Προς το περιεχόμενο

Ξένες σειρές που παρακολουθείτε αυτόν τον καιρό


paredwse

Ποιές σύγχρονες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε αυτή την εποχή;  

40 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιές σύγχρονες τηλεοπτικές σειρές παρακολουθείτε αυτή την εποχή;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και τα επεισόδια ήταν 55+ λεπτά, εγώ δεν κόλλησα με την έννοια του βλέπω 5 επεισόδια μαζί, έβλεπα ένα-δύο την ημέρα (και λόγω χρόνου βέβαια), και όταν έφτανε στην κορύφωσή της κάθε σεζόν έβλεπα και παραπάνω.

 

Όπως και να έχει, καλή αρχή :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 196
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αρχισα το καλοκαιρι και εγω το the wire και αν και μου αρεσει αρκετα το βρισκω 2 κλασεις κατωτερο απο the shield. Χανει κατι στους χαρακτηρες, το acting, πολλα αργα και βαρετα σημεια με εκαναν να το πιστευω αυτο. Εχω δει τις 2 πρωτες σεζον, η 1τη ειχε πολυ μαυριλα ρε παιδι μου στα projects, και η 2ρη ηταν μια περιεργη στροφη στα λιμανια που για αρκετα επεισοδια ηταν πολυ βαρετη και με μειωμενο ενδιαφερον. Ανιση σε σχεση με την 1τη σεζον. Τωρα θα αρχισω την 3τη

 

Ισως να ειναι ποιο ρεαλιστικη απο το the shield αλλα με την καμια δεν ειναι το ιδιο διασκεδαστικη και χανει πολυ σε συγκριση χαρακτηρων. Το the shield για μενα ειναι το μεγαλυτερο αστυνομικο επος στην τηλεοραση, μοναδικη σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλη λατρεία το Shield. :o:o

 

Άλλα είναι άλλο είδος σχεδόν, οκ αστυνομικές και οι δύο, αλλά δεν θεωρώ ότι πρέπει να τις συγκρίνουμε γιατί θα τις αδικήσουμε. Πάντως δες και το υπόλοιπo, αν και η δεύτερη είναι αγαπημένη season, και η τέταρτη είναι κορυφαία, αλλά φυσικά και οι 3,5. Απλά το Shield είναι κάμποσο πιο εύπεπτο*, πιο διασκεδαστικό, και σου προσφέρει σαφώς περισσότερες συγκινήσεις. Πάντως εμένα και οι δύο σειρές είναι στο top μου, το Shield το βλέπω πολλά χρόνια και το λατρεύω όσο δεν πάει, το Wire το είδα όλο μαζί σχεδόν και έμεινα με ανοικτό το στόμα όταν τέλειωσε και αντιλήφθηκα τι είδα σε πέντε σεζόν από μία σειρά.

 

*Δεν το λέω σε καμία περίπτωση αρνητικά, απλά είναι η λέξη που μου έρχεται στο μυαλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παρακολουθήσει καμιά από τις σειρές που λέτε εδώ, αλλά αυτό τον καιρό βλέπω Boston Legal και μ αρέσει πολύ.

 

Α πιστεύω θα αρέσει και στον manuel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη λίστα κι αυτό :). Τα δικαστικά μ' αρέσουν αρκετά, οπότε πιθανότατα να πάρει γρήγορα την ευκαιρία του.

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα το 1το του sons of anarchy. Δεν ξερω αν θα δω 2ρο, Δεν ειναι οτι ειναι τραγικη σειρα, αντιθετως εχει πολλες γνωστες φατσες και ισως εχει και λιγο potential sto story. Αλλα καποιες φορες ξυνιζω με διαφορα πραγματα και συναντησα πολλα απο αυτα σε ενα επεισοδειο μονο!

 

 

 

Υπαρχει το cool το ρεαλιστικο και πειστικο και υπαρχεο και το holluwood fake cool που δεν πολυγουσταρω. Στο 1το βλεπεις τον nigger dealing sta projects sto the wire και αισθανεσαι οτι εισαι εκει στην συνοικια και βλεπεις τι πραγματικα γινεται, η βλεπεις τον μαικ τσικιλη στο shield να την πεφτει σε καποιον μεξικανο συμοριτη και λες αυτος ο μπατσος καπου εξω υπαρχει και γαμει και δερνει. Και μετα βλεπεις τα φλωρακια με τα τζακετακια στα τσοπερακια τους να προσπαθουν να πεταξουν cool ατακες και να δειχνουν badass και απλα βλεπεις οτι ειναι ψευτικο και Over the top. οποτε αυτο αμεσως με εκανε να αισθανομαι οτι βλεπω μια απαραδεκτη κλισε σειρα. cheapo hollywood cliche σειρα

 

Μετα στο καστ, ναι εχουμε πολλες γνωστες φατσες αλλα δεν ειναι και απαραιτητα καλο. Γουσταρο στις σειρες να γνωριζο καινουρια προσωπα, αλλα δυστυχος πλεον γινονται πολλες "μεταγραφες". υπαρχει μια κλικα ηθοποιων που πανε απο σειρα σε σειρα και οτι κατσει. Αν ειναι καλος μπορει να σε πεισει οτι πεζει νεο ρολο, αν οχι το βλεπεις σαν αγγαρια και σου θυμιζει κατι απο την προηγουμενη δουλεια του. Πχ εδω η πεγκυ τα παει μια χαρα (οπως και σε αλλες προσφατες σειρες) αλλα οι περισοτεροι απο τους υπολοιπους μου αφησαν κακη εντυποση. Νομιζω εχει γινει και κακο καστινγκ, ο Hellboys μπηκε απλα επειδη ειναι στα πανω του, το υπολοιπο γκανγκ εχει περιεργους μεσηλικες χαρακτηηρες που δεν ταιριαζουν σε τετοια συμορια. Μετα ειχαν για γκομενα του πιτσιρικου της συμοριας την τυπισα που επαιζε την αδερφη του JOEY η οποια ειναι κοντα στα 40! Και για καπακι πεταχτηκε μια στιγμη και η αλλη η σαβρα που επαιζε sto jerincho η οποια και μονο που θυμιζει αυτη την σειρα φτανει για να σταματησω την καινουρια της λολ!

 

 

Οποτε δεν μου αρεσε το καστ και το ψευτικο στυλακι της σκατοσυμοριας τους, οποτε τι μενει. Το στορυ. Ε και αυτο δεν ειναι τιποτα σπουδαιο, ο πιλοτος ηταν σχετικα αργος και βαρετος, μεσηλικοι συμοριτες ελεγχουν ολες τις παρανομες δραστηριοτητες τις μικρης πολης τους. Ο τζουνιορ της παρεας εκανε ενα γιο και επισης ανακαλυψε οτι ο πατερας του (ιδρυτης της συμοριας) δεν σκοπευε αρχικα να εχει η συμορια παρανομο χαρακτηρα. Σαν αγαθουλης που ειναι και αυτος, σιγα σιγα θα ψαξει τον σωστο δρομο, αλλα προφανος δεν θα τον αφησουν οι συναδελφοι συμοριτες να ξεφυγει ευκολα. Καπως ετσι θα κυλισει. Στο ενδιαμεσο θα σκοτωνουν και τιποτα μεξικανους η αραπηδες και θα ψαχνουν τροπους για να κανουν αυτες τις σκηνες βιαιες και εχχμμ cool.

 

σορυ αλλα προτιμο να βαλο καποια αλλη σειρα να ξαναδω απο την αρχη, παρα αυτην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τι λεει, καμια βελτιωση στα επομενα 2 επεισοδια οι υιοι της αναρχιας?

 

Anyway στα @@ μου το SOA, ηρθα να γραψω μια αναθεωρηση για το the wire καθως μολις τελειωσα την 3τη σεζον. Οκ απο πριν ελεγα οτι ειναι καλη σειρα αλλα οχι και τελεια κυριως επειδη δεν μου αρεσε η παρενθεση της 2ρης σεζον με τα λιμανια. Εχοντας τελειωσει την 3τη σεζον, ολα εχουν δεσει και αισθανομαι σαν να εχω διαβασει ενα συναρπαστικο αστυνομικο βιβλιο. Εχει φτασει στα επιπεδα shield απο αποψη ενδιαφεροντος, ειναι ποιο λεπτομερες και ρελιστικο, αλλα οχι τοσο διασκεδαστικο μιας και το shield εχει ποιο cool χαρακτηρες και δραση. Αλλα το wire εχει Bubbs και Omar. Ο bubs δινει απιστευτο ρεσιταλ, τετοιο που μονο με michael c hall στο dexter μπορο να το συγκρινω. Απορω πως δεν εχει παρει 17 εμυ, 45 οσκαρ και να θεωρειται ο καλυτερος ηθοποιος της δεκαετιας λοοοολ. Στον αντιποδα υπαρχει η πιθηκοφατσα του mcNalty που με χαλαει. Επισης αυτος μαζι με τον χοντρο φιλο του εχουν γυρισει τις χειροτερες μεθυσμενες σκηνες που εχω δει, τραγικο acting (αλλλα μονο οταν το πεζουν μεθυσμενοι)

Επεξ/σία από tzinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ μετά από αυτά που έγραψες για το πρώτο επεισόδιο τι να σου πω για το SOA; Αφού είχαμε ακριβώς αντίθετες απόψεις λολ

 

Το δεύτερο πιο ήρεμο από το πρώτο, εμένα μου άρεσε, το τρίτο δεν το είδα ακόμη, πάντως θα την συνεχίσω 100% γτ μαρέσει το concept αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...