Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's H.A.W.X.


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραιο φαινεται αλλα στην εποχη τετοιων καρτων γραφικων βαλτε κατι παραπανω ντε.. περνας πανω απο την θαλασσα και ουτε που κουνιεται το νερο.. βαλτε και καμια καλυτερη καμερα..

 

γενικα παντως ωραιο.. αν και dx10 σε μενα δεν μπαινει ποτε.. παιζει το 3dmark06 να χαλαει τους dx τον vista?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

το επαιξα το παιχνιδακι...ειχα ενα logitech gamepad στην ακρη...μοιαζει αρκετα με Ace Combat,κατι που δεν με χαλαει για να πω την αληθεια.Το περιμενα καπως πιο simulation αλλα κ παλι το παιχνιδι το βρισκω αρκετα καλο.Μου αρεσε πολυ η καμερα που εχει οταν εχεις το assistance off αλλα κ μεσα απο το cockpit ειναι ικανοποιητικο.Δεν τολμησα καν να παιξω με keyboard-mouse απλα δν ξερω πως απενεργοποιειται/ενεργοποιειται το assistance μεσω του χειριστηριου :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο παιγνιδάκι,μου θύμισε το ace combat ως είπατε σχεδόν όλοι!

Εντάξει ρεαλισμός 0(όλοι το γνωρίζαμε),γραφικά καλά,ειδικά οι πόλεις..Τα μοντέλα βεβαια των αεροσκαφών θα μπορούσαν να ήταν και καλύτερα..

Με ένα pad τις πλακας που exo(http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.580100) δουλεύει κανονικά αν και ακόμα ψάχνω να βρω πως στο διάολο αυξομειώνει ταχύτητα από το pad(παίζω συνδυασμένα pad με keyboard).

 

Ισα για να περνάει την ώρα του κανεις,καλο είναι.

Κάτι σε USAF(αγόρασε τα δικαιώματα του και την μηχανή, ισραηλινή εταιρία ανάπτυξης εξομοιωτών πτήσης για πραγματικά αεροσκάfi) να δω ποτε θα βγει... :(

 

νομίζω πως είχα διαβάσει ένα άρθρο που έλεγε ότι τα ghost recon,hawx και end war θα διαχειρίζονται ένα ενιαίο πεδίο μάχης στο online.

Αει να δούμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
νομίζω πως είχα διαβάσει ένα άρθρο που έλεγε ότι τα ghost recon,hawx και end war θα διαχειρίζονται ένα ενιαίο πεδίο μάχης στο online.

Αει να δούμε..

 

Δύσκολο.

Αυτό που είναι σίγουρο είναι πως Ghost Recon, Splinter Cell, HAWX, Endwar είναι όλα στο ίδιο "σύμπαν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο.

Αυτό που είναι σίγουρο είναι πως Ghost Recon, Splinter Cell, HAWX, Endwar είναι όλα στο ίδιο "σύμπαν".

 

Στο "συμπαν" του Tom Glancy? :lol::lol:

 

Εγω την εχω καταβρει με το παιχνιδι...ανυπομονω να βγει για να το παιξω περα απο το demo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο.

Αυτό που είναι σίγουρο είναι πως Ghost Recon, Splinter Cell, HAWX, Endwar είναι όλα στο ίδιο "σύμπαν".

 

Και όμως φιλε!

Το είχα διαβάσει στο fileshack πριν κάτι μήνες ότι θα προσπαθήσουν να ενσωματώσουν τα ghost recon,hawx και end war(για το splinter επιφυλάσσομαι) σε ένα ενιαίο παγκόσμιο πεδίο μάχης το οποιο θα αλλάζει ανάλογα του τι συμβαίνει στα online match,δηλαδή εσύ που παίζεις hawx θα βοηθάς εμενα που παίζω end war παρέχοντας μου CAS και CAP υποστήριξη και εγώ θα υποστηρίζω τα πεζά τμήματα που θα παίζουν ghost recon.Αν καταφέρουν και τα ενσωματώσουν όλα αυτά τότε θα μπορούμε να μιλάμε για υπέρ παιγνίδι.

ΑΝ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν έχουμε δει αξιόλογους τίτλους να προσφέρουν Online μεταξύ PC και κονσολών και πιστεύετε δηλώσεις ειδικά από Ubisoft (μην ξεχνάμε τι έλεγε ότι θα ήταν το Assassin's Creed και τι τελικά είναι :P) για τέτοια τρελά εγχειρήματα; Ε απλά LOL :P

 

PS: Αν βασιζόμασταν σε βαθυστόχαστες δηλώσεις εταιρειών τότε το Fable του Molyneux θα ήταν το καλύτερο μη-γραμμικό παιχνίδι (δεν μιλάω καν για το Black & White και για τα όσα είχε πει γι' αυτό) και το PS4 θα προσφέρει το 4D με τα 120fps, ενώ μονάχα τα τωρινά PCs, βάση του Mark Rein της Epic Games, θα μπορούσαν να τρέξουν το Gears Of War 1 (απίστευτη δήλωση για τα έξι χρόνια. Γουι λαβ γιου Μαρκ :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ μονάχα τα τωρινά PCs, βάση του Mark Rein της Epic Games, θα μπορούσαν να τρέξουν το Gears Of War 1 (απίστευτη δήλωση για τα έξι χρόνια. Γουι λαβ γιου Μαρκ :P)

Μπορεί να εννοούσε σε x-bot360 emulator ΧΑΧΑ //ευθυμήσαμε πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εγκαταστησει το demo σε windows xp και σε vista (στο ιδιο συστημα)δεν υπαρχουν μεγαλες διαφορες ως προς τα γραφικα ομως προσεξα οτι το joystick (τουλαχιστον το δικο μου) στα vista αποκρινεται καλυτερα και πιο σταθερα απο οτι στα xp το joystick ειναι logitech extreme 3d pro αν και ειμαι φανατικος των χp το συγκεκριμενο παιχνιδι θα το παιξω σε vista ειναι παιχνιδαρα και πρεπει οποσδηποτε να το αγορασουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα μου αρεσει παρα πολυ το παιχνιδι...Ξερουμε επισημη ημερομηνια κυκλοφοριας για pc?

 

Μπορει καποιος να προτεινει αντιστοιχα παιχνιδια (pc)!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα μου αρεσει παρα πολυ το παιχνιδι...Ξερουμε επισημη ημερομηνια κυκλοφοριας για pc?

 

Μπορει καποιος να προτεινει αντιστοιχα παιχνιδια (pc)!!!!

 

Ριξε μια ματια στο gamespot http://www.gamespot.com/pc/action/tomclancyshawx/index.html?tag=result;title;1

Στην ιδια σελιδα θα βρεις ''σχεδον'' αντιστοιχα παιχνιδια που ψαχνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χθες επαιξα πρωτη φορα το demo του παιχνιδιου..ημουν πολυ επιφυλακτικος κα8ως δεν μου αρεσουν τα flight simulators κ γενικα παιχνιδια με αεροσκαφη....το συγκεκριμενο ομως τα σπαει..βεβαια δεν εχω παιξει κατι αλλο για να συγκρινω αλλα ειναι σιγουρο οτι 8α μου αποσπασει καποιες ωρες οταν κυκλοφορησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...