Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, Delijohn είπε

σα να άρχισε να "στρώνει" η κάρτα... δε κάνω πλάκα, δεν άλλαξα τίποτα, απλά έτρεξα πολλές φορές το κάθε τεστ.. όλα τα αποτελέσματα που παραθέτω βγήκαν μετά τη τέταρτη φορά.. 

εδώ max core έφτασε 2707mhz

https://www.3dmark.com/fs/25739146

spacer.png

...ενώ μέσα στο HZD έβλεπα και 2758 mhz, χωρίς να περάσει ποτέ η θερμοκρασία του hotspot τους 91C.
 

f2qcI0A.jpg

W1AWPTP.jpg

rIC5BAN.jpg

Ωραίος!!! 15 fps επάνω πήρες σε 1080p 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

16 ώρες πριν, BabisTs είπε

Tweak......

 

1.jpg

2 μέρες σφίγγω βίδες εδώ να σε περάσω και μετά ανεβάζεις αυτό. Άμε στο καλό δεν παλεύεσαι. Να πάω να πάρω κανάν 11900k πώς το βλέπεις? 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

2 μέρες σφίγγω βίδες εδώ να σε περάσω και μετά ανεβάζεις αυτό. Άμε στο καλό δεν παλεύεσαι. Να πάω να πάρω κανάν 11900k πώς το βλέπεις? 😛 

κρατάει ο γέρος καλά για 350€......B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Σχεδον πανομοιοτυπα σε cpu/gpu score.. 8 fps παραπανω; Ποτς γκενεν ατο; Τι κανω λαθος; 😜

Default FOV ολοι 70 να υποθεσω; 

 

HZD_1080p.jpg

Ίσως λογω της εκδοσης.εγω χω την 154 ακομη .θα βρω την 156 και επανερχομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, billeiros είπε

Ίσως λογω της εκδοσης.εγω χω την 154 ακομη .θα βρω την 156 και επανερχομαι

Μπα ισως να ειναι και οι μνημες εμενα ειναι πιο χαμηλα.. Γενικα απο τα σκορ που εχω δει τα δικα σου παντως ειμαστε σχεδον πανομοιοτυπα σε συνθετικα κλπ.. Καλο αυτο σημαινει οτι συμβαδιζουμε και δεν παει κατι ασχημα και σε o/c..

Προς Θεου μην το παρεις οτι λεω κατι για εσενα ε; Απλα κοιταω να δω τι φταιει; Πρεπει να κατσω να φτιαξω και το curve optimizer ρε γαμωτο καποια στιγμη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Μπα ισως να ειναι και οι μνημες εμενα ειναι πιο χαμηλα.. Γενικα απο τα σκορ που εχω δει τα δικα σου παντως ειμαστε σχεδον πανομοιοτυπα σε συνθετικα κλπ.. Καλο αυτο σημαινει οτι συμβαδιζουμε και δεν παει κατι ασχημα και σε o/c..

Προς Θεου μην το παρεις οτι λεω κατι για εσενα ε; Απλα κοιταω να δω τι φταιει; Πρεπει να κατσω να φτιαξω και το curve optimizer ρε γαμωτο καποια στιγμη..

Η αληθεια ειναι οτι εχω πετυχει πολυ δυνατο σεταρισμα στον 5950.εχω πειράξει αρκετα στο bios και εχω συνδυασει  pbo μαζι με uv curve.Ραμ εχω μεινει στα 3800/15 καθως στα 4066 βγαζει hwinfo errors ακομη.Μακαρι να το φτιάξουν καποια στιγμή.παρολα αυτα στο horizon φρονω οτι παιζει ρολο η εκδοση του παιχνιδιου.επισης αν δεις τρέχουμε και διαφορετικους gpu drivers.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, billeiros είπε

Η αληθεια ειναι οτι εχω πετυχει πολυ δυνατο σεταρισμα στον 5950.εχω πειράξει αρκετα στο bios και εχω συνδυασει  pbo μαζι με uv curve.Ραμ εχω μεινει στα 3800/15 καθως στα 4066 βγαζει hwinfo errors ακομη.Μακαρι να το φτιάξουν καποια στιγμή.παρολα αυτα στο horizon φρονω οτι παιζει ρολο η εκδοση του παιχνιδιου.επισης αν δεις τρέχουμε και διαφορετικους gpu drivers.

Καλα μνημες καλα ειμαι και εγω για gaming 3600/c15 (δοκιμαζω 14) και 3800/c16 (δεν ειναι σταθερα ομως ακομη χωρις λιγο τσιμπημα vcore και vsoc). Για το προφιλ τους μια χαρα ειναι μονο για καλο benchmarking υστερουν για αυτο δεν αλλαξα καθολου και πηρα αλλα 16Gb.. Για gaming μια χαρα την κανουν την δουλεια τους.. 

Αλλα το curve πρεπει να βρω λιγο σοβαρο χρονο μαζεμενο να κατσω να το κανω γαμωτο..Και πιο πολυ για να πεσουν ακομη περισσοτερο οι θερμοκρασιες..Εγω παιζω με το dynamic o/c της Dark Hero που κανει switch σε συγκεκριμενο current απο PBO σε manual..  Ελπιζω αυτο το σ/κ το προηγουμενο καηκε δεν προλαβα..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Will check το προφιλ thanx.. Με ενα safe για τα b-die απο το dram calculator ειμαι αλλα τα 4x8 δεν βοηθανε και τοσο για tweaking..Θελει χρονο ειδικα για curve και ειδικα αν δεν πας για ενα all core και τελος..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, d4ydr33m3r είπε

Will check το προφιλ thanx.. Με ενα safe για τα b-die απο το dram calculator ειμαι αλλα τα 4x8 δεν βοηθανε και τοσο για tweaking..Θελει χρονο ειδικα για curve και ειδικα αν δεν πας για ενα all core και τελος..

 

Καλα με 4x8 πολυ ζορικα τα πράγματα.το δουλεψα ετσι κ απογοητευτηκα εντελει και το γυρισα σε δυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρο το κακο για gaming καλα παει μονο για καλο benchmarking δεν κανουν.. τελοσπαντων τερμα με το OT..

1 ώρα πριν, BabisTs είπε

κρατάει ο γέρος καλά για 350€......B)

Τι γερος ρε bro; Αυτος δεν ειναι γερος ο Γκουσγκουνης ειναι 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...