Προς το περιεχόμενο

Race Driver: Grid


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Katana λέγοντας g25 εννοείς την τιμονιέρα? Γιατί αν ναι διευκρίνισε λίγο παραπάνω το τι εννοείς λέγοντας ελεεινή συνεργασία.

Σκεφτόμουν να την αγοράσω μόνο και μόνο για grid και dirt...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 539
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μια απο τα ίδια με την Momo Racing...όσο και να το παλεψα απο τις ρυθμίσεις δεν...

 

Συνεργάζεται ελεεινά με την G25 μου, απαίσια συμπεριφορά και μόλις 200+ μοίρες turn in! :(
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mη το ψάχνεται το θέμα παίδες.

Είναι προφανές ότι ούτε το Grid ούτε το Dirt κάνουν για τιμονιέρες,καλύτερα θα παίξετε με ένα gamepad.

 

Το μόνο παιχνίδι που'χω παίξει με τιμονιέρα και άξιζε,το τελευταίο καιρό,είναι το Test Drive Unlimited..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Katana λέγοντας g25 εννοείς την τιμονιέρα? Γιατί αν ναι διευκρίνισε λίγο παραπάνω το τι εννοείς λέγοντας ελεεινή συνεργασία.

Σκεφτόμουν να την αγοράσω μόνο και μόνο για grid και dirt...

 

Ναι για την Logi το είπα.Βασικά το παιχνίδι επιτρέπει πολύ λίγες μοίρες περιστροφής, έχει κάτι settings στο μενού που κάνουν ακόμη χειρότερη την κατάσταση και γενικά πιο πιθανό είναι να παίξεις Pacman με τιμόνι παρά το Grid.

 

Βέβαια, θέλω να κάνω και σήμερα μια δοκιμή, με νέες ρυθμίσεις.

 

Σε τι settings παιζες το game? παιζει με full settings?

 

 

Ναι, 1280x1024 όλα full, 4AA, με το σύστημα της υπογραφής μου.Δε είδα FPS, αλλά άνετα είναι πάνω από 50-60.Θα μετρήσω με fraps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε, τι "συνεργασιες" και μπαρουφες λετε?

 

με τι να συνεργαστει καλα η g25? με το arcade του κερατα? πατε καλα ή θελετε watercooling?

 

το grid ολη η φαση του ειναι το οπτικο. περαν αυτου, μηδεν

 

καθησα και ξεκινησα career, λεω δεν μπορει, καποια στιγμη θα γουσταρω..

 

δυο μερες μετα... :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε, τι "συνεργασιες" και μπαρουφες λετε?

 

με τι να συνεργαστει καλα η g25? με το arcade του κερατα? πατε καλα ή θελετε watercooling?

 

το grid ολη η φαση του ειναι το οπτικο. περαν αυτου, μηδεν

 

καθησα και ξεκινησα career, λεω δεν μπορει, καποια στιγμη θα γουσταρω..

 

δυο μερες μετα... :eek:

 

Καταρχήν Grid και Dirt μπορεί να μην είναι sim, αλλά δεν τα λες και arcade... εκτός και αν στη συνέχεια υπάγεις τα nfs σε επίπεδο mario cart :lol:. Tώρα αν έχεις να προτείνεις ένα οποιοδήποτε racing sim για το pc που να έχει γραφικά καλύτερα από το ridge racer του playstation one, με μεγάλη μου χαρά να αγνοήσω το grid.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 8400 gs ειναι ΑΘΛΙΑ ΚΑΡΤΑ.... Παρε απο 8800gt και πανω αν θελεις για gaming....

 

Και πες μας τι επεξεργαστη και τι RAM εχεις? Θα πω στο θειο μου να μου το φερει. Τουλαχιστον με το δικο μου pc θα παιζει πολυ καλυτερα απο το δικο σου!!!:lol::-)

 

Το ξερω οτι δεν ειναι και τρομερη καρτα αλλα τη δουλεια της την κανει και με το παραπανω.Να φανταστεις μεχρι και Bioshock παιζω μια χαρα...Και δεν νομιζω η 6800 να ειναι καλυτερη αλλα την εγραφε στις υποστιριζομενες καρτες...Ο επεξεργαστης μου ειναι core2 στα 2.20 ghz και η ram 1gb 667mhz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν Grid και Dirt μπορεί να μην είναι sim, αλλά δεν τα λες και arcade... εκτός και αν στη συνέχεια υπάγεις τα nfs σε επίπεδο mario cart :lol:. Tώρα αν έχεις να προτείνεις ένα οποιοδήποτε racing sim για το pc που να έχει γραφικά καλύτερα από το ridge racer του playstation one, με μεγάλη μου χαρά να αγνοήσω το grid.

 

χαχαχαα αμα μπορουσα, θα σου εβγαζα ενα απο το καπελο μου για pc, σαν τον μαικ λαμαρ.

 

αυτο που μπορω να σου πω, ειναι να περιμενεις ο,τιδηποτε βγαλει η Bizarre στο pc,

τωρα που πλεον επαψε να ειναι xbox360 exclusive μετα το χιονισμα της απο την ms και την αγορα της απο την activision.

 

απο γραφικο/ηχο κλπ σιγουρα θα μεινεις καγκελο, ενω το gameplay θα ειναι και 15 κλασεις (τουλαχιστον) πιο ενδιαφερον...

 

 

το προβλημα με το grid ειναι οτι ενω οπτικα ειναι εξαιρετικο, η αισθηση που σου δινει απο την "οδηγηση" ειναι κατω του μετριου.

γραφικα να ρολλαρουνε και τα υπολοιπα στα @@ τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω οτι δεν ειναι και τρομερη καρτα αλλα τη δουλεια της την κανει και με το παραπανω.Να φανταστεις μεχρι και Bioshock παιζω μια χαρα...Και δεν νομιζω η 6800 να ειναι καλυτερη αλλα την εγραφε στις υποστιριζομενες καρτες...Ο επεξεργαστης μου ειναι core2 στα 2.20 ghz και η ram 1gb 667mhz

 

Κι ομως φιλε μου ειναι πολυ καλυτερη η 6800 απο την 8400:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...