Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Τα έκανα αυτά αλλα.. δε νομίζω να γίνεται αυτό που θέλω.

 

Λοιπόν κάνω Hard Reset.. αν κ δε μπόρεσα να βρω οδηγίες πως γίνεται αυτό, κατάλαβα ότι πρέπει να κρατήσω το πλήκτρο ON/OFF για κάτι περισσότερο από 6 δευτερόλεπτα. Το κάνω αυτό κ μόλις το ανοίξω βάζω την κάρτα. Μου βγάζει κάποια μηνύματα στα οποία πατάω "ΟΚ" και συνεχίζει. Δείχνει να φορτώνει το κανονικό software του MIO μέχρι που ακούγεται default ήχος των Windows XP όταν ανοίγουν (?!?!?!) και μετά φορτώνει ένα διαφορετικό λειτουργικό.

 

Εκεί δεν έχει όμως κάτι. Δεν έχει Destinator πρόγραμμα, λέει κάπου αριστερά πάνω MIO MAP κ μόλις το πατήσω επανέρχεται στο κανονικό λειτουργικό της MIO. Επίσης πρέπει να έχω την κάρτα μόνιμα μέσα? Πως θα γίνει να μη φορτώνει καθόλου το προεγκατεστημένο λειτουργικό της MIO?

 

Επίσης δε κάνει sync με το ActiveSync. Αντιθέτως το HTC HD2 με το ίδιο καλώδιο συνδέεται κανονικά (ένα αντάπτορα από mini USB σε micro USB).

 

Καμιά βοήθεια... ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κυτα καρχαρια

δε τα κανεις σωστα γιαυτο δεν φτανεις στη πηγη να πιεις νερο...

εχω βαλει μια εικονα αν την προσεξες, ειναι η εικονα που θα παρουσιαζει το μηχανημα σου μετα το φορτομωμα του crack.

επαναλαμβανω δεν επικοινωνει το συγκεκριμενο μηχανημα με pc παρα μονο με το miotransfer, το οποιο θελουμε να αποφυγουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hard reset πως κανουμε ρε παιδια? κουράστηκα να το ψάχνω.. δε μου βγάζει την ίδια εικόνα όχι, μου βγάζει άλλη παρόμοια, ένα κοντέρ και στη μέση έχει τον Media Player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Το ξεκλείδωσα και το Destinator 7 δουλεύει κανονικά. Αλλά επειδή είμαι και λιγάκι άσχετος - οι χάρτες του είναι μόνο για Ελλάδα ή και για εξωτερικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεκλείδωσα και το Destinator 7 δουλεύει κανονικά. Αλλά επειδή είμαι και λιγάκι άσχετος - οι χάρτες του είναι μόνο για Ελλάδα ή και για εξωτερικό;

 

Αν πας στο κουμπακι που λεει χαρτες και το πατησεις θα δεις τι εχει μεσα.Αν δεν εχει μπορεις να προσθεσεις εξωτερικου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Λοιπόν, πριν δυο χρόνια έκανα δώρο το c220 σε έναν ξάδερφο. Μου το έφερε πριν λίγες μέρες πίσω με πρόβλημα. Πήγε να περάσει άλλους χάρτες και το ξεπάτωσε. Τώρα δεν έχει μέσα τίποτα, ούτε στην κάρτα μνήμης ούτε στη μνήμη της συσκευής. Εγώ όμως δεν έχω καθόλου επαφή με πλοηγούς. Πως το φτιάχνουμε?? Αν μπορείτε να βοηθήσετε ή να μου δώσετε κάποιο link να μελετήσω θα είμαι ευγνώμων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Λοιπόν, πριν δυο χρόνια έκανα δώρο το c220 σε έναν ξάδερφο. Μου το έφερε πριν λίγες μέρες πίσω με πρόβλημα. Πήγε να περάσει άλλους χάρτες και το ξεπάτωσε. Τώρα δεν έχει μέσα τίποτα, ούτε στην κάρτα μνήμης ούτε στη μνήμη της συσκευής. Εγώ όμως δεν έχω καθόλου επαφή με πλοηγούς. Πως το φτιάχνουμε?? Αν μπορείτε να βοηθήσετε ή να μου δώσετε κάποιο link να μελετήσω θα είμαι ευγνώμων

 

 

Εχεις pm φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα.. Κάτι δεν κάνω καλά.. Αποσυμπίεσα τα αρχεία μέσα στην sd αλλά μου βγάζει ακόμα την εικόνα ότι ψάχνει σύνδεση usb.. Μήπως πρέπει να χρησιμοποιήσω αυτό το miopocket 2??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα και απο εμενα θα ηθελα λιγο help.Εχω το mio-map c220 το εχω ξεκλειδοση αλα δεν ξερω πωσ να περασω το Destinator.ειπαρχη καποιοσ να με help?ευχαριστω εκ τον προτερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...