Προς το περιεχόμενο

New Creative Zen


Freakster

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν αρκεί ένα Ναι ή Όχι, γιατί η σωστή απάντηση είναι «Ναι, αλλά με προβλήματα». Ορίστε και 2 παλαιότερες αναφορές:

 

Επιτέλους, μου ήρθε η έκδοση των 16GB. To player είναι απίθανο από όλες τις απόψεις, αλλά ήδη εντόπισα δύο προβλήματα...

Έχω περίπου 2000 τραγούδια, τα οποία έχω ταξινομημένα σε βαθμό αηδίας, μέχρι και thumbnails έχω για όλα τα albums και όλους τους καλλιτέχνες. Όταν μεταφέρω όμως τα τραγούδια στο player, τα album arts δεν μεταφέρονται σωστά και έτσι βλέπεις σαν εξώφυλλο στο "master of puppets" τον Μαργαρίτη! Το περίεργο είναι πως μερικά είναι σωστά, αλλά και πολλά άλλα (ίσως και τα μισά) είναι λάθος.

Ενώ με τα αγγλικά τραγούδια δεν έχει κανένα πρόβλημα, όπου δει ελληνικά τρώει κάτι φρίκες και κόβει τα ονόματα των καλλιτεχνών, των δίσκων, των τίτλων. Έτσι, συχνά το βλέπω να γράφει "Βασίλης Παπακ" και το "ωνσταντίνου" να λείπει! Το ακομη πιο κουφό είναι πως αυτό δεν έγινε στην αρχή, μπορεί να ανοίξω τώρα το player και να δω μερικά ονόματα πετσοκομμένα.

Κατα τα άλλα, είναι πραγματικά κορυφαίο.

 

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα. Δεν μου βλέπει ελληνικά. Εντωμεταξύ δεν βλέπει συγκεκριμένα ελληνικά από κάποια αρχεία. Τι μπορεί να συμβαίνει λάθος? Είναι με την τελευταία firmware.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δοκίμασα να μετατρέψω ένα video με το MediaCoder αλλά μου βγάζει το εξής:

"Failed to load Xvid. This can be caused by the absence of the library/binary"

 

Edit: Δοκίμασα με το Any Video Converter και έγινε κανονικά η μετατροπή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδια δν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος αλλα το creative zen stone pluσ γτ δν υπαρχει πουθενα στν ελλαδα? θελω ενα 4 γβ και δν μπορω ν βρω. ειχα ενα τετοιο με 2 το οποιο χαλασε μετα απο 3χρονια.εμεινα πολυ ευχαριστημενος

 

sorry μολις ειδα τ προηγουμενα ποστ αλλα γτ δν βγαινουν 4? (εγω μιλαω παντα για mp3.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

εχει αναφερθει σε προηγουμενα ποστ πως να γινει ενσωματωση υποτιτλων. το καινουργιο video converter (τι καινουργιο δλδ...) που εγκαθισταται μαζι με τους οδηγους της συσκευης βρισκει αυτοματα εναν υποτιτλο αν ειναι στον ιδιο φακελο με μια ταινια (με το ιδιο ονομα) και αυτοματα χωρις να επιλεξεις κατι μετα τη μετατροπη για να παιξει στο ZEN....βλεπεις οτι εχει γινει και hard copied στην ταινια ο υποτιτλος. υποστηριζει ελληνικους υποτιτλους χωρις προβλημα. μονο κακο οτι παιρνει μια ζωη...να κανει μια μετατροπη.

 

mediacoder και ξερω ψωμι λοιπον

 

 

ps/. Ακουστικα αλλαξα απο την πρωτη μερα αγορας 1 χρονο πριν και παραπανω. τα ακουστικα που ειχε μαζι της η συσκευη απο οτι θυμαμαι ακολουθησα τις οδηγιες απο ενα φορουμ και ανοιξα προσεκτικα ενα καδο σκουπιδιων και τα πεταξα. ενταξει αστειευομαι αλλα τα ακουστικα μαλλον τα εχω χασει ειθελημενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που να παραγγειλω και τι μαρκα?

Δεν εχεις καποια αλλα να δοκιμασεις? Οποιαδηποτε...εστω και ενος φιλου σου να δεις οτι δουλευουν και τα 2 η δοκιμασε τα ακουστικα που εχεις σε καποια αλλη πηγη να δεις αν ειναι αυτα και βλεπουμε μετα για νεα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...