Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την καλησπέρα μου, έχω ένα mio C220, βέβαια έχω ζαλιστεί με όλες αυτές τις πληροφορίες αλλά μάλλον θα καταφέρω να το ξεκλειδώσω, το θέμα είναι ότι δεν κατάλαβα από ποια λινκ θα κατεβάσω το σωστό destinator 7, και πως μπορεί να γίνει όλη η δουλειά χωρίς κάρτα μνήμης, όποιος το χει κάνει, αν μπορεί να μου δώσει απλές και σαφείς οδηγίες, είτε απο δω, είτε σε pm, ευχαριστώ προκαταβολικά

 

επίσης δεν μ αφήνει να κάνω rename στο φάκελο MioMap

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι ακόμα, πως δημηουργώ συντόμευση του destinator στην επιφάνεια εργασίας;

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! αν δεν εχεις βαλει αλλο σπαστηρι.....

 

ΟΔΗΓΙΕΣ.

ΑΠΟΣΥΜΠΙΕΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ.

ΠΑΡΤΕ ΤΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΦΑΚΕΛΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΙΓΡΑΨΤΕ ΤΑ ΣΕ ΜΙΑ SD KARTA (128 mb ΚΑΙ ΑΝΩ).

ΚΑΝΤΕ HARD RESET STO C220.

ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ C220 ΒΑΛΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ.

ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΠΑΤΗΣΤΕ "ΟΚ".

ΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΜΗΝΥΜΑ ΛΑΘΟΥΣ ΞΑΝΑ "ΟΚ".

ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΠΑΝΝΕΚΙΝΗΣΗ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ "ΝΕΟ" ΜΙΟ C220.

MEDIA PLAYER (MP3 ,VIDEO)

FILE MANAGER

ΚΤΛ.

ΠΡΟΣΟΧΗ ! ΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟ MIOMAP , ΘΕΛΕΙ ΞΑΝΑ HARD RESET ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ SCRIPT.

 

 

https://rs513tl.rapidshare.com/files/161298096/SPASIMO_MIO_C220__Aplos_tropos_SD_.rar

 

ο χαρτης του dest7 παλιος αλλαξετον...αν δεν τον εχεις πες μας

 

καλη επιτυχια...ευθυνη εννοειτε δεν φερουμε αν κανεις ...... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα εχω το μιο c220 ενω το χα ξεκλειδωσει και ετρεχε κανονικα το destinator 7 ξαφνικα ενω εβαζα την καρτα και παταγα το yes και μετα το οκ στο σφαλμα και κανει επανεκκινηση δεν φορτωνει το προγραμμα.

2.πως μπορω να δημιουργησω συντομευση του destinator στην επιφανεια εργασιας?[τον τροπο που λεει στο forum μεσω του φακελου skript δεν μου ανοιγει το destinator ini.]

3.πωσ μπορω να βγαλω το εικονιδιο πανω αριστερα που ειναι για το πληκτρολογιο?

4.γιατι χανεται καθε φορα η ημερομηνια και η ωρα καθε φορα που ανοιγω το gps?

5.επειδη εχω vista και το cd που εχω για το μιο για να του κανω format ενω το διαβαζει οταν παω να του κανω αντικατασταση λογισμικου δεν μου διαβαζει την συσκευη.υπαρχει καποιος αλλος τροπος για να περσω τον χαρτη?γιατι οταν ανοιγω το gps μου γραφει please use map dvd to recover this software.

συγνωμη για τα τοσα πολλα ερωτηματα.

ευχαριστω εκ των προτερων

 

το email μου ειναι [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλησπερα

 

επεσε στα χερια μου ενα c220 και προσπαθω να τον ξεκλειδωσω με τον δυσκολο τροπο γιατι με την sd καρτα ενω ξεκλειδωνει και ειναι ολα καλα αρκετες φορες κολλαει..

το προβλημα μου ειναι οτι ενω στο pc το αναγνωριζει δεν το βλεπει το hack προγραμμα..

 

εχω win7 64bit κανενας καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κολλήματα μπορεί να οφείλονται στο λογισμικό Destinator. Εγώ πάντως το ξήλωσα γιατί ήταν πολύ αργό...

Εχω περάσει λογισμικό ginius και miomap2008 τα οποία πάνε ταχύτατα.

 

 

Ποιοι είναι οι τελευταίοι χάρτες της NGI? Εγώ έχω τον 09/2009.

 

Στο miomap πρέπει να κάνω αναγκαστικά αναζήτηση με λατινικούς χαρακτήρες. Ξέρει κανείς αν αυτό μπορεί να αλλάξει;

 

Μεταξύ των 2 (miomap-ginius) προτιμώ των δεύτερο. Το mio είναι λίγο άβολο γιατί το scrolling γίνεται με το χέρι και όχι με βελάκια, πράγμα κάπως άβολο κατά την οδήγηση. Ίσως αν είχα μεγαλύτερη οθόνη να βόλευε περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδια καλησπερα σε ολους...μπορει να μου εξηγησει καποιος γιατι οταν συνδεω το mio c220 στον υπολογιστη ενω σαν συσκευη το βλεπει το transfer hack δεν το αναγνωριζει? πιο παλια ειχα windows xp και μ το εβλεπε κανονικα..τωρα εχω τα 7...μπορει να φταιει αυτο?

επισης πριν κανα δυο χρονια ειχα προσπαθησει να το σπασω...ειχα περασει ενα χαρτη μεσα ετσι δοκιμαστικα.το θεμα ειναι οτι μολις το ανοιγω και παταω μια διευθυνση μου βγαζει ενα μικρο παραθυρακι που γραφει <<fatal error>> πως μπορω να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση τωρα που δεν μπορει να το διαβασει το transferhack? υπαρχει καποια λυση? το active sync αν το περασω θα καταφερει να τον διαβασει για να κανω την δουλεια μου? μπορει καποιος να με βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλησπερα σε ολους...εχω σοβαρο προβλημα..εσβησα κατα λαθος απο μεσα απο το μιο τους φακελους ettingw και τα αλλα που ηπηρχαν μεσα στο φακελο ....με αποτελεσμα να μου βγαζει εντολη να κανω απο το cd επαναφορα....αν κανω επαναφορα θα επανελθουν ολα αυτα? επισης θελω σας παρακαλω να μ στειλει καποιος τα αρχεια xcript και οτιδηποτε αλλο οπως το destinator 7 η κατι αλλο καλυτερο για να το ξανα σπασω..απλα για να το κανω χρειαζομαι τα αρχεια..σας παρακαλω βοηθηστε με.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παιδια καλημερα και παλι..οπως ειχα πει και πιο παλια μ ζητουσε να κανω επαναφορα απο το σιντι.η οποια ομως δεν γινεται..αν και το μιο ειναι συνδεδεμενο στοον υπολογιστη οταν παταω να γινει επαναφορα μ λεει πως δεν ειναι.συνδεδεμενο και να προσπαθησω ξανα..να αναφερω πως εχω κανει μια βλακεια και οταν ανοιγω το μιο δεν με βγαζει στην αρχικη οθονη του αλλα μ δειχνει κατι παραθυρα σε στυλ windows με ασχετα πραγματα..αυτο οφειλεται στο οτι με το transfer hack εσβησα καταλαθος καποιους φακελους.μπορει καποιος να μ πει πω θα το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση για να μπορεσω να το ξεκλειδωσω και παλι? επισης αν του βαλω μια καρτα μνημης μεσα θα συνεχισει το προβλημα η θα δουλεψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί κάποιος να μου στείλει οδηγίες και τα απαραίτητα προγραμματάκια για να ξεκλειδώσω το mio c220 και να βάλω χάρτες; :mellow:

Είχα βάλει το destinator 7 αλλα υπήρχε ένα θέμα με το πρώτο γράμμα κ δε μου το εμφάνιζε καθόλου.Το είχα κάνει θυμάμαι με το transfer mio αλλα δε ξέρω κ δε θυμάμαι καθόλου τις οδηγίες πως το είχα κάνει.Όποιος θέλει ας μου τα στείλει στο [email protected]

Ευχαριστώ

Επεξ/σία από fermat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

γεια σας φιλοι μου

 

εχω ενα mio c220 και θελω να το ξεκλειδωσω και να περασω μια εκδοση του igo8 με την μεθοδο της sd. θα μπορουσατε να με βοηθησετε με τα απαραιτητα αρχεια γιατι πολλα απο τα παραπανω links δεν δουλευουν. 

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...