Προς το περιεχόμενο

mio c220


teohaz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στα βιστα οταν συνδεω το κινητο μου δεινχει 2 συσκευεςσ το κινητο και την εξτρα μνημη που εχει μεσα του.

 

θα γινει το ιδιο με το mio kai thn SD card αν πα σημερα να την αγορασω?

Δεν θελω να δωσω λεφτα για card reader.

 

Ξερει κανεις να μου πει σιγουρα?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:53 ----------

 

τελικα παιδια αγορασα μολις τωρα απο τα expert μια micro SD καρτα των 2GB και θα επιχειρησω την διαδικασια το απογευματακι και θα γραψω τι εγινε.

 

πειτε μπου παρακαλω οτι θα γινει και οτι δεν θα χρειαστει να αγορασω card reader!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 17:04 ----------

 

Εχει κανεις λινκ για την τελευταια εκδοση του Destinator για να το περασω στο mio c220? Δεν ξερω που αν το βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 432
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια αν εχει καποιος λινκ για πλοηγους για το mio c220 παρακαλω ας μου δωσει λινκ να τους κατεβασω γιατι ψαχνω και δεν βρισκω.

 

Γιαννης Platano εχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αν εχει καποιος λινκ για πλοηγους για το mio c220 παρακαλω ας μου δωσει λινκ να τους κατεβασω γιατι ψαχνω και δεν βρισκω.

 

Γιαννης Platano εχεις?

 

Γιατι εχω την εντυπωση οτι δεν με προσεχεις ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε προσεχω απλα πηγα να χρησιμοποιησω τα λινκσ που μου εδωσες στο prive msg αλλα εχουν γινει expire και γω ειχα προλαβει να κατεβασω μονο το πρωτο.

 

θα τα δοκιμασω μεσα στο mio c220 και αν δεν γιενται τοτε θα παρω card reader αλλα ρπεπει να τα καετβασω πρωτα για να κω τιος δοκιμες.

 

μπορεις να τα ξαναανεβασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε προσεχω απλα πηγα να χρησιμοποιησω τα λινκσ που μου εδωσες στο prive msg αλλα εχουν γινει expire και γω ειχα προλαβει να κατεβασω μονο το πρωτο.

 

θα τα δοκιμασω μεσα στο mio c220 και αν δεν γιενται τοτε θα παρω card reader αλλα ρπεπει να τα καετβασω πρωτα για να κω τιος δοκιμες.

 

μπορεις να τα ξαναανεβασεις?

 

 

Μια χαρα ειναι .....Τωρα τα δοκιμασα !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως εγινε αυτοματο truncate sta links apo to notapad.

 

τ κατεβαζω τωρα μια χαρα.

αληθεια φιλε μου Γιαννη λες να μπορω να τα φορτωσω στην micro SD καρτα του mio c220 που συνδεεεται sto μιο me adaptora?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντως εγινε αυτοματο truncate sta links apo to notapad.

 

τ κατεβαζω τωρα μια χαρα.

αληθεια φιλε μου Γιαννη λες να μπορω να τα φορτωσω στην micro SD καρτα του mio c220 που συνδεεεται sto μιο me adaptora?

 

 

Δεν ξερω τι καρτα εχει το mio με την αγορα του.Αυτα που "πειραξα" εγω δεν ειχαν καθολου καρτα και αγορασα απο μια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειχε ουτε αυτο καρτα με την αγορα προχτες αγορασα με SD karta 2 GB με αδαπτορα γιατι ηταν micro SD

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:06 ----------

 

θα μπορεσω να του φορτωσω αθτα που κατεβαζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειχε ουτε αυτο καρτα με την αγορα προχτες αγορασα με SD karta 2 GB με αδαπτορα γιατι ηταν micro SD

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 22:06 ----------

 

θα μπορεσω να του φορτωσω αθτα που κατεβαζω?

 

Χωρις card reader φοβαμαι πως οχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν μπορει να λειτουργησει το ιδιο το mio ως card reader?

 

θα στελνω τα δεδομενα σ αυτο και αυτο με την δειρα του στην καρτα. ε?!

 

αληθεια αν απλο card reader ποσο κοστιζει?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:52 ----------

 

Λοιπον τα κατεβασα και κατεβασα επισης το mio tranfer hack c250(kanei kai gia to c220)

 

το προβλημα ειναι οτι ρε παιδια δεν αντιδραει το προγραμμα στα κλικσ oyte sto aristero panel sto pc ουτε δεξια για να μου δειξει τα περιεχομενα του mio.

 

Tι φταει? Τα Vista οταν συνδεω την συκευη και μονοπν αφου την ανοιξω λεει οτι την αναγνωριζει σαν mio digialker c220, σωστα δηλαδη αλλα εμτα το προγραμμα γιατι δεν αντιδραει?

 

Κανω κατι λαθος? μηπως το tranfer hack δεν ειναι για vista?

 

παρααλω ας βοηθησει καπιοις! παιδευομαι μερες!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 00:53 ----------

 

εσεις πως το κανατε?

 

απο δω βρηκα το mio tranfer hack: http://mioheaven.mywebcommunity.org/

 

γιαννη Platano: να εμ αυτο το εργαλειο γλυτωνω την αγορα car reader αφοσον δουλεψει βεβαια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνονατς βρηκα αυτο:

>
In Vista you can still use your Mio utilities like Mio v3 Updater, MioSync and even Mio Transfer Hack after installing the Vista Mobile devices driver.  

Force Vista to install your old usb drivers from the Mio dvd / cd.

Steps:

1] Open Device Manager (Control Panel - System and Maintenance - System) or right click Computer - Properties - Device Manager.
2] Open Mobile Devices - Windows Powered Pocket PC 2003.
3] Open the driver tab - Select Update driver.
4] Select "Browse my computer for driver software".
5] Select "Let me pick from list of device drivers on my computer".
6] Press "Have Disk".
7] browse to the folder / dvd where your Mio usb drivers are located.
8] Select WCEUSBSH.inf
9] Press next
10] Windows will install your update driver. (Sometimes Windows complains about unsigned drivers, install anyway).
11] Restart your computer.

Your done.


Now you can install or use your Mio utilities.

Just make sure that you don't have the Vista mobile drivers running if you want to use one of these programs.
If you have the programs won't start or with Mio Transfer Hack the second window pane will remain empty.

If you have Vista mobile running close it and then click on "Mapreceiver" in your Windows directory on your Mio.
(When you unlocked with C310Auto.exe you can also press "MioTransfer" on your desktop, which really is a renamed Mapreceiver).

Also remember not to use more than one of the utilities at one time.
So if you updated your Speedcams using MioSync and then want to use Mio v3 Updater, close MioSync first.

That's it.

 

Mηπως πρπεει να απενεργοποιηθουν αυτα τα windows mobile drivers γιαυτο δεν παιζει?

 

και αν ναι πως γινεται αυτο? παρακαλω βοηθηστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας παρακαλώ όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει.Όταν ξεκινάει το transfer hack κάτω στο tray ιcon το εικονίδιο του φαίνεται ραγισμένο.Αυτό τι σημαίνει?Ότι δεν επικοινωνεί το πρόγραμμα με τη συσκευή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να μου απαντησει καποιος αν μπορει να γινει η διαδικασια στα vista?

 

εχω κολλησει και δεν μπορω να απω παραακτω. παρακαλω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...