Προς το περιεχόμενο

Οδηγός εγκατάστασης Ubuntu, μέσα από τα Windows! Πιο εύκολο δεν γίνεται !!!


TurboJugend

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
http://tinyurl.com/34pbgc θα το δεις στο τέλος του άρθρου, που λέω download, έχει και HD και μικρότερη ανάλυση, δες την εικόνα από το λινκ :)

 

:o

 

Περίμενα να δω embedded το βίντεο, και δεν πρόσεξα τα links για download :o:o :X

 

 

To κατέβασα και θα επανέλθω αργότερα, αν έχω απορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι κατάλαβα ο οδηγός ισχύει μόνο για Ubuntu (και Kubuntu) ε; Υπάρχει κάτι παρόμοιο για άλλες διανομές (π.χ Mandriva);

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω πώς μπορώ να ρυθμίσω το Wubi να δει κατευθείαν το .iso του Kubuntu που έχω ήδη κατεβάσει ώστε να κάνει την εγκατάσταση απο εκεί και να μη ξεκινήσει τη διαδικασία κατεβάσματος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά βάλτο στον ίδιο φάκελο το αρχείο του wubi.

 

Πειράζει που το .iso που έχω είναι η έκδοση 7.10; Επίσης, γίνεται να εγκαταστήσω Mandriva με αυτόν τον τρόπο; Ευχαριστώ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε το iso σου του 7.10 στον ίδιο φάκελο με αυτό το εκτελέσιμο του wubi.

http://wubi-installer.org/devel/minefield/Wubi-7.10-alpha-rev386.exe

Εγώ το ' χω κάνει πολλές φορές, μη φοβάσαι επειδή είναι alpha version, δουλεύει αψεγάδιαστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εγκατεστησα το ubuntu μια χαρα. Αφου λοιπον εγινε η εγκατασταση και ξεκινησε να φορτωνει το λειτουργικο Ubuntu στην συνεχεια μπηκε στο περιβαλλον του αλλα δεν βλεπω το περιβαλλον. Βλεπω απλα μια ανακατωμενη εικονα. Τι να κανω ??

 

 

Καμμια βοηθεια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dafnousaki: Και πάλι κάτι ξέχασα και σε τρέχω ρε φίλε, χίλια σόρρυ. CTRL+ALT+F1, αν δεν σε βγάλει σε γραμμή εντολών, δώσε CTRL+ALT+BACKSPACE για να κλείσει ο Xorg (το γραφικό περιβάλλον είναι αυτό, εμείς είπαμε δεν έχουμε καθόλου εικόνα εκεί, οπότε πάμε από γραμμή εντολών αρχικά).

 

Τι θα γράψεις και τα λοιπά σου είπα σωστά πριν :) , ελπίζω.

 

Συγνώμη για το λάθος και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@AfterForever: Και εγώ αυτά γνωρίζω, όχι δλδ ότι έψαξα παντού αν υπάρχει καμία φοβερή πατέντα να γίνει, αλλά για αρχάριους το έκανα και το video και το νήμα, οπότε δε σκάμε κιόλας.

 

Offtopic: Ακούμε Chimaira και έχουμε λιώσει στου Sabbath ή είναι σύμπτωση το avatar και το nickname?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dafnousaki: Και πάλι κάτι ξέχασα και σε τρέχω ρε φίλε, χίλια σόρρυ. CTRL+ALT+F1, αν δεν σε βγάλει σε γραμμή εντολών, δώσε CTRL+ALT+BACKSPACE για να κλείσει ο Xorg (το γραφικό περιβάλλον είναι αυτό, εμείς είπαμε δεν έχουμε καθόλου εικόνα εκεί, οπότε πάμε από γραμμή εντολών αρχικά).

 

Τι θα γράψεις και τα λοιπά σου είπα σωστά πριν :) , ελπίζω.

 

Συγνώμη για το λάθος και πάλι.

 

 

Φιλε μου παταω το συνδυασμο αυτων οταν μπω μεσα στο περιβαλλον του ubuntu αλλα τιποτα, Τι νακανω , μηπως πρεπει να πατησω αυτο το συνδιασμο καπου αλλου ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry αλλά δεν καταλαβαίνω καθόλου... δίνεις CTRL+ALT+Backspace και δεν γίνεται τίποτα ;

 

Αν ναι, σβήσε και ξαναπαίρνα το Wubi από τα windows όπως δείχνω στο video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@TurboJugend : Ακούμε chimaira και ακούγαμε After Forever και το nick έχει μείνει (σαν το κουσούρι ένα πράγμα) :)

Πάντως θα ήταν καλό να γίνουν ανάλογες προσπάθειες όπως το wubi και για άλλες διανομές. Εμένα μου' χει λύσει τα χέρια πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...