Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βαικα μολις πηγα να κανω αυτο που λες, ειχε απο μονο του πεσει σε suspend kai apthsa to οn/off button stigmiaia gia na energopoiithei.

 

Μετα απευθειας με ρωτησε: Launch DM tool? του ειπα ναι και εκανε μια συντομη εγκατασταση.

 

και εβγαλε μια πολυ ωραια και full vista οθονη.

 

πολλες φορες ομως παρολο που η καρατ ειναι ηδη μεσα με ρωταει παλι το ιδιο Launch DM tool? και του λεω οχι. αυτο γιατι συνεχιζει και το ρωταει?

 

Εκτος αυτου αν το κλεισω εντελως καιτ ο ξαναναοιξω παλι το miomap fortvnei emxri na balv/bgalv thn karta. Πως θα γινει απευθαις να φορτωνει τα vista?

 

Επισης το καλυρο προγραμμα το Destinator 7 einai για δρομους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μήπως θα μπορούσε κάποιος φίλος να μου πει πως μπορω να δημιουργήσω στο mio 220 συντόμευση στην επιφάνεια εργασίας ώστε να μπορώ απο εκει να ανοίγω όποιο πρόγραμμα πλοήγησης θέλω απο αυτα που εχω αποθηκευμένα στην SD (τα ανοιγω μονο μεσω windows). Ποιο προγραμμα μπορώ να βάλλω στην SD ώστε να φορτώνει απο εκει το mio και όχι απο την δική του μνήμη?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινα κατοχος ενος mio220 επειδη δεν ειμαι και πολυ πραχτικος μηπως καποιος φιλος απο αθηνα θα μπορουσε να βοηθησει στο ξεκλειδωμα και στην εγκατασταση του destinator?

θα ημουν ευγνωμων μια και πρεπει να κανω μερικα ταξιδια στην ομορφη ελλαδα μας

 

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγινα κατοχος ενος mio220 επειδη δεν ειμαι και πολυ πραχτικος μηπως καποιος φιλος απο αθηνα θα μπορουσε να βοηθησει στο ξεκλειδωμα και στην εγκατασταση του destinator?

θα ημουν ευγνωμων μια και πρεπει να κανω μερικα ταξιδια στην ομορφη ελλαδα μας

 

ευχαριστω πολυ

 

 

Αν μενεις κοντα μου Β.Προαστεια και εχεις ορεξη να ερθεις μεχρι εδω ελπιζω να τα καταφερω.Το εχω κανει σε 2-3 φιλων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω Γιαννη και δημοσια αφου με τη βοηθεια σου ελυσα το προβλημα και απολαμβανω και εγω το μικρο ΜΙΟ.

 

ευχαριστω και ολο το φορουμ για τη βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω Γιαννη και δημοσια αφου με τη βοηθεια σου ελυσα το προβλημα και απολαμβανω και εγω το μικρο ΜΙΟ.

 

ευχαριστω και ολο το φορουμ για τη βοηθεια

 

Για αυτο περναμε τις ωρες μας εδω φιλε μου....Εχω παρει κι εγω πολυ βοηθεια απο εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Ξεκλείδωμα του Mio C220

 

• Τρέξε το Mio C250 Transfer Hack

• Συνδέεις το Mio C220 μέσω USB

• Στο δεξί παράθυρο του Mio Transfer Hack πηγαίνεις στο φάκελο My Flash Disk.

• Εκεί δημιουργείς τον φάκελο script (γιατί το πρόγραμμα δεν αντιγράφει φακέλους, μόνο αρχεία) και αντιγράφεις μέσα του τα περιεχόμενα του φακέλου script που σου έστειλα

• Πηγαίνεις στον φάκελο My Flash Disk->Miomap, όπου βρίσκεις άλλον έναν φάκελο MioMap, τον οποίο μετονομάζεις σε MioMap2.

• Δημιουργείς έναν φάκελο MioMap και αντιγράφεις σε αυτόν τα περιεχόμενα του MioMap που σου έστειλα

 

Η τελική δομή μέσα στο φάκελο My Flash Disk του Mio C220 πρέπει να είναι:

My Flash Disk -> Script

My Flash Disk -> MioMap -> MioMap

My Flash Disk -> MioMap -> MioMap2

 

• Κάνεις επανεκκίνηση στο Mio και σου εμφανίζεται ο Windows Explorer

 

 

εχω μεινει σε αυτο το σημειο και δεν μπορω να κανω επανεκκινηση

μου βγαζει μηνυμα "Please use MAP DVD recover the software"

επιπλεον μεσα στο my flash disk εχω εναν φακελο mp3 που ειναι αδειο

και οτι το mio μου το εχει χαρισει ενας φιλος και δεν εχω cd's ή κατι αλλο

 

μπορει καποιος να με βοηθησει να συνεχισω να το ξεκλειδωσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μεινει σε αυτο το σημειο και δεν μπορω να κανω επανεκκινηση

μου βγαζει μηνυμα "Please use MAP DVD recover the software"

επιπλεον μεσα στο my flash disk εχω εναν φακελο mp3 που ειναι αδειο

και οτι το mio μου το εχει χαρισει ενας φιλος και δεν εχω cd's ή κατι αλλο

 

μπορει καποιος να με βοηθησει να συνεχισω να το ξεκλειδωσω?

 

 

οκ το ξαναπροσπαθησα και βγηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα στη παρέα,έγινα και εγώ σήμερα κάτοχος ενός Mio C220 . Διάβασα τι διαδικασία αλά δεν μπορώ να τρέξω το Transfer.Με card reader δεν γίνετε.Βασικά θέλω να βάλω και άλλους χάρτες και το DESTINATOR 7.Μπορεί κανείς να βοηθήσει.Ευχαριστώ εκ τον προτέρων. Αν χρειαστεί να μου στείλετε κάποια αρχεία,e-mail [email protected]:mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ TOY ΜΙΟ C220

 

http://rapidshare.com/files/103585234/Epanafora_mioc220.rar.html

 

Φίλε giobele86 βοήθεια έχω μπερδευτεί με το ξεκλείδωμα από άλλα σάιντ και κόλλησα,θέλω να επαναφέρω το MIO C220 σε παρακαλώ αν μπορούσες να μου εξηγήσεις με λεπτομέρεια την επαναφορά του θα σου ήμουν υπόχρεος παιδεύομαι 1 βδομάδα.

έκανα τα εξής :διέγραψα όλα τα αρχεία μέσα απο το MIO kai έκανα copy paste τα αρχικά αρχεια που είχα κάνει backup αλά δε δουλεύει η συσκευή. δώσε μου τα φώτα σου

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο 1 χρονο παρεα με το c220,

διαπιστωνω οτι κολαει σε αρκετες εφαρμογές γιατι εχει μονο 32ΜΒ RAM!!

(μυνημα low memory) και καποιες αλλες

δεν τις τρεχει καθολου.

ετσι εχω καταληξει στη αγορα του

mio S505 με 128RAM και ευκολο ξεκλειδωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλημερα,έχω κάνει το γνωστο ξεκλειδωμα στο c 220 και καιρο τωρα παιδευομαι με τα κεφαλαια και τα μικρα γραμματα στο πληκτρολογιο για την ευρεση πολης και οδου.

Εγκατεστησα προσφατα το destinator 9 αλλα στο πληκτρολογιο του δεν εχει εναλλαγη για κεφαλαια και μικρα όπως σε προηγουμενα destinator..

Καμια ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Γεια χαρά

 

παιδιά διάβασα όλα τα ποστ αλλα.. άκρη δεν έβγαλα. Αναφέρετε τόσα πολλά, επίσης υπάρχουν κάποια λινκ σε rapidshare που δε δουλευουν πλέον. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο σπάσιμο του MIO C220 v3.3

 

Με προγράμματα, οδηγίες κτλ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Κώστας

 

ΥΓ) HARD RESET πως κάνουμε? Κράτησα το button που σβήνει το ΜΙΟ για περισσότερα απο 6 δευτερόλεπτα κ έκλεισε εντελως η συσκεύη. Μετά το άνοιξα και... Αυτό ηταν?

 

Έκανα τον "εύκολο τρόπο" με την SD αλλά κ πάλι δεν έβγαλα άκρη, τώρα δείχνει να ανοιγει με το σπασμένο πρόγραμμα. Αυτό ήταν? Περισσότερους χάρτες πως μπορώ να βάλω κ που θα τους βρώ? Θέλω Ιταλικό και Τούρκιας.

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά

 

παιδιά διάβασα όλα τα ποστ αλλα.. άκρη δεν έβγαλα. Αναφέρετε τόσα πολλά, επίσης υπάρχουν κάποια λινκ σε rapidshare που δε δουλευουν πλέον. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο σπάσιμο του MIO C220 v3.3

 

Με προγράμματα, οδηγίες κτλ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Κώστας

 

ΥΓ) HARD RESET πως κάνουμε? Κράτησα το button που σβήνει το ΜΙΟ για περισσότερα απο 6 δευτερόλεπτα κ έκλεισε εντελως η συσκεύη. Μετά το άνοιξα και... Αυτό ηταν?

 

Έκανα τον "εύκολο τρόπο" με την SD αλλά κ πάλι δεν έβγαλα άκρη, τώρα δείχνει να ανοιγει με το σπασμένο πρόγραμμα. Αυτό ήταν? Περισσότερους χάρτες πως μπορώ να βάλω κ που θα τους βρώ? Θέλω Ιταλικό και Τούρκιας.

 

Ευχαριστώ και πάλι!

 

κυτα εδω τι γραφω...

http://gpsnavigation.freeforums.org/how-to-unlock-mio-c-220-t56.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...