Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οκ. φιλε.

κατατοπιστικοτατος. και παλι μπραβο.

η ερωτηση μου για το DAC σου και τα  A5+ εχει να κανει με το οτι εχω δει αυτον τον συνδιασμο πολλες φορες σε youtubers.

σαφεστατα  τα αρκετα DAC's που περασαν απο τα χερια μου  B) δεν με περιορισαν στις επιλογες ηχειων.

περισσοτερο με περιορησε η φορητοτητα τους οταν τα συνδιαζα με ακουστικα...

περιμενω το review για το κουτι...

 

και μια  τελευταια παρατηρηση  το RØDE προφερεται RED και οχι RODE...λαθος που κανουμε ολοι συχνα...

  :cry:  :cry: παλι θα με κραξει ο radiohead :cry: :devil:

 

Φίλε booka, είσαι σωστός σε αρκετά.

 

Παρέλειψα να συμπεριλάβω την καρέκλα (στην περιγραφή την έχω), αλλά είχα τραβήξει πιο πριν φωτογραφίες οπότε κοίτα παρακάτω.  ;)

 

Έχω pop filter αλλά δεν το έβαλα για αισθητικούς λόγους ώστε να είναι εμφανές το μικρόφωνο. (σχετικά με τα σι,τσι αυτά δεν φεύγουν με φίλτρα, θέλει επεξεργασία και πάλι μειώνεται, με τον ήχο το παλεύω ακόμη, δεν είμαι στο επίπεδο που θα ήθελα.)

 

Το boom arm είναι ασφαλές εκεί (λόγο παιδιών) και έρχεται μπροστά όταν χρειαστεί με μια απλή κίνηση.

 

Σχετικά με τον χώρο δεν είναι στο μέσο το δωματιού κτλ. γιατί δεν έχω δικό μου δωμάτιο οπότε έγιναν συμβιβασμοί.

 

Τα ηχεία είναι πάρα πολύ καλά, έχουν 5" woofer, καλύπτουν αρκετά χαμηλές συχνότητες, ξύλινη καμπίνα, μπορούν να συνδεθούν ενσύρματα με δύο πηγές και όποτε θες παίζεις απευθείας και με bluetooth. (Τα A5+ δεν θα τα έπαιρνα γιατί κοστίζουν όσο αντίστοιχα studio monitors που είναι πολύ καλύτερα).

 

Όσο για το DAC, αυτό δεν σε περιορίζει στις επιλογές ηχείων ή ακουστικών, το DAC είναι σαν μια κάρτα ήχου, το συγκεκριμένο το επέλεξα για την καλή ποιότητα ήχου που έχει σε σχέση με τα χρήματα που κοστίζει και για τις εξόδους ηχείων-ακουστικών που μπορώ να συνδυάσω. 

 

@BlueBlood7 Κάνε λίγη υπομονή και θα κάνω ένα review για το κουτί που θα τα λέω όλα.

 

 

 

Κάτω χαμηλά στο έπιπλο δίπλα είναι και ένα PS3.  :rolleyes:

Επεξ/σία από booka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ. φιλε.

κατατοπιστικοτατος. και παλι μπραβο.

η ερωτηση μου για το DAC σου και τα  A5+ εχει να κανει με το οτι εχω δει αυτον τον συνδιασμο πολλες φορες σε youtubers.

σαφεστατα  τα αρκετα DAC's που περασαν απο τα χερια μου  B) δεν με περιορισαν στις επιλογες ηχειων.

περισσοτερο με περιορησε η φορητοτητα τους οταν τα συνδιαζα με ακουστικα...

περιμενω το review για το κουτι...

 

και μια  τελευταια παρατηρηση  το RØDE προφερεται RED και οχι RODE...λαθος που κανουμε ολοι συχνα...

  :cry:  :cry: παλι θα με κραξει ο radiohead :cry: :devil:

 

Στην ερώτηση για τα ηχεία απάντησα "(Τα A5+ δεν θα τα έπαιρνα γιατί κοστίζουν όσο αντίστοιχα studio monitors που είναι πολύ καλύτερα)".

 

Η παρατήρηση για την προφορά είναι λίγο άτοπη, εμβαθύνεις αρκετά στη λεπτομέρεια αλλά όπως και να έχει σου παραθέτω 2-3 άλλα videos που είναι και από την ίδια την εταιρία κάποιο για να το ακούσεις πως προφέρεται. rode1 rode2  rode3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εφοσον απάντησες δεν χρειάζεται να ξανααπαντας. άπλα διευκρίνισα γιατί σε ρώτησα.

έχεις δίκιο στην προφορά το λάθος προφανως είναι δικό μου...

....

 

με μπερδεψε ο μπαρνακλης 16:16

 

 

Στην ερώτηση για τα ηχεία απάντησα "(Τα A5+ δεν θα τα έπαιρνα γιατί κοστίζουν όσο αντίστοιχα studio monitors που είναι πολύ καλύτερα)".

 

Η παρατήρηση για την προφορά είναι λίγο άτοπη, εμβαθύνεις αρκετά στη λεπτομέρεια αλλά όπως και να έχει σου παραθέτω 2-3 άλλα videos που είναι και από την ίδια την εταιρία κάποιο για να το ακούσεις πως προφέρεται. rode1 rode2  rode3

Επεξ/σία από booka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς εδώ π είστε μαστοριά και έχετε χρησημοποιησει διάφορα

 

Για τα καλώδιο που πανε πολυμπριζο τι δεματικά υπαρχουν; Π να πιάνουν πανω στο γραφείο κιόλας; Επίσης αν θέλω νανφτιαξω μόνος μ γραφείο το υλικό φτηνό κ καλό μα βάλω για την πανω επιφάνεια;

Και πόδια απο που είναι δοκιμασμενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εσείς εδώ π είστε μαστοριά και έχετε χρησημοποιησει διάφορα

 

Για τα καλώδιο που πανε πολυμπριζο τι δεματικά υπαρχουν; Π να πιάνουν πανω στο γραφείο κιόλας; Επίσης αν θέλω νανφτιαξω μόνος μ γραφείο το υλικό φτηνό κ καλό μα βάλω για την πανω επιφάνεια;

Και πόδια απο που είναι δοκιμασμενα;

 

διαλέγεις και παίρνεις https://www.skroutz.gr/c/761/diaxieirish-kalodiwn.html?from=catspan&keyphrase=%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%B9+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CF%89%CE%B4%CE%B9%CE%B1

 

Πόδια και επιφάνειες έχει σε leroy praktiker ikea

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος Γιώργο, έχει γίνει πολύ δυνατό το setup σου φίλε.Σε βλέπω να χτυπάς και δεύτερη 1070 όπως το πας..

Ευχαριστώ πολύ.!Ένα τέτοιο σενάριο σκέφτομαι και γω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καινούργια επιφάνεια εργασίας με καβαλέτα.  (το καλοριφέρ εννοείται ότι δεν δουλεύει)

 

attachicon.gifIMG_3451.jpg

+1000 για το jack

 

Έχουμε το ίδιο φωτιστικό. Βάζοντάς το στην τρίτη σκάλα και λυγίζοντάς το πίσω απο την οθόνη είναι ότι πρέπει για bias lighting

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...