Φ Ο Ρ Ι Α για την καταστροφή;

 

(Πραγματικά, εύχομαι να "ψοφήσουν" γρήγορα τα router μερικών ανεγκέφαλων! Ειλικρινά...)

 

Δαναέ διαβάζω αυτό το topic για να δώ μήπως κανείς ξέρει την αιτία της διακοπής στο ίντερνετ σε μεγάλο μερός της Ελλάδας, αν όχι σε ολόκληρη. Και αυτό που παρατηρώ είναι κάθε 10-12 posts ένα μήνυμά σου που να λέει πόσο αναίσθητοι είμαστε.

 

Ε για ηρέμησε λίγο, επειδή δεν κάνουμε σαν τρελοί να γεμίζουμε το forum με μηνύματα για να κράζουμε τον κάθε μαλ... που του καυ... να βάλει μια φωτία για τον Χ, Ψ, Ω λόγο δεν σημαίνει ότι δεν ξέρουμε τι γίνεται γύρω μας.

 

Όσο για τον τίτλο του topic, όντως η επιλογή αυτού του τίτλου την συγκεκριμένη στιγμή είναι κάπως αλλά όχι να το κάνουμε και τόσο μεγάλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες κάποου εδω διάβασα το εξής: όλα αυτά για μια φωτιά (ή κάπως έτσι) και σας λέω τώρα το πρόβλημα μου γιατι μόνο μια φωτια δεν είναι

 

Χτες απο τις 2 η ώρα το μεσιμέρι το router μου αποσυνδέθηκε (otenet conn-x 768).Μέχρι τις 6 η ώρα στην Ξάνθη δεν μπορούσα να συνδεθώ ώσπου έσκασα και λέω στον μπαμπά μου να πάρουμε τηλ. στον οτε γιαιτι έχουν σπάσει τα νεύρα μου χωρίς ιντερνετ (+ το οτι μαρέσει να κατηγωρω τον οτε) και με ένα έξαλο ύφος μου λέει η ελλάδα καιγετε άνθρωποι πεθαίνουν και εσύ θες ιντερνετ?

 

Εν πάσι περιπτώση μέχρι της 2 το βράδυ δεν μπορούσα να μπω.Έβλεπα τις καταστροφες στην tv του pc μου και άφησα ανοιχτό και το router,με έπιασε ο ύπνος και σήμερα που ξύπνησα κατα τις 11 βλέπω πάλι το λαμπάκι ιντερνετ στο router μου σωηστό.Ώπα λέω τι γίναιτε εδω και πριν πάρω τηλ. στο οτε ευτηχώς δοκίμασα να κάνω μια σύνδεση πάλι και για καλό όλων μας πέτυχε.

 

Με λίγα λόγια και η Ξάνθη χτες ήταν νεκρή και σε εμένα το ιντερνετ ήρθε σήμερα το πρωι αλλα πολύ δυναμηκά.Απο εκεί π[ου η 768 μου κατέβαζε με 75άρια τώρα κατεβάζει σταθερά με 81 !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μπηκα για να δω γιατι δεν είχα Internet χτες , αλλά δεν φωναζα Ε Λ Ε Ο Σ για αυτό , οπως το post καποιου μελους.

 

Εκτός αν το να φωναζουμε EΛΕΟΣ είναι αποκυημα της εξαρτησης μας , που μας εχει κανει να χασουμε την αίσθηση της σοβαροτητας και της σημαντικοτητας όσως συμβαίνουν γυρω μας.

 

Για όποιον είναι τοσο εξαρτημένος (επαγγελματικά ή ψυχολογικά ή ...) , ας παρει αυτός backup συνδεση (υπαρχουν λύσεις για Internet εκτός ADSL).

 

Προτιμώ να μένω 5 μέρες το χρόνο χωρις Internet παρα να επιβαρυνθώ το κόστος μια επένδυσης του φορέα μου για να κανει κατι τετοιο (σε μενα θα μετακυλήσει το κοστος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...