Προς το περιεχόμενο

Tα πιο εξυπηρετικά καταστήματα που έχετε πάει


Sadman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως λεει και ο τιτλος σκεφτηκα πως αφου ολοι μας εχουμε σε ενα τετοιο καταστημα καλο θα ητανε να γραψουμε μια λιστα ωστε να μπορουνε να μαθουνε ολοι ποιοι εχουνε μαγαζια για η/υ και ποιοι για "αερα"

ξεκιναω εγω:

ΠΛΑΙΣΙΟ:http://www.plaisio.gr απο τα πιο εξυπηρετηκα που εχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πλαισιο μονιμα και σε περιπτωση που δεν εχει που ειναι σπανιο,οπου το βρω αλλα να το ξερω καλα.Και αποστολη κατ'οικον,εαν ειναι ογκωδες, εαν ειναι απο το Πλαισιο, απο αλλου επι τοπου παραλαβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ψηφιζω Πλαισιο....Οσα πραγματα κι αν εχω αγορασει απο εκει,ηταν πολυ καλα!!Αν ηταν κι ορισμενοι υπαλληλοι λιγο πιο καταρτισμενοι κι εξυπηρετικοι...

 

Επισης,κι απο το e-shop ειμαι ευχαριστημενη,αν κι εχω παρει λιγα πραγματα απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπάμαι που το λέω, αλλά οι κατάρτηση των περισσότερων εξαντλείται στο να σου προτείνουν το πιο καινούργιο και συγχρόνως το πιο ακριβό προϊόν.

 

Ευτυχώς που έχω το χρόνο και τις γνώσεις και κάνω έρευνα αγοράς πριν αγοράσω κάτι, κι έτσι καταλήγω σε συγκεκριμένο προϊόν και δεν περιμένω από τους υπαλλήλους του εκάστοτε καταστήματος να μου προτείνουν κάτι.

 

Από το τεχνικό τμήμα του "Πλαίσιο" της Λάρισας και της Πάτρα έχω ακούσει άπειρες ανακρίβειες, για χαλασμένα/ελλαττωματικά parts που έχω πάει για επισκευή/αντικατάσταση, και γι' αυτό καλύτερα ας μην χαρακτηρίσω το συγκεκριμένο κατάστημα. Επίσης, στο site τους, αλλά και στο κατάστημα στη Λάρισα, αναφέρουν πως διατίθεται τεχνική υποστήριξη κατ' οίκον, όταν όμως εγώ ζήτησα να έρθει τεχνικός στο σπίτι, μου είπανε ότι αυτή η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη...Περιέργως, τα περισσότερα parts που έχω αγοράσει καθαρά για δική μου χρήση ήταν από το Πλαίσιο...

 

Αν και δεν είμαι ιδιαίτερα τακτικός πελάτης, για δική μου χρήση έχω αγοράσει πολύ λίγα parts, για άλλους όμως έχω αγοράσει πολλά, θα δώσω μια ψήφο στο e-shop, επειδή σε Build-to-Order υπολογιστές, το κατάστημα στη Λάρισα έχει τους πιο καταρτησμένους πωλητές που έχω γνωρίσει, απ' οποιαδήποτε άλλη αλυσίδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εμπειρια μου λεει οτι οταν περασεις το κατωφλι ενος καταστηματος τεχνολογιας για αγορα πρεπει να ξερεις ακριβως τι θελεις αλλιως την πατησες!τωρα για καταστηματα απο πλαισιο ψωνιζα απο παντα (10+χρονια) και εκει συνεχιζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εμπειρια μου λεει οτι οταν περασεις το κατωφλι ενος καταστηματος τεχνολογιας για αγορα πρεπει να ξερεις ακριβως τι θελεις αλλιως την πατησες!τωρα για καταστηματα απο πλαισιο ψωνιζα απο παντα (10+χρονια) και εκει συνεχιζω...

 

Συμφωνω...Εν τελει,εχω διαπιστωσει οτι αν δεν ξερεις τι ακριβως θες ή δεν το εχεις ψαξει μονος σου πριν,μπορουν να σου πασαρουν ο,τι θελουν εκμεταλλευομενοι την αγνοια καποιου,κατι που δεν θα επρεπε να συμβαινει....(αλλα ετσι γινεται..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε εξυπηρετηση,μακραν καλυτερο το πλαισιο για μενα.

 

και λιγο offtopik....

το χειροτερο,το cosmodata στην στουρναρη στην ομονοια.οπου και να σταθεις,παντα θα εχεις διπλα σου εναν υπαλληλο του καταστηματος,που θα σε κοιταει περιεργα,θα παρακολουθει της κινησεις σου,και δεν θα σε αφηνει να αγγιζεις τιποτα.και οτι θες να αγορασεις,στο κρατανε αυτοι στο χερι,και σε πανε στο ταμειο να πληρωσεις,σε συνοδευουν μεχρι την πορτα της εξοδου!

και ουτε ευχαριστω δεν σου λενε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...