Προς το περιεχόμενο

Tom Clancy's H.A.W.X.


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
αερος ξερω μονο το σαλαμακι...

 

εδαφος δεν πιανω εγω...χτυπαω απο ψηλα...σαν τον αετο! :lol:

 

 

Τι λεω ο μαλακας παλι αποψε...:rolleyes::fear:

 

Φαίνεται ότι έχεις έμπνευση. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μμμμ... μια χαρά γέλιο βγάζει για να καις την ώρα σου (σε elite μόνο, αλλιώς δεν έχει το παραμικρό ενδιαφέρον).

 

Ένα πρόβλημα μόνο: Ο ήχος μετά από λίγο γίνεται χάλια. Χάνω τον ήχο (την ομιλία για την ακρίβεια, όχι τη μουσική) από τα βίντεο, μέσα στο παιγνίδι είναι σαν να μπερδεύει τα κανάλια κλπ.

 

Κάρτα ήχου έχω την ενσωματωμένη 5.1 στη μητρική μου, την ηρωική υλοποίηση του nforce2 MCP-T (ALC 650). Οδηγούς έχω τους τελευταίους που είχαν βγει ποτέ, πριν κάποια χρόνια. Είναι η πρώτη φορά που συναντώ τέτοιο πρόβλημα (το ίδιο και στο demo)

 

Το πρόβλημα εμφανίζεται στα ΧΡ. Στα 7 όπου ο ήχος ουσιαστικά είναι 2 κανάλια επειδή δεν υπάρχουν οδηγοί, όλα είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερώτηση, δουλεύει σε εσάς το flight assistance? Στο demo δουλευε αψογα ενώ στο ίδιο το παιχνίδι δεν μου ενεργοποιήται, απλά μου κάνει εναν χαζο ήχο όταν πατάω το Ctrl.

Επίσης, πρόσεξα ότι είναι πλέον σχεδόν αδύνατον να κάνω stall αντιθετα πάλι με το demo. Και τρίτη παρατήρηση, δεν υπάρχει στο παιχνίδι καποια πίστα για να σου μάθει τoν χειρισμό, αντίθετα πάλι με το demo.

 

Για όλα αυτά μπορεί πιθανότατα να φταίει ο θείος απλά ρωτάω να δω αν είμαι ο μόνος που του συμβαίνουν ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως, δεν: Για να μπορέσω να stall στην 4η (την εκπαιδευτική), έπρεπε να έχω το "φρένο" συνέχεια και να γείρω το αεροπλάνο πλάγια και προς τα πάνω για να κόψει από την αντίσταση. Αλλιώς, όση ώρα και να το άφηνα με φρένο μόνο, εκεί, στην κοσμάρα του.

 

Σε άλλα θέματα, όλα τα προβλήματα που μου παρουσίαζε (προβλήματα ήχου, συχνά crash στην 3η πίστα κλπ), λύθηκαν μόλις το έσβησα και το εγκατέστησα σε άλλο σκληρό από αυτό των Win. Άβυσσος!

 

edit: Και προέκυψε νέο κουλό... Όλα καλά όσο παίζω, αλλά όταν πατάω quit και μετά enter, ενώ το παιγνίδι σβήνει κανονικά, παραμένει το desktop κολλημένο με αυτή την τελευταία εικόνα. Τι Alt+Tab, CTRL+Shift+Esc, Alt+F4 πάτησα, εκεί αυτό.

 

Ο μόνος τρόπος που "λειτουργεί", hard shut down (το κουμπί ρεύματος δλδ) και όλα καλά. Είπ[αμε, Άβυσσος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ο μόνος τρόπος που "λειτουργεί", hard shut down (το κουμπί ρεύματος δλδ) και όλα καλά. Είπ[αμε, Άβυσσος!

 

 

Ctrl-Alt-Delete + Alt-Tab δεν πιάνει; (και μάλλον για XP θα λες, γιατί στα Vista το CAD πιάνει πάντα. :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου κανει κατι flickering η οθονη κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου...μου το εκανε και στο demo. Σαν να τρεμοπαιζει η οθονη, βγαζει ασπρομαυρα χιονια, σβηνει, βγαζει "no input signal", και μετα απο λιγα δευτερολεπτα επανερχεται...

 

Σε ολη αυτη τη διαρκεια, το παιχνιδι ειναι paused, αλλα ειναι σπαστικο γιατι εκει που εισαι με τη μυτη πριν το εδαφος γιατι εχεις κανει βουτια θανατου για να φας ενα τανκ, κολλαει και με το που ξεκολαει γινεσαι ενα με το εδαφος...

 

Τρελοι πιλοτοι σε χαλασμενα F-16 :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μου κανει κατι flickering η οθονη κατα τη διαρκεια του παιχνιδιου...μου το εκανε και στο demo. Σαν να τρεμοπαιζει η οθονη, βγαζει ασπρομαυρα χιονια, σβηνει, βγαζει "no input signal", και μετα απο λιγα δευτερολεπτα επανερχεται...

 

Σε ολη αυτη τη διαρκεια, το παιχνιδι ειναι paused, αλλα ειναι σπαστικο γιατι εκει που εισαι με τη μυτη πριν το εδαφος γιατι εχεις κανει βουτια θανατου για να φας ενα τανκ, κολλαει και με το που ξεκολαει γινεσαι ενα με το εδαφος...

 

Τρελοι πιλοτοι σε χαλασμενα F-16 :lol:

vsync off μηπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...