Προς το περιεχόμενο

Insomniac's Desks Pictures thread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

54 λεπτά πριν, emperor4her είπε

Καλημερα, σκεφτομαι να φτιαξω ενα γραφειο αρκετα μεγαλο.. υπολογιζω 240*80

ερωτηση, πανω σαν ταβλα, τι μπορω να βαλω? μελαμινη? κατι αλλο που να μην ξεφευγει σε τιμη υπαρχει? 

αυτο τι ξυλο ειναι?

Καλημερα! Ειναι μασιφ πανελ οξιας.

Επειδη τα συγκερκιμενα πανελ ερχονται απο τους προμηθευτες 4μετρα. Το μαγαζι π το αγορασα εγω το ελαχιστο π μπορουσε να μ κοψει απο το πανελ ηταν 2m ωστε κ αυτοι να μπορεσουν να πουλησουν το υπολοιπο κομματι.

Το αγορασα καπου στα 120€ σε διασταση 4μ x 80cm x 4cm, απο κει κ περα θελει τριψιμο ασταρι κ βερνικι.

Επισης, υπαρχουν κ φθηνοτερα οπως πχ πευκου κ ελατης αλλα κ ακριβοτερο δρυς.

Προσεχε με τις τιμες!! αλλα μαγαζια ζητουσαν ακομα κ τα 2πλασια+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, ma3stros είπε

Καλημερα! Ειναι μασιφ πανελ οξιας.

Επειδη τα συγκερκιμενα πανελ ερχονται απο τους προμηθευτες 4μετρα. Το μαγαζι π το αγορασα εγω το ελαχιστο π μπορουσε να μ κοψει απο το πανελ ηταν 2m ωστε κ αυτοι να μπορεσουν να πουλησουν το υπολοιπο κομματι.

Το αγορασα καπου στα 120€ σε διασταση 4μ x 80cm x 4cm, απο κει κ περα θελει τριψιμο ασταρι κ βερνικι.

Επισης, υπαρχουν κ φθηνοτερα οπως πχ πευκου κ ελατης αλλα κ ακριβοτερο δρυς.

Προσεχε με τις τιμες!! αλλα μαγαζια ζητουσαν ακομα κ τα 2πλασια+

ναι οι τιμες ειναι οτι να ναι γενικα.. για πευκο μου ζητησαν 180Ε 220*80 στην πατρα.. 

δεν θα με χαλαγε το 4μετρο να βγαλω και κατι εξτρα κομματια που θελω. θα παρω σβαρνα τα μαγαζια στην πατρα να δω, δεν εχουμε και τοσο ανταγωνιστικες τιμες εδω και ο καθενας ζηταει οτι τον βολευει καλυτερα.. :( 

απο που το πηρες εσυ? θα με συνεφερε αποστολη πατρα αραγε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, emperor4her είπε

ναι οι τιμες ειναι οτι να ναι γενικα.. για πευκο μου ζητησαν 180Ε 220*80 στην πατρα.. 

δεν θα με χαλαγε το 4μετρο να βγαλω και κατι εξτρα κομματια που θελω. θα παρω σβαρνα τα μαγαζια στην πατρα να δω, δεν εχουμε και τοσο ανταγωνιστικες τιμες εδω και ο καθενας ζηταει οτι τον βολευει καλυτερα.. :( 

απο που το πηρες εσυ? θα με συνεφερε αποστολη πατρα αραγε? 

Το αγορασσα απο το παρακατω:

https://www.timbersafloor.gr/

Ετσι με ενα γρήγορο google search βλεπω πχ το παρακατω π έχει τιμες, για να εχεις μια εικονα:

https://magafosis.gr/index.php/panel-2

Πανω κατω ειναι ιδιες οι τιμες με το παραπανω μαγαζι π το αγορασα εγω.. Μ φαινονται καλες τιμες αλλα δεν ειμαι ειδικος :S εκανα απλα μια μικρη ερευνα. Εαν καποιος ειναι γνωστης απο ξυλεια κ τιμες ας μας διαφωτισει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/3/2021 στις 10:42 ΠΜ, emperor4her είπε

Καλημερα, σκεφτομαι να φτιαξω ενα γραφειο αρκετα μεγαλο.. υπολογιζω 240*80

ερωτηση, πανω σαν ταβλα, τι μπορω να βαλω? μελαμινη? κατι αλλο που να μην ξεφευγει σε τιμη υπαρχει? 

αυτο τι ξυλο ειναι?

καλησπερα φιλε μου..μπορεις να πας να κοιταξεις σε καποιο εργοστασιο ξυλειας...εγω πχ πριν κατι χρονια ειχα παρει για γραφειο παγκο κουζινας 2.15μ αλλα βεβαια ειναι πιο μαζεμενος οχι 80αρης που θελέις..βεβαια υπαρχει περιπτωση να μπορεις να διαλεξεις και 80αρηδες δεν ειμαι και σιγουρος...εγω τον ειχα παρει 50Ε αν θυμαμαι καλα και ουτε γρατσουνιεται ευκολα ουτε τπτ και εχω καταβολευτεια...ανεβαζω και μια φωτο να δεις ακριβως τι εννοω.επισης για στηριξη ειχα παρει 4 μεγαλες γωνιες (αυτες σχεδον τις πληρωσα περισσοτερο απτον παγκο 😂 ).

 

Χωρίς τίτλο.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Διαβαζα το thread  χθες κανα 3ωρο . Εδω το υποκατασκευη δικο μου setup.Θελω ακομα καμβαδες και ηχομονωτικα.

Το γραφειο το χα παρει απο skroutz ειναι 150x74x70. Black Friday 49.90 Αν και το βλεπω να αλλαζει συντομα, αλλα προς το παρον με εχει βολεψει για αυτο που το ηθελα.

Βιντεο με το setup των οθονων εδω.

Το μηχανημα το χρησιμοποιω κυριως για joomla wordpress adobe premiere lightroom και καψιμο φουλ assetto corsa. Η μια 27 4κ η δευτερη οθονη 24 1080p. Δεν νομιζω οτι χρειαζεται ιδιο μεγεθος οταν εχεις 2 οθονες κατα την γνωμη μου. Οι βασεις einai bratech , η καρεκλα η kaiser maroon, και στα specs εχουμε 32gb ram /i7 8700k/2070 rtx /H500M coolermaster/ samsung ssd x 3 / ηχεια z333 2.1 /  ακουστικα corsair voidpro RGB/ K70 rgb mk2 / M65 pro mouse / mm 350 mousepad 
Στα πλαγια του γραφειου πισω απο το κουτι φαίνεται  το switch tplink. Οταν φτιαχναμε το σπιτι εκανα εγκατασταση σε ολο το σπιτι με ethernet 8αρια. Δηλαδης εχω το ρουτερ στο σαλονι, βγαζω 4 λαν καλωδια που πανε εσωτερικα στους τοιχους και σε καθε δωματιο κουμπωνεις lan η access point για σημα και στην αυλη. Λογο θορυβου εβαλα switch γιατι απο 50αρα συνδεση εβλεπα 32. Μολις τοποθετητηκε το tplink εχουμε 50αρα και παλι 


161083038_10158635726473300_8532939910661675777_o.jpg.d49441ac8281f132b050d83f1016556d.jpg.

161552486_10158635759633300_2748311868904903448_o.jpg

160998786_10158635757838300_5219771614250000695_o.jpg

Επεξ/σία από xydte
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, JimmyZ είπε

Θέλω να πάρω ένα καινούργιο μόνιτορ, περιφεριακά και καρτα γραφικών :(

Specs: Amd 5600x και μια φοβερή gt 710. Καθόλου ιδέες?

Fixxed. :D

Για φέτος κάρτα γραφικών την ξεχνάς, από το 22 και βλέπουμε.
Για τα υπόλοιπα έχεις επιλογές.

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, SakafliaC είπε

edit

 

 

 

Πώς ανεβάζω τις φωτο απ το κιν όταν είναι πάνω από 2mb που ζητάει το φόρουμ? 😡

Βρες κάποιο app στο play store / app store που να σου κάνει resize ή τις ανεβάζεις κάπου αλλού σε κάποιο free image host και βάζεις εδώ τα linkst

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...