Προς το περιεχόμενο

The Official Prison Break Season 3 Topic


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Οντως δίκιο έχεις. Ας σταματήσουμε να ασχολούμαστε με Πριζον, Λοστ, 24,Ηρωες και ας επικεντρωθούμε στις απαράμιλεις ποιότητας ελληνικές σειρές. Ποιος Scofield και μ@@@@ γοργόνες και Μαρία η άσχημη forever.

 

Κοιτα να δεις:το οτι δεν μου αρεσουν οι παραπανω σειρες που δεν τις βαζω κ ολες στο ιδιο τσουβαλι,δεν σημαινει φυσικα οτι θεωρω τη μαρια κ τις γοργονες καλυτερες.Παντως δεν θεωρω ανωτερης ποιοτητας αν θες το νιπ/τακ κ τους ηρωες.Μια πολυ καλη ξενη σειρα ηταν το αυτος αυτη κ τα μυστηρια για οσους τη θυμουνται.Γιατι δεν συγκρινεις τις παραπανω σειρες πχ με τα μαυρα μεσενυχτα το παρα5 το σινγκλς η το εισαι το ταιρι μου...

Απο το να μας γεμιζουν τα καναλια με διαφορα ελληνοποιημενα σιριαλ τυπου μαρια κ λατρεμενοι γειτονες η διαφορες ξενες σειρες ειναι προτιμοτερο να δωσουν ευκαιριες σε νεους ελληνες συγγραφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις:το οτι δεν μου αρεσουν οι παραπανω σειρες που δεν τις βαζω κ ολες στο ιδιο τσουβαλι,δεν σημαινει φυσικα οτι θεωρω τη μαρια κ τις γοργονες καλυτερες.Παντως δεν θεωρω ανωτερης ποιοτητας αν θες το νιπ/τακ κ τους ηρωες.Μια πολυ καλη ξενη σειρα ηταν το αυτος αυτη κ τα μυστηρια για οσους τη θυμουνται.Γιατι δεν συγκρινεις τις παραπανω σειρες πχ με τα μαυρα μεσενυχτα το παρα5 το σινγκλς η το εισαι το ταιρι μου...

Απο το να μας γεμιζουν τα καναλια με διαφορα ελληνοποιημενα σιριαλ τυπου μαρια κ λατρεμενοι γειτονες η διαφορες ξενες σειρες ειναι προτιμοτερο να δωσουν ευκαιριες σε νεους ελληνες συγγραφεις.

 

Για να κανουν τι???

Το "παρα δυο" και το "Και μιση"???

ΠΟΣΕΣ Γ#$%$ΝΕΣ ΚΩΜΩΔΙΕΣ ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ-και με τις οποιες γελας καθε 3 σειρες και σε αυτες ανα 2 επισοδεια?

 

Επειδη εσυ ανεφερες "τι σας ενδιαφερει η ιστορια" με το Moonlighting τι σε συνεδεε? Ειχε γραφειο ντετεκτιβ με τον Μπρους Γουιλις ξερω γω?

Πες μου ενα λογο να δω Singles που και καλα εχει απαγωγες, θανατους, δικαστηρια, μαφια και ελεινο χιουμορ και οχι 24 που εχει και αγωνια και πιστολιδια και Audrey και στο φιναλε Jack bauer ownz Ranias cute ass any given Sunday

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστα αυτα KaizerSoze τωρα.τελικα δεν μας ειπες,αληθευει το οτι καταφερες να πεταξεις;

 

Oχι αλλα ανακαλυψα οτι εχω αλλη δυναμη, το σπερμα μου δινει την δυνατοτητα σε κοινους θνητους να ζουν near-death εμπειριες(i.e. βλεπεις ενα ασπρο στο βαθος του τουνελ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι αλλα ανακαλυψα οτι εχω αλλη δυναμη, το σπερμα μου δινει την δυνατοτητα σε κοινους θνητους να ζουν near-death εμπειριες(i.e. βλεπεις ενα ασπρο στο βαθος του τουνελ)

 

τι μου λες; εγω παλι χθες σκοτωσα 65.000 οπαδους της αεκ στο γυπεδο.λες να ειμαι ο τζακ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις:το οτι δεν μου αρεσουν οι παραπανω σειρες που δεν τις βαζω κ ολες στο ιδιο τσουβαλι,δεν σημαινει φυσικα οτι θεωρω τη μαρια κ τις γοργονες καλυτερες.Παντως δεν θεωρω ανωτερης ποιοτητας αν θες το νιπ/τακ κ τους ηρωες.Μια πολυ καλη ξενη σειρα ηταν το αυτος αυτη κ τα μυστηρια για οσους τη θυμουνται.Γιατι δεν συγκρινεις τις παραπανω σειρες πχ με τα μαυρα μεσενυχτα το παρα5 το σινγκλς η το εισαι το ταιρι μου...

Απο το να μας γεμιζουν τα καναλια με διαφορα ελληνοποιημενα σιριαλ τυπου μαρια κ λατρεμενοι γειτονες η διαφορες ξενες σειρες ειναι προτιμοτερο να δωσουν ευκαιριες σε νεους ελληνες συγγραφεις.

 

Τα μόνα ελληνικά σήριαλ που δέχομαι ως καλά από αυτά που αναφέρεις είναι το 'Παρα Πέντε' και το 'Είσαι το ταίρι μου'. Γιατί να δω σινγκλς και όχι το ορίτζιναλ sex and the city?

 

Τα ελληνικά σήριαλ έχουν βρει ένα καλούπι το οποίο ακολουθούν όλοι ανεξαιρέτως και καταντάει κουραστικό. Οι αμερικανοί μπορεί να είναι βλάκες αλλά η τα σηριαλ που έχουν είναι αιώνες μπροστά σε σχέση με τα δικά μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αμερικανοί μπορεί να είναι βλάκες αλλά η τα σηριαλ που έχουν είναι αιώνες μπροστά σε σχέση με τα δικά μας.

 

παντος εγω τις κωμικες ελληνικες σειρες,τις θεωρω κλασεις ενωτερες απο τις αντιστοιχες αμερικανικες.

καφε της χαρας,μεν και δεν,κωνσταντινου και ελενης.οπως και τις αισθηματικες επισης.

 

το μονο που εχει να προσφερει το αμερικα TV,ειναι εφε και καλες ταινιες-σειρες δρασης.

 

και βρε βασω,τι εννοεις οταν λες αιωνες μπροστα; απο το 1600 υπαρχει τηλεοραση στην αμερικη; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εδώ λέει ότι θα επιστρέψει! Κοίτα το πρώτο μου μήνυμα να δεις τι λέω. Κάποιος ανέφερε ότι δε θα επιστρέψει και ρώτησα από που προκύπτει αυτό...

 

 

Ο Lincoln ανέφερε ότι είναι νεκρή. Τυφλό θα τον βγάλουν; Κατά τα άλλα θα μπορούσε να ήταν και ζωντανή!

Τωρ που ξαναδιαβασα το ποστ σου, οντως το ιδιο πραμα λεμε. Μου φανηκε χθες βραδυ οτι ελεγες το αντιθετο. Μαλλον πολλες μπυρες ειχα πιει :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κανουν τι???

Το "παρα δυο" και το "Και μιση"???

ΠΟΣΕΣ Γ#$%$ΝΕΣ ΚΩΜΩΔΙΕΣ ΘΑ ΦΑΜΕ ΣΤΗΝ ΜΑΠΑ-και με τις οποιες γελας καθε 3 σειρες και σε αυτες ανα 2 επισοδεια?

 

Επειδη εσυ ανεφερες "τι σας ενδιαφερει η ιστορια" με το Moonlighting τι σε συνεδεε? Ειχε γραφειο ντετεκτιβ με τον Μπρους Γουιλις ξερω γω?

Πες μου ενα λογο να δω Singles που και καλα εχει απαγωγες, θανατους, δικαστηρια, μαφια και ελεινο χιουμορ και οχι 24 που εχει και αγωνια και πιστολιδια και Audrey και στο φιναλε Jack bauer ownz Ranias cute ass any given Sunday[/QU

 

Οταν λεω "τι σας ενδιαφερει" εννοω κατα καποιο τροπο τι εχεται να κερδισετε με τον να βλεπετε τη συγκεκριμενη σειρα.δεν ξερω πως αλλιως να το κανω πιο σαφες αυτο που λεω.Μπορει μια ιστορια να ειναι τελιως φανταστικη αλλα να εχει κατι να σου πει...Δλδ πιστευω οτι το συγκεκριμενο σιριαλ δεν ειναι τιποτα παραπανω απο πιστολιδια οπως ανεφερες τα οποια προσωπικα μ αφηνουν αδιαφορη,αλλα γουστα ειναι αυτα...το μοονλαιτινγκ απο οτι θυμαμε ειχε εξυπνο χιουμορ κ συνδιασμο χαρακτηρων,δραση στη σωστη δοση κ ηταν καπως "συναισθηματικο"χωρις να κατανταει σαπουνι...

Κατα την αποψη μου τα ελληνικα σιριαλ που ανεφερα-και ειναι κι αλλα-αν τα προσεξετε καλυτερα δεν νομιζω οτι ειναι αυτο που λεμε καθαροαιμες κωμωδιες ειναι πολυδιαστατα και αυτο ειναι το κυριο συστατικο που μου κεινει το ενδιαφερον να δω μια σειρα.Ο σκοπο τους δλδ δεν ειναι να γελας καθε 30'' οπως με τα φιλαρακια-με το ζορι- η τα σκερτσακια και μπορω αν θελετε να σας αναφερω πολους λογους για να τις παρακολουθησετε.

Τι Εννοεις οταν λες οτι οι αμερικανικες σειρες ειναι πιο μπροστα απ τις δικες μας;αν εννοεις το μπατζετ τοτε συμφωνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και βρε βασω,τι εννοεις οταν λες αιωνες μπροστα; απο το 1600 υπαρχει τηλεοραση στην αμερικη; :-)

 

Ε μια υπερβολή χρησιμοποίησα και εγώ αμέσως να την επισημάνεις! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να ακουστώ κωλόγερος, αλλά όντως το "moonlighting" ήταν τηλεόραση μιας άλλης εποχής, πιο αθώας, λιγότερο σκληρής, πιο παρθένας. Αλλά από τότε έχουν περάσει 20+ χρόνια, τα έχουμε δει πια όλα ή σχεδόν όλα και έτσι καταλήξαμε σε πατσαβούρια τύπου nip/tuck, όπου μοναδικός τους στόχος είναι να σοκάρουν. Όταν εθιστεί κάποιος ψάχνει όλο και πιο σκληρά ναρκωτικά, σωστά;

Νομίζω κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι το το prison break αρκετά "αθώο". Περιέχει όσο γίνεται λιγότερη βία, οι χαρακτήρες μιλάνε σαν λόρδοι, ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ δεν καπνίζει και τόσα άλλα πολιτικώς ορθά. Αυτή η ονειρική ατμόσφαιρα θα έπρεπε κανονικά να με απωθεί, αλλά έλα που ακόμη και αυτό με τραβάει!

Για αυτό δεν μπορώ ακόμη να καταλάβω γιατί μου αρέσει τόσο η σειρά. Αλλά το ψάχνω ακόμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Εγώ πάλι πιστεύω ότι κάπου έχουμε εξιδανικεύσει τις σειρές με τις οποίες μεγαλώσαμε. Δε νομίζω πως θα έβλεπα σήμερα το moonlighting με το ίδιο μάτι, όπως το έβλεπα τότε (και το έβλεπα αρκετά φανατικά). Εδώ μαγκάιβερ (που ήταν η μεγάλη μου αδυναμία) προσπάθησα να δω πριν από 1-2 χρόνια και τελικά το σταμάτησα για να μην το απομυθοποιήσω τελείως.

 

Η μόνη σειρά από τις αγαπημένες μου που άντεξε στον χρόνο ήταν για μένα το Twin Peaks, που το έχω δει και δεύτερη φορά και μάλλον θα το ξαναδώ κάποια στιγμή και τρίτη.

 

Πιστεύω πως οι σύγχρονες ξένες (αμερικανικές κυρίως - γιατί αυτές βλέπουμε) σειρές είναι πολύ πιο προσεγμένες από ότι παλιότερα και σίγουρα περισσότερο και από τις αντίστοιχες ελληνικές παραγωγές. Τα στάνταρντς τους πια είναι σχεδόν κινηματογραφικά, τα σενάρια πιο έξυπνα, ακόμη και οι ερμηνείες πιο προσεγμένες. Εντάξει, έχουν και τα κουσούρια τους, με σημαντικότερο κατά τη γνώμη μου το ότι όταν μια σειρά έχει επιτυχία την τραβάνε από τα μαλλιά και την ξεχειλώνουν μέχρι αηδίας πολλές φορές.

 

Αλλά εντάξει, από το Lost και το Prison Break δεν περιμένω καμιά βαθιά φιλοσοφία, ούτε έχω και την απαίτηση να δω κάτι που θα με συγκλονίσει - καθαρή διασκέδαση είναι και νομίζω πως σε αυτό τον τομέα τα καταφέρνουν μια χαρά - καλύτερα από ότι το έκαναν οι παλιότερες σειρές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
τι μου λες; εγω παλι χθες σκοτωσα 65.000 οπαδους της αεκ στο γυπεδο.λες να ειμαι ο τζακ;

 

όχι qq και εδώ ρε Bouga...περιόρισε το στο μπλα μπλα plz :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από το Lost δεν περιμένω καμιά βαθιά φιλοσοφία

Περιμενω μια ελληνικη σειρα να καταπιαστει με το man of science/man of faith(και το science και το faith με την ευρυτερη εννοια) οπως το Λοστ ή να δωσει ένα χαρακτήρα τυπου Κεητ(ολοι την συμπαθουν γιατι ειναι ωραιο γκομενακι και με τους καλους αλλα εχει κανει απιστευτες καφριλες) ή Τζον Λοκ (πολλοι τον αντιπαθουν γιατι δεν ειναι ωραιος και ειναι σπαστικος και ξερολας και ξεροκεφαλος αλλα ο τυπος βασικα δεν εχει κανει κανενα κακο) ή ενα χαρακτηρα σαν τον Dexter που παρουσιαζει τελεια το διττο του ανθρωπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...