Προς το περιεχόμενο

The Official Prison Break Season 3 Topic


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Για να μη μιλήσουμε για τη χρησιμότητα του Dexter και μας χώσουν μέσα (οπότε μετά θα χρειαστούμε σίγουρα έναν σκόφιλντ για να μας βγάλει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι βρισκετε ενδιαφερων σ αυτη τη σειρα...σε τι σας αφορα η υποθεση;Αν εχει καποιος να μου δωσει εναν καλο λογο για να καθομαι να την παρκολουθω καθε βραδυ θα το κανω...

 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...

Μέχρι πριν από 3 μήνες έμπαινα στο forum, έβλεπα χιλιάδες post στα topics του prison break και έλεγα "καλά ρε, τί καραγκιόζηδες αμερικανάκια είναι όλοι αυτοί που βλέπουν αυτά τα υποπροϊόντα της αμερικανικής κουλτούρας" μπλα,μπλα,μπλα...Μέχρι που δυστυχώς τυχαία είδα το πρώτο επεισόδιο στον ΑΝΤ1 και έφτασα σήμερα να έχω δει και τον τρίτο κύκλο και να έχω λυσσάξει που θα κάνουν τόσους μήνες να αρχίσουν τα γυρίσματα του τέταρτου!

Εμένα, όπως είπα και πιο πάνω, με κράτησαν οι χαρακτήρες. Η υπόθεση αγγίζει τα όρια του παράλογου, αλλά σχεδόν όλοι οι ήρωες είναι γοητευτικοί,οπότε το βλέπω περισσότερο για να δω τί θα απογίνουν επιτέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι σε τραβηξαν οι χαρακτηρες μπορω να το καταλαβω κ εφοσον δεν εχω παρακολουθησει παρα ελαχιστα δεν εχω αποψη επι του θεματος οποτε παω πασο...

Η αληθεια ειναι οτι φανταζομουν οτι θα εχετε ναυαγησει σε κανα νησι η οτι θα εχετε αποδρασει απ τη φυλακη οι περισσοτροι αλλα μαλλον εκανα λαθος...:-)

Anyway το οτι οι καταστασεις ειναι εξωπραγματικες φαινεται με την πρωτη ματια.Αυτο που αμφισβητω ειναι οτι εχουν να σου πουν κατι περα απ αυτο.Γιατι το ενα δεν αναιρει το αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, αν το δω αντικειμενικά, ούτε αυτή η σειρά, ούτε το lost πλησιάζει έστω και από μακριά μια καλή τανία, ακόμη και αν η ταινία αυτή είναι αμερικάνικη. Πχ δεν υπάρχει περίπτωση να συγκριθεί ο Scofield ή οποιοσδήποτε άλλος χαρακτήρας της σειράς με (τυχαία η επιλογή, είναι από μία πρόσφατη καλή ταινία) τον Robert Ford στo "H δολοφονία του Jesse James". Σε σύγκριση με αυτό, οι χαρακτήρες της σειράς είναι αρκετά πιο "χάρτινοι".

Παρόλα αυτά, η σειρά είναι πολύ πιασάρικη, αβανταδόρικη και σε τραβάει, ίσως και για διαφορετικό λόγο τον καθένα. Πχ η αρχή της ιστορίας, που ο αδερφός προσπαθεί να βγάλει από την φυλακή τον αδερφό του με άγγιξε, μάλλον γιατί έχω αδερφό. Φυσικά, δεν πιστεύω ότι θα έμπαινα ποτέ φυλακή για να τον βγάλω, αλλά ούτε και αυτός θα έμπλεκε όπως ο Lincoln..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά αυτό που μου αρέσει στη σειρά - όπως και στο lost άλλωστε - είναι το γεγονός ότι τα πάντα έχουν σημασία, πρέπει να προσέχουμε ακόμα και την παραμικρή λεπτομέρεια γιατί σε κάποιο επόμενο επεισόδειο χρησιμεύει μια λεπτομέρεια από ένα παλιότερο ή εξηγείται κάτι που παλιά έμοιαζε θολό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το λοστ συμφωνω μ αυτο που λες απ οτι το εχω παρακολουθησει λιγο καταλαβα οτι υπαρχει αυτη η συνοχη που σε μια σειρα πετυχενεται πολυ δυσκολα...Οσο για τους χαρακτηρες λογικο να μην ειναι τοσο καλα δουλεμενοι οσο σε μια καλη ταινια καθως η σειρα δεν νομιζω να στοχευει πχ στις ψυχολογικες αναζητησεις των ηρωων παρα μαλλον στη δραση.Γενικα αυτο που με χαλαει μ αυτη τη σειρα ειναι οτι τη θεωρω υπερεκτημημενη σε σχεση με την πραγματικη της αξια...Το λοστ πχ αξιζει πολυ περισσοτερο κ πραγματικα απορω γιατι δεν τα πηγε σε τηλεθεαση τοσο καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι,η Σαρα δυστυχώς δεν προκειται να ξαναεμφανιστεί !

(μονο στο Lost γινονται αυτα,μην μπερδευεστε!):P

 

 

Δεν υπάρχει λόγος να εμφανιστούν ξανά νέοι χαρακτήρες αλλα μπορεί να αναλάβουν περισσότερες πρωτοβουλίες κάποιοι άλλοι...

 

Εγω αναρωτιέμαι πως θα δράσει ο Μαχόουν τώρα.Τι ήθελε και έμπλεξε με την Εταιρεία,θα το φάει το κεφάλι του!

 

Από ποια πηγή προέρχεται το νέο ότι δε θα ξαναεμφανιστεί η Sara; Εγώ άλλα βλέπω: http://en.wikipedia.org/wiki/Sara_Tancredi#Season_4_and_beyond, http://community.tvguide.com/blog-entry/TVGuide-Editors-Blog/Ausiello-Report/Ausiello-Scoop-Prison/800036399

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω τι βρισκετε ενδιαφερων σ αυτη τη σειρα...σε τι σας αφορα η υποθεση;Αν εχει καποιος να μου δωσει εναν καλο λογο για να καθομαι να την παρκολουθω καθε βραδυ θα το κανω...

 

Οντως δίκιο έχεις. Ας σταματήσουμε να ασχολούμαστε με Πριζον, Λοστ, 24,Ηρωες και ας επικεντρωθούμε στις απαράμιλεις ποιότητας ελληνικές σειρές. Ποιος Scofield και μ@@@@ γοργόνες και Μαρία η άσχημη forever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε έπιασα τι θέλεις να πεις. Για δώσε και κανένα link.

{SPOILER ALERT]

http://community.tvguide.com/blog-entry/TVGuide-Editors-Blog/Ausiello-Report/Ausiello-Scoop-Prison/800036399

Το ειχα διαβασει αλλού αλλα αυτη φενεται να ειναι η αρχικη πηγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

{SPOILER ALERT]

http://community.tvguide.com/blog-entry/TVGuide-Editors-Blog/Ausiello-Report/Ausiello-Scoop-Prison/800036399

Το ειχα διαβασει αλλού αλλα αυτη φενεται να ειναι η αρχικη πηγη

 

Μα εδώ λέει ότι θα επιστρέψει! Κοίτα το πρώτο μου μήνυμα να δεις τι λέω. Κάποιος ανέφερε ότι δε θα επιστρέψει και ρώτησα από που προκύπτει αυτό...

 

 

Ο Lincoln ανέφερε ότι είναι νεκρή. Τυφλό θα τον βγάλουν; Κατά τα άλλα θα μπορούσε να ήταν και ζωντανή!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θα βασιστούν στο γεγονός

 

οτι το κεφάλι ήταν κάποιας που έμοιαζε στη Σάρα και ο Λινκολν αυτό το λίγο που το είδε δεν μπόρεσε να ξεκαθαρίσει τη διαφορά. Και αυτό που είπε ο LJ οτι δηλαδή δεν είδε τον αποκεφαλισμό απλά άκουσε κάτι, οδηγούσε από τοτε στο συμπέρασμα οτι θα είχαμε επιστροφή της γιατρού.

 

 

Αλλα απορώ ρε παιδί μου ποιος βλέπει Πριζον μόνο και μόνο για το ειδύλιο. Σε ξένα φόρουμ έχω διαβάσει πάρα πολλά μηνυματα του στυλ

 

 

"Αφου επιστρέφει η Σάρα θα αρχίσω να ξαναβλέπω τη σειρά" και "Βάλτε τους να φιλιούνται όλοι την ώρα" Αν θέλουν ειδύλια και χαζομάρες στο Πριζον βρήκαν να κολλήσουν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θα βασιστούν στο γεγονός

 

οτι το κεφάλι ήταν κάποιας που έμοιαζε στη Σάρα και ο Λινκολν αυτό το λίγο που το είδε δεν μπόρεσε να ξεκαθαρίσει τη διαφορά. Και αυτό που είπε ο LJ οτι δηλαδή δεν είδε τον αποκεφαλισμό απλά άκουσε κάτι, οδηγούσε από τοτε στο συμπέρασμα οτι θα είχαμε επιστροφή της γιατρού.

 

 

Αλλα απορώ ρε παιδί μου ποιος βλέπει Πριζον μόνο και μόνο για το ειδύλιο. Σε ξένα φόρουμ έχω διαβάσει πάρα πολλά μηνυματα του στυλ

 

 

"Αφου επιστρέφει η Σάρα θα αρχίσω να ξαναβλέπω τη σειρά" και "Βάλτε τους να φιλιούνται όλοι την ώρα" Αν θέλουν ειδύλια και χαζομάρες στο Πριζον βρήκαν να κολλήσουν?

 

 

Ναι μάλλον κάπως έτσι θα γίνει. Αλλά θα έπρεπε να την αναγνωρίσει κανονικά! Τέλος πάντων... Καλύτερα να μην έδειχναν τόσο έντονα ότι έχει πεθάνει...

 

 

Τι να σου πω; Δε ξέρω γιατί το βλέπει ο καθένας. Εγώ το βλέπω γιατί κάθε επεισόδιο έχει γρήγορη εξέλιξη και σε αφήνει πάντα στη μέση ώστε να περιμένεις και τις υπόλοιπες εξελίξεις. Εσύ αλήθεια το βλέπεις;

 

edit: Το αν το βλέπεις δεν είναι ερώτηση παγίδα. Αν όντως το βλέπεις απλά θα ήθελα να ξέρω το γιατί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...