Προς το περιεχόμενο

The Official Prison Break Season 3 Topic


Sellers

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όχι qq και εδώ ρε Bouga...περιόρισε το στο μπλα μπλα plz :-)

 

προφανος και δεν εχεις πιασει το νοημα της κουβεντας των τελευταιων 2 σελιδων :-)

ξαναδιαβασε :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Members
Περιμενω μια ελληνικη σειρα να καταπιαστει με το man of science/man of faith(και το science και το faith με την ευρυτερη εννοια) οπως το Λοστ ή να δωσει ένα χαρακτήρα τυπου Κεητ(ολοι την συμπαθουν γιατι ειναι ωραιο γκομενακι και με τους καλους αλλα εχει κανει απιστευτες καφριλες) ή Τζον Λοκ (πολλοι τον αντιπαθουν γιατι δεν ειναι ωραιος και ειναι σπαστικος και ξερολας και ξεροκεφαλος αλλα ο τυπος βασικα δεν εχει κανει κανενα κακο) ή ενα χαρακτηρα σαν τον Dexter που παρουσιαζει τελεια το διττο του ανθρωπου

 

To Dexter επίτηδες δεν το ανέφερα γιατί είμαι γνωστός Dexterικός :P - ειδικά την πρώτη του σαιζόν τη θεωρώ καλύτερη από τα περισσότερα θρίλερ που έχω δει και τον χαρακτήρα του Dexter τον βάζω πάνω από όλους τους serial killers που έχω δει στο σινεμά (κι ας ακούγεται υπερβολικό).

 

Όσο για τους χαρακτήρες του Lost, δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζουν. Εντάξει, είναι καλύτεροι πιστεύω από τους αντίστοιχους των περισσότερων ξένων σειρών και σίγουρα δεν τίθεται θέμα σύγκρισης με τις ελληνικές, αλλά παρόλα αυτά ο τρόπος με τον οποίο αναπτύσσονται μου φαίνεται μερικές φορές λίγο αλλοπρόσαλλος και δεν με πείθει ιδιαίτερα, χωρίς να μπορώ να το εξηγήσω παραπάνω. Όσο για την αντίθεση πίστης / επιστήμης, κάπου είναι έτσι κι αλλιώς συνηθισμένη και δε νομίζω πως το Lost λέει κάτι καινούριο. Για μένα το Lost είναι καθαρή διασκέδαση και ως τέτοια μου αρέσει πολύ και το βρίσκω ίσως το καλύτερο στο είδος του.

 

Βέβαια επιφυλάσσομαι να το κρίνω πιο ψύχραιμα μόλις ολοκληρωθεί, γιατί δεν ξέρω φυσικά πως θα εξελιχθεί (αλλά γι' αυτό θα πρέπει να περιμένουμε αρκετά)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
προφανος και δεν εχεις πιασει το νοημα της κουβεντας των τελευταιων 2 σελιδων :-)

ξαναδιαβασε :lol:

 

 

μια χαρά κατάλαβα το νόημα της κουβέντας...αλλά και να μην καταλάβαινα αυτό δεν αλλάζει το γεγονός για το qq σου στο topic του PB λόγο του χθεσινού αγώνα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι το πριζον δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια σειρα περιπετειας και συνεπως θεωρω οτι εχει εξειδανικευτει απο ορισμενους χωρις λογο..και οτι αξιζει ισως να ασχοληθουμε πολυ περισσοτερο με αλλας σειρες που δεν ειναι τοσο καλες σε τεχνικο επιπεδο αλλα απο την αλλη εχουν να σου πουν καποια πραγματα και αυτο θεωρω κ την μαγκια μιας σειρας.Επισης δεν συμφωνω με το οτι οτιδηποτε ξενο ειναι εξ οραισμου ανωτερο απ τις ελληνικες σειρες που αξιζει να τις παρουμε λιγο περισσοτερο στα σοβαρα...

το μοονλαιτινγκ ποσο παλιο ειναι;εγω ειμαι 22 κ το εβλεπα στο δημοτικο-προφανως σε επαναληψη-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι το πριζον δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια σειρα περιπετειας και συνεπως θεωρω οτι εχει εξειδανικευτει απο ορισμενους χωρις λογο..και οτι αξιζει ισως να ασχοληθουμε πολυ περισσοτερο με αλλας σειρες που δεν ειναι τοσο καλες σε τεχνικο επιπεδο αλλα απο την αλλη εχουν να σου πουν καποια πραγματα και αυτο θεωρω κ την μαγκια μιας σειρας.Επισης δεν συμφωνω με το οτι οτιδηποτε ξενο ειναι εξ οραισμου ανωτερο απ τις ελληνικες σειρες που αξιζει να τις παρουμε λιγο περισσοτερο στα σοβαρα...

το μοονλαιτινγκ ποσο παλιο ειναι;εγω ειμαι 22 κ το εβλεπα στο δημοτικο-προφανως σε επαναληψη-

 

Κι εγώ δημοτικό πρέπει να πήγαινα όταν το έβλεπα, αλλά μάλλον ήταν πρώτη πανελλήνια προβολή τότε γιατί είμαι 28 :shock::cry:

 

Αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν έχει και τόσο νόημα να φέρνουμε ως παραδείγματα σειρές που μας άρεσαν όταν πηγαίναμε στο δημοτικό γιατί τα κριτήριά μας τότε ήταν τελείως διαφορετικά. Δεν μπορώ να πω π.χ. τι τρομερή σειρά που ήταν ο ιππότης της ασφάλτου (που είχα βάλει τα κλάματα θυμάμαι στο τελευταίο επεισόδιο :P) γιατί είμαι σίγουρος πως αν την ίδια σειρά τη δω τώρα θα την απομυθοποιήσω.

 

Όσο για τις ελληνικές και ξένες σειρές, δεν αντιλέγω ότι θα υπάρχουν και καλές ελληνικές σειρές, αλλά όπως και να το κάνουμε, μόνο και μόνο λόγω της τεράστιας διαφοράς στο budget αλλά και του πλήθους των σειρών που βγαίνουν κάθε χρόνο στο εξωτερικό, είναι λογικό οι καλές ξένες σε γενικές γραμμές να είναι σε ανώτερο επίπεδο από τις καλές ελληνικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι του θεματος

 

prisonsarahcallies.jpg=303px-Kenny.svg.pngΛες??:rolleyes::rolleyes:

 

το μονο σεναριο που παιζει μαλλον...

 

 

Το έγραψα πριν από μερικές σελίδες.

Η μόνη διαφορά είναι ότι δυστυχώς στο prison break θα προσπαθήσουν να βρουν κάποιο σενάριο για τη νεκρανάσταση, ενώ στο south park δεν ασχολούνται με τέτοιες αηδίες. Απλά ο Κέννυ ξαναζωντανεύει επειδή έτσι γουστάρουμε :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το έγραψα πριν από μερικές σελίδες.

Η μόνη διαφορά είναι ότι δυστυχώς στο prison break θα προσπαθήσουν να βρουν κάποιο σενάριο για τη νεκρανάσταση, ενώ στο south park δεν ασχολούνται με τέτοιες αηδίες. Απλά ο Κέννυ ξαναζωντανεύει επειδή έτσι γουστάρουμε :)

 

 

Oυχ,σωστος dude,τωρα το παρατηρησα..anyway,εχουμε κ εικονα τωρα για να γινουν κ οι καταλληλοι φυσιογνωμικοι ελεγχοι:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι το πριζον δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια σειρα περιπετειας και συνεπως θεωρω οτι εχει εξειδανικευτει απο ορισμενους χωρις λογο..

 

Σου είπε κανείς να τη δεις με το έτσι θέλω? Αν δεν σ'αρέσει μη βλέπεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ δημοτικό πρέπει να πήγαινα όταν το έβλεπα, αλλά μάλλον ήταν πρώτη πανελλήνια προβολή τότε γιατί είμαι 28 :shock::cry:

 

Αυτό που θέλω να πω είναι πως δεν έχει και τόσο νόημα να φέρνουμε ως παραδείγματα σειρές που μας άρεσαν όταν πηγαίναμε στο δημοτικό γιατί τα κριτήριά μας τότε ήταν τελείως διαφορετικά. Δεν μπορώ να πω π.χ. τι τρομερή σειρά που ήταν ο ιππότης της ασφάλτου (που είχα βάλει τα κλάματα θυμάμαι στο τελευταίο επεισόδιο :P) γιατί είμαι σίγουρος πως αν την ίδια σειρά τη δω τώρα θα την απομυθοποιήσω.

 

Όσο για τις ελληνικές και ξένες σειρές, δεν αντιλέγω ότι θα υπάρχουν και καλές ελληνικές σειρές, αλλά όπως και να το κάνουμε, μόνο και μόνο λόγω της τεράστιας διαφοράς στο budget αλλά και του πλήθους των σειρών που βγαίνουν κάθε χρόνο στο εξωτερικό, είναι λογικό οι καλές ξένες σε γενικές γραμμές να είναι σε ανώτερο επίπεδο από τις καλές ελληνικές.

Δεν μπορω να σου πω με σιγουρια οτι αν παιζοταν σημερα η συγκεκριμενη σειρα θα με ενθουσιαζε-πιθανως οχι-παντως για να τη θυμαμε παει να πει οτι κατι θα αξιζε...κ εγω πχ εβλεπα τον υποτη της ασφαλτου-οπως κ αλλες σειρες- αλλα δεν θυμαμε κ πολλα...

Σωστο ειναι αυτο που λες για το μπατζετ κ εχω να πω επισης -αν δεν το ξερετε -οτι για να βγει στο εξωτερικο μια σειρα στον αερα γινονται προυουμενως δεκαδες δοκιμαστικες προβολες μεχρι να ικανοποιησει τους παραγωγους το αποτελεσμα δλδ πχ μπορει εναν ρολο να τον παιξουν καμια 20ρια ηθοποιοι μεχρι να βρεθει ο καταλληλος...Εστι κι αλλιως ρε παιδια δεν εχει να κανει το μπατζετ με την πραγματικη αξια του εκαστοτε καλλιτεχνη απλως καποιοι ειχαν την τυχη αν θελετε να πεσει "ρευστο"στις δουλιες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου είπε κανείς να τη δεις με το έτσι θέλω? Αν δεν σ'αρέσει μη βλέπεις!

 

με το συγκεκριμενο αποσπασμα που εγραψα εννοειτε οτι δεν ηταν σποντα για κανενα.νομιζω ομως οτι εχω το δικαιωμα να μη μου αρεσει η συγκεκριμενη σειρα-κ πιστεψε με δεν ειναι η μονη-και να εκφρασω την αποψη μου ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το συγκεκριμενο αποσπασμα που εγραψα εννοειτε οτι δεν ηταν σποντα για κανενα.νομιζω ομως οτι εχω το δικαιωμα να μη μου αρεσει η συγκεκριμενη σειρα-κ πιστεψε με δεν ειναι η μονη-και να εκφρασω την αποψη μου ετσι δεν ειναι?

 

δεν σου ειπε κανενας οτι δεν εχεις το δικαιωμα να σχολιασεις την σειρα,αλλα το συγκεκριμενο ποστ:

 

...σε τι σας αφορα η υποθεση;

 

ειναι οτι πιο ασχετο εχει ποσταρει χρηστης στην ιστορια των φορουμ.κανονικα θα επρεπε ο Μινως Κυριακου να σου απονεμει το πανελληνιο πρωταθλημα ποσταρισματος :-D

 

δεν καταλαβαινω,τι παει να πει το "σε τι σας αφορα η υποθεση;". μιλαμε για ξεκαρφωτο ποστ.δηλαδη τι μας αφορα; μια ταινια οπου ενας κυριος ξυπναει το πρωι,παει στην δουλεια,και το απογευμα γυριζει σπιτι του και μπαινει ινσομνια να τσαταρει;(η οτι αλλο συμβαινει στην καθημερινη μας ζωη). δεν εχω καταλαβει ακομα με αυτο το ποστ τι ηθελες να πεις.

 

απλα απο την αρχη εδειξες κομπλεξ για τη σειρα,και προσπαθησες να μας το φερεις με πλαγιους,(πουστ@@ους αν προτιμας) τροπους. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα το συγκεκριμενο ποστ:

ειναι οτι πιο ασχετο εχει ποσταρει χρηστης στην ιστορια των φορουμ.κανονικα θα επρεπε ο Μινως Κυριακου να σου απονεμει το πανελληνιο πρωταθλημα ποσταρισματος

 

Μεγάλη μπουκιά φάε... Πέρνα μια βόλτα και απο τα ''Κουφά του Ινσόμνια''...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σου ειπε κανενας οτι δεν εχεις το δικαιωμα να σχολιασεις την σειρα,αλλα το συγκεκριμενο ποστ:

 

 

 

ειναι οτι πιο ασχετο εχει ποσταρει χρηστης στην ιστορια των φορουμ.κανονικα θα επρεπε ο Μινως Κυριακου να σου απονεμει το πανελληνιο πρωταθλημα ποσταρισματος :-D

 

δεν καταλαβαινω,τι παει να πει το "σε τι σας αφορα η υποθεση;". μιλαμε για ξεκαρφωτο ποστ.δηλαδη τι μας αφορα; μια ταινια οπου ενας κυριος ξυπναει το πρωι,παει στην δουλεια,και το απογευμα γυριζει σπιτι του και μπαινει ινσομνια να τσαταρει;(η οτι αλλο συμβαινει στην καθημερινη μας ζωη). δεν εχω καταλαβει ακομα με αυτο το ποστ τι ηθελες να πεις.

 

απλα απο την αρχη εδειξες κομπλεξ για τη σειρα,και προσπαθησες να μας το φερεις με πλαγιους,(πουστ@@ους αν προτιμας) τροπους. :-)

Κοιτα να δεις:το τι ακριβως εννοω το εχω γραψει σε αλλα ποστ ψαξε λιγο κ θα το βρεις.

τι ακριβως εννοεις εσυ λεγοντας οτι εχω κομπλεξ με τη σειρα;μηπως το δικο σου ποστ τελικα φαναιρωνει καποιο κομπλεξ;:-)Οσο για το βραβειο το δεχομαι μετα χαρας αν συμφωνουν κ οι υπολοιποι του φορουμ ετσι ως απαντηση για το κομπλεξ:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μήπως έχει ξεφύγει λίγο η κουβέντα? Βέβαια τελείωσε και τρίτη season του ΡΒ και δεν έχουμε τίποτα νέο να κουβεντιάσουμε, οπότε...

 

Θα αναφερθώ λίγο στη σύγκριση ξένων/ ελληνικών σειρών. Δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει καμία σύγκριση μεταξύ των 2. Ελάχιστες ελληνικές βρίσκω να τραβούν την προσοχή μου- καμία απολύτως θα έλεγα- και δεν το λέω υποτιμώντας τους έλληνες σεναριογράφους. (Σημείωση ότι βλέπω ελάχιστη τηλεόραση). Από πλευράς σεναρίου αδιάφορες, από humor άστο καλύτερα, σκηνοθετικά έχω δει κάποιες πρωτοτυπίες, κυρίως στο singles, αλλά ο σκηνοθέτης επαναλαμβάνεται σε υπερθετικό βαθμό και αυτό, προσωπικά, με κουράζει. Αν κρίνουμε από πλευράς περιεχομένου έχω να κάνω μια πολύ απλή ερώτηση. <<Άμυνα Ζώνης>>, <<Γιούγκερμαν>>, <<Ιστορίες του Αστυνόμου Μπέκα>> ποιός βλέπει? Μάλλον κανείς, τη στιγμή που το <<Μαρία Η Άσχημη>> κάνει ρεκόρ τηλεθέασης!!! Μην ξεχνάμε ότι αναφερόμαστε σε τηλεόραση και όχι σε θέατρο ή κινηματογράφο, οπότε να μιλάμε για τέχνη, και άρα να ψάχνουμε για περιεχόμενο ή βαθύτερα νοήματα. Η τελόραση είναι για να <<κοιμήσει>> το μυαλό είτε με εντυπωσιασμό, είτε με αστεϊσμούς. Δυστυχώς (ή ευτυχώς), οι αμερικανικές το κάνουν βασιζόμενες στο 1ο- υποστηριζόμενες από το budget, τη στιγμή που οι ελληνικές ποντάρουν στο 2ο γιατί το budget είναι ελάχιστο έως ανύπαρκτο (η ακριβότερη παραγωγή φέτος της ελληνικής τηλεόρασης <<κόπηκε>> γιατί δεν την έβλεπε κανείς, βλ. <<Γιουγκερμαν>>). Επομένως ψηφίζω δαγκωτό ΡΒ, Lost κλπ γιατί προτιμώ να <<κοιμάμαι>> εντυπωσιασμένος παρά <<βαρ(ι)ε(στη)μένος>>.

 

Και 2 λόγια το ΡΒ, μιας και αυτό είναι το θέμα. Οι δύο πρώτες seasons ήταν απλά κορυφαίες, σε αντίθεση με το Lost που βαθμιαία κλιμακωνόταν, για να φτάσει τωρά απλά να μ@μ@ει. Η <<κοιλιά>> της 3ης ήταν, μπορώ να πω, μεγαλύτερη απο τη δικιά μου, αφήστε που η ξενέρα

με τον αποκεφαλισμό

ήταν τεράστια (βλέπετε συνάδελφος η Sara... :eek:).

Μετά, λοιπόν, και τα τελευταία νέα της ανάστασης

περιμένω την τέταρτη με πολύ ενδιαφέρον, μιας και περιμένω να δωθούν επιτέλους οι απαντήσεις που τόσο περιμένουμε. Πως θα σας φαινόταν να βλέπαμε το Μιχαλάκι σε ρόλο κυνηγού και όχι θύματος? :devil:

 

Ραντεβού τον Αύγουστο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...