Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

που να τα βλεπατε ολα τα ηχεια στην αρχη οπως τα ειχα.....τωρα το καθενα τα εχω ξεχωριστα....η οθονη φενεται μικρη μπροστα στα ηχεια....και ειναι και 26"    B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που να τα βλεπατε ολα τα ηχεια στην αρχη οπως τα ειχα.....τωρα το καθενα τα εχω ξεχωριστα....η οθονη φενεται μικρη μπροστα στα ηχεια....και ειναι και 26"    B)

χαχα αληθεια ειναι 26''? φαινεται οντως αρκετα μικροτερη λογω των ηχειων :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι στιγμής όχι δεν κάνει καθόλου θόρυβο , ( και να κανει θα καλύπτετε απο το ups) , όσο για τη μόστρα δεν με ενδιαφέρει (σιγά μην έδωσα τοσα λεφτά για να εχει τις  συρτές για να  μην μπαίνει σκόνη  ευκολα και να βγαλω το κάλυμμα ) το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η παράταση ζωής 

 

αν δεις καλύτερα ότι μπορούσα το έχω βάλει απο την πίσω μερια του κουτιού (μια διαχείριση την έχω κάνει , εγώ τον συναρμολόγησα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΑΜΙGA???  χαλιαααα!!!!!!  ΖΗΤΩ Ο 1040STFM!!!

ηταν του big brother μου απ'το 1989. δεν ειχα saying ως προς την αγορα! εγω και που παιζα Shadow of the Beast και Prince of Persia και Street Fighter και Lemmings μου φαινοταν υπερ-τουμπανο, δεν ειχα κανενα παραπονο! Χαχαχα

Επεξ/σία από Σαϊνόμπι
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας βαλω και γω μιας και κανω backup το server-ακι και εχω ξηλωσει τα μισα του καλωδια και βαριεμαι :P

 

σορρυ για την ποιοτητα το κινητο ειναι γτπ

 

DSC00032.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας βαλω και γω μιας και κανω backup το server-ακι και εχω ξηλωσει τα μισα του καλωδια και βαριεμαι :P

 

σορρυ για την ποιοτητα το κινητο ειναι γτπ

 

DSC00032.jpg

 

Ο πόντικας πάει αποκλειστικά μπρος-πίσω, έτσι; Διότι για αριστερά-δεξιά, στριμόκωλα τα κόβω τα πράματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πόντικας πάει αποκλειστικά μπρος-πίσω, έτσι; Διότι για αριστερά-δεξιά, στριμόκωλα τα κόβω τα πράματα...

 

Με 17αρα οθονη και λιγο ευαισθησια δεν θελει και πολυ :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πει ότι θα βγάλω καλύτερες φωτογραφίες.

http://www.insomnia.gr/topic/215780-insomniacs-desks-pictures-thread/page-146?do=findComment&comment=52450863

 

Δεν είναι το εργαστήριο. Πρόκειται για το σπίτι.

 

 

 

6jj5.jpg
 

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε συ heatspreader να σε ρωτήσω μιας και το χω απορία και μιας και είσαι τύπος που ασχολείται και με pc και όχι μόνο μήλα, οπότε φαντάζομαι ότι θα έχει δει όλων των ειδών τα περιφερειακά

 

πώς τη παλεύεις στο mac με αυτό το πληκτρολόγιο και αυτό το ποντίκι;  πώς είναι έτσι βρε παιδί μου; :lol:

 

ελάχιστοι αγοράζουν περιφερειακά εκτός apple και καταλαβαίνω το λόγο για τους υπόλοιπους και περισσότερους, όμως εσύ που έχεις και pc δεν αισθάνθηκες ποτέ την ανάγκη να πάρεις κάτι καλύτερο ή απλά τα συνήθισες και τα κρατάς για την οπτική αρμονία; 

(γιατί καλύτερα από καλά περιφερειακά pc δε νομίζω να είναι καμιά περίπτωση) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πληκτρολόγιο με βολεύει μια χαρά. Δεν αντιμετώπισα το παραμικρό πρόβλημα. Το mouse μέχρι να το συνηθίσεις, είναι ένα θέμα. Το συνηθίζεις όμως. Το συγκεκριμένο mouse από το Lion και μετά είναι απαραίτητο καθώς το λειτουργικό το χειρίζεσαι με τα Gestures. Χρησιμοποιώ και το Trackpad ταυτόχρονα.

 

Δεν είμαι PC Hater όπως είναι συνήθως οι περισσότεροι Macάδες, ίσα ίσα, όμως όταν χρησιμοποιώ το Mac πολλές φορές σκέφτομαι "Εξωγήινοι το έχουν φτιάξει;" Επειδή έχω μεγαλώσει με PC είμαι λίγο προς το PC στρατόπεδο και πολλές φορές με πιάνει το παράπονο που τα Windows δεν είναι τόσο έξυπνα ή για να το πω καλύτερα, είναι τόσο χαζά. Ναι δεν κρασάρουν και είναι σταθερά (ειδικά αν στηθεί σωστά το μηχάνημα), αλλά μέχρι εκεί.

Δεν δουλεύει το PC για τον χρήστη. Απλά ο χρήστης έχει γίνει έμπειρος και ξέρει να συμπεριφέρεται στο PC με τρόπο που να δουλεύει γι' αυτόν. Ο PC χρήστης τη γνώση που έχει για να κάνει τη δουλειά του, τη θεωρεί δεδομένη για όλους και έτσι θεωρεί τα Windows φιλικό προς το χρήστη λειτουργικό.

 

Από την άλλη μεριά έχει και το Mac τις ιδιοτροπίες του. Ειδικά αν έρχεσαι από τον κόσμο των PC, υπάρχει περίπτωση να τα παρατήσεις αν δεν είσαι ψημένος να προσπαθήσεις για την αλλαγή. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα πράγματα στη ζωή όμως, όχι μόνο στο PC vs Mac.

 

Μία συμβουλή που μου έδωσαν πριν πάω σε Mac, την οποία την ακολούθησα και την λέω και σε μελλοντικούς Mac users, είναι να μην σκέφτονται τα Windows και να μην μεταφέρουν τις συνήθειες τους στο Mac.

 

Είναι πολύ καλή φάση επειδή το Macintosh καλώς ή κακώς δεν είχε μπει τόσο καιρό στα σπίτια μας (ούτε τώρα έχει μπει, αλλά είναι σε πολύ καλύτερα επίπεδα από παλιά), με αποτέλεσμα κάποιος που ασχολείται να μην μπορεί να βρει τόσες λύσεις σε τεχνικά θέματα του λειτουργικού και πως δουλεύει αυτό, όπως έκανε με τα Windows μιας και όλοι είχαν Windows και μπορούσε να μάθει από κάποιον φίλο ή ακόμα και μόνος του όλα αυτά τα χρόνια, να παρακολουθήσει τα σεμινάρια για το OSX και να πάρει τη πιστοποίηση για τεχνική υποστήριξη στο λειτουργικό.

 

Σε συζητήσεις με άτομα που ασχολούνται με την τεχνολογία, αν κάποιος είναι Hater με τα Macintosh, προσωπικά σταματάω να τον παίρνω σοβαρά. Όχι μόνο επειδή θεωρώ πως είναι άσχετος που δεν μπορεί να κατανοήσει και να εκτιμήσει πως δουλεύει το μηχάνημα, αλλά περισσότερο επειδή σαν άνθρωπος είναι κλειστός και βλέπει μέχρι ένα σημείο. Φοβάται το διαφορετικό...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...