Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εγκατάστασης Ubuntu, μέσα από τα Windows! Πιο εύκολο δεν γίνεται !!!


TurboJugend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βρε παιδια εχω ενα usb turbo-x 512 mb.αλλα για να λειτουργησει στα windows 98 θελει οδηγο εγκαταστασης.ξερετε που μπορω να τ βρω???

 

Μάλλον πόσταρες σε λάθος υποφόρουμ. :X

Βάλε ένα λίνουξ που δεν χρειάζεται οδηγό. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μάλλον πόσταρες σε λάθος υποφόρουμ. :X

Βάλε ένα λίνουξ που δεν χρειάζεται οδηγό. ;)

 

Μη φοβασαι και ξερει πολυ καλα σε ποιο φορουμ μπηκε. Πιστευω οτι δεν προκειται για λάθος. ;)

 

...απλα θέλει απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

έβαλα το wubi 8.04 και θέλω το automatix για να εγκαταστήσει τα υπόλοιπα, drivers κλπ όπως λέει και στον οδηγό.

είναι η πρώτη μου φορά με linux, δεν είναι απαραίτητο το automatix;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν τρέχω τα windows και ανοίγω με το κουμπί την ασύρματη κάρτα δικτύου, γίνεται μπλέ το led και όλα οκ, ψάχνω για ασύρματο ίντερνετ και συνδέομαι.

Με το ubuntu όμως ανοίγω το κουμπί αλλά η κάρτα δεν ενεργοποιείται, το led μένει πορτοκαλί, καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια , ειμαι στο σταδιο του κατεβασματος του automatix αλλα το λινκ με οδηγει σε error.Πηγαινοντας στη σελιδα getauromatix υπαρχουν αρκετα λινκ για τη σελιδα tapioneer.com ..

 

Υπαρχει καποιο προβλημα ?

 

 

Επισης τρεχοντας το wubi μετα τις επιλογες των δισκων,διανομων γλωσσων κλπ πατωντας να ξεκινησει

κατεβαζει το αρχειο 700 περιπου mb με τα 2kb ανα sec :shock: !! Εχω 2αρα συνδεση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλως ηλθες για το πρωτο κοιτα το ποστ 291 απο πανω σου για το δευτερο αμα σερνεται θα αργησης αν εισαι αναγκασμενος να διακοψης μη σε νοιαζει οτι φορτωσε το wubi δεν το χανει συνεχιζει αποκει που διεκοψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα σερνεται θα αργησης αν εισαι αναγκασμενος να διακοψης μη σε νοιαζει οτι φορτωσε το wubi δεν το χανει συνεχιζει αποκει που διεκοψε.

 

Οχι σερνεται , δε περπαταει κιολας :fear:

 

Αν συνεχισει ετσι θελει 100 ωρες να περιμενω :eek:

Στο βιντεο που εχει το πρωτο ποστ ο φιλος κατεβαζει κανονικα , υπαρχει περιπτωση να αλλαξει κατι αργοτερα ? Η πρεπει να περιμενω ολες αυτες τις ωρες ?

Το να περιμενα 10 ωρες π.χ. δεν με πειραζει αλλα οταν μιλαμε για 2kb ανα sec. :-/

 

Ευχαριστω για την απαντηση και για το καλωσορισμα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι σερνεται , δε περπαταει κιολας :fear:

 

Αν συνεχισει ετσι θελει 100 ωρες να περιμενω :eek:

Στο βιντεο που εχει το πρωτο ποστ ο φιλος κατεβαζει κανονικα , υπαρχει περιπτωση να αλλαξει κατι αργοτερα ? Η πρεπει να περιμενω ολες αυτες τις ωρες ?

Το να περιμενα 10 ωρες π.χ. δεν με πειραζει αλλα οταν μιλαμε για 2kb ανα sec. :-/

 

Ευχαριστω για την απαντηση και για το καλωσορισμα :-)

 

Προφανως ειναι θεμα συνδεσης εγω εχω χιλιαρα και κατεβαζω απο δεκα εωςεκατον πενηντα συνηθως ενενηντα αποτι ξερω το wubi φορτωνει μεσω τορεντ μονοτου αν δεν συνερχεται διεκοψετο και τσεκαρησε τι γινεται με την γραμμη σου υπομονη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναδοκιμαζω και κατεβαζει με 450 bytes/sec :X :X

 

Δοκιμασα τη ταχυτητα μου , κατεβασα απο sites και κατεβαζει με 230 kb/sec .

 

Τι στο καλο :fear: ?

Υπαρχει καμια ρυθμιση που πρεπει να πειραξω ?

 

Edit :

 

Δοκιμασα να κανω τη διαδικασια με το wubi 7.04 και κατεβαζε κανονικα , να το επιχειρησω με αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...