Προς το περιεχόμενο

New Creative Zen


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

thecreativezen.jpg

 

 

Είναι πανέμορφο! Μέγεθος πιστωτικής κάρτας :-D:-D:-D

 

 

The Creative ZEN is available in 4-, 8-, and 16GB varieties and features a 2.5-inch TFT color screen that displays 16.7 million colors. The ZEN can play MP3, WMA, and AAC audio tracks and MPEG 1, 2 and 4, DiVX, XViD and WMV video. The player also features an SD card slot, an FM radio with 32 station presets, a voice recorder, and a personal organizer with Outlook compatibility. The battery should give you an 25 hours of music or five hours of video on a single charge. link

 

Σε λίγο καιρό θα κυκλοφορήσει και αν κάποιος ξέρει ακριβώς πότε στην Ελλάδα, ας το ποστάρει asap.

 

p.s. Ξαφνικά νιώθω μεγάλο κορόιδο που αγόρασα το archos 604 :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Βρήκα ενα βιντεάκι first look απο το cnet. :q

 

Το 16 gb θα κοστιζει λογικα 300 $ αρα και ευρω :)

 

SD Card slot ftw!

 

http://reviews.cnet.com/mp3-players/creative-zen-16gb/4505-6490_7-32589080.html?tag=prod.txt.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Go Creative, go! Έχω δηλώσει αρκετές φορές ότι αν πρόκειται να αλλάξω το γέρικο NOMAD μου με νέο mp3 player, αυτό θα είναι σίγουρα Creative. Χαίρομαι που τα mp3 players της εταιρείας δεν υπολείπονται σε σχέση με τον ανταγωνισμό ούτε σε design, ούτε σε χωρητικότητες, ούτε σε λόγο απόδοσης/τιμή. Ειδικά στο τελευταίο, θα έλεγα ότι βρίσκονται στην κορυφή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμ το νεο classic ipod του ριχνει σε χωρητικοτητα (160 gb :P ) Αλλα με λιγο στριμωγμα και καμια sd card θα τα βολεψουμε εδω.

Χαιρομαι που αρεσει και σε καποιον αλλο, νομιζα οτι ειμαι μονος εδω :)

 

 

 

 

Να οι πληροφοριες και απο το επισημο site της creative.

http://gr.europe.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=214&product=16999

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι ειναι πολυ ομορφο...Οταν προκειται ν'αλλαξω mp3 player (τωρα εχω ενα nano 1ης γενιας),αρχικα αμφιταλαντευομουν μεταξυ Sony & Creative,αλλα μαλλον θα επιλεξω Creative..Ευκολα στο χειρισμο,αξιοπιστα και μοντερνα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμ το νεο classic ipod του ριχνει σε χωρητικοτητα (160 gb :P ) Αλλα με λιγο στριμωγμα και καμια sd card θα τα βολεψουμε εδω...

 

Είναι στις ίδιες διαστάσεις δηλαδή και με την ίδια αυτονομία και τα συγκρίνεις; Πολύ αμφιβάλλω, το ένα έχει solid state μνήμες και το άλλο σκληρό δίσκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Go Creative, go! Έχω δηλώσει αρκετές φορές ότι αν πρόκειται να αλλάξω το γέρικο NOMAD μου με νέο mp3 player, αυτό θα είναι σίγουρα Creative. Χαίρομαι που τα mp3 players της εταιρείας δεν υπολείπονται σε σχέση με τον ανταγωνισμό ούτε σε design, ούτε σε χωρητικότητες, ούτε σε λόγο απόδοσης/τιμή. Ειδικά στο τελευταίο, θα έλεγα ότι βρίσκονται στην κορυφή...

 

Nomad και τα μυαλά στα κάγκελα!

Έχω άλλα δύο players, αλλά το ρόλο του βασικού "αποθηκάριου" ακόμη αυτό τον παίζει.

Το νέο zen είναι καταπληκτικό, με υπεραρκετή χωρητικότητα, αλλά...

Και εγώ φανατικός την creative υπήρξα χάρη στο nomad, αλλά η υποστήριξή της είναι τόσο απαράδεκτη, που το σκέφτομαι σοβαρά πια αν θα ξαναπάρω κάτι από αυτήν την μάρκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nomad και τα μυαλά στα κάγκελα!

Έχω άλλα δύο players, αλλά το ρόλο του βασικού "αποθηκάριου" ακόμη αυτό τον παίζει.

Το νέο zen είναι καταπληκτικό, με υπεραρκετή χωρητικότητα, αλλά...

Και εγώ φανατικός την creative υπήρξα χάρη στο nomad, αλλά η υποστήριξή της είναι τόσο απαράδεκτη, που το σκέφτομαι σοβαρά πια αν θα ξαναπάρω κάτι από αυτήν την μάρκα.

 

ti enoeis?sou xalase kai eixes provlima me to service?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Specs & size wise είναι εξαιρετικό. Και αν είναι πιστό στην παράδοση της Creative όσον αφορά την ποιότητα του ήχου, τότε είναι μια καλή συσκευή.

 

Όμως τελικά το user interface παραμένει σημαντικός παράγοντας.

Και για μένα αυτό κάνει τη διαφορά στο ipod.

Ακόμη και ο τελευταίος Κινέζος μπορεί να στριμώξει καλά χαρακτηριστικά σε μια συσκευή. Αλλά δεν μπορεί να κάνει αυτή η συσκευή "ερωτεύσιμη".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξου, ξου φανμπου!

 

Ε ενταξει βρε punky, προφανως αν βαλει και αυτη click wheel θα φαει κραξιμο, ασε που δεν αρεσει και σε ολους :)

 

Εμενα δε με χαλαει ο κλασσικος τροπος χειρισμου που θα φερει το μοντελλο αυτο, (pad πεντε κατευθυνσεων.)

 

 

Αλλο τροπο χειρισμου δεν μπορω να σκεφτω, εκτος απο πληκτρα αφης και το κλασσικο τι αλλο θα μπορουσαν να βαλουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε άλλο ρε συ.

Είχα 2-3 Creative. Και το Zen Touch είχε ίσως τον καλύτερο ήχο (οριακά) από όλα τα mp3 players που περάσαν από τα χέρια μου.

Αλλά αυτό το ατέλειωτο τσίκι-τσίκι του pad μέχρι να φτάσεις στο τριακόστό συγκρότημα, είναι μαζοχισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δοκιμασει το zen v plus? Με εκεινο το μικρο joystick και τους μεγαλους μου αντιχειρες, φτιαχνεις ενα εκρηκτικο μιγμα :?

 

Εχεις δίκιο σε αυτα που λες, αλλα αν είδαν ότι δε τραβαγε, να προσθεσουν σε αυτό το μηχάνημα touch interface καλύτερα που δεν το έβαλαν, συμφωνείς;

 

Διάφορα gadget πάνε να περάσουν τεχνολογίες αφής και τελικά γίνεται φανερό ότι αποτελούν συσκευές βασανιστηριών. Αν δεν εχεις την τεχνογνωσία dont do it!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αναχρονιστικές οι απόψεις μου ή το jog-dial που είχαν στο πλάι τα Creative Jukebox ήταν από τις καλύτερες λύσεις χειρισμού... ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δοκιμασει το zen v plus? Με εκεινο το μικρο joystick και τους μεγαλους μου αντιχειρες, φτιαχνεις ενα εκρηκτικο μιγμα :?

 

Όχι η αλήθεια είναι ότι δεν έχω δει τους αντίχειρές σου.

Είσαι μελαγχολική καουμπόϊσα;

 

Εχεις δίκιο σε αυτα που λες

 

Το ξέρω

 

Εχεις δίκιο σε αυτα που λες, αλλα αν είδαν ότι δε τραβαγε, να προσθεσουν σε αυτό το μηχάνημα touch interface καλύτερα που δεν το έβαλαν, συμφωνείς;

 

Διάφορα gadget πάνε να περάσουν τεχνολογίες αφής και τελικά γίνεται φανερό ότι αποτελούν συσκευές βασανιστηριών. Αν δεν εχεις την τεχνογνωσία dont do it!

 

Κατά τα άλλα συμφωνώ.

 

Είναι αναχρονιστικές οι απόψεις μου ή το jog-dial που είχαν στο πλάι τα Creative Jukebox ήταν από τις καλύτερες λύσεις χειρισμού... ;

 

Όχι μωρέ. Απλά κάνεις πολλά χρόνια παρέα με τη Sony.

 

Πέρα από την πλάκα, το jog dial ήταν ένας καλός συμβιβασμός.

Αλλά νομίζω ότι δεν είχε αυτό το έξτρα μαγικό touch του touch wheel, όπου "αντιλαμβάνεται" τις προθέσεις σου όσον αφορά την ταχύτητα της πλοήγησης ανάμεσα στις επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...