Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's H.A.W.X.


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • 1 μήνα μετά...

Tο ότι το παιχνίδι αναπτύσσεται από την Ubi στη Ρουμανία (Silent Hunter) σημαίνει υψηλή ποιότητα, αυτό είναι το σίγουρο.

Αυτό που δεν κατάλαβα στα video είναι η προσπάθεια του τύπου να μας πείσει για τον ρεαλισμό του παιχνιδιού. Η κίνηση του αεροσκάφους μου φαίνεται υπερβολικά εύκολη και arcade. Επίσης, μπορείς να πυροδοτήσεις πύραυλο όταν είσαι τόσο κοντά στον αντίπαλο;

Θέλω να πω, ότι το παιχνίδι το περιμένουμε πώς και πώς επειδή είναι arcade και όλα τα υπόλοιπα περί ρεαλισμού δεν νομίζω ότι χρειάζεται να τα προβάλουν.

Άντε να κυκλοφορήσει επιτέλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μην περιμένεις SH III/IV. ;)

 

Είναι arcade. Το assistance off, αν ήθελαν να είναι simulation, θα είχε cockpit κάμερα μόνο και όχι εξωτερική. Επίσης το F-22 έφαγε πύραυλο σε 2 περιπτώσεις και δεν κατάλαβε τίποτα. Στο προηγούμενο βίντεο από Ubidays (πως έλεγαν το κατιτίς της Ubisoft που έδειχνε τα παιχνίδια), μόλις έβγαινε από spin το αεροπλάνο, πήγαινε σφαίρα.

 

Ό,τι και να λένε, είναι πιο arcade και από το Grid απ'ότι έχουμε δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρίμα πάντως με αυτά τα γραφικά και σοβαρό ρεαλισμό θα κάνανε πολύ μεγαλήτερη επιτυχία. Έτσι το παιχνίδι μετά απο 2-3 ώρες φαντάζομαι θα καταντάει βαρετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως arcade χειρισμός και ακόμα και σε αυτήν την περίπτωση είναι τραβηγμένος απο τα μαλιά.

Οπως σωστά ανέφερε ο GhostRiderLSOV το Raptor έφαγε 2 καλές,έκανε stall και σταμάτησε πιο κάτω λές και ήταν κανα ελικόπτερο.Κάτι μανούβρες ήτεν τελειως εξωπραγματικές.Δέν ξέρω τι loop-ες μπορεί να κάνει ένα f22, αλλά να γυρίζει στα καλά του καθουμένου λές και τραβάει χειρόφρενο πιο πολύ μου θυμίζει Vf-0 / Vf-1 απο το anime Macross.

Και όντως,η κατάσταση θα μπορούσε να σωθεί λίγο αν είχε κανονική κάμερα απο το cockpit όταν απενεργοποιείς τα βοηθήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω για τα SH, για να δείξω ότι τουλάχιστον θα είναι ένα ποιοτικό προϊόν.

Νομίζω ότι η αγορά δεν χρειάζεται για την ώρα ένα ακόμη σοβαρό simulation, μια χαρά κάνουν τη δουλειά τους ακόμη τα Allied Force και Lock on. Αυτό που έλειπε ήταν ένα arcade με τέλεια γραφικά, που να παίζει εύκολα και να διασκεδάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E3 2008: HAWX Hands-on

We get permission to do a fly by.

 

The pesky hired armies are at it again. This time, they've targeted America. It's up to you and your ace flying skills to stop them and the pressure is on. After all, it's you that helped the corporation get so powerful before they had to go and attack your home country. That's the basic story for HAWX, Ubisoft's upcoming flight action title set in the Tom Clancy universe. The simulation is light, the action is heavy, and the planes are fast. It's not due out until the first quarter of 2009, but we got into the cockpit at this year's Electronic Entertainment Expo...

 

tom-clancys-hawx-20080715052610045.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...