Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ παιδιά

 

Αυτός είναι για να απαντώ email και να γράφω (χόμπυ), να ακούω μουσική. Αυτά.

Το φωτιστικό είναι ΙΚΕΑ και έχει και Qi για το Samsung s7 edge μου.

Η καρέκλα δε θυμάμαι μπορεί κι αυτή ΙΚΕΑ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ στην κρεβατοκάμαρα τον έχω γιατί στο σαλόνι προτίμησα να κάνω χώρο να παίζουν τα παιδιά μου :)

Οπότε γιατί σου φαίνεται παράξενο? Αν δεν έχει χώρο αλλού μια χαρά είναι και εκεί

Απλά επειδή εγώ την κρεβατοκάμαρα την έχω συνδέσει στο μυαλό μου με χώρο χαλάρωσης χωρίς μέσα λαπτοπ-υπολογιστες κτλπ.

 

Αλλά βέβαια ότι βολεύει τον καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά επειδή εγώ την κρεβατοκάμαρα την έχω συνδέσει στο μυαλό μου με χώρο χαλάρωσης χωρίς μέσα λαπτοπ-υπολογιστες κτλπ.

 

Αλλά βέβαια ότι βολεύει τον καθένα.

Πρέπει απλά να μάθεις να κλείνεις τον υπολογιστή το κινητό και το ταμπλετ και την τηλεόραση και το smartwatch και να χαλαρώνεις χαχα.

Πέρα από την πλάκα αν είχα επιπλέον χώρο για δεύτερο γραφείο θα είχα τη κρεβατοκάμαρα χωρίς ρεύμα. Με κεράκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια αλλαγή στο γραφείο μου και ενημερώνω προηγούμενο πόστ μου..attachicon.gifIMG_20170125_220507_572.jpg

 

Καλησπερα. Επειδη ψαχνω παρομοιο γραφειο που αγορασες το συγκριμενο?

 

Τελειο το setup παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά επειδή εγώ την κρεβατοκάμαρα την έχω συνδέσει στο μυαλό μου με χώρο χαλάρωσης χωρίς μέσα λαπτοπ-υπολογιστες κτλπ.

 

Αλλά βέβαια ότι βολεύει τον καθένα.

 

Μωρέ ναι δεν διαφωνώ , μακάρι να υπήρχε χώρος για γραφείο, για game room κτλ.

Εγώ που δουλεύω και μια φορά την εβδομάδα απο το σπίτι μου πήρε κανα 6μηνο να συνηθίσω ότι το κρεβάτι είναι ακριβώς απο πίσω μου :D , άσε που το στρώνω γιατί δεν μπορώ στην ιδέα ότι είναι άστρωτο χεχε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω άδειας είπα να φτιάξω μερικά πραγματάκια στο γραφείο. Έφτιαξα δυο βασεις για τα ηχεία και ενα σταντ για το λαπτοπ για να μην το εχω πανω στο γραφείο.

Σειρα έχει η επιφάνεια.

 

image.jpg

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω άδειας είπα να φτιάξω μερικά πραγματάκια στο γραφείο. Έφτιαξα δυο βασεις για τα ηχεία και ενα σταντ για το λαπτοπ για να μην το εχω πανω στο γραφείο.

Σειρα έχει η επιφάνεια.

 

image.jpg

φίλε μου πολύ καλή δουλειά!

έχεις κάποιο worklog ή tutorial για να φτιάξω και εγώ που θέλω για τα monitor μου;

Ακουστικά πως είναι; έχεις buzzing ή κάποιο άλλο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγω άδειας είπα να φτιάξω μερικά πραγματάκια στο γραφείο. Έφτιαξα δυο βασεις για τα ηχεία και ενα σταντ για το λαπτοπ για να μην το εχω πανω στο γραφείο.

Σειρα έχει η επιφάνεια.

 

image.jpg

Πολύ ωραίο, πίσω από το γραφείο τι χρώμα είναι η λεντοταινία που έχεις βάλει; Ούτε άσπρο ούτε κίτρινο σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου πολύ καλή δουλειά!

έχεις κάποιο worklog ή tutorial για να φτιάξω και εγώ που θέλω για τα monitor μου;

Ακουστικά πως είναι; έχεις buzzing ή κάποιο άλλο θέμα;

Eψαχνα να βρω καπου να παραγγείλω αλλά δεν έβρισκα επιτραπέζιες τετοιου ειδους και καποιες που βρήκα που ήταν και πτυσόμενες κανανε 80 ευρώ το λειγότερο και είπα να τις φτιάξω αφού είχα χρόνο.

 

Ο άξονας είναι σωλήνα 60 χιλιοστά διάμετρος και έχω κολλήσει πάνω και κάτω λαμαρίνα 80χ80mm και έχω βιδώσει σε αυτήν μελαμίνη 15χ15 εκατοστά και τα έβαωα με ένα μαύρο mat σπρευ. Αν δεν μπορείς μονος σου σε ένα σιδερά αν πας μπορεί να στο φτιάξει και όλο από σιδερο ΄με πολύ λιγότερα λεφτα από ότι τις πουλάνε ,παίρνεις και ένα σπρευ και τις βάφεις και ότι χρώμα θες.

 

Τα monitor τα έχω από το 2009 νομίζω. Τα λεφτά τους τα έχουν βγάλει και με το παραπάνω, δεν είχαν ποτέ θέμα, αρκεί να τα συνδέεις με καλώδια της προκοπής.

 

Πολύ ωραίο, πίσω από το γραφείο τι χρώμα είναι η λεντοταινία που έχεις βάλει; Ούτε άσπρο ούτε κίτρινο σίγουρα.

 

Λευκή είναι η λεντοταινία τώρα πόσα Κ είναι δεν ξέρω είναι κατι ανάμεσα σε θερμό και ψυχρό ,μου την είχε δώσει ένας φίλος που του είχε περισέψει και την συνδεσα με ένα τροφοδοτικό από router και δεν έχω και την συσκευασία να δω να σου πω :unsure:

 

Στη φωτό είναι τα φίλτρα από το κινητό που το αλλάζουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...