Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα update και απο εμένα

 

* Μπήκε ταινία led κάτω απο το γραφείο

* Έφτιαξα τα καλώδια

* Νέα οθόνη 27αρα στον τοίχο

* Ηχεία στον τοίχο

 

Πριν και μετά

 

post-66997-0-50133000-1483105097_thumb.jpg

post-66997-0-36866600-1483105110_thumb.jpg

post-66997-0-83040900-1483105118_thumb.jpg

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλή χρονιά , έχω ένα περίεργο θέμα με την ταινία LED κάτω απο το γραφείο.

Ξεκολλάει συνέχεια !!!

Την πάτησα καλά την πρώτη μέρα, βλέπω την επόμενη είχε κρεμάσει απο κάτω.

Την ξανακολλάω και βάζω μανταλάκια γύρω γύρω για μία μέρα. Τα βγάζω την επόμενη , την βλέπω το βράδυ πάλι είχε κρεμάσει.

Βάζω ταινία διπλής όψης και την κολλάω πάλι απο την αρχή, την επόμενη μέρα πάλι κρέμεται, μανταλάκια για ένα 24ωρο, τα βγάζω πάλι τα ίδια.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει,θερμαίνεται η κόλλα απο τα led και ξεκολάει? Έχει κανείς καμια ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους και καλές γιορτές να έχουμε!Κάνω μια μικρή ενημέρωση για το γραφείο μου..

attachicon.gif20161222_030702.jpg

attachicon.gif20161222_030731.jpg

Αυτό με τις δύο οθόνες δεν το κατάλαβα ποτέ. Δηλαδή όταν παίζεις βλέπεις την ένωση των οθονών; Να πω ότι ήταν τρεις, ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθάρισε καλά την επιφάνεια τραπεζιού και λεντοταινιας, από θερμοκρασία δύσκολο το βλέπω.

Εδω ξεκολλάει από την ταινία διπλής όψης, δεν έχω να καθαρίσω κάτι, ευχαριστώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τις δύο οθόνες δεν το κατάλαβα ποτέ. Δηλαδή όταν παίζεις βλέπεις την ένωση των οθονών; Να πω ότι ήταν τρεις, ok.

Προφανώς και όταν κάνεις gaming, το κάνεις μόνο στην κύρια οθόνη. Η δεύτερη οθόνη, μπορεί να χρησιμεύσει για δουλειά κυρίως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγοράζεις από οποιοδήποτε hobby store η γνωστό μαγαζί εργαλείων. ή απλά δανείζεσαι από ένα φίλο σου.

επιλεγείς αντίστοιχο στικακι κόλλας με την ίδια διατομή. Έχω δει 7-11 -12 -13 14mm .

ένα 11 αρι κάνει την δουλειά σου.

διαλέγεις απλά στικακια.

για την εφαρμογή σου δεν θέλεις τα στικακια πιο μεγάλης θερμοκρασίας  

προσοχή να μην καείς από την μύτη του πιστολιού. η απο την κολλα που τρέχει.

έχε και ένα χαρτί για να σκουπίζεις την μύτη. αν χρειαστεί.

 

δες και εδω...

http://www.skroutz.gr/c/952/kollitiria-thermokollitika.html?from=most-popular&keyphrase=πιστολι+θερμοκολλησης

 

Θέλω πιστόλι για αυτήν την κόλλα να υποθέσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτό με τις δύο οθόνες δεν το κατάλαβα ποτέ. Δηλαδή όταν παίζεις βλέπεις την ένωση των οθονών; Να πω ότι ήταν τρεις, ok.

Καλησπέρα και καλή χρονιά να έχεις.Καταρχάς τη δεύτερη οθόνη την έβαλα έτσι για την εμπειρία να δω πως είναι και αν χρησιμεύει κάπου τελοσπάντων.Κατέληξα ότι προσωπικά εμένα δε μου χρειάζεται μια δεύτερη οθόνη,γιατί παραμένει πρακτικά άχρηστη,καθώς δεν κάνω πολλά πράγματα μαζί και η μία 34άρα αρκεί και περισσεύει.Τώρα όσον αφορά τα παιχνίδια,η ένωση των οθονών μπορεί να μετατοπιστεί δεξιά ή αριστερά ανάλογα που σε βολεύει εσένα και να μην βλέπεις τα bezels των οθονών.Αλλά και εκεί η δεύτερη οθόνη δε με βόλεψε,αντιθέτως ένιωσα να με ζαλίζει πολλές φορές.Παρόλα αυτά δεν ήταν άσχημη εμπειρία γενικά. 

Επεξ/σία από Liako25
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγοράζεις από οποιοδήποτε hobby store η γνωστό μαγαζί εργαλείων. ή απλά δανείζεσαι από ένα φίλο σου.

επιλεγείς αντίστοιχο στικακι κόλλας με την ίδια διατομή. Έχω δει 7-11 -12 -13 14mm .

ένα 11 αρι κάνει την δουλειά σου.

διαλέγεις απλά στικακια.

για την εφαρμογή σου δεν θέλεις τα στικακια πιο μεγάλης θερμοκρασίας  

προσοχή να μην καείς από την μύτη του πιστολιού. η απο την κολλα που τρέχει.

έχε και ένα χαρτί για να σκουπίζεις την μύτη. αν χρειαστεί.

 

δες και εδω...

http://www.skroutz.gr/c/952/kollitiria-thermokollitika.html?from=most-popular&keyphrase=πιστολι+θερμοκολλησης

 

 

Α οκ αστείο ποσό θα πάρω ένα να υπάρχει, μετά βγαίνει εὺκολα - αφήνει σημάδια σε περίπτωση που καούν τα led και θέλω να τα βγάλω?

Ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανάλογα την ποσότητα και το υλικό του γραφειου. για αυτό συνήθως  κολλάμε τα led στην κάτω πλευρά του γραφείου. :-D

γενικά βγαίνει σχετικά εύκολα. αλλά αν βάλεις και ένα τόνο κόλλα θα ζοριστείς περισσότερο. :-)

αν χρειαστεί να βγάλεις τη κόλλα την  ζεσταίνεις με ένα σεσουάρ ή με πιστόλι θερμού αέρα...

 

εχω κολλησει ρουτερ 

καλώδια/ card reader/ usb hub σε γραφειο 

χωρίς προβλήματα....

 

 

Α οκ αστείο ποσό θα πάρω ένα να υπάρχει, μετά βγαίνει εὺκολα - αφήνει σημάδια σε περίπτωση που καούν τα led και θέλω να τα βγάλω?

Ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...