Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φίλε δεν παει αλλο.μετα το συστημα κρασαρει.αν χαλαρωσω τις μνημες μπορω να ανεβασω κι'άλλο fsb η δεν εχει σχεση.095.4 core temp έχω.το uguru λέει τα ιδια.20-21 idle.1.5v έχω δώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

nh9o6r06n91aplq70dh2_thumb.jpg"]nh9o6r06n91aplq70dh2_thumb.jpg[/url]

 

τελικά είχες δίκιο φιλε locos.αλλα έδωσε 1.60v για να είμαι σταθερός.μπορει να πάει και παραπέρα.temps?ακόμα στους 20 βαθμους.orthos σκάει πριν το δευτερολεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και ένας cachemem βλέπω όλοι intelάκιδες έχουμε μαζευτεί κανένας με Amd ? :lol:

 

600Mhz Cl5-5-5-5 με 2,2V ( stock ) ήθελα να δώ πόσο θα πάνε με stock ρεύμα οι ballistix με 2,6 benchάρουν 700Mhz 5-5-5-5 :-)

 

cachemembw5.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σε χάλασε τότε :P αυτές είναι clockαρισμένες ή stock ;

το ψήνω και εγώ για 2 3870 και το ψάχνω μέχρι να μαζευτούν τα μαρούλια :P

 

Για να τις κανεις και τις 2 O/C θελει διαδικασια, οποτε εκανα μια μετρηση με O/C στην 1 καρτα και βλεπουμε. 2χ3870 δεν κερδιζουν και ιδιαιτερα πραγματα στο 3dmark06. Σε stock καταστασεις ειναι λιγο πιο πανω απο 2χ3850.

 

3dmark_overall.jpg

 

Επισεις με p35 δεν εχεις ελπιδα στα παιχνιδια, οπως και εγω με το p965.

 

Χτες σε εναν φιλο που εχει ακριβως το ιδιο mobo με εσενα, ειχα τραγικα αποτελεσματα στο crysis, ενω σε mobo με το x38, οι καρτες πετανε. Στo 965, απλα δεν βλεπω κερδος, ειναι πολυ περιεργο να εχω κερδος μονο στο 3dmark06, ουτε καν σε ati friendly games. Στην amd το φορτωνουν στην διαταξη 16χ4χ που εχει το 965 και το p35. Για καλυτερα αποτελεσματα θελει τουλαχιστον 8χ8χ (975) και ακομα καλυτερα να ειναι 16χ16χ και pci-e v2 (x38).

 

Δες εδω και το κερδος sli vs crossfire.

 

Οποτε εαν δεν σκοπευεις να παρεις μητρικη με nvidia chipset ή μητρικη με το χ38, μην πας να παρεις 2 καρτες απο οποιαδηποτε εταιρια. Παρε μια 8800GT.

 

Μπορει μεχρι την αλλη εβδομαδα να εχω μητρικη με το x38, θα σου πω αν παει καλυτερα. Αυτο που με ενδιεφερει, ειναι να αντεχει το x38 500FSB ή εστω να εχουν κατω του 1:1 ratio fsb:ram, γιατι αλλιως την μαμισαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα τουτα και με τα εκεινα κατεφερα να μπω στα windows μεχρι και με 228χ16fsb(αλλα δν προλαβα να τραβηξω φωτο)οποτε σας εχω μια στα 227χ16

http://imageshack.gr/view.php?file=gfp8f8swjhbcno0rnufm.jpg

δν προλαβα να ανοιξω και δευτερο για μνημες....γρρ.

Τεληκα νομιζω φταει το chipset που δν ανεβενει αλλο γτ τωρα εξω εχει παγονια και στο δωματιο εχω 10βαθμους.(θα δοκιμασω να βαλω ενα ανεμηστερακι πανω στην ψυκτρα του chipset και θα σας πω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τα τουτα και με τα εκεινα κατεφερα να μπω στα windows μεχρι και με 228χ16fsb(αλλα δν προλαβα να τραβηξω φωτο)οποτε σας εχω μια στα 227χ16

http://imageshack.gr/view.php?file=gfp8f8swjhbcno0rnufm.jpg

δν προλαβα να ανοιξω και δευτερο για μνημες....γρρ.

Τεληκα νομιζω φταει το chipset που δν ανεβενει αλλο γτ τωρα εξω εχει παγονια και στο δωματιο εχω 10βαθμους.(θα δοκιμασω να βαλω ενα ανεμηστερακι πανω στην ψυκτρα του chipset και θα σας πω)

 

Via chipset και OC? Και πολυ ανεβηκε. :P

 

Ειχα παλιοτερα εναν athlonXP 2400+ (2GHz stock) και nforce2 ultra mobo, η cpu πηγαινε μεχρι 2.4GHz, μετα απο καιρο καηκε η μητρικη και το μονο που βρηκα ηταν με chipset via k600, φυσικα και δεν ανεβαζε ουτε 1 MHz, χωρις να εχω προβληματα.

 

Ποτε ξανα via chipset. Και φυσικα μακρια απο SiS, ουτε καν επιλογες για Ο/C εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...