Προς το περιεχόμενο

Φίλτρα νερού


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Geoka1982 είπε

οπότε δεν τίθεται θέμα εξαμήνου η χρόνου

Ολοκάθαρα φαίνεται το 6 μηνό στο επίσημο έγγραφο της doulton , όπως επίσης και ότι οι τιμές αυτές αφορούν τα 49 mm βιδωτά φίλτρα της doulton . 

20200823_191954.jpg

 

Επίσης το site της aquacera είναι το παρακάτω 

https://www.aquaceradirect.com/#

Και εκτός των άλλων , στα έγγραφα που είχαν ανέβει μερικές σελίδες πίσω , από την envirotek δεν υπήρχε σχεδόν καμία διαφορά στα doulton ultracarb με τα aquametix- cerametix.

Σίγουρα οι πιστοποιήσεις του doulton και είναι υπέρ , και σίγουρα μπορείς να κρατήσεις το φίλτρο πάνω από 6 μήνες , μιας και είναι recommended οι 6 μήνες , και όχι απαραίτητη προϋπόθεση .

Αλλά από κει και πέρα αναφέρουμε όλες τις επιλογές . 

Επεξ/σία από dimitrisdim14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ρε παιδιά τα ίδια θα ξαναλέμε? Η Doulton το 6μηνο και τα λίτρα που δίνει είναι για την εγγύηση απόδοσης σε ότι λέει. Αποχλωριώνει πάνω από ένα χρόνο μετρημένο!!!

Οι περισσότερες εταιρίες αναφέρουν περισσότερα λίτρα στο 85% αποχλωρίωσης. Οπότε το ξαναλέω δεν τίθεται θέμα 6μήνου και λίτρων

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Stergios Kot είπε

ρε παιδιά τα ίδια θα ξαναλέμε? Η Doulton το 6μηνο και τα λίτρα που δίνει είναι για την εγγύηση απόδοσης σε ότι λέει. Αποχλωριώνει πάνω από ένα χρόνο μετρημένο!!!

Οι περισσότερες εταιρίες αναφέρουν περισσότερα λίτρα στο 85% αποχλωρίωσης. Οπότε το ξαναλέω δεν τίθεται θέμα 6μήνου και λίτρων

Το ultracarb το 10 ιντσο με το ultracarb το κερί έχουν διαφορά στα λίτρα μεγάλη πάντως . Και ίσως οι τιμές του εξαμήνου να ισχύουν μόνο για το κερί , γιατί το κανονικό το 10αρι κρατάει τα διπλά λίτρα .

https://drive.google.com/file/d/1CDESmDji2gTlntOdnrEVyEksRZoLqqJu/view?usp=drivesdk

Δεύτερη σελίδα στην μέση δεξιά . Λέει ξεκάθαρα ότι και σε χλώριο και σε μόλυβδο το slim line κρατάει τα μισά λίτρα από το imperial . Απλά το λέω επειδή ο φίλος παραπάνω είπε , αν κατάλαβα καλά ότι όλα τα doulton είναι το ίδιο . 

 Στέργιο Καιρό είχες να φανείς ρε φίλε  ! Λέω θα είναι διακοπές μάλλον και αράζει κάτω από κανένα πλάτανο στην παραλία !!😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dimitrisdim14 είπε

Ολοκάθαρα φαίνεται το 6 μηνό στο επίσημο έγγραφο της doulton , όπως επίσης και ότι οι τιμές αυτές αφορούν τα 49 mm βιδωτά φίλτρα της doulton . 

20200823_191954.jpg

Επίσης το site της aquacera είναι το παρακάτω 

https://www.aquaceradirect.com/#

Και εκτός των άλλων , στα έγγραφα που είχαν ανέβει μερικές σελίδες πίσω , από την envirotek δεν υπήρχε σχεδόν καμία διαφορά στα doulton ultracarb με τα aquametix- cerametix.

Σίγουρα οι πιστοποιήσεις του doulton και είναι υπέρ , και σίγουρα μπορείς να κρατήσεις το φίλτρο πάνω από 6 μήνες , μιας και είναι recommended οι 6 μήνες , και όχι απαραίτητη προϋπόθεση .

Αλλά από κει και πέρα αναφέρουμε όλες τις επιλογές . 

Toν έχω δει τον πίνακα και όπως κατάλαβες το 6 μήνες το προτείνουν βάση των λίτρων (2300) απλά επειδή το σύγκρινες με το aquacera και το έθεσες σαν αρνητικό ότι το ένα αντέχει 6 μήνες ενώ το άλλο 1 χρόνο κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη ναι καιρό έχω να μπω φίλε και βλέπω είπατε πολλά.

Να ξεκινήσω από το Watts One Flow. Σας είχα πει δούλεψα ένα ίδιο με διαφορετική ονομασία το IdroPro https://www.wassertechnik.pro/wasserfilter/enthaertung/idropro-enthaertung-des-wassers-ohne-chemie-und-salz

Συγκεκριμένα δούλεψα το IdroPro 1,5 σε κεντρική παροχή (1,5 λίτρα ρητίνης για παροχή έως 480λτ/ώρα συνεπώς 8λίτρα/λεπτό). Για τα χρήματά του 550E έμεινα απογοητευμένος. Η κεντρική παροχή με 1/2" και 3 bar πίεση έχουμε ροή πολύ μεγαλύτερη των 12-15 λίτρων το λεπτό. Συνεπώς πρέπει να πας σε πολύ μεγαλύτερο μοντέλο. 

Πάμε τώρα στο Watts. Στο 20" κεντρικής παροχής που δίνει με κόστος 450Ε έχει ρητίνη 0,6 λίτρα. Κάντε τις πράξεις και θα καταλάβετε. Αν το 1,5 λίτρο δεν με έκανε δουλειά θα μου κάνει το 0,6? 

Αυτή τι στιγμή έχω το Siliphos II σε 10" φυσίγγιο της γερμανικής Kurita με πιστοποίηση NSF https://filtrato.gr/product/antallaktiko-filtro-kata-ton-alaton-anti-scale-ustm-sil-siliphos-ii/
Για την τιμή του το θεωρώ την πιο τίμια και αξιόπιστη λύση. Εμένα μου μείωσε τα άλατα στο 50% περίπου που ο κατασκευαστής το δίνει για 5λίτρα/λεπτό και εγώ το δουλεύω στα 17 λίτρα το λεπτό. Πιστοποίηση NSF Kurita Siliphos II

 

Πάμε τώρα στον φίλο που ψάχνει κάτι καλό. Εδώ: Pentair EVERPURE PBS-400 0,5μm
Πλεονεκτήματα:

  • Pentair ο μεγαλύτερος κατασκευαστής παγκοσμίως
  • Κατασκευή Αμερική
  • Πιστοποίηση σαν σύστημα κατά NSF42 και NSF53 και όχι μόνο υλικών. (για να καταλάβετε μόνο με συστήματα της Multipure συγκρίνεται και είναι πολύ πιο οικονομικό)
  • Αφαιρεί τα πάντα (χλωριο, κύστες, βαρέα μέταλλα και άλλα πολλά)
  • Μειώνει και την σκληρότητα
  • Δεν χρειάζεται βρυσάκι
  • μεγάλη παροχή λειτουργίας ροής νερού 8,3 lt/min
  • Διάρκεια ζωής περίπου 11.500λτ με 8,3 ροή (αν δουλεύει με βρυσάκι τα λίτρα αυξάνονται)
  • Εύκολη αλλαγή του φίλτρου χωρίς κλειδιά και διαρροές
  • Μεταλλικό περίβλημα φίλτρου
  • Μέγιστη πίεση λειτουργίας 8,6bar (το πιο δυνατό στην κατηγορία του)

ΘΑ το βάλω στο προσεχές διάστημα, δεν βρήκα κάτι καλύτερο από αυτό και θα σας πω εντυπώσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Stergios Kot είπε

Δημήτρη ναι καιρό έχω να μπω φίλε και βλέπω είπατε πολλά.

Να ξεκινήσω από το Watts One Flow. Σας είχα πει δούλεψα ένα ίδιο με διαφορετική ονομασία το IdroPro https://www.wassertechnik.pro/wasserfilter/enthaertung/idropro-enthaertung-des-wassers-ohne-chemie-und-salz

Συγκεκριμένα δούλεψα το IdroPro 1,5 σε κεντρική παροχή (1,5 λίτρα ρητίνης για παροχή έως 480λτ/ώρα συνεπώς 8λίτρα/λεπτό). Για τα χρήματά του 550E έμεινα απογοητευμένος. Η κεντρική παροχή με 1/2" και 3 bar πίεση έχουμε ροή πολύ μεγαλύτερη των 12-15 λίτρων το λεπτό. Συνεπώς πρέπει να πας σε πολύ μεγαλύτερο μοντέλο. 

Πάμε τώρα στο Watts. Στο 20" κεντρικής παροχής που δίνει με κόστος 450Ε έχει ρητίνη 0,6 λίτρα. Κάντε τις πράξεις και θα καταλάβετε. Αν το 1,5 λίτρο δεν με έκανε δουλειά θα μου κάνει το 0,6? 

Αυτή τι στιγμή έχω το Siliphos II σε 10" φυσίγγιο της γερμανικής Kurita με πιστοποίηση NSF https://filtrato.gr/product/antallaktiko-filtro-kata-ton-alaton-anti-scale-ustm-sil-siliphos-ii/
Για την τιμή του το θεωρώ την πιο τίμια και αξιόπιστη λύση. Εμένα μου μείωσε τα άλατα στο 50% περίπου που ο κατασκευαστής το δίνει για 5λίτρα/λεπτό και εγώ το δουλεύω στα 17 λίτρα το λεπτό. Πιστοποίηση NSF Kurita Siliphos II

Πάμε τώρα στον φίλο που ψάχνει κάτι καλό. Εδώ: Pentair EVERPURE PBS-400 0,5μm
Πλεονεκτήματα:

  • Pentair ο μεγαλύτερος κατασκευαστής παγκοσμίως
  • Κατασκευή Αμερική
  • Πιστοποίηση σαν σύστημα κατά NSF42 και NSF53 και όχι μόνο υλικών. (για να καταλάβετε μόνο με συστήματα της Multipure συγκρίνεται και είναι πολύ πιο οικονομικό)
  • Αφαιρεί τα πάντα (χλωριο, κύστες, βαρέα μέταλλα και άλλα πολλά)
  • Μειώνει και την σκληρότητα
  • Δεν χρειάζεται βρυσάκι
  • μεγάλη παροχή λειτουργίας ροής νερού 8,3 lt/min
  • Διάρκεια ζωής περίπου 11.500λτ με 8,3 ροή (αν δουλεύει με βρυσάκι τα λίτρα αυξάνονται)
  • Εύκολη αλλαγή του φίλτρου χωρίς κλειδιά και διαρροές
  • Μεταλλικό περίβλημα φίλτρου
  • Μέγιστη πίεση λειτουργίας 8,6bar (το πιο δυνατό στην κατηγορία του)

ΘΑ το βάλω στο προσεχές διάστημα, δεν βρήκα κάτι καλύτερο από αυτό και θα σας πω εντυπώσεις

Πολύ καλό φαίνεται  το pentair όντως .

Πιστεύω άνετα αξίζει τα 135€ που κάνει ! 

Πολύ καλή επιλογή αν δεν θες Βρυσάκια κλπ . Και δυνατό και σε λίτρα νερού . 

 

1 ώρα πριν, Geoka1982 είπε

Toν έχω δει τον πίνακα και όπως κατάλαβες το 6 μήνες το προτείνουν βάση των λίτρων (2300) απλά επειδή το σύγκρινες με το aquacera και το έθεσες σαν αρνητικό ότι το ένα αντέχει 6 μήνες ενώ το άλλο 1 χρόνο κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Αα εντάξει , ναι λέει recommended . Πάντως εντάξει doulton είναι εταιρία κορυφή γενικά δεν τίθεται θέμα αξιοπιστίας κλπ ... όποιος έχει πάρει ultracarb είναι απόλυτα ευχαριστημένος ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Stergios KotKot

Φίλε μου μήπως γνωρίζεις εάν το φίλτρο της Pentair που παρέθεσες  μπορεί να ξεπλυθεί;; 

Κάθε φορά που έχουμε ισχυρές βροχοπτώσεις στις βρύσες όλης της πόλης μου έρχεται λασπόνερα. Οπότε σε αυτή την περίπτωση αν βουλώσει το φίλτρο πριν την ώρα του μπορώ να το ξεπλύνω και να το χρησιμοποιήσω για όσο χρονικό διάστημα του απομενει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Stergios Kot είπε

Δημήτρη ναι καιρό έχω να μπω φίλε και βλέπω είπατε πολλά.

Να ξεκινήσω από το Watts One Flow. Σας είχα πει δούλεψα ένα ίδιο με διαφορετική ονομασία το IdroPro O

Συγκεκριμένα δούλεψα το IdroPro 1,5 σε κεντρική παροχή (1,5 λίτρα ρητίνης για παροχή έως 480λτ/ώρα συνεπώς 8λίτρα/λεπτό). Για τα χρήματά του 550E έμεινα απογοητευμένος. Η κεντρική παροχή με 1/2" και 3 bar πίεση έχουμε ροή πολύ μεγαλύτερη των 12-15 λίτρων το λεπτό. Συνεπώς πρέπει να πας σε πολύ μεγαλύτερο μοντέλο. 

Πάμε τώρα στο Watts. Στο 20" κεντρικής παροχής που δίνει με κόστος 450Ε έχει ρητίνη 0,6 λίτρα. Κάντε τις πράξεις και θα καταλάβετε. Αν το 1,5 λίτρο δεν με έκανε δουλειά θα μου κάνει το 0,6? 

 

Οι δύο εταιρείες που παραθέτεις χρησιμοποιούν διαφορετικό υλικό φιλτραρίσματος. 

Επίσης η pentair αν δεν κάνω λάθος σε ένα κατάστημα που την συνάντησα μία συσκευή τέτοιου τύπου http://goldenspring.gr/shop/filtra/filtra-kouzinas/syskeues-paroxis/συσκευή-3g-slim-line-1-4-κουμπωτή-ύψους-10/, είχε εγχάρακτο στην κάτω πλευρά made in Taiwan.

Δεν ξέρω αν είναι όμως όλη η παραγωγή εκεί.΄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, varg88 είπε

@Stergios KotKot

Φίλε μου μήπως γνωρίζεις εάν το φίλτρο της Pentair που παρέθεσες  μπορεί να ξεπλυθεί;; 

Κάθε φορά που έχουμε ισχυρές βροχοπτώσεις στις βρύσες όλης της πόλης μου έρχεται λασπόνερα. Οπότε σε αυτή την περίπτωση αν βουλώσει το φίλτρο πριν την ώρα του μπορώ να το ξεπλύνω και να το χρησιμοποιήσω για όσο χρονικό διάστημα του απομενει;;;

τον άνθρακα δεν τον ξεπλένεις. Τον προστατεύεις!!! Θα βάλεις ένα κεντρικής παροχής να προστατέψει όλο σου το σπίτι!!!

1 ώρα πριν, Nikolaosdimitriou είπε

Οι δύο εταιρείες που παραθέτεις χρησιμοποιούν διαφορετικό υλικό φιλτραρίσματος. 

Επίσης η pentair αν δεν κάνω λάθος σε ένα κατάστημα που την συνάντησα μία συσκευή τέτοιου τύπου http://goldenspring.gr/shop/filtra/filtra-kouzinas/syskeues-paroxis/συσκευή-3g-slim-line-1-4-κουμπωτή-ύψους-10/, είχε εγχάρακτο στην κάτω πλευρά made in Taiwan.

Δεν ξέρω αν είναι όμως όλη η παραγωγή εκεί.΄

Στο NSF φίλε μου φαίνεται ξεκάθαρα τι παράγεται και που. Το φίλτρο που υπέδειξα παράγεται στην ΑΜΕΡΙΚΗ. 

Για το υλικό αποσκλήρυνσης είναι το ίδιο για πολλές εταιρίες, απλά η κάθε μία το ονομάζει όπως θέλει. Το Idro Pro που το είδα είχε της https://www.scalestop.co.uk/tac/ που τα ίδια χαρακτηριστικά έχει και η watts. ΑΝ πράγματι έκανε δουλειά θα το είχαν υιοθετήσει και οι μεγάλες εταιρίες και μιλάμε για επανάσταση. Πιστεύω θέλει ιδιαίτερες συνθήκες για να δώσει αποτέλεσμα που εμείς δεν τις έχουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2020 στις 7:09 ΜΜ, kalotina75 είπε

για αλλαγή φίλτρων νερού κάτω πάγκου αντίστροφη όσμωση 5 σταδίων τι μου προτείνετε?

Φίλε καλησπέρα,

καταρχάς από που είσαι, τι νερό παίρνεις, αν είναι βεβαρυμένο, τι ημερήσια κατανάλωση έχετε, πόσα άτομα είστε, τι έχεις τώρα αναλυτικά σε όλα τα στάδια και αν η ώσμωση σου έχει πιεστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Stergios Kot είπε

τον άνθρακα δεν τον ξεπλένεις. Τον προστατεύεις!!! Θα βάλεις ένα κεντρικής παροχής να προστατέψει όλο σου το σπίτι!!!

Στο NSF φίλε μου φαίνεται ξεκάθαρα τι παράγεται και που. Το φίλτρο που υπέδειξα παράγεται στην ΑΜΕΡΙΚΗ. 

Για το υλικό αποσκλήρυνσης είναι το ίδιο για πολλές εταιρίες, απλά η κάθε μία το ονομάζει όπως θέλει. Το Idro Pro που το είδα είχε της https://www.scalestop.co.uk/tac/ που τα ίδια χαρακτηριστικά έχει και η watts. ΑΝ πράγματι έκανε δουλειά θα το είχαν υιοθετήσει και οι μεγάλες εταιρίες και μιλάμε για επανάσταση. Πιστεύω θέλει ιδιαίτερες συνθήκες για να δώσει αποτέλεσμα που εμείς δεν τις έχουμε

Για κεντρικη παροχη τι προτεινρις σε γενικες γραμμες; Για μεγαλο σπιτι 200+ τετραγωνικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ΠάρηςΓ βοήθησέ μας λίγο, πόσα μπάνια έχει το σπίτι, πόσα άτομα είστε, μονοκατοικία/πολυκατοικία, διατομή παροχής, πίεση δικτύου, αν υπάρχει κήπος, κατανάλωση υδρομέτρου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα και εγώ την γνώμη σας για φίλτρο κεντρικής παροχής. Έχω περίπου 10 χρόνια ένα αυτοκαθαριζόμενο την Helvetia/Judo http://www.aquakest.gr/filtra-kentrikis-paroxis/imiaftokatharizomena/item/28-judo-helvetia-germany. Μετά από διακοπές νερού βλέπω μέσα στο σπίτι το νερό να έχει χρώμα καφέ. Σκέφτομαι να αλλάξω την ανταλλακτική σήτα ή αν βάλω κάποιο άλλο φίλτρο προπυλενίου θα έχω καλύτερα αποτελέσματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ και πάλι μετά από πολύ καιρό.

Ξεκινώ με μια σύντομη εισαγωγή. Στο χωρίο, το καλοκαίρι, μιας και πάμε για 5-10 μέρες έχω πάει μια κανάτα για φιλτράρισμα του νερού. Την είχα στο σπίτι στην Αθήνα και την πήγα πέρσι (όταν έβαλα στην βρύση το Toray) και σώθηκα γιατί είχε χαλάσει το σύστημα με το χλώριο, χωρίς να το καταλάβει κανείς, και έπαθαν όλοι (εκτός από εμάς που είχαμε την κανάτα με το φίλτρο) διάρροια από τα κoλοβακτηρίδια. Η κανάτα είναι από αυτές που μειώνουν και τα άλατα γιατί το νερό είναι εξαιρετικα σκληρό και αυτός ήταν ο λόγος που την είχα πάει αρχικά. Έκανα δοκιμή με βράσιμο νερού και το νερό της κανάτας δεν εμφάνιζε άλατα μετά τον βρασμό, οπότε για 5-10 μέρες είμαστε μια χαρά. Φέτος, μέσα σε 7 ημέρες το φίλτρο βούλωσε τελείως. Δεν έβγαζε ούτε σταγόνα. Συνολικά, δηλαδή, χαλάσαμε 2 φίλτρα σε ούτε 15 ημέρες. Αφού την γλιτώσαμε όμως, είμαστε ευχαριστημένοι.

 

Πάμε στο ερώτημα τώρα. Μία φίλη, που μένει σε νησί, ψάχνει φίλτρο που να κόβει τα κλασσικά, αλλά να κόβει και άλατα (το νερό έρχεται από πηγή, αλλά έχει αλατότητα). Το φίλτρο πρέπει να είναι κάτω πάγκου. Επειδή έχει παιδάκια θέλει κάτι που να δουλεύει σωστά και να είναι και σε λογική τιμή. Προς τα πού να στραφεί;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Επεξ/σία από pipinos1976
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, pipinos1976 είπε

Χαιρετώ και πάλι μετά από πολύ καιρό.

Ξεκινώ με μια σύντομη εισαγωγή. Στο χωρίο, το καλοκαίρι, μιας και πάμε για 5-10 μέρες έχω πάει μια κανάτα για φιλτράρισμα του νερού. Την είχα στο σπίτι στην Αθήνα και την πήγα πέρσι (όταν έβαλα στην βρύση το Toray) και σώθηκα γιατί είχε χαλάσει το σύστημα με το χλώριο, χωρίς να το καταλάβει κανείς, και έπαθαν όλοι (εκτός από εμάς που είχαμε την κανάτα με το φίλτρο) διάρροια από τα κoλοβακτηρίδια. Η κανάτα είναι από αυτές που μειώνουν και τα άλατα γιατί το νερό είναι εξαιρετικα σκληρό και αυτός ήταν ο λόγος που την είχα πάει αρχικά. Έκανα δοκιμή με βράσιμο νερού και το νερό της κανάτας δεν εμφάνιζε άλατα μετά τον βρασμό, οπότε για 5-10 μέρες είμαστε μια χαρά. Φέτος, μέσα σε 7 ημέρες το φίλτρο βούλωσε τελείως. Δεν έβγαζε ούτε σταγόνα. Συνολικά, δηλαδή, χαλάσαμε 2 φίλτρα σε ούτε 15 ημέρες. Αφού την γλιτώσαμε όμως, είμαστε ευχαριστημένοι.

Πάμε στο ερώτημα τώρα. Μία φίλη, που μένει σε νησί, ψάχνει φίλτρο που να κόβει τα κλασσικά, αλλά να κόβει και άλατα (το νερό έρχεται από πηγή, αλλά έχει αλατότητα). Το φίλτρο πρέπει να είναι κάτω πάγκου. Επειδή έχει παιδάκια θέλει κάτι που να δουλεύει σωστά και να είναι και σε λογική τιμή. Προς τα πού να στραφεί;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.

Αντίστροφη Ώσμωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...