Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν κανει το cable management παίξε με sleeved καλώδια http://www.bitfenix.com/global/en/products/premium-modding/alchemy-cables/ , το αποτέλεσμα θα ειναι πολυ όμορφο και το κουτάκι θα αναπνέει καλύτερα.

 

ναι θελω να κανω κατι τετοιο, αλλα φοβαμαι μη κανω τπτ λαθος και διαλυσω τα καλωδια απτο τροφοδοτικο..να αγορασω ετοιμα καλωδια sleevarismena δν γινεται διοτι δν αφαιρουνται απτο τροφοδοτικο μου..

 

εχω παντως ενα παλιο καμμενο και θα πειραματιστω εκει πανω οταν ερθει η ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Πολυ ωραιο το μηχανημα σου. Θες βεβαια ψυκτρα για την CPU σου και καλυτερο Cable Managment. Αμαρτια να το εχεις ετσι. Αν ειχες παντως ενα καλυτερο η μεγαλυτερο γραφειο και ποιο σημαζεμενο, ολο το PC σου θα εδιχνε καλυτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτο που ειπε ο φίλος απο πανω μια καλύτερη ψύκτρα για τον επεξεργαστή και καλύτερο cable management και ο υπολογιστής αν μπορούσε να μιλήσει θα σου έλεγε Thanks :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το λυπάσαι το πληκτρολόγιο??

το πληκτρολογιο ναι, το palmrest οχι ιδιαιτερα, και επισης τα αυτοκολλητα ειναι high quality,

βγαινουν και ξαναμπαινουν χωρις να αφηνουν residues.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πληκτρολογιο ναι, το palmrest οχι ιδιαιτερα, και επισης τα αυτοκολλητα ειναι high quality, βγαινουν και ξαναμπαινουν χωρις residues.

Αν είναι έτσι πάω πάσο. Ένα mouse pad θες και είσαι κομπλέ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πολυ ωραιο το μηχανημα σου. Θες βεβαια ψυκτρα για την CPU σου και καλυτερο Cable Managment. Αμαρτια να το εχεις ετσι. Αν ειχες παντως ενα καλυτερο η μεγαλυτερο γραφειο και ποιο σημαζεμενο, ολο το PC σου θα εδιχνε καλυτερα. 

 

επειδή δεν κάνω καθόλου overcloack και το καλοκαίρι δεν τον χρησιμοποιώ τοσο δεν έχω θέμα , cable managment δεν ξερω πως να βαλω όλα τα καλώδια που έρχονται απο τις μπροστά θύρες κτλ , όπως και κατω του τροφοδοτικού που περισσεύουν

όσο για το γραφείο απο τις μεγαλύτερες αδυναμίες (είναι και μικρό) το έχω απο όταν ήμουν δημοτικό (τωρα φοιτητής) αλλα δυστυχώς επειδή υπάρχουν άλλα έξοδα θα αργήσει  , συμμαζεμένο δεν παίζει ( ακόμα και μεγαλύτερο οταν πάρω θα έχω πολλά πράγματα )

άλλη  μία οθόνη θέλω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι έτσι πάω πάσο. Ένα mouse pad θες και είσαι κομπλέ!!!

το mousepad το εχω απο το 1991 οταν ειχα ακομα Amiga. δεν το αλλαζω ποτε. XAAXAXAXXAAX

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δεν κάνω καθόλου overcloack και το καλοκαίρι δεν τον χρησιμοποιώ τοσο δεν έχω θέμα , cable managment δεν ξερω πως να βαλω όλα τα καλώδια που έρχονται απο τις μπροστά θύρες κτλ , όπως και κατω του τροφοδοτικού που περισσεύουν

όσο για το γραφείο απο τις μεγαλύτερες αδυναμίες (είναι και μικρό) το έχω απο όταν ήμουν δημοτικό (τωρα φοιτητής) αλλα δυστυχώς επειδή υπάρχουν άλλα έξοδα θα αργήσει  , συμμαζεμένο δεν παίζει ( ακόμα και μεγαλύτερο οταν πάρω θα έχω πολλά πράγματα )

άλλη  μία οθόνη θέλω 

 

 Δεν χρειαζεται να κανεις Overcloack για να βαλεις ψυκτρα. Θα εχεις 3 προτερηματα με την Ψυκτρα. 

 

1) Πολυ καλυτερες θερμοκρασιες (Φαντασου οτι οσο ποιο κρυος ειναι ο επεξεργαστης σου, τοσο καλυτερα για την αποδοση του και τον χρονο ζωης)

 

2) Τεραστια μειωση θορυβου. (Ολο τον θορυβο τον κανει το Stock Fan Cpu. Ειδικα τωρα το καλοκαιρι τρελενεται να γυριζει. Λογικα θα σου εχει παρει τα αυτια. Αν βαλεις Ψυκτρα θα πεις οτι μονο και μονο για τον θορυβο αξιζει).

 

3) Ειναι μουρατο με την Ψυκτρα. ( Ειναι σαν να παρεις ενα καινουριο αυτοκινητο με 350 αλογα και να του βαλεις ζαντες. Θα διξει ολο το αυτοκινητο!)

 

Cable Managment δεν ειναι τιποτα δυσκολο. Κοιτα πρωτα αν εχει το κουτι σου τρυπες ωστε τα καλωδια να περνανε πισω απο την μητρικη. Το Cable Managmet ειναι πρωτα για καλυτερη ροη αερα και δευτερον για λογους αισθητικης! Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...