Προς το περιεχόμενο

The Big Bang Theory


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπέθεσα ότι μου είπες να σταματήσω να βλέπω την σειρά εφόσον πλέον δεν μου αρέσει και για αυτό πρότεινα αντίστοιχα να μας αγνοείς εφόσον δεν σου αρέσουν αυτά που λέμε :P

 

Μπα, καμία σχέση. Ούτε σου λέω να σταματήσεις τη σειρά, ούτε με ενοχλούν αυτά που λες. Προσπαθώ απλά να ψυχολογήσω τις αντιδράσεις που έχουμε (όλοι). :-)

 

Δηλαδή κατα την γνώμη σου όλες οι σειρές αλλαζουν προς το καλυτερο;

 

Το ανάποδο. Κατά τη γνώμη μου δεν μπορεί να αλλάζουν ΟΛΕΣ προς το χειρότερο. Υπάρχει, όμως, μια μερίδα ανθρώπων που βαριούνται τις σειρές μετά από περίπου 5 σεζόν ότι και αν συμβεί.

 

Δεν τους κατηγορώ γι' αυτό και δεν την πηγαίνω εκεί την κουβέντα. Ίσως είναι και πιο υγιές από το να κάθεσαι να βλέπεις επί χρόνια παρόμοια πράγματα και καταστάσεις, αντί να εξερευνάς νέους ηθοποιούς, σεναριογράφους και χιουμοριστικά στιλ.

 

Ίσως εδώ έρχεται και στο παιχνίδι οι ώρες που κάθεται κανείς να δει σειρές. Για παράδειγμα διαβάζω την έκφραση "αυτή τη σειρά τη βλέπω πλέον μόνο την ώρα που τρώω, για χάζεμα". Εγώ βλέπω σχεδόν όλες τις σειρές με αυτόν τον τρόπο, οπότε προφανώς έχω άλλου τύπου "απαιτήσεις" και διαθέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεκτό. Νομίζω πάντως οτι το Big Bang Theory εχει χειροτερέψει, και δεν εχει να κάνει με το οτι το εχω βαρεθεί, και αυτο φαινεται βλέποντας επισόδεια στις 1-3 σεζον. Το ίδιο και στο himym.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτό. Νομίζω πάντως οτι το Big Bang Theory εχει χειροτερέψει, και δεν εχει να κάνει με το οτι το εχω βαρεθεί, και αυτο φαινεται βλέποντας επισόδεια στις 1-3 σεζον. Το ίδιο και στο himym.

 

Δεν εχει χειροτερεψει ακριβως. Εχει αλλαξει προσανατολισμο.

Οι πρωτες σεζον ηταν γεματες nerd jokes και ειχαν μπολικο υλικο οι σεναριογραφοι για να παιξουν.

Οσο περνανε τα χρονια λιγοστευουν και οι ιδεες. Οχι επειδη βαρεθηκαν, αλλα επειδη στερεψαν απο τεοιου ειδους αστεια.

Επρεπε να πανε την υποθεση πιο περα ή να αρχισουν να επαναλαμβανονται ή να το ληξουν.

Το συνεχισαν δινοντας νεα διασταση στους χαρακτηρες. Ο Sheldon σε σχεση, ο Howard σε γαμο, o Lenard με περισσοτερη αυτοπεποιθηση στις γυναικες και ο Raz να πρεπει να λειτουργησει στην νεα πραγματικοτητα.

Μπορει να μην λειτουργει τοσο καλα οσο στην αρχη, αλλα ειλικρινα ποσες κωμικες καταστασεις ακομα θα μπορουσαν να μας δειξουν με βαση το αρχικο concept?

Τους ειδαμε στην καθημερινοτητα τους και τους αγαπησαμε. Απο εκει και περα επρεπε να αλλαξει η καθημερινοτητα αυτη με καποιο τροπο, ωστε να υπαρχει καινουριο υλικο.

Χαιρομαι που επελεξαν να το συνεχισουν προσθετοντας νεα προσωπα, γιατι εξακολουθω να γελαω. Οχι τοσο οσο στην αρχη, αλλα ακομα γελαω.

 

Εξαλλου η εναλλακτικη ποια ειναι? Να την ακυρωναν και να ειχαμε στην θεση της μια ακομα βλακεια?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτό. Νομίζω πάντως οτι το Big Bang Theory εχει χειροτερέψει, και δεν εχει να κάνει με το οτι το εχω βαρεθεί, και αυτο φαινεται βλέποντας επισόδεια στις 1-3 σεζον. Το ίδιο και στο himym.

 

Το τεστ παραμένει το ίδιο: υπάρχει κωμική σειρά από την οποία σου άρεσαν τουλάχιστον 5 συνεχόμενες σεζόν; :-)

 

Το τι φαίνεται βλέποντας τα πρώτα επεισόδια είναι στην κρίση του καθενός (όπως και όλα τα υπόλοιπα φυσικά). Προσωπικά, ίσως θυμάστε κάποιοι από εδώ, στις πρώτες 1-2 σεζόν δε μου άρεσε και τόσο η σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τεστ παραμένει το ίδιο: υπάρχει κωμική σειρά από την οποία σου άρεσαν τουλάχιστον 5 συνεχόμενες σεζόν; :-)

 

Το τι φαίνεται βλέποντας τα πρώτα επεισόδια είναι στην κρίση του καθενός (όπως και όλα τα υπόλοιπα φυσικά). Προσωπικά, ίσως θυμάστε κάποιοι από εδώ, στις πρώτες 1-2 σεζόν δε μου άρεσε και τόσο η σειρά.

 

5 συνεχόμενες ξεκινώντας απο την αρχή ή απλά 5 συνεχόμενες? Αν το δεύτερο, τότε τα Φιλαράκια. Απο την 4η μέχρι και την 10η βλέπω όλα τα επεισόδια ανετότατα. Επίσης και South Park απο 6η μέχρι και 13η δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και Simpsons που χωρίς να με ξετρελένει βλέπω και τις 24 σεζόν άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 συνεχόμενες ξεκινώντας απο την αρχή ή απλά 5 συνεχόμενες? Αν το δεύτερο, τότε τα Φιλαράκια. Απο την 4η μέχρι και την 10η βλέπω όλα τα επεισόδια ανετότατα. Επίσης και South Park απο 6η μέχρι και 13η δεν έχω κανένα πρόβλημα. Και Simpsons που χωρίς να με ξετρελένει βλέπω και τις 24 σεζόν άνετα.

 

Όχι, κανένα πρόβλημα. Δεκτές και οι τρεις επιλογές.

 

Εσένα πώς σου φαίνεται το bing bang theory; (το HIMYM έχει χαλάσει, μέχρι και εγώ το καταλαβαίνω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τεστ παραμένει το ίδιο: υπάρχει κωμική σειρά από την οποία σου άρεσαν τουλάχιστον 5 συνεχόμενες σεζόν; :-)

 

καποιος δεν εχει δει φιλαρακια μαλλον.προσωπικα βαζω ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ στις επιλογες του Sellers και το King of Queens.οσον αφορα το big bang ολες οι μακροχρονιες σειρες θα κανουν κοιλια καποια στιγμη.ειναι δεδομενο αυτο αλλα του Big Bang ηταν τοσο αποτομη κ τετοιας διαρκειας που ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογικα ξενιζει πολλους(k μενα μαζι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος δεν εχει δει φιλαρακια μαλλον.προσωπικα βαζω ΠΟΛΥ ΑΝΕΤΑ στις επιλογες του Sellers και το King of Queens.οσον αφορα το big bang ολες οι μακροχρονιες σειρες θα κανουν κοιλια καποια στιγμη.ειναι δεδομενο αυτο αλλα του Big Bang ηταν τοσο αποτομη κ τετοιας διαρκειας που ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογικα ξενιζει πολλους(k μενα μαζι)

 

Έχετε χάσει το νόημα. Δεν προσπαθώ να πω ότι δεν υπάρχουν σειρές που δεν κάνουν κοιλιές. Προσπαθώ να πω ότι υπάρχουν άνθρωποι που βαριούνται μετά από ένα διάστημα οποιαδήποτε σειρά, ούτως ή άλλως.

 

Ίσως.

 

Το σίγουρο είναι ότι (αν υπάρχει τέτοια κατηγορία) εγώ δεν ανήκω σε αυτήν, καθώς σπάνια με κουράζει μια σειρά που μου άρεσε αρκετά ώστε να δω περισσότερες από μία σεζόν (εννοείται ότι έχω δει φιλαράκια και μου αρέσουν όλες οι σεζόν).

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό που έχει αλλάξει τόσο πολύ στο BBT και από εκεί που ήταν μια γαμάτη σειρά, ξαφνικά μετά βίας βλέπεται. Δεν προσπαθώ να επιχειρηματολογήσω. Θέλω να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τεστ παραμένει το ίδιο: υπάρχει κωμική σειρά από την οποία σου άρεσαν τουλάχιστον 5 συνεχόμενες σεζόν; :-)

 

Friends. Θα σου πρότεινα να την ξεκινήσεις από την αρχή και άμα δεν τις δεις και τις 10 σεζόν σερί χωρίς να έχεις κουραστεί καθόλου φτύσε με. Και εμένα προσωπικά δεν με κούρασε και καθόλου και ο πρίγκιπας του Μπελ Ερ.

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω τι είναι αυτό που έχει αλλάξει τόσο πολύ στο BBT και από εκεί που ήταν μια γαμάτη σειρά, ξαφνικά μετά βίας βλέπεται. Δεν προσπαθώ να επιχειρηματολογήσω. Θέλω να καταλάβω.

Σου απάντησε πιο πάνω ο MementoMori. Ενώ ήμουν τεράστιος φαν της σειράς πέρυσι περίμενα να τελειώσει να την δω όλη μαζί και το ίδιο κάνω και φέτος. Επεισόδιο - επεισόδιο έχω καλύτερα πράγματα να δω. Και αν όχι καλύτερα πιο φρέσκα μπας και βρώ κάτι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Friends. Θα σου πρότεινα να την ξεκινήσεις από την αρχή και άμα δεν τις δεις και τις 10 σεζόν σερί χωρίς να έχεις κουραστεί καθόλου φτύσε με.

 

Δε νομίζω να αντέξω 50η φορά (πλάκα πλάκα, παίζει και να μην είναι υπερβολή αυτό).

 

Τώρα πια τα βλέπω στα Γερμανικά, για να μάθω τη γλώσσα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει χειροτερεψει ακριβως. Εχει αλλαξει προσανατολισμο.

 

Σωστά. Για μένα αυτό σημαίνει οτι εγινε χειρότερη. Ισως για κάποιους σημαίνει οτι βελτιώθηκε. Προφανώς η αλλαγή προσανατολισμού εγινε για να ευρύνουν το κοινό τους.

 

Επίσης, αν και δεν την εχω δεί, νομίζω πως από αυτά που έχω ακούσει και το It's always sunny ειναι απο τις σειρές που ζητάει το τεστ του Manuel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, αν και δεν την εχω δεί, νομίζω πως από αυτά που έχω ακούσει και το It's always sunny ειναι απο τις σειρές που ζητάει το τεστ του Manuel.

 

ΟΚ, τα παρατάω. Όσες φορές και αν το γράψω, δε θα καταλάβετε ποιο είναι το τεστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To big bang theory μπορει να εχει φυγει απο την αρχικη του αυστηρη geekοσηνη, αλλα οχι μονο δεν με χαλαει, ισα-ισα μ'αρεσει!

Μπορει να εχει λιγο λιγοτερο γελιο, αλλα στην ουσια η σειρα δειχνει τον πρωτο καιρο την ζωη 4αρων geek, ετσι οπως ητανε καποια περιοδο. Μπαινει ομως στην ζωη τους μια γυναικα η οποια τους επιρεαζει και αλλαζει τις ζωες τους και βλεπουμε την αλλαγη αυτη να αποτυπωνετε μεσα στην σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...